Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
ladek22

Drukarka do etykiet

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam pytanie odnośnie drukarki do etykiet. Rozważam zakup takowej. Czy ktoś używa takiego sprzętu i czy jest on praktyczny i jaką ewentualnie byście polecili. Zależy mi na tym, aby była tania, bo nie będę jej używał na codzień.


 


Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pytanie jest tak niekonkretne że zastanawiam sie czy odpowiadac, czy korzystalem? Tak, z jakiej? Firmy dymo, czy jest praktyczne? Jesli potrzebujesz drukowanych etykiet ro tak a jeśli nie to nie

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka



Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje do drukowania etykiet InPost i Envelo.


Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, bober5264 napisał(-a):

To pytanie jest tak niekonkretne że zastanawiam sie czy odpowiadac, czy korzystalem? Tak, z jakiej? Firmy dymo, czy jest praktyczne? Jesli potrzebujesz drukowanych etykiet ro tak a jeśli nie to nie emoji1787.png

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka


 


 

Rozglądałem się za zwykłą drukarką i wpisałem do Google „mała drukarka”. Google wyszukało mi drukarkę do etykiet. 

 

Wcześniej nie słyszałem o czymś takim, ale wydaje mi się taka drukarka do etykiet bardzo dobrym rozwiązaniem.

 

Na Allegro wyszukałem kilka, ale albo dostawa z Chin  za 20 dni, albo koszt dostawy od 50 zł.

 

Nie chcę inwestować pieniędzy w coś co okaże się bezużyteczne i dlatego pytam tutaj.

 

Będę drukował etykiety InPost i Envelo. Ma ktoś doświadczenie w drukowaniu etykiet InPost i Envelo.


Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie doświadczenie.

Etykiety inpostowe drukuję na drukarce HP .

Wycinam z kartki A4 i naklejam na paczkę..

Są dostępne kartki samoprzylepne,  można drukować w formacie listowym, kopertowym itp..

Po co do tego drukarka etykiet ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam drukarki do etykiet Zebra. Drukuje minimum kilkadziesiąt etykiet dziennie i nie wyobrażam sobie pracy bez niej. Jak drukujesz pińć etykiet dziennie to można się obejść bez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, ladek22 napisał(-a):

Zależy mi na tym, aby była tania, bo nie będę jej używał na codzień

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę zajmuje się tego typu drukarkami w pracy. Używamy dwóch modeli małej biurkowej i półprzemysłowej.
W tym przypadku zostanę przy biurkowej
Dotychczas były to Zebra TLP 2824 plus czyli drukarki termotransferowe gdzie oprócz etykiet zakładamy taśmy barwiące. Obecne jest to nowszy model Zebra ZD411t zasada ta sama.
Użycie drukarek jest proste, etykiety w użyciu są wygodne i w tym zestawieniu ,przy użyciu etykiet foliowych nie papierowych, niezwykle trwałe.
Jeśli drukujemy sporo to jak najbardziej warto jednak jak wspomniano wcześniej przy małych ilościach jest to nieopłacalne, przytoczone przeze mnie drukarki to koszt na pewno ponad 1000 netto więc dla okazjonalnego wydruku raczej sporo.
Można na pewno kupić taniej chyba jakieś Godeki są niedrogo ale o nich się nie wypowiem bo nie używałem.

Wysłane z mojego RMX1993 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, zadra napisał(-a):

Ja mam takie doświadczenie.

Etykiety inpostowe drukuję na drukarce HP .

Wycinam z kartki A4 i naklejam na paczkę..

Są dostępne kartki samoprzylepne,  można drukować w formacie listowym, kopertowym itp..

Po co do tego drukarka etykiet ? 


 

Miałem w zeszłym roku drukarkę HP. Kupiłem nową za 179 zł. Pracuję w delegacji, i gdy przenosiłem się na inną stancję, musiałem się pozbyć zbędnego balastu. Przy pięciu torbach, gumowcach, pościeli itd. duże pudło z drukarką było kłopotliwym balastem. Znalazłem „jelenia” i się jej pozbyłem :) 

 

- Czy ty masz w domu drukarkę?

- Jaką drukarkę?

- No to już masz drukarkę! :) 

 

Dlatego dobrym pomysłem byłoby kupić, małych rozmiarów, drukarkę do etykiet.

 

Znajoma, która pracuje na poczcie pomaga mi rozsyłać klubowe kalendarze KMZiZ. Przesłałem jej link do chomiczka, gdzie umieściłem etykietę na paczkomat. Był problem z pobraniem tej etykiety. Wysłałem jej rano na maila, ale przesyłkę nadała dopiero popołudniu po pracy. Niepotrzebny dzień obsuwy. Można wysłać paczkomatem bez etykiety, i kiedyś tak zrobiłem, ale nie bardzo ufam takiemu rozwiązaniu. Klubowych ściennych kalendarzy jest mała liczba i często sprzedają się wszystkie. Nie mogę pozwolić na utratę takiego kalendarza.

 

Ps. Kalendarze ścienne i biurkowe jeszcze są i można zamawiać :)

 

13 godzin temu, tessio napisał(-a):

Używam drukarki do etykiet Zebra. Drukuje minimum kilkadziesiąt etykiet dziennie i nie wyobrażam sobie pracy bez niej. Jak drukujesz pińć etykiet dziennie to można się obejść bez.

 

11 godzin temu, Szymon G napisał(-a):

Troszkę zajmuje się tego typu drukarkami w pracy. Używamy dwóch modeli małej biurkowej i półprzemysłowej.
W tym przypadku zostanę przy biurkowej
Dotychczas były to Zebra TLP 2824 plus czyli drukarki termotransferowe gdzie oprócz etykiet zakładamy taśmy barwiące. Obecne jest to nowszy model Zebra ZD411t zasada ta sama.
Użycie drukarek jest proste, etykiety w użyciu są wygodne i w tym zestawieniu ,przy użyciu etykiet foliowych nie papierowych, niezwykle trwałe.
Jeśli drukujemy sporo to jak najbardziej warto jednak jak wspomniano wcześniej przy małych ilościach jest to nieopłacalne, przytoczone przeze mnie drukarki to koszt na pewno ponad 1000 netto więc dla okazjonalnego wydruku raczej sporo.
Można na pewno kupić taniej chyba jakieś Godeki są niedrogo ale o nich się nie wypowiem bo nie używałem.

Wysłane z mojego RMX1993 przy użyciu Tapatalka
 


Drukarki Zebra są za drogie jeśli chodzi o moje potrzeby.

 

Czy taką warto kupić? Cztery stówki to max ile mogę dać!  https://allegro.pl/oferta/drukarka-termiczna-do-etykiet-kurierskich-40-80mm-12272874601
 

 

Edytowane przez ladek22

Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ta drukarka ma służyć do wysyłki klubowych kalendarzy, chyba nie ma potrzeby abyś wykładał na to z własnej kieszeni, na pewno można to rozwiązać w inny sposób. 

 

Przy okazji nie ma powodu aby bać się  wysyłać inpostem bez etykiety, to taka sama wysyłka jak każda inna.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, eye_lip napisał(-a):

Jeśli ta drukarka ma służyć do wysyłki klubowych kalendarzy, chyba nie ma potrzeby abyś wykładał na to z własnej kieszeni, na pewno można to rozwiązać w inny sposób. 

 


Klubowe kalendarze to tylko część rzeczy jakie wysyłam w całym roku.


Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

są również drukarki "mobilne" - podpisane do laptopów ale drukujące na normalnych kartkach A4.

Często różnego rodzaju serwisanci mobilni mają takie urządzenia.

Są dużo mniejsze od stacjonarnych urządzeń, są od nich droższe i mają słabsze parametry - wolniej drukują,  być może gorsza jakość (wystarczająca do dokumentów) .. 

Najpewniej też zasobniki tuszy są mniejszej objętości.. 

Myślę, że byłyby kompromisem cenowym między tanią dużą atramentowką a drogą drukarka etykiet.

Pisze tak z pamięci- kilka razy widziałem serwisantów korzystających z takiego rozwiązania. 

Jak znajdę jakiś przykład, to wkleję linka.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj próbowałem wysłać paczkę bez etykiety za pomocą paczkomatu i nastąpiła niemiła niespodzianka. Wygląda na to, że ta funkcja nie jest już dostępna. Wyświetlił mi się komunikat, że bez etykiety można nadawać zwroty i coś tam jeszcze. Musiałem truchtem gnać do najbliższego RTVAGD i kupić jakąkolwiek drukarkę. Kupiłem za 499 zł drukarkę laserową Brother HL-1222WE WIFI. Bez koloru, bez skanera i o to mi chodziło! Czy jestem zadowolony? Jeszcze nie wiem, bo wydrukowałem na razie tylko jedną etykietę. Spodziewałem się problemów z instalacją sprzętu, bo nigdy nie miałem do czynienia z tą marką. Na szczęście nie było najmniejszego problemu.


Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paczki bez etykiety wysyła się przez aplikację inpost.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 hours ago, ladek22 said:

Wczoraj próbowałem wysłać paczkę bez etykiety za pomocą paczkomatu i nastąpiła niemiła niespodzianka. Wygląda na to, że ta funkcja nie jest już dostępna. Wyświetlił mi się komunikat, że bez etykiety można nadawać zwroty i coś tam jeszcze. Musiałem truchtem gnać do najbliższego RTVAGD i kupić jakąkolwiek drukarkę. Kupiłem za 499 zł drukarkę laserową Brother HL-1222WE WIFI. Bez koloru, bez skanera i o to mi chodziło! Czy jestem zadowolony? Jeszcze nie wiem, bo wydrukowałem na razie tylko jedną etykietę. Spodziewałem się problemów z instalacją sprzętu, bo nigdy nie miałem do czynienia z tą marką. Na szczęście nie było najmniejszego problemu.

Drukarki Brother to solidne woły robocze. Będzie Pan zadowolony. Z kolei jeżeli to miałaby być drukarka dedykowana wyłącznie do etykiet, to Zebra - nie najtańsze ale jest to standard w branży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, eye_lip napisał(-a):

Paczki bez etykiety wysyła się przez aplikację inpost.


To ja nie wiem jak? Raz tylko nadawałem w paczkomacie bez etykiety. Może generuje się etykietę i na przesyłce wpisuje długopisem numer? Joli na poczcie wystarczy numer przesyłki, a resztę ma w systemie.

 

Ps. Teraz to już nieważne.

Edytowane przez ladek22

Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie wpisuje jak masz aplikację nasajesz zdalnie jak jesteś przy paczkomacie, klikasz w telefonie i otwiera się skrytka. A z Panią Jola na poczcie jest tak że jak mam odebrać to zajmuje to pół godziny plus dodjazd i szukanie parkingu 😕 dlatego też nigdy nic z własnej woli nie zamawiam poprzez pocztę polską. 

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, ladek22 napisał(-a):

Kupiłem za 499 zł drukarkę laserową Brother

Jeśli nie masz wysokich wymagań co do koloru, to zrobiłeś bardzo dobrze kupując lasera.

To bardzo  niewymagajacy sprzęt.

Dla wygody kupił bym dodatkowo jeszcze papier A4 z warstwą kleju (jak nalepki) ja nawet już wtedy taśmy nie potrzeba.. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.