Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
gdanski_smok

Zintegrowana bransoleta do 8k - Alpina, Christopher Ward?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie,

poszukuję zegarka na zintegrowanej bransolecie jako brakującej części w swojej kolekcji. Zegarek do jazdy autem, do biura, na wakacje. Rozmiar - max 40-41mm, nawet 36mm jest ok. Nadgarstek 18,5 cm.

 

Tak się złożyło że wpadły mi w oko dwa modele z w szarej kolorystyce, jednak barwy głęboko niebieskie, zielone, czarne itd. również są mile widziane. Cena może być grubo poniżej budżetu, to nie wymóg.

Nie mam możliwości obejrzenia zegarków na żywo...który z nich byście wybrali?

A może macie lepsze propozycje? Oczywiście osiągalne do zakupu jako nowy :)

 

Alpina AL-525G4AE6B https://alpinawatches.com/products/alpiner-extreme-automatic-al-525g4ae6b?variant=43821542736127

Christopher Ward The Twelve https://www.christopherward.com/the-twelve-watches/the-twelve/C12-40ADA1-S00K0-B0.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Kolego, wybieraj. Wątek aktualny, także coś fajnego znajdziesz. 

 

Patrzyłeś Tissot PRX? 

 

 

 

Sam zakończyłem poszukiwania takiego zegarka (inny budżet ale na łapie i 4 zera wisiały na przymiarkach bo lubię mieć pkt odniesienia).

Zintegrowana bransoleta to jednak użytkowo większe L2L. Musisz dodać pierwsze zintegrowane ogniwo do całkowitej długości i uwzględnić jego krzywiznę. 40mm przy moich 19cm/5,5-6cm dla mnie za duże w każdym przypadku.

Faktycznie wystawał poza obrys nadgarstka, nie układał się na nim. Odstawał po bokach. I za ciężkie w odbiorze. Finalnie skończyłem z czymś innym ale... Celuj w raczej 38mm, nie więcej.

 

Zdjęcia z kwarcyka z zamówienia. Automaty były głównie grubsze, wzór praktycznie taki sam.

 

 

IMG_20240131_170755688.jpg

IMG_20240131_170756935.jpg

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz sobie w Kruku w Rivierze, albo w Jubitom w Bałtyckiej

405844974_740679188097662_5410217073651505044_n.thumb.jpg.a94a31a1368a0ea6957bac1936386f9f.jpg


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adriatica spoko, ale poszukam bez chrono.

Obejrzę tego Eposa, dziękuję za sugestie o rozmiarze!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Twelve Christophera Warda, to warto brać pod uwagę dwie sprawy.
Po pierwsze to kalka z Czapek Antarctique.
Po drugie tarcza, ze względu na zastosowaną fakturę bardzo się mieni i jest przez to mało czytelna. Mocno "biżuteryjny" model się z tego robi. Miałem okazję przymierzyć wersje z grafitową i białą tarczą, i jak lubię markę ChW i mam/miałem kilka ich zegarków, tak Twelve mnie do siebie nie przekonał. No ale ja w ogóle nie jestem fanem zintegrowanych bransolet i tego typu wzornictwa.
Zdjęcia z mojej przymiarki:
 
8f2434c3cf2103afe00365110b0a9e96.jpg

437ae504fc383b49777f2a4e5dedc1b4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dopuszczasz opcję "zintegrowanego" paska?

 

Jako przykład "konstrukcji". Skóra inaczej będzie się prezentować z taką koperta oraz inaczej układać na nadgarstku. Doda odrobinę "lekkości".

 

 

Screenshot_20240210-145638.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, TIK TAK napisał(-a):

Zobacz sobie w Kruku w Rivierze, albo w Jubitom w Bałtyckiej

405844974_740679188097662_5410217073651505044_n.thumb.jpg.a94a31a1368a0ea6957bac1936386f9f.jpg

Świetny. 

 

 

 

Zobacz na Aikona. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.02.2024 o 21:16, gdanski_smok napisał(-a):

Witam wszystkich serdecznie,

poszukuję zegarka na zintegrowanej bransolecie jako brakującej części w swojej kolekcji. Zegarek do jazdy autem, do biura, na wakacje. Rozmiar - max 40-41mm, nawet 36mm jest ok. Nadgarstek 18,5 cm.

 

Tak się złożyło że wpadły mi w oko dwa modele z w szarej kolorystyce, jednak barwy głęboko niebieskie, zielone, czarne itd. również są mile widziane. Cena może być grubo poniżej budżetu, to nie wymóg.

Nie mam możliwości obejrzenia zegarków na żywo...który z nich byście wybrali?

A może macie lepsze propozycje? Oczywiście osiągalne do zakupu jako nowy :)

 

Alpina AL-525G4AE6B https://alpinawatches.com/products/alpiner-extreme-automatic-al-525g4ae6b?variant=43821542736127

Christopher Ward The Twelve https://www.christopherward.com/the-twelve-watches/the-twelve/C12-40ADA1-S00K0-B0.html

Z tych dwóch?

Zdecydowanie The Twelve.

 

Inne propozycje?

Maurice Lacroix Aikon

Maurice-Lacroix-Aikon-Automatic-39mm-hands-on-2.jpg

 

Frederique Constant Highlife

Frederique-Constant-Highlife-automatic-C

 

Nivada Grenchen F77

Nivada-F77-2.jpg

 

Stram Jan Mayen

obraz_2024-02-12_083214095.thumb.png.458e0d265692f1d70b4f8bbcb2ea9f77.png

 

Sinn 144

watches-sinn-144-st-sa-automatic-chronog

 

Yema Urban Traveler

yema-urban-traveller-nid-d-abeille-00.thumb.jpg.8894bf28540c2294c924e01fc17f1dd0.jpg

 

W dniu 10.02.2024 o 15:06, Petru23 napisał(-a):

A dopuszczasz opcję "zintegrowanego" paska?

 

Jako przykład "konstrukcji". Skóra inaczej będzie się prezentować z taką koperta oraz inaczej układać na nadgarstku. Doda odrobinę "lekkości".

 

 

Screenshot_20240210-145638.png

Nie wiem czemu ale dla mnie "zintegrowany" pasek wygląda zdecydowanie gorzej niż bransoleta i nic z lekkości tutaj nie ma - wręcz przeciwnie. Natomiast fajnie mieć alternatywne, chociaż lepsza byłaby guma.

Druga sprawa jak mierzyłem kilka takich zegarków (tańszych i droższych) to paski zawsze się fatalnie układały. Sztywne i nieprzyjemne. 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, evilym napisał(-a):

Z tych dwóch?

Zdecydowanie The Twelve.

 

Inne propozycje?

Maurice Lacroix Aikon

Maurice-Lacroix-Aikon-Automatic-39mm-hands-on-2.jpg

 

Frederique Constant Highlife

Frederique-Constant-Highlife-automatic-C

 

Nivada Grenchen F77

Nivada-F77-2.jpg

 

Stram Jan Mayen

obraz_2024-02-12_083214095.thumb.png.458e0d265692f1d70b4f8bbcb2ea9f77.png

 

Sinn 144

watches-sinn-144-st-sa-automatic-chronog

 

Yema Urban Traveler

yema-urban-traveller-nid-d-abeille-00.thumb.jpg.8894bf28540c2294c924e01fc17f1dd0.jpg

 

Nie wiem czemu ale dla mnie "zintegrowany" pasek wygląda zdecydowanie gorzej niż bransoleta i nic z lekkości tutaj nie ma - wręcz przeciwnie. Natomiast fajnie mieć alternatywne, chociaż lepsza byłaby guma.

Druga sprawa jak mierzyłem kilka takich zegarków (tańszych i droższych) to paski zawsze się fatalnie układały. Sztywne i nieprzyjemne. 

 

Stram Jan Mayen i Sinn świetne. Reszta jakaś taka wtórna...

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za porady. Wygrał Ward mimo wszystko, ja bym nie nazwał go kalką innego zegarka, ale mniejsza o to - nie odważyłem się go zamówić w ciemno. Zostawiam temat na "innym razem" ;)

Kupiłem w Kruku zegarek który będę częściej nosił. Tytan, szafir i solar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat z Ch. Wardem nie ma problemu, mozesz zamowic i potem zwrocic bez dodatkowych kosztow.
Nie placi sie juz dodatkowych oplat importowo celnych, przesylka jest darmowa, zwrot jest darmowy.

Jedyne miejsce gdzie mozna stracic (lub zyskac) to kurs PLN/GBP, ale to sa raczej małe kwoty.
Wiec nie ma sie czego obawiać :) Kupowalem i zwracalem u nich co najmniej 2-3 razy, bez problemow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

 

Cytat

Kupiłem w Kruku zegarek który będę częściej nosił. Tytan, szafir i solar.

Bez foty się nie liczy :P

Edytowane przez Dorian06

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, gdanski_smok napisał(-a):

Dziękuję za porady. Wygrał Ward mimo wszystko, ja bym nie nazwał go kalką innego zegarka, ale mniejsza o to - nie odważyłem się go zamówić w ciemno. Zostawiam temat na "innym razem" ;)

Kupiłem w Kruku zegarek który będę częściej nosił. Tytan, szafir i solar.

Kalka / kopia 1:1 to nie jest, podobieństwo / inspiracja na pewno jakaś - ale też nie nazwałbym go zżynką.

 

spacer.png

spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.