Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
KarToL90

Doxa Antimagnetique Rose Gold 14k

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Posiadam zegarek Doxa, proszę o informację czy jest to Waszym zdaniem zegarek oryginalny, jaki jest rok produkcji i ile może być wart.

Pasek nie jest oryginalny, dokupiłem osobno.

 

Z góry dziękuję za odpowiedź.

IMG_6290.jpeg

IMG_5931.jpeg

IMG_5932.jpeg

IMG_5933.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyzwoita doxa w oryginalnym stanie koperty, z odnowioną kiedyś tarcza, po jak widać dość słabej renowacji. Lata 50/60. Po drugiej stronie dekla masz chyba jeszcze wybity numer?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, niestety w złotych dokładny rok produkcji jest trudny do ustalenia ale nie ma to w sumie żadnego znaczenia dla wartości. W sumie ładny zegarek z tarczą do renowacji. Jeśli chodzi o wartość to z pewnością internet podrzuci Ci wiele ofert na hasło złota doxa, to dosyć popularny model. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.02.2024 o 20:26, Antiquarius napisał(-a):

Tak, niestety w złotych dokładny rok produkcji jest trudny do ustalenia ale nie ma to w sumie żadnego znaczenia dla wartości. W sumie ładny zegarek z tarczą do renowacji. Jeśli chodzi o wartość to z pewnością internet podrzuci Ci wiele ofert na hasło złota doxa, to dosyć popularny model. 

po czym wnioskujesz, że tarcza malowana? nie znam się na doxach zupełnie, tutaj po prostu bym stwierdził, że zmęczona i tyle.


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, oszolom napisał(-a):

po czym wnioskujesz, że tarcza malowana? nie znam się na doxach zupełnie, tutaj po prostu bym stwierdził, że zmęczona i tyle.

 

Screenshot_20240221-130013~2.png

Screenshot_20240221-130247.png

Edytowane przez Antiquarius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym tego ostatniego zdjęcia nie zobaczył na tym forum, pomyślałbym, że znowu coś na Marsie odkryli. I to byłoby już bardzo zatrważające.


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Antiquarius napisał(-a):

 

Screenshot_20240221-130013~2.png

Screenshot_20240221-130247.png

znaczy napis jest zły? to ostatnie to ja nic nie widzę, z tej jakości nie wiem, czy zalane farbą indeksy, czy po prostu takie zdjęcie


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, miałem na myśli zdjęcie pod tym z napisem. Z drugiej strony zdjęcia z Marsa są nie raz bardziej wyraźne.


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja pisałem w odniesieniu do postu Antiquariusa w sprawie tego napisu. co do zdjecia części pod nim - pełna zgoda.


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście zdjęcie może być złej jakości, ale w tym przypadku to raczej powiększenie daje takie wrażenie.

 

Autor zdjęcia okiem uzbrojonym w szkło powiększające zadecyduje czy czcionka jest rozchwiana czy nie, a brzegi indeksów minutowych są równo zalane farbą czy nie. 

 

Ale to wrażenie w połączeniu z matowym, niejednolitym kolorem tarczy i tak schodzącymi płatkami farby, nieuchronnie przywołuje mi w pamięci obrazy egzemplarzy po słabych renowacjach. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.