Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
diesel

Klub Miłośników Zegarków GLYCINE

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrze napisane. Nie miałem w rękach 42 ale nie ukrywam ze jak gdzieś zobaczę 42 niebieską lub biała w stali na bransolecie to nie zawaham się pociągnąć za cyngiel. 
To właśnie z racji wygody na nadgarstku tego modelu. 
P.S. Ze wszystkich moich zegarków, Glicynka w brązie była komplementowana najczęściej.


Time matters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

 
Dobre pytanie.
W takim razie parę wrażeń na szybko, bo 42 będzie ze już mną tylko do końca weekendu emoji6.png
 
1. Wielkość. L2L w 44 jest faktycznie o te 1,5 - 2mm większe. Bezel w 44 jest odrobiną grubszy niż w 42 ale za to (chyba - nie mierzyłem - takie mam wrażenie) odrobinę węższy. Węższy bezel w połączeniu z większą średnicą zegarka pozostawia wizualne wrażenie tarczy (i całego zegarka) dużo większej niż tylko o 2mm. Mam też wrażenie (nie ważyłem), że 44 jest cięższy, ale to raczej oczywiste. Natomiast nie ma większej różnicy w noszeniu. Jak dla mnie to 42 i 44 noszą się tak samo i na ręce są tak samo wygodne.
 
2. Inne detale kopert. To co od razu rzuca się w oczy to zupełnie inny rozmiar koronek. W 44 są one znacznie większe. Są też moim zdaniem lepiej wykonane. Krawędzie są ostre a grawerowane logo i "kratka" dużo wyraźniejsze. Podobnie jest z blokadą bezela pod koronką. W 44 krawędzie tego elementu są ostre i wyraźne. W modelu 42 ze stali są łagodniejsze przejścia i mniej ostre krawędzie. Ja wolę pod tym względem 44.
 
3. Dekiel. W 42 stal polerowana a w 44 stal szczotkowana. Do tego w środku inne mechanizmy z nieco innymi wahnikami.
 
4. Mechanizm. W 42 jest jeszcze ETA a w 44 Sellita. Podejrzewam, że ETA była lepszym wyborem. Mój 42 był najbardziej punktualnym zegarkiem mechanicznym w mojej kolekcji. Czy Sellita mu dorówna, to się dopiero okaże.
 
5. Tarcza. Tutaj prawie wszystko widać na zdjęciach. moim zdaniem w 44 tarcza jest ciekawsza. Poza kolorem, to różnicę przede wszystkim widać na indeksach. W 44 indeksy są otoczone wąskimi obwódkami (chyba z metalu) w kolorze miedzi/brązu. To bardzo ładnie wygląda kiedy światło się w tych obramowaniach odbija. W 42 jest tylko obwódka nadrukowana czarną farbą. Za to logo w 42 jest nakładane (coś jak logo w wielu zegarkach Vratislavia Conceptum) a w 44 starsza wersja logo jest nadrukowana na tarczy. Do tego jak widać inna jest wskazówka GMT. To już zależy, co się komu podoba. Mnie podoba się pod tym względem zarówno wersja 42 jak i 44. W każdej z tych wersji wskazówka GMT jest po prostu dobrze dobrana do reszty zegarka. Bardzo miło, że w 44 tło datownika jest ciemne i dopasowane do koloru tarczy.
 
6. Pasek. Tutaj różnica jest duża na korzyść 42. Pasek w 44 jest OK i to tyle. Przez pierwszy dzień skrzypiał w miejscach gdzie przy teleskopach ocierał się o ucha, ale dzisiaj już przestał skrzypieć. Za to w 42 pasek jest po prostu świetny. Bardzo miękki i przyjemny w dotyku. Do tego z fajną fakturą i kolorem oraz przeszyciem. Idealnie pasujący między uszami. Jak zamówiłem 42 to od razu dokupiłem do niego drugi pasek. Jak zegarek do mnie przyleciał, to nigdy nawet tego dodatkowego paska nie założyłem, dlatego że oryginalny tak mi się spodobał. Brakuje mu tylko "quick release", a w 44 pasek już ma tę funkcję.
 
Kilka zdjęć poglądowych zaraz wrzucę poniżej:

2bbde529648c23b7e3396e50c4666114.jpg

41e8778e4f0eac55a4c2b9602669c6bc.jpg

5c65f660423a9d2bea779895464df3f6.jpg

f6565a68a6db92d68729129770ec7218.jpg

Fajne porównanie.

 

Nie miałem tej wersji kiedyś mierzyłem tylko 44 mm . Jednak brąz wygrywa. Indeksami, bezelem, koronkami.

W starszej wersji na pewno na plus eta chociaż moja sellita chodzi dość stabilnie. Starszy pasek też wydaje się fajniejszy . 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMG_20230325_110528.1.jpg


Wszystko zależne jest od czasu, ostatecznie od Boga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Fajne porównanie.
 
Nie miałem tej wersji kiedyś mierzyłem tylko 44 mm . Jednak brąz wygrywa. Indeksami, bezelem, koronkami.
W starszej wersji na pewno na plus eta chociaż moja sellita chodzi dość stabilnie. Starszy pasek też wydaje się fajniejszy . 
I ceną

Zamęczaj, przeżyjemy Może teraz zrób porównanie samych kopert z pozostałym dwoma brąziakami Zdaje się, że są na podobnym poziomie, przynajmniej w intencji producentów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te brąziaki airmany występują w kopercie 42? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Te brąziaki airmany występują w kopercie 42? 
Nie spotkałem. Jakby były 42 lub 40 to już byłby w pudełeczku od roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Miszkolc napisał(-a):

Może teraz zrób porównanie samych kopert z pozostałym dwoma brąziakami

 

Trudno tutaj dużo porównywać i pisać elaboraty, ale chyba Glycine wypada pod tym względem najlepiej. Ma najbardziej złożony kształt koperty i najwięcej dodatkowych detali (dwie ładnie ozdobione koronki, blokada bezela, grawerowany bezel). Fajnie opadające ucha zapewniające świetny komfort noszenia pomimo dużego rozmiaru koperty. Do tego przeszklony dekiel z widokiem na ładny wahnik. Potem pewnie Zelos za powiedzmy złożoność formy (sporo różnych powierzchni), zakręcaną i sygnowaną koronkę i świetną pracę bezela z lumą. Dekiel jest bez szkła, ale za to z naprawdę porządnym grawerunkiem. Na końcu byłaby Stowa. Wykonanie bez zarzutu i bardzo ładna koronka, ale klasyczny B-Uhr to jednak prosta forma. Duży plus za absolutnie płaski dekiel ze szkłem i z widokiem na ładnie zdobiony mechanizm z ręcznym naciągiem. Minus koperty Stowy, to moim zdaniem ta zakonserwowana patyna. Ten zegarek od nowości ma równiutką, patynę, która praktycznie nie zmienia się z upływem czasu. Jak się położy Stowę przy innym brąziaku, który patynuje naturalnie, to od razu tę "sztuczność" patyny widać, przez to, że ta patyna jest taka idealnie jednakowa na całej kopercie. Jakby to był jakiś lakier a nie naturalna, chaotyczna reakcja chemiczna.

 

4 godziny temu, Scaut napisał(-a):

Te brąziaki airmany występują w kopercie 42? 

 

Chyba tylko 44 mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMG_20230325_162153.2.jpg


Wszystko zależne jest od czasu, ostatecznie od Boga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSZ Airman w stali nie ma nawet startu do brąziaka - nawet do tego z niebieską tarczą ;)

 

Tymczasem po problemach z rozruchem moja "kombatantka" ma się całkiem dobrze. Rezerwa zmierzona - około 41-42 godziny, dokładność póki co w okolicach +3s/d. Nie jest źle :)

 

20230325_215324404_iOS-1000px.jpg.8db5a09060bfc4af58e1e4c9e768185d.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś szukał, to widziałem na olx F104 beżową, chyba małą, ale nie sprawdzałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda kiedyś miałem już airmana ale od dłuższej przerwy mogę znów zawitać w grupie posiadaczy. Z tego miejsca chciałbym podziękować @Perpetuum Mobile za możliwość kupienia dawno wymarzonego airmana 😀

B5394509-5D8D-478B-811C-49F4ECACC022.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spotkał ktoś się z taką sytuacją, że paczka została zatrzymana w magazynie do kontroli, jeszcze w USA i od 2 dni status ten się nie zmienia ? Podają informacje o zagubionej fakturze. Nie wiem czy pisać do sklepu, czy zaraz to ruszy dalej? Sklep to ashford, dlatego piszę to zapytanie tutaj 😅 

773CB0DB-3B12-45CB-896E-D11B3A553BC4.png

18A2DDDE-926D-43F9-A251-B35B35FB34BB.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6lGJ9UI.jpg


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.04.2023 o 13:37, siomon napisał(-a):

Pomarańczowo 😁

IMG_20230401_133600.jpg

Trzymaj i nie sprzedawaj bo Glycine już nie robi takich świetnych zegarków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Saper223 napisał(-a):

Trzymaj i nie sprzedawaj bo Glycine już nie robi takich świetnych zegarków.

Tego nie planuję sprzedawać, wyjątkowo kupiłem go dla siebie ;) Trochę się rozczarowałem bo myślałem, że wskazówka godzinowa robi jedno kółko na dobę ale i tak zostaje w pudełku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.03.2023 o 19:47, Kozaq00 napisał(-a):

Co prawda kiedyś miałem już airmana ale od dłuższej przerwy mogę znów zawitać w grupie posiadaczy. Z tego miejsca chciałbym podziękować @Perpetuum Mobile za możliwość kupienia dawno wymarzonego airmana 😀

B5394509-5D8D-478B-811C-49F4ECACC022.jpeg

Gratuluję. Niech sie nosi. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.