Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
diesel

Klub Miłośników Zegarków GLYCINE

Rekomendowane odpowiedzi

.


.

Edytowane przez ptrk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coz ....moze fabryczny jeszcze bedzie jasny , takie sst d24 jak limitka byla to przepiekny ;)

 

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam
Piotrek
 

imageproxy1.jpg.39195932474b734d12bdf1ef8370670e.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem właśnie ustawić czas i datę w moim Airmanie, a tu koronka nie chce się odkręcić :) Walczę z nią już godzinę i nic, ani w jedną ani w drugą stronę tak jakby się zapiekła. Czy ktoś z Was miał podobny problem i może podsunąć jakieś rozwiązanie? Dodam jeszcze, że zegar leżał ok miesiąca w pudełku, koronka wcześniej odkręcała się bez problemu aż do dziś, nie była też dokręcona na chama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coz ....moze fabryczny jeszcze bedzie jasny , takie sst d24 jak limitka byla to przepiekny ;)

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Coś czuje że jedną z nowości na 2016 będzie SST 12 w jasnej wersji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglada na to ze podszedl brud i koronka sie zatarla.

 

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam
Piotrek
 

imageproxy1.jpg.39195932474b734d12bdf1ef8370670e.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomóżcie, bo normalnie jak baba od dwóch dni myślę i tylko głowa mnie rozbolała... Otóż chcę kupić incursore, dostałem kilka ofert i nie mogę się zdecydować.

 

Primo: najbardziej podoba mi się 46 z małą sekundą na 9 http://www.glycine.pl/incursore-46mm-200m-manual-sap--szczegoly-85.html, ale tutaj dwie rzeczy: mam 17,5 cm w nadgarstku i boję się, czy aby nie będzie za duży; poza tym w tej chwili tylko wersja SL http://www.glycine.pl/incursore-46mm-200m-manual-sap--szczegoly-86.html , w której nie do końca przekonuje mnie biała mała sekundowa tarcza (w mojej opinii mniej spójnie to razem wygląda niż w jednolitej) i wydaje mi się, że wskazówki są "cieńsze" niż w wersji z całą czarną tarczą (wyprowadźcie mnie z błędu, ale chodzi chyba o tę metalową obwódkę, która moim zdaniem niepotrzebnie wyszczupla wskazówki w wersji SL. Oprócz tego wszystko mi się podoba, na bazarku oferta z paskami i bransoletą, więc super.

 

Secundo: brałbym w ciemno ten 44, ale z kolei nie bardzo podoba mi się mała sekunda na 6... http://www.glycine.pl/incursore-ii-44mm-manual-szczegoly-95.html

 

Tertio: jest jeszcze opcja bez małej sekundy (a szkoda, bo lubię ten gadżecik), ale za to z datownikiem http://www.glycine.pl/incursore-iii-44mm-automatic-szczegoly-90.html

 

Za cholerę nie wiem, który wybrać...

Wiem, tworzę problemy - wszelkie sugestie wskazane, bo spać już nie mogę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.

Edytowane przez ptrk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego typu zegarki najlepiej wyglądają z małą sekundą. Na twoim miejscu zrobiłbym test nadgarstkowy i dopiero wybrał model i rozmiar. 46 mm może być zdecydowanie zbyt wielki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak w kwestii sprawdzenia czy jest dobrze:

 

Mam Glycine Combat 6 (o taki: http://zegarkiclub.pl/forum/topic/117555-glycine-combat-6/)

 

Tak coś wzięło mnie by sprawdzić jego chód (od samego początku coś przyspiesza, w końcu przyszedł czas na sprawdzenie'_) i... jak się okazało na dobę przyspiesza ok. 13,5s.

 

W kwestiach technicznych pomiar rozpocząłem od dokładnego ustawienia zegarka - z sygnałem z 1 Programu Polskiego Radia jaki nadają w południe w dniu wczorajszym a zakończyłem dziś w południe.

 

Zegarek nosiłem na ręku cały czas z wyłączeniem pory nocnej  ok. 23 - 7 rano. Odłożyłem zegarek dekielkiem do dołu, ruchy jakie wykonywałem ręką w ciągu dnia były standardowe.

 

Pytanie zatem czy to norma?

 

Jak dla mnie 13,5s to trochę duuużo:(


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź z tym czasem

http://www.zegaratomowy.pl/

Odłóż go na którymś z boków dla próby.

Tak dla informacji i przypomnienia specyfikacja odchyłów chodu ETA 2824-2 w różnych wersjach. Oczywiście można mechanizm doregulować. Ty masz u siebie elabore.

 

Standard
- Regulowany w 2 pozycjach: CH i 6H
- Średnia dzienna odchyłka: + / - 12 sekund
- Maksymalny błąd wynikający ze zmiany położenia/pozycji: 30 sekund
- Błąd izochronizmu. Zegarek z pełnym naciągiem sprężyny, odchyłka liczona od 0 do godz. 24: + / - 20 sekund

Elaboré
- Regulowany w 3 pozycjach: CH, 6H, 9H
- Średnia dzienna odchyłka: + / - 7 sekund
- Maksymalny błąd wynikający ze zmiany położenia/pozycji: 20 sekund
- Błąd izochronizmu. Zegarek z pełnym naciągiem sprężyny, odchyłka liczona od 0 do godz. 24: + / - 15 sekund
Top
- Regulowany w 5 pozycjach: CH, FH, 6H, 9H, 3H
- Średnia dzienna odchyłka: + / - 4 sekundy
- Maksymalny błąd wynikający ze zmiany położenia/pozycji: 15 sekund
- Błąd izochronizmu. Zegarek z pełnym naciągiem sprężyny, odchyłka liczona od 0 do godz. 24: + / - 10 sekund
 
Certiny, Doxy, Hamiltony etc regularnie stosują standard. Longines, Glycine - elabore, Aerowatch, ML, BM - top grade :)
Oczywiście diametralne różnice są w użytych stopach do poszczególnych elementów. Ale mówimy o chodzie :)
Edytowane przez piotrkrakow

Pozdrawiam
Piotrek
 

imageproxy1.jpg.39195932474b734d12bdf1ef8370670e.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, sprawdzę przy najbliższej okazji :) dzięki

 

z tym zegarem atomowym to nie jakaś lipa, zegar w moim kompie poźni się raptem 2s...


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.

Edytowane przez ptrk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to "BM"?:-)

 

??


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baume Mercier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O rety. Powoli zaczynam rozumieć swój błąd. Sprzedałem niebieskiego Combat 6 i chyba sobie nie wybaczę. Brakuje mi tego zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecie jeszcze produkuja ;) ;) ;)

 

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam
Piotrek
 

imageproxy1.jpg.39195932474b734d12bdf1ef8370670e.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomóżcie, bo normalnie jak baba od dwóch dni myślę i tylko głowa mnie rozbolała... Otóż chcę kupić incursore, dostałem kilka ofert i nie mogę się zdecydować.

 

Primo: najbardziej podoba mi się 46 z małą sekundą na 9 http://www.glycine.pl/incursore-46mm-200m-manual-sap--szczegoly-85.html, ale tutaj dwie rzeczy: mam 17,5 cm w nadgarstku i boję się, czy aby nie będzie za duży; poza tym w tej chwili tylko wersja SL http://www.glycine.pl/incursore-46mm-200m-manual-sap--szczegoly-86.html , w której nie do końca przekonuje mnie biała mała sekundowa tarcza (w mojej opinii mniej spójnie to razem wygląda niż w jednolitej) i wydaje mi się, że wskazówki są "cieńsze" niż w wersji z całą czarną tarczą (wyprowadźcie mnie z błędu, ale chodzi chyba o tę metalową obwódkę, która moim zdaniem niepotrzebnie wyszczupla wskazówki w wersji SL. Oprócz tego wszystko mi się podoba, na bazarku oferta z paskami i bransoletą, więc super.

 

Secundo: brałbym w ciemno ten 44, ale z kolei nie bardzo podoba mi się mała sekunda na 6... http://www.glycine.pl/incursore-ii-44mm-manual-szczegoly-95.html

 

Tertio: jest jeszcze opcja bez małej sekundy (a szkoda, bo lubię ten gadżecik), ale za to z datownikiem http://www.glycine.pl/incursore-iii-44mm-automatic-szczegoly-90.html

 

Za cholerę nie wiem, który wybrać...

Wiem, tworzę problemy - wszelkie sugestie wskazane, bo spać już nie mogę :)

 

Ja też mam nadgarstek 17,5 -  obejrzyj moje fotki, zobacz jak na takim wygląda Incursore 46mm, jest za duży...

ale to jeden z zegarków, który zrobił najlepsze wrażenie na mojej żonie i nie tylko, kawał dużego, męskiego zegarka,

ponieważ nie jest wysoki, nie przeszkadza, a pachami możesz go dekorować na wiele sposobów.

No i pięknie tykający unitas :wub: .

https://plus.google.com/photos/101732715633690825554/albums/6177556811460354577


Jedyne czego nie można zrobić, to nie można myśleć, że czegoś nie można zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

 a wiesz, że jesteś jedynym polskim posiadaczem (oczywiście z polskiej dystrybucji) Airmana w tej wersji :)


Pozdrawiam
Piotrek
 

imageproxy1.jpg.39195932474b734d12bdf1ef8370670e.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, tak się wybiłem trochę, powiedz zatem czym on taki wyjątkowy jest - ten AIRMAN oczywiście ;):]


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiesz, że jesteś jedynym polskim posiadaczem (oczywiście z polskiej dystrybucji) Airmana w tej wersji :)

Pojęcia nie miałem, że ze mnie taki indywidalista :)

Ale czy to znaczy, że schodzą wyłącznie te z ciemnymi tarczami lub w innych niż GMT wersjach?

 

@KRWISTY dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otoz ta wersja dostepna jest tylko w katalogu roboczym dla salonow. Nie ma go w wersji katalogu dla klientow ani na szwajcarskiej stronie producenta. Z jasna tarcza sugerowana jest wersja GA lub purist. Ale identyczny model jak Twoj znajduje sie w Od Czasu do Czasu w Zlotych Tarasach wiec moze sie to lada chwila zmienic i bedzie Was dwoje ;)

 

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam
Piotrek
 

imageproxy1.jpg.39195932474b734d12bdf1ef8370670e.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otoz ta wersja dostepna jest tylko w katalogu roboczym dla salonow. Nie ma go w wersji katalogu dla klientow ani na szwajcarskiej stronie producenta. Z jasna tarcza sugerowana jest wersja GA lub purist. Ale identyczny model jak Twoj znajduje sie w Od Czasu do Czasu w Zlotych Tarasach wiec moze sie to lada chwila zmienic i bedzie Was dwoje ;)

 

Ale na Twojej stronie jest ta wersja :)

 

W Złotych Tarasach ten model ktoś wrzucił na niebieskawy pasek i wygląda to słabo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na mojej i w sklepach jest ale od niedawna :)


Pozdrawiam
Piotrek
 

imageproxy1.jpg.39195932474b734d12bdf1ef8370670e.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.