Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
diesel

Klub Miłośników Zegarków GLYCINE

Rekomendowane odpowiedzi

.

Edytowane przez ptrk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te wszystkie pasiska super, ale i tak ten zegarek stworzony jest do Nato (IMO)

Howgh! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aptekarzu ;) Ten model moze byc polerony lub piaskowany ;)

Wiem. Bransoleta też ? Na tym zdjęciu wygląda jak bym góra była polerowana a dół szczotkowany. A na Twojej stronie jest tylko na pasku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.

Edytowane przez ptrk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koperta tez jest czesciowo szczotkowana. No fakt, na stronie jest tylko informacja, ze jest wersja na bransolecie.

 

Wiem. Bransoleta też ? Na tym zdjęciu wygląda jak bym góra była polerowana a dół szczotkowany. A na Twojej stronie jest tylko na pasku.

 

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam
Piotrek
 

imageproxy1.jpg.39195932474b734d12bdf1ef8370670e.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ptrk: Btw, Jak idzie bycie jednozegarkowcem? 

Edytowane przez tts

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ptrk: Btw, Jak idzie bycie jednozegarkowcem? 

 

Ale w zamian wielo-paskowcem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.

Edytowane przez ptrk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, No 1. ma wszystko co trzeba... i taka jest między nami różnica. Mnie siedzi w głowie, Koledze na ręce! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.

Edytowane przez ptrk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D

 

Za dużo tych fajnych Airmanów mają. W tym cały wic! Ciężko zdecydować o tym jednym. I teraz jeszcze No 1 w jasnej tarczy... Mniam!

Edytowane przez tts

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.

Edytowane przez ptrk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek czy pasek? ;) Ups... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.

Edytowane przez ptrk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówcie co chcecie. Standardowy bydlęcy pasek, najlepiej Glycine - jest naturalnym i najlepszym wyborem do airmana. Żadne eksperymenty poza nato mu nie służą. A maluszkowi nr 1 nawet nato raczej nie. Gładki jednokolorowy mat, gruba skóra z widocznym mocno zaakcentowanym przeszyciem. Nic nie wygląda lepiej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.

Edytowane przez ptrk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ptrk. Napisałem post, więc to moje zdanie. Twoje może być inne. Moim zdaniem nie pasuje. Dla mnie 36mm i dość szeroki bezel - czyli mikro tarcza to bardzo malutki zegarek. Długość uszu ma znaczenie, ale niewielkie. Poza tym on nie ma dużego rozstawu tzw lug to lug ponieważ wrażenie dużej długości uszu powstaje ze względu na stosunkowo szeroki rozstaw patrzy malutkiej kopertce. Odległość dziurki na pasek od krawędzi koperty jest zupełnie standardowa. Nie sądzę by rozstaw był większy niż 45 - 46 mm. Czyli tyle co .... średnica Airmana 17. Więc jest malutki. ;)

A co ma rozmiar do paska? To samo czo zielony do różowego. W tak małym zegarku mi sie nie podoba. Sam założyłem bonda do sporo większego Orisa, 40 mm z duzo węższym bezelem czyli wrażenie jeszcze większego - i mam spore wątpliwości. Kwestia gustu. Airmany to dla mnie tak charakterystyczna linia i tak dobrze dopracowana wg mnie pod kątem doboru pasków fabrycznych - że każdy inny pasuje mi zwykle mniej - choć tez próbowałem wielu. 

No i rozmiary - to ewidentnie sprawa indywidualna;) Dla mnie 36 mm koperty, zapewne mniej niż 30 tarczy to wielkość nieakceptowalna. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.

Edytowane przez ptrk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ptrk zegarek, który z uszami mieści się w całości w średnicy koperty, takiego jakiego wielkość mi odpowiada - co zmienia mierzenie? Tym bardziej, że uszy Airmana 17 są tak samo proporcjonalnie wyprowadzone jak w twoim No 1. Czyli jest niemal centymetr różnicy. I to mi dopiero w tym modelu pasuje  - choć bałem się przed zakupem - a Ty mi próbujesz udowodnić, że mimo koperty węższej o 10 mm, mimo wszystko pewnie mniejszych uszach - doznam olśnienia i uznam mały zegarek za duży zegarek. On jest malutki przy Oriencie Bambino, bo za wrażenie wielkości nie odpowiadają uszy (a jeśli to niewiele) tylko wielkość tarczy. Bambino ma tarcze niemal jak cała kopertę. W 36 mm No 1 jeszcze po 3- 4 mm z każdej strony tarczy zabiera bezel. Tarcza ma 30 lub mniej mm. Nic tu nie zmienią uszy. Mam zegarek o IDENTYCZNYM niemal kształcie, proporcjach, z tej samej "rodziny"  - tylko dużo większy. Wiem o czym rozmawiamy. Nawet jeśli uszy no 1 minimalnie mają inne proporcje. To bardzo mały zegarek. 

Poza tym - cały czas to moje zdanie. Czy musi być jak Twoje? Nie zmienia to sytuacji, że są pewne fakty. 36 mm, szeroki bezel, szkło pleksa, malutka tarcza. Może się Tobie i wielu innym osobom podobać jego rozmiar (bo wygląd to i mi się podoba ;)) - I te fakty nie mogą pozwolic na inna opinię, że to mały zegarek. 

Peace ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spójrz co próbuje powiedzieć:

6sexdu.jpg

Zdjęcie CrazyCraiga z TZ.

Masz od prawej 17, 22 i 18. 18, 17 i No 1 maja bardzo zbliżoną proporcje uszu. Zobacz jak długie ma optycznie 17. 18 jest 2 mm większy od no 1 i nie ma pleksy/wypukłego szkła optycznie zabierającego. Dla mnie 17 jest ok. 22 też. 18 jest bardzo malutka. No 1 tym bardziej. Co zmieni mierzenie? Urośnie ;)

Ma prawo się podobać. Ale jest mały i nic tego nie zmieni. Takie są wymiary i fakty. 

 

PZDR ;)

Edytowane przez Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry :)

Bardzo proszę, dzisiaj zmiana pacha na cordovan, specjalnie dla Sanika:

Dzięki za pamięć :)

Tak jak myślałem, wygląda bardzo klasycznie, co mnie się podoba.

W airmanach im prostrzy pasek tym ładniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ptrk zegarek, który z uszami mieści się w całości w średnicy koperty, takiego jakiego wielkość mi odpowiada - co zmienia mierzenie? Tym bardziej, że uszy Airmana 17 są tak samo proporcjonalnie wyprowadzone jak w twoim No 1. Czyli jest niemal centymetr różnicy. I to mi dopiero w tym modelu pasuje  - choć bałem się przed zakupem - a Ty mi próbujesz udowodnić, że mimo koperty węższej o 10 mm, mimo wszystko pewnie mniejszych uszach - doznam olśnienia i uznam mały zegarek za duży zegarek. On jest malutki przy Oriencie Bambino, bo za wrażenie wielkości nie odpowiadają uszy (a jeśli to niewiele) tylko wielkość tarczy. Bambino ma tarcze niemal jak cała kopertę. W 36 mm No 1 jeszcze po 3- 4 mm z każdej strony tarczy zabiera bezel. Tarcza ma 30 lub mniej mm. Nic tu nie zmienią uszy. Mam zegarek o IDENTYCZNYM niemal kształcie, proporcjach, z tej samej "rodziny"  - tylko dużo większy. Wiem o czym rozmawiamy. Nawet jeśli uszy no 1 minimalnie mają inne proporcje. To bardzo mały zegarek. 

Poza tym - cały czas to moje zdanie. Czy musi być jak Twoje? Nie zmienia to sytuacji, że są pewne fakty. 36 mm, szeroki bezel, szkło pleksa, malutka tarcza. Może się Tobie i wielu innym osobom podobać jego rozmiar (bo wygląd to i mi się podoba ;)) - I te fakty nie mogą pozwolic na inna opinię, że to mały zegarek. 

Peace ;)

Zgadzam się. Ale uważam też, że rozmiar przegubu (przy tym nawet wielkośc samej dłoni ) ma znaczenie czy właściciel może uważać swój zegarek , że jest  wystarczająco dużych  rozmiarów. Np na ręku\przegubie dziecka czy kobiety będzie to całkiem spory zegarek. :P Nie mniej jednak 36 mm  to zawsze będzie 36 mm i  ani mniej ani więcej.Zmieni się tylko optyczne złudzenie wielkości zegarka przez obserwującego i posiadacza ;)

 

Ptrk , bez urazy ale te strusie, krokodyle i pytony pasują do tej linii jak wojskowe trepy albo adidasy do garnituru. 

Edytowane przez sapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.

Edytowane przez ptrk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.