Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
diesel

Klub Miłośników Zegarków GLYCINE

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadzam się. Ale uważam też, że rozmiar przegubu (przy tym nawet wielkośc samej dłoni ) ma znaczenie czy właściciel może uważać swój zegarek , że jest  wystarczająco dużych  rozmiarów. Np na ręku\przegubie dziecka czy kobiety będzie to całkiem spory zegarek. :P Nie mniej jednak 36 mm  to zawsze będzie 36 mm i  ani mniej ani więcej.Zmieni się tylko optyczne złudzenie wielkości zegarka przez obserwującego i posiadacza ;)

 

Ptrk , bez urazy ale te strusie, krokodyle i pytony pasują do tej linii jak wojskowe trepy albo adidasy do garnituru.

 

No i ja nie neguję w żaden sposób że dla jednego zegarek 35 mm będzie w sam raz, dla kogoś innego zegarek 65 mm będzie w sam raz ale to wszystko nie zmienia faktu, że ten 35 jest małym zegarkiem a ten 65 dużym zegarkiem niezależnie od tego przegubu na którym jest noszony. Nie oceniam jak wygląda s różnych sytuacjach.

 

Ptrk. Ja nie głosze żadnych teorii i nie próbuje Cię do niczego przekonać. To TYLKO moja subiektywna opinia. Nie twierdzę, że np nato nie powinno się nosić do airmana no1, tylko, że mi nie podoba się to zestawienie. Przecież tu wymieniamy się opiniami? Prawda? Niektórzy nie lubią bransoletki, inni gumowych pasków etc.... no chyba o to chodzi.

Jedyne co dla mnie nie podlega dyskusji to to, że airman no 1 to mały zegarek. Nie twierdzę, że za mały dla Ciebie, że Ci nie powinien pasować tylko że jest mały bo jest. Nawet wstawiłem zdjęcie. Duży, średni i mały.Twój jest jeszcze mniejszy niż ten najmniejszy na zdjęciu. Czy to nie fakt? Odnoszę wrażenie, że rozmawiamy o zupełnie innych sprawach. Ty o tym co dobre dla Ciebie, za duży, za mały itp. Ja tego nie oceniam. Nie oceniam czy dobrze wygląda wielkość. Tylko stwierdzam stan jaki jest. Nie mogę mieć swojego zdania, że trawa jest zielona, bo taka jest. Więc i to nie moja opinia, że to mały zegarek, tylko jego budowa i wymiary na to wskazują.

Ja lubię duże. Myślałem o 22, a trafił się 17. Mi pasuje i nie będę się droczył jak ktoś napisze np. " fajny, ale b. duży", bo mimo, że mi pasuje, uważam, że dobrze się układa to jest duży i nic tego nie zmieni.

Uff....

Pozdrawiam ;)

Musisz go bardzo lubić i to jest ok ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.

Edytowane przez ptrk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.

Edytowane przez ptrk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten brąz na ostatnim Twoim zdjęciu, wygląda całkiem inaczej niż zwykły wąż 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie zwrocil uwagi na pieknego mlv-a? ;)


Pozdrawiam
Piotrek
 

imageproxy1.jpg.39195932474b734d12bdf1ef8370670e.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiesz, dyskusja była.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.

Edytowane przez ptrk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie zwrocil uwagi na pieknego mlv-a? ;)

Rozumiem, że pochodzi z Poznania, a więc to ten sam, który kiedyś ufundowaliscie na nagrodę w konkursie :)

Polska to mały kraj...

Edytowane przez STARUSZEK

cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiesz, dyskusja była.

Dyskusja jałowa bo puenta przed nią była oczywista po prostu o gustach/czy preferencjach trudno/ciężko dyskutować...moje wrażenie i odczucia są takie że pomimo iż 17stka jest świetna to przy wyborze wolę No 1 zdecydowanie, mimo że zegarek odrobinę za mały,ale wolę odrobinę za mały jako casual niż dużo za duże 46mm/oczywiście to moje odczucia i jak to Adi ujął mam do nich prawo :)

 

Co do pasków, panowie trochę luzu i wyobraźni ;) - dlaczego nie pasują ? dla mnie pasują idealnie ten zegarek ma wiele twarzy, nato ? również idealnie pasuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio nabyłem coś takiego. ledwo się zmieścił na nadgarstku. Z tym że zacząłem mieć po jakimś czasie wątpliwości czy to oryginał. Wydawało mi się że cyfry powinny świecić w ciemności, a druga sprawa - ten mechanizm jakiś taki malutki... :)

Zegarek mimo rozmiaru (46mm) jest bardzo wygodny.

 

Tak było niecały rok temu, jak kupiłem na Ebay'u takiego "frankensteina". Niby Glycine, ale poskładane z róznych modeli.

Glycine frankenstein

Dzięki uświadamiającej pomocy piotrkrakow (jeszcze raz dziękuję) udało mi sie zegar zwrócić. I od tamtej pory szukałem Incursore.
 
W końcu się udało i nabyłem od forumowego kolegi taką oto sztukę. Rozmiar w sam raz na moją chudą rękę - 44mm

Glycine Incursore

 
Parka lepiej się chowa :)

Glycine parka

 
Bartek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chrono...ten Combat zawsze byl swietny ;)

Piotrku (Staruszek).

Tak to ten. Nagroda glowna polskiego tenisowego ATP ;)

Edytowane przez piotrkrakow

Pozdrawiam
Piotrek
 

imageproxy1.jpg.39195932474b734d12bdf1ef8370670e.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem. Zresztą bardzo fajna limitka, nie wydaje się aby w kraju był drugi egzemplarz. Kiedyś z zamierzchłych czasów pamiętam stronkę gdzie wpisywali się właściciele MLV, ale może to już nowy właściciel znajdzie :)

Starsze modele to okazja do wspomnień z okresu gdy były airmany bez drugiej korony.

Edytowane przez STARUSZEK

cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja jałowa bo puenta przed nią była oczywista po prostu o gustach/czy preferencjach trudno/ciężko dyskutować...moje wrażenie i odczucia są takie że pomimo iż 17stka jest świetna to przy wyborze wolę No 1 zdecydowanie, mimo że zegarek odrobinę za mały,ale wolę odrobinę za mały jako casual niż dużo za duże 46mm/oczywiście to moje odczucia i jak to Adi ujął mam do nich prawo :)

 

Co do pasków, panowie trochę luzu i wyobraźni ;) - dlaczego nie pasują ? dla mnie pasują idealnie ten zegarek ma wiele twarzy, nato ? również idealnie pasuje ;)

 

Tylko ja od początku mówiłem, że nie jest za mały, czy za duży - tylko że jest mały lub duży. A to kwestia faktów nie gustu. A co komu pasuje to już jego sprawa. ;) Są koledzy z łapą słonia noszący 36 i koledzy z witkami gdzie busola wystaje z każdej strony i im nie przeszkadza ;)  Co do pasków - z luzem to nie ma nic wspólnego - to znowu kwestia gustu. Sam próbowałem nosić Airmana na egzotyku - i mimo wielu pozytywnych reakcji - w tym forumowiczów - odpuściłem bo MI się nie podoba ;) Mi Airman kojarzy się z przyrządem - nie ze stylową "zabawką" do przebierania jak np Panerai - co nie znaczy, że ktoś może mieć inne odczucia. Wolność rządzi!  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego airmana używam również do eksperymentowania paskowego, do czego wg mnie jest podatny i co daje dużo radochy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tam moja 17-tka podoba się na każdym pasku, dokładnie każdym, byle by był czarny, matowy i nie za cienki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adi, czy dany zegarek to narzędzie czy zabawka decydują warunki otoczenia a nie sam zegarek. Są sytuacje gdzie patyk podniesiony z ziemi jest narzędziem specjalistycznym a w innej sytuacji od Airmana i od jego wskazań może zależeć Twoje życie :)


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego kojarzy mi się. Czy jest/będzie to się okaże :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.

.

Edytowane przez ptrk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.

Edytowane przez ptrk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.

Edytowane przez ptrk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pasek ładny,

zegarek ładny,

pasek nawet pasuje - ważne, że ciebie cieszy

 

natomiast mały rozmiar zegarka i wyjątkowe uszy tego zegarka w celu nadrobienia rozmiaru - to dosyć specyficzne połączenie,

do mnie nie trafia,

to może wydać się śmieszne, ale nie wiem czy ten zegarek nie potrzebuje jeszcze większej łapy, tak 20+, byłby wtedy prawdziwy old school vintage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.