Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
trzydziesci9

Cieńki maluszek

Recommended Posts

39 minut temu, Petru23 napisał(-a):

@XAVIER7

Zależy jak ucha idą, jak koperta zbudowana, jaka proporcja tarczy do średnicy koperty i masa innych kwestii, które wpływają na wizualny odbiór zegarka a nie sama grubość wobec średnicy koperty.

 

Kolego... w PRX-ach ,,ucha idą" i ,,koperta jest zbudowana", tak samo. Proporcja ta sama. 😉 Różnią się jedynie średnicą. Dlatego dobrze jest przymierzyć i porównać na własnym nadgarstku, jak do tego zmiennego parametru ma się grubość zegarka. Tym bardziej, że Tissot, to nie jakiś internetowy microbrand i ich PRX-y są w każdym większym salonie z zegarkami. Żaden problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@XAVIER7

Odniosłem wrażenie, że mówisz ogólnie o rozmiarze a nie tylko o prx ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaproponuję nomosa tangente 36„cienki maluszek” i ma stop-sekundę, ale uszy albo raczej „wysięgniki do zamocowania teleskopów” mogą Cię uczulać 😉

BTW: a co było nie-tak z Kuoe? 

Pozdrawiam i fascynującego „gonienia króliczka” życzę!

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, geniu_75 napisał(-a):

Zaproponuję nomosa tangente 36„cienki maluszek” i ma stop-sekundę, ale uszy albo raczej „wysięgniki do zamocowania teleskopów” mogą Cię uczulać 😉

BTW: a co było nie-tak z Kuoe? 

Pozdrawiam i fascynującego „gonienia króliczka” życzę!

Okropne uszyska.

Jeśli pytanie jest do mnie o Kuoe, to poleciałem mocno finansowo przez opłaty celne, nigdy więcej. Zaznaczam, że kupowałem na samym początku powstawania microbranda, mieli wtedy bardzo ubogą ofertę, mimo to się skusiłem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)
W dniu 16.05.2026 o 22:43, trzydziesci9 napisał(-a):

Wracam po wielu dniach przemyśleń i testów z rozmiarówką. 🙂

 

Muszę skorygować lekko wymagania co do wielkości - wygląda na to, że jednak 35mm to jest taki maks dla mnie + 42 mm L2L, więcej zdecydowanie nie chcę.

 

Doszedłem też do wniosku, że potrzebuję datownika, ciężko trochę bez niego, a tarcza wydaje się lekko pusta i nudna.

 

Więc na ten moment jedynym sensownym kandydatem wydaje się Tissot PRX 35mm.

 

Dziękuję do tej pory wszystkim, którym chciało się przez chwilkę przeszukać źródła, o których bym nie pomyślał.

 

Może znajdzie się jeszcze coś ciekawego?

 

Reasumując - rozmiar: 34/35mm, L2L: maks. 42 mm, datownik + brak dodatkowych opłat celnych. 


Zwróć uwagę że PRX 35 przez konstrukcję bransolety ze sztywnymi pierwszymi ogniwami nosi się jak zegarki z L2L 45 mm.

 

Dla porównania Christopher Ward The Twelve mimo większej średnicy 36 dzięki ogniwom bransolety zginającym się zaraz przy kopercie nosi się jakby był mniejszy od PRX 35.

 

Swoją drogą co powiesz na specyficzne uszy Nivada Grenchen Antarctic 35 mm https://nivadagrenchenofficial.com/collections/antarctic-35mm

Edited by Adam53

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)
21 godzin temu, Adam53 napisał(-a):


Zwróć uwagę że PRX 35 przez konstrukcję bransolety ze sztywnymi mierwszymi ogniwami nosi się jak zegarki z L2L 45 mm.

 

Dla porównania Christopher Ward The Twelve mimo większej średnicy 36 dzięki ogniwom bransolety zginającym się zaraz przy kopercie nosi się jak mniejszy od PRX 35.

 

Swoją drogą co powiesz na specyficzne uszy Nivada Grenchen Antarctic 35 mm https://nivadagrenchenofficial.com/collections/antarctic-35mm

Bardzo dziękuję za uwagę odnośnie Tissota - nie pomyślałem o tym, możesz mieć rację.

Ta Nivada zacnie się prezentuje!  Szkoda że nie ma datownika, gdyby był to pewno bym zamówił w ciągu kilku godzin. 😛 

EDIT: No dobra, ochłonąłem i poczytałem o mechanizmie. Jednak dobrze, że nie kupowałem bez przemyślenia. Są negatywne opinie na jego temat.

Edited by trzydziesci9

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jakie negatywne opinie znalazłeś?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)
W dniu 20.05.2026 o 15:09, Adam53 napisał(-a):

Jakie negatywne opinie znalazłeś?

Na kilku stronach wyczytałem, że:

- użytkownicy często opisują działanie mechanizmu jako „niepłynne". Wielu zgłasza, że koronka wydaje się luźna w czasie obrotu

- pełne nakręcenie wymaga zauważalnego wysiłku, co może wydawać się niewygodne lub oporne w porównaniu do innych mechanizmów ręcznych.

- podobnie jak w przypadku nakręcania, działanie przy ustawianiu czasu może wydawać się nierówne lub lekko oporne. 

 

@cordi7 Reasumując - rozmiar: 34/35mm, L2L: maks. 42 mm, datownik + brak dodatkowych opłat celnych. 

Edited by trzydziesci9

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)
9 godzin temu, trzydziesci9 napisał(-a):

 

@cordi7 Reasumując - rozmiar: 34/35mm, L2L: maks. 42 mm, datownik + brak dodatkowych opłat celnych. 


Będzie ciężko, nawet damskie zegarki mają większy L2L. Tissot PRX 35 ma realny L2L z nieruchomymi pierwszymi linkami na poziomie 45 mm.

 

Muhle Glashutte Lunova Lady? 35 mm średnicy, 9,6 mm grubości, 43,6 mm L2L. 
 

https://www.muehle-glashuette.de/en/watch/lunova-lady-leather-strap/


IMG_0507.thumb.jpeg.ca124a0fe0811648fd899394652c1888.jpeg

 

Edited by cordi7

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, cordi7 napisał(-a):


Będzie ciężko, nawet damskie zegarki mają większy L2L. Tissot PRX 35 ma realny L2L z nieruchomymi pierwszymi linkami na poziomie 45 mm.

 

Muhle Glashutte Lunova Lady? 35 mm średnicy, 9,6 mm grubości, 43,6 mm L2L. 
 

https://www.muehle-glashuette.de/en/watch/lunova-lady-leather-strap/


IMG_0507.thumb.jpeg.ca124a0fe0811648fd899394652c1888.jpeg

 

Nawet nie wiedziałem, że produkują taki ładny zegarek, z plusów dodam, że Muhle przykłada się do regulacji mechanizmów.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No nic, nie mam dużego wyboru, ostatecznie zdecydowałbym się na:

 

image.thumb.png.7147d1f75b2ad678e1fee989e39e6608.png

 

Ktoś wie ile orientacyjnie popłynę dodatkowo za opłaty celne? 

 

Ewentualnie poczekam jeszcze na jakieś propozycje, ale przyznaję że chciałbym wreszcie kupić sobie zegarek. 🙂

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zapłacisz jeszcze za wysyłkę a potem 23% VAT (od ceny zegarka i od kosztu wysyłki). No i pewnie jeszcze kilkadziesiąt złotych za usługę obsługi celnej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

O ile trafi na kontrolę celną, co wcale nie jest pewne.

Share this post


Link to post
Share on other sites
16 godzin temu, trzydziesci9 napisał(-a):

No nic, nie mam dużego wyboru, ostatecznie zdecydowałbym się na:

 

image.thumb.png.7147d1f75b2ad678e1fee989e39e6608.png

 

Ktoś wie ile orientacyjnie popłynę dodatkowo za opłaty celne? 

 

Ewentualnie poczekam jeszcze na jakieś propozycje, ale przyznaję że chciałbym wreszcie kupić sobie zegarek. 🙂

Ładny zegarek, w recenzjach są chwalone. Opłaty tak, jak opisał Perpetuum Mobile. Przesyłka jest firmą kurierską, opłaty celne i Vat są właściwie pewne. Kupowałem jednego Erebusa, informacje o opłatach celnych, Vat dostajesz od firmy kurierskiej na bieżąco- można opłacić szybkim przelewem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

Na samej stronie wyszło przy checkoucie prawie 2.4k.

Jeszcze nie kupuję, poprosiłem przez formularz o podesłanie mi realnych zdjęć w świetle słonecznym.

Jak wtedy ładnie wyjdą to dokonam zakupu.

 

EDIT:

Takie coś podesłali:

erebus_IMG_4357.jpeg

erebus_IMG_4353.jpeg

Edited by trzydziesci9

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Pawel.Sz, a powiedz proszę, jak się naprawdę spisuję bransoleta?

Głównie chodzi mi o to czy gryzie. W sumie de facto Erebus raczej nie jest drogim zegarkiem, a takie lubią mieć gryzące bransolety.

Dostałeś może w paczce jakieś narzędzie do skracania bransolet? Pytam, bo dokładnie wczoraj , po kilku latach użytkowania popsułem swoje tanie z Allegro. 🙂

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, trzydziesci9 napisał(-a):

@Pawel.Sz, a powiedz proszę, jak się naprawdę spisuję bransoleta?

Głównie chodzi mi o to czy gryzie. W sumie de facto Erebus raczej nie jest drogim zegarkiem, a takie lubią mieć gryzące bransolety.

Dostałeś może w paczce jakieś narzędzie do skracania bransolet? Pytam, bo dokładnie wczoraj , po kilku latach użytkowania popsułem swoje tanie z Allegro. 🙂

 

Bransoleta jest w porządku,z tych "lepszych", nie rwie włosów u mnie, dla mnie jest wygodna. Tak, ze tutaj bym sie nie obawiał. Jest to jakość dobrego San Martina :)
Ja akurat mam dwie bransolety J-Style.
Nie pamietam dokladnie, chyba był śrubokręt, tam są skręcane piny więc mały śrubokręt płaski do elektroniki jak najbardziej bedzie pasował.

Share this post


Link to post
Share on other sites
W dniu 2.06.2026 o 00:54, Pawel.Sz napisał(-a):

 

Bransoleta jest w porządku,z tych "lepszych", nie rwie włosów u mnie, dla mnie jest wygodna. Tak, ze tutaj bym sie nie obawiał. Jest to jakość dobrego San Martina :)
Ja akurat mam dwie bransolety J-Style.
Nie pamietam dokladnie, chyba był śrubokręt, tam są skręcane piny więc mały śrubokręt płaski do elektroniki jak najbardziej bedzie pasował.

A ten egzemplarz, który widoczny jest na Twoim zdjęciu to wersja 39mm czy 36mm?

Byłbyś w stanie strzelić jeszcze kilka foteczek, jeśli to nie problem? :P

Do końca tygodnia zbiorę fundusze i prawdopodobnie w weekend zakupię. :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, trzydziesci9 napisał(-a):

A ten egzemplarz, który widoczny jest na Twoim zdjęciu to wersja 39mm czy 36mm?

Byłbyś w stanie strzelić jeszcze kilka foteczek, jeśli to nie problem? :P

Do końca tygodnia zbiorę fundusze i prawdopodobnie w weekend zakupię. :-)

 

39 mm

Dam rady zrobic zdjecia dopiero w weekend, teraz nie mam zegarka ze sobą.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, Pawel.Sz napisał(-a):

 

39 mm

Dam rady zrobic zdjecia dopiero w weekend, teraz nie mam zegarka ze sobą.

Dzięki, właśnie nie wyglądał mi na mniejszą wersję.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.