XAVIER7 240 #26 Posted May 17 39 minut temu, Petru23 napisał(-a): @XAVIER7 Zależy jak ucha idą, jak koperta zbudowana, jaka proporcja tarczy do średnicy koperty i masa innych kwestii, które wpływają na wizualny odbiór zegarka a nie sama grubość wobec średnicy koperty. Kolego... w PRX-ach ,,ucha idą" i ,,koperta jest zbudowana", tak samo. Proporcja ta sama. 😉 Różnią się jedynie średnicą. Dlatego dobrze jest przymierzyć i porównać na własnym nadgarstku, jak do tego zmiennego parametru ma się grubość zegarka. Tym bardziej, że Tissot, to nie jakiś internetowy microbrand i ich PRX-y są w każdym większym salonie z zegarkami. Żaden problem. 1 Share this post Link to post Share on other sites
Petru23 19689 #27 Posted May 17 @XAVIER7 Odniosłem wrażenie, że mówisz ogólnie o rozmiarze a nie tylko o prx 0 Share this post Link to post Share on other sites
geniu_75 1349 #28 Posted May 17 Zaproponuję nomosa tangente 36„cienki maluszek” i ma stop-sekundę, ale uszy albo raczej „wysięgniki do zamocowania teleskopów” mogą Cię uczulać 😉 BTW: a co było nie-tak z Kuoe? Pozdrawiam i fascynującego „gonienia króliczka” życzę! 0 Share this post Link to post Share on other sites
trzydziesci9 17 #29 Posted May 17 1 godzinę temu, geniu_75 napisał(-a): Zaproponuję nomosa tangente 36„cienki maluszek” i ma stop-sekundę, ale uszy albo raczej „wysięgniki do zamocowania teleskopów” mogą Cię uczulać 😉 BTW: a co było nie-tak z Kuoe? Pozdrawiam i fascynującego „gonienia króliczka” życzę! Okropne uszyska. Jeśli pytanie jest do mnie o Kuoe, to poleciałem mocno finansowo przez opłaty celne, nigdy więcej. Zaznaczam, że kupowałem na samym początku powstawania microbranda, mieli wtedy bardzo ubogą ofertę, mimo to się skusiłem. 0 Share this post Link to post Share on other sites
Petru23 19689 #30 Posted May 18 (edited) Accutron Legacy 2SW6A002 34mm bazujący na modelu 565 z 1966r Limitowane, także trzeba chyba szukać po chrono24 lub ebay Alpina 34/9mm https://ponadczasowi.pl/sklep/produkt/alpina-heritage-automatic-al-480b2h6 Edited May 18 by Petru23 1 Share this post Link to post Share on other sites
Adam53 599 #31 Posted May 18 (edited) W dniu 16.05.2026 o 22:43, trzydziesci9 napisał(-a): Wracam po wielu dniach przemyśleń i testów z rozmiarówką. 🙂 Muszę skorygować lekko wymagania co do wielkości - wygląda na to, że jednak 35mm to jest taki maks dla mnie + 42 mm L2L, więcej zdecydowanie nie chcę. Doszedłem też do wniosku, że potrzebuję datownika, ciężko trochę bez niego, a tarcza wydaje się lekko pusta i nudna. Więc na ten moment jedynym sensownym kandydatem wydaje się Tissot PRX 35mm. Dziękuję do tej pory wszystkim, którym chciało się przez chwilkę przeszukać źródła, o których bym nie pomyślał. Może znajdzie się jeszcze coś ciekawego? Reasumując - rozmiar: 34/35mm, L2L: maks. 42 mm, datownik + brak dodatkowych opłat celnych. Zwróć uwagę że PRX 35 przez konstrukcję bransolety ze sztywnymi pierwszymi ogniwami nosi się jak zegarki z L2L 45 mm. Dla porównania Christopher Ward The Twelve mimo większej średnicy 36 dzięki ogniwom bransolety zginającym się zaraz przy kopercie nosi się jakby był mniejszy od PRX 35. Swoją drogą co powiesz na specyficzne uszy Nivada Grenchen Antarctic 35 mm https://nivadagrenchenofficial.com/collections/antarctic-35mm Edited May 20 by Adam53 1 Share this post Link to post Share on other sites
trzydziesci9 17 #32 Posted May 19 (edited) 21 godzin temu, Adam53 napisał(-a): Zwróć uwagę że PRX 35 przez konstrukcję bransolety ze sztywnymi mierwszymi ogniwami nosi się jak zegarki z L2L 45 mm. Dla porównania Christopher Ward The Twelve mimo większej średnicy 36 dzięki ogniwom bransolety zginającym się zaraz przy kopercie nosi się jak mniejszy od PRX 35. Swoją drogą co powiesz na specyficzne uszy Nivada Grenchen Antarctic 35 mm https://nivadagrenchenofficial.com/collections/antarctic-35mm Bardzo dziękuję za uwagę odnośnie Tissota - nie pomyślałem o tym, możesz mieć rację. Ta Nivada zacnie się prezentuje! Szkoda że nie ma datownika, gdyby był to pewno bym zamówił w ciągu kilku godzin. 😛 EDIT: No dobra, ochłonąłem i poczytałem o mechanizmie. Jednak dobrze, że nie kupowałem bez przemyślenia. Są negatywne opinie na jego temat. Edited May 19 by trzydziesci9 0 Share this post Link to post Share on other sites
Adam53 599 #33 Posted May 20 Jakie negatywne opinie znalazłeś? 0 Share this post Link to post Share on other sites
cordi7 9083 #34 Posted May 21 Patrze i chyba nie padl jako propozycja: Baltic Hermetique Tourer https://baltic-watches.com/en/products/hermetique-tourer-blue Maen Manhattan 37 Ultra Slim? https://www.maenwatches.com/collections/manhattan-37-ultra-thin 2 Share this post Link to post Share on other sites
trzydziesci9 17 #35 Posted May 21 (edited) W dniu 20.05.2026 o 15:09, Adam53 napisał(-a): Jakie negatywne opinie znalazłeś? Na kilku stronach wyczytałem, że: - użytkownicy często opisują działanie mechanizmu jako „niepłynne". Wielu zgłasza, że koronka wydaje się luźna w czasie obrotu - pełne nakręcenie wymaga zauważalnego wysiłku, co może wydawać się niewygodne lub oporne w porównaniu do innych mechanizmów ręcznych. - podobnie jak w przypadku nakręcania, działanie przy ustawianiu czasu może wydawać się nierówne lub lekko oporne. @cordi7 Reasumując - rozmiar: 34/35mm, L2L: maks. 42 mm, datownik + brak dodatkowych opłat celnych. Edited May 21 by trzydziesci9 1 Share this post Link to post Share on other sites
cordi7 9083 #36 Posted May 22 (edited) 9 godzin temu, trzydziesci9 napisał(-a): @cordi7 Reasumując - rozmiar: 34/35mm, L2L: maks. 42 mm, datownik + brak dodatkowych opłat celnych. Będzie ciężko, nawet damskie zegarki mają większy L2L. Tissot PRX 35 ma realny L2L z nieruchomymi pierwszymi linkami na poziomie 45 mm. Muhle Glashutte Lunova Lady? 35 mm średnicy, 9,6 mm grubości, 43,6 mm L2L. https://www.muehle-glashuette.de/en/watch/lunova-lady-leather-strap/ Edited May 22 by cordi7 2 Share this post Link to post Share on other sites
nav 14610 #37 Posted May 22 5 godzin temu, cordi7 napisał(-a): Będzie ciężko, nawet damskie zegarki mają większy L2L. Tissot PRX 35 ma realny L2L z nieruchomymi pierwszymi linkami na poziomie 45 mm. Muhle Glashutte Lunova Lady? 35 mm średnicy, 9,6 mm grubości, 43,6 mm L2L. https://www.muehle-glashuette.de/en/watch/lunova-lady-leather-strap/ Nawet nie wiedziałem, że produkują taki ładny zegarek, z plusów dodam, że Muhle przykłada się do regulacji mechanizmów. 0 Share this post Link to post Share on other sites
trzydziesci9 17 #38 Posted May 25 No nic, nie mam dużego wyboru, ostatecznie zdecydowałbym się na: Ktoś wie ile orientacyjnie popłynę dodatkowo za opłaty celne? Ewentualnie poczekam jeszcze na jakieś propozycje, ale przyznaję że chciałbym wreszcie kupić sobie zegarek. 🙂 0 Share this post Link to post Share on other sites
Perpetuum Mobile 73979 #39 Posted May 26 Zapłacisz jeszcze za wysyłkę a potem 23% VAT (od ceny zegarka i od kosztu wysyłki). No i pewnie jeszcze kilkadziesiąt złotych za usługę obsługi celnej. 2 Share this post Link to post Share on other sites
Adam53 599 #40 Posted May 26 O ile trafi na kontrolę celną, co wcale nie jest pewne. 0 Share this post Link to post Share on other sites
nav 14610 #41 Posted May 26 16 godzin temu, trzydziesci9 napisał(-a): No nic, nie mam dużego wyboru, ostatecznie zdecydowałbym się na: Ktoś wie ile orientacyjnie popłynę dodatkowo za opłaty celne? Ewentualnie poczekam jeszcze na jakieś propozycje, ale przyznaję że chciałbym wreszcie kupić sobie zegarek. 🙂 Ładny zegarek, w recenzjach są chwalone. Opłaty tak, jak opisał Perpetuum Mobile. Przesyłka jest firmą kurierską, opłaty celne i Vat są właściwie pewne. Kupowałem jednego Erebusa, informacje o opłatach celnych, Vat dostajesz od firmy kurierskiej na bieżąco- można opłacić szybkim przelewem. 1 Share this post Link to post Share on other sites
trzydziesci9 17 #42 Posted May 26 (edited) Na samej stronie wyszło przy checkoucie prawie 2.4k. Jeszcze nie kupuję, poprosiłem przez formularz o podesłanie mi realnych zdjęć w świetle słonecznym. Jak wtedy ładnie wyjdą to dokonam zakupu. EDIT: Takie coś podesłali: Edited May 27 by trzydziesci9 0 Share this post Link to post Share on other sites
trzydziesci9 17 #43 Posted June 1 @Pawel.Sz, a powiedz proszę, jak się naprawdę spisuję bransoleta? Głównie chodzi mi o to czy gryzie. W sumie de facto Erebus raczej nie jest drogim zegarkiem, a takie lubią mieć gryzące bransolety. Dostałeś może w paczce jakieś narzędzie do skracania bransolet? Pytam, bo dokładnie wczoraj , po kilku latach użytkowania popsułem swoje tanie z Allegro. 🙂 0 Share this post Link to post Share on other sites
Pawel.Sz 633 #44 Posted June 1 5 godzin temu, trzydziesci9 napisał(-a): @Pawel.Sz, a powiedz proszę, jak się naprawdę spisuję bransoleta? Głównie chodzi mi o to czy gryzie. W sumie de facto Erebus raczej nie jest drogim zegarkiem, a takie lubią mieć gryzące bransolety. Dostałeś może w paczce jakieś narzędzie do skracania bransolet? Pytam, bo dokładnie wczoraj , po kilku latach użytkowania popsułem swoje tanie z Allegro. 🙂 Bransoleta jest w porządku,z tych "lepszych", nie rwie włosów u mnie, dla mnie jest wygodna. Tak, ze tutaj bym sie nie obawiał. Jest to jakość dobrego San Martina Ja akurat mam dwie bransolety J-Style. Nie pamietam dokladnie, chyba był śrubokręt, tam są skręcane piny więc mały śrubokręt płaski do elektroniki jak najbardziej bedzie pasował. 1 Share this post Link to post Share on other sites
trzydziesci9 17 #45 Posted June 3 W dniu 2.06.2026 o 00:54, Pawel.Sz napisał(-a): Bransoleta jest w porządku,z tych "lepszych", nie rwie włosów u mnie, dla mnie jest wygodna. Tak, ze tutaj bym sie nie obawiał. Jest to jakość dobrego San Martina Ja akurat mam dwie bransolety J-Style. Nie pamietam dokladnie, chyba był śrubokręt, tam są skręcane piny więc mały śrubokręt płaski do elektroniki jak najbardziej bedzie pasował. A ten egzemplarz, który widoczny jest na Twoim zdjęciu to wersja 39mm czy 36mm? Byłbyś w stanie strzelić jeszcze kilka foteczek, jeśli to nie problem? :P Do końca tygodnia zbiorę fundusze i prawdopodobnie w weekend zakupię. :-) 0 Share this post Link to post Share on other sites
Pawel.Sz 633 #46 Posted Wednesday at 08:15 PM 2 godziny temu, trzydziesci9 napisał(-a): A ten egzemplarz, który widoczny jest na Twoim zdjęciu to wersja 39mm czy 36mm? Byłbyś w stanie strzelić jeszcze kilka foteczek, jeśli to nie problem? Do końca tygodnia zbiorę fundusze i prawdopodobnie w weekend zakupię. :-) 39 mm Dam rady zrobic zdjecia dopiero w weekend, teraz nie mam zegarka ze sobą. 0 Share this post Link to post Share on other sites
trzydziesci9 17 #47 Posted Wednesday at 09:28 PM Godzinę temu, Pawel.Sz napisał(-a): 39 mm Dam rady zrobic zdjecia dopiero w weekend, teraz nie mam zegarka ze sobą. Dzięki, właśnie nie wyglądał mi na mniejszą wersję. 0 Share this post Link to post Share on other sites