Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
wojregg

Zegarek na 18 urodziny - 8 - 9 kPLN

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem Was prosić o pomoc,

 

Mam dwóch bratanków, w tym roku mają 18 urodziny. Chciałbym im podarować pierwszy zegarek. Myślałem o Longines Hydroconquest w rozmiarze 39 mm, automat. Jeśli ten zegarek, to jaką tarcze i pasek byście sugerowali na pierwszy zegarek? Co myślicie o takim wyborze? Czy ew. Jakieś inne propozycje? Budżet na jeden to ok 8 - 9 kPLN. Z góry dziękuje za podpowiedzi.

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostań moim ojcem chrzestnym 😉

 

Na poważnie: generalnie Twój pomysł w tym budżecie to bardzo dobra opcja. Pytanie tylko, czy obdarowani będą zadowoleni, bo jak patrzę na nadgarstki młodzieży, to coraz bardziej w modzie vintage, w tym malutkie tankopodobne kostki. Chociaż pewnie są różne style, subkultury, etc.
Ale tu niewątpliwie będą mieli fajne zegarki i dobre pamiątki.

Ewentualnie w takim stylu bardziej właśnie minimalistycznym może jakieś Nomosy. W tym budżecie spory wybór na manualnych mechanizmach (Tetry, Tangente, Cluby).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, wojregg napisał(-a):

 

Chciałem Was prosić o pomoc,

 

Mam dwóch bratanków, w tym roku mają 18 urodziny. Chciałbym im podarować pierwszy zegarek. Myślałem o Longines Hydroconquest w rozmiarze 39 mm, automat. Jeśli ten zegarek, to jaką tarcze i pasek byście sugerowali na pierwszy zegarek? Co myślicie o takim wyborze? Czy ew. Jakieś inne propozycje? Budżet na jeden to ok 8 - 9 kPLN. Z góry dziękuje za podpowiedzi.

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

 

Hej wujas, to ja Twój bratanek 😂

 

Dobra żarty na bok. Może i mlodzi nie noszą klasycznych zegarków ale to właśnie jest siła. Jak zakupisz im porządne szwajcarskie zegarki to będą się wyróżniać. Dla nastolatka wyróżnianie jest wszystkim. Street cred będzie się zgadzać :)

 

I wiesz, stawiałbym na wersję czarną/niebieskią. Alternatywa? Wypasiony g shock. Zobacz np serie mtg

 

https://www.mastersintime.pl/g-shock-metal-twisted-g-carbon-hybrid-zegarek-carbon-bluetooth-z-unikalna-ramka-wspomagana-przez-sztuczna-inteligencje-mtg-b4000-1aer.htm

 

Ale moim zdaniem edukacja drogim zegarkiem to jest to. Może młody zacznie czetać. Może go to zainteresuje. I może pomyśli "o ku*wa ale wujas dał wypasa". 

 

Moje 3 grosze.

 

 

 

 

 

 

 


quartz bandit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest rozwiązanie moim zdaniem ;)

Ball. Młodych tryt zachwyci, będzie wow na imprezach czy jak się obudzą gdzieś w środku lasu czy piwnicy po imprezie z piątku na poniedziałek ;)

 

Rozmiary ok 40mm, klasyczne nadające się i do marynarki jak i spodenek 

Np, jest tego więcej fajnych.

Screenshot_20260621_214918_com_brave_browser_ChromeTabbedActivity.jpg

Screenshot_20260621_215958_com_brave_browser_ChromeTabbedActivity.jpg

Screenshot_20260621_220051_com_brave_browser_ChromeTabbedActivity.jpg

 

 

Albo patriotycznie ;)

 

 

 

Screenshot_20260621_220305_com_brave_browser_ChromeTabbedActivity.jpg

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz Longines, bierz Longines. Może Conquest (bez Hydro) będziesz dla chłopaków bardziej uniwersalny, codzienny.

 

Może chłopakom bardziej pasują field'y od Hamiltona? 

Pogadaj (chyba, że to niespodzianka), albo na łatwiznę - karta podatkowa....

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.06.2026 o 22:14, wojregg napisał(-a):

 

Chciałem Was prosić o pomoc,

 

Mam dwóch bratanków, w tym roku mają 18 urodziny. Chciałbym im podarować pierwszy zegarek. Myślałem o Longines Hydroconquest w rozmiarze 39 mm, automat. Jeśli ten zegarek, to jaką tarcze i pasek byście sugerowali na pierwszy zegarek? Co myślicie o takim wyborze? Czy ew. Jakieś inne propozycje? Budżet na jeden to ok 8 - 9 kPLN. Z góry dziękuje za podpowiedzi.

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

 


Myślę że powinni sami wybrać sobie zegarki jakie im się podobają, a ty tylko sfinansować zakup.

Głupio by było gdybyś kupił Hydroconquest a potem się okazało że jeden wolałby Legend Diver, a drugi jakiś lotniczy zegarek albo sportowy z chronografem.

 

Ja na przykład dla siebie wybierałbym miedzy:

Christopher Ward C65 Super Compressor Elite https://www.christopherward.com/c65-super-compressor-elite/C65-41CSC2-S0WB0-B0.html

Christopher Ward The Twelve 40 (Ti) https://www.christopherward.com/the-twelve-40-(ti)/C12-40ADC1-T00B0-B0.html

Formex Reef https://formexwatch.com/collections/reef

Formex Essence https://formexwatch.com/collections/essence/

Formex Essence Leggera https://formexwatch.com/collections/essence-leggera

Straum Jan Mayen https://straum.co/products/jan-mayen-titanium-purple-borealis

Nivada Grenchen F77 https://nivadagrenchenofficial.com/collections/f77-mk2/products/f77-stainless-steel-meteorite-41mm

Nivada Grenchen Chronomaster https://nivadagrenchenofficial.com/collections/chronomaster-watches/products/chronomaster-mk-2

Farer Volante https://eur.farer.com/products/volante

Laco Kiel https://www.laco.de/en/watches/chronographs

Sinn 356 https://www.sinn.de/uhren/alle-uhren/356-flieger.html

Hanhart 417 ES https://www.hanhart.com/en/product/417-es-42-mm/

 

 

2 godziny temu, Petru23 napisał(-a):

 

Albo patriotycznie ;)

 

 

 

Screenshot_20260621_220305_com_brave_browser_ChromeTabbedActivity.jpg


Ta Polpora to raczej pasuje na 50-te urodziny. Moim zdaniem jest zbyt poważna i elegancka dla 18 latka.

Edytowane przez Adam53

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcą:) Weź chłopaków na pizzę i  zakupy i niech sobie wybiorą. Można mocno nie trafić w gust i będzie problem. Będzie dobry wybór i fajne wspomnienie:)

Co do marek celowałbym w coś swatch group, jakiś lepszy tissot, certina lub longines jeśli budżet pozwoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gorzej, jakby Chłopaki wybrali jakieś babole ; )

Longines to naprawdę dobry kierunek a HC to zegarek - który odnajdzie się w każdej sytuacji.

Dlatego, gdybym miał Im sugerować - to właśnie coś z Longines (imo w tym pułapie cenowym - będzie nie do przebicia).

*a zakręcana koronka i dobry WR - zawsze mile widziane...więc + dla @wojregg za dobrą intuicję!


Wszystko zależne jest od czasu, ostatecznie od Boga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem to. 
Nie wypaliło. Szkoda czasu i pieniędzy. Wniosek - przestańmy oceniać innych ludzi i ich potrzeby, przez pryzmat własnej pasji. Dla sporej grupy młodych ludzi, zegarek to zbędny gadżet. Niestety...  
Zamiast wypas zegarków, kup im lepiej po laptopie gamingowym. 
Radość gwarantowana, nawet jak mają już jakiś sprzęt.

Edytowane przez XAVIER7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogą wcale nie chcieć laptopów gamingowych tylko MacBooki Pro.

 

Poza tym laptopy za kilka lat będą przestarzałe, a zegarek będzie fajną pamiątką. Można nawet zamówić grawerunek.

Edytowane przez Adam53

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że dla wielu małolatów zegarek jest już dzisiaj przestarzały. Nawet ten z grawerunkiem.😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla małolatów tak, ale jak kończą 30 czy 40 lat to zmieniają zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, XAVIER7 napisał(-a):

Przerabiałem to. 
Nie wypaliło. Szkoda czasu i pieniędzy. Wniosek - przestańmy oceniać innych ludzi i ich potrzeby, przez pryzmat własnej pasji. Dla sporej grupy młodych ludzi, zegarek to zbędny gadżet. Niestety...  
Zamiast wypas zegarków, kup im lepiej po laptopie gamingowym. 
Radość gwarantowana, nawet jak mają już jakiś sprzęt.

Tyle, że Ty też oceniłeś. Nie wiem, czy przez pryzmat własnej pasji, czy tylko jakiegoś wyobrażenia o współczesnych nastolatkach, ale jednak. 
Jeśli już wchodzić w te rozważania, to faktycznie lepiej zapytać. Na przykład moja córka, która w tym tygodniu kończy osiemnastkę, zażyczyła sobie zamek Disneya z klocków Lego 🙂

 

Z drugiej strony może Kolegi nie obchodzić co przyszli obdarowani chcą, bo on wie, jaką pamiątkę chce im dać…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciesz się że nie zażyczyła sobie samochodu 🤭

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Adam53 napisał(-a):

Ciesz się że nie zażyczyła sobie samochodu 🤭

Ale prawo jazdy już tak (w toku). Więc to raczej kwestia czasu… 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, rafi napisał(-a):

Z drugiej strony może Kolegi nie obchodzić co przyszli obdarowani chcą, bo on wie, jaką pamiątkę chce im dać…

 

I serio nikogo nie interesuje użyteczność i radość z takiego prezentu? A co byś powiedział gdyby ktoś ofiarował Ci w dobrej wierze (bo historia to jego pasja) polskie wydanie dzieł wszystkich Włodzimierza Lenina, który liczy 55 tomów? 😜

Swego czasu zrobiłem podobny prezent koleżance. Kupiłem jeden tom z dzieł Lenina (papier kredowy), po czym jak typowy wandal, wyciąłem między kartkami odpowiedni otwór, w który włożyłem jej ulubione i bardzo drogie perfumy. Jej miny gdy zdjęła papier opakowania z książki i zobaczyła tytuł nigdy nie zapomnę! 😅

Jeśli mamy coś komuś ofiarować to niech jego cieszy, a nie naszą próżność.

Edytowane przez XAVIER7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętniki Lenina są akurat ciekawe, mieszkał jakiś czas w Polsce i opisał swoje spostrzeżenia które są aktualne do dzisiaj.

3 godziny temu, rafi napisał(-a):

Ale prawo jazdy już tak (w toku). Więc to raczej kwestia czasu… 

 Proponuję Jeepa 🤭 https://www.ceneo.pl/97028014?srsltid=AfmBOorLkc4EGNioHBmoOKA53Sf2hkO-ey7aRs2CgHQkmGs50OhyAAI-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użyteczne rzeczy, niech kupują Rodzice - Wujek ma gust i kupuje Longinesy 😉

*Coś w tym jest, kupiłem ostatnio Żonie - zegarek (Longines) i dałem go Mamie...bo Żona powiedziała, że nie będzie go nosić 😅


Wszystko zależne jest od czasu, ostatecznie od Boga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.