Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość seth11

Jaką książkę czytasz obecnie?

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Wczoraj skończyłem też "Cmentarz w Pradze" Umberto Eco i nie polecam. Strasznie ciężko mi się czytało, fabuła jest w porządku, ale książka nie ma tego czegoś.

No właśnie, w moim rankingu przeczytanych książek to "Cmentarz w Pradze" jest zdecydowanie najgorszą książką jaką przeczytałem. Czytając zastanawiałem się czy to jest w ogóle napisane przez Umberto Eco czy tylko "firmowane" a napisane przez jakiegoś początkującego grafomana. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szubienicznik :) jak sie czyta to ma sie ochote na bigos, piwo, kapuśniak, pieczonego świniaka i inne tego typu specjały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Proch i pył" Anatolija Rybakowa (ostatnia część trylogii)


Pozdrawiam

TomeK (Teston)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apologia przypadkowości  


Naj­pierw cię ig­no­rują. Po­tem śmieją się z ciebie. Później z tobą wal­czą. Później wyg­ry­wasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio "połknąłem" lekturę której autorem jest Simon Sebag Montefiore, "Stalin Młode lata despoty"

Polecam każdemu - lektura rzuca bardzo ciekawe światło na to co było i dlaczego było i choć młody już nie jestem i "parę rzeczy" wiem, to przyznam szczerze że czytając, kilka razy byłem delikatnie mówiąc zdziwiony...


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AdamB

Cel snajpera - Chris Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie czytam KRÓL SZCZURÓW Jamesa Clavella. Pomysł na ksiazke zaczerpnalem od kolegi kilka postow wyzej pmborek. Książka całkiem fajna, przewija sie nawet wątek sprzeaży zegarka automatycznego Omega :)

 

Tapnięte z SGS3


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę polecic dwie na lato: "Niewierni"- taki polski Forsyth o naszym wywiadzie, terrorystach, Rosjanach itp (pierwsza cześć to "Nielegalni") i druga historyczna o oficerach kawalerii II RP "Oficerowie i Dzentelmeni". Właśnie skończyłem czytać i bardzo mi się podobały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, w moim rankingu przeczytanych książek to "Cmentarz w Pradze" jest zdecydowanie najgorszą książką jaką przeczytałem. Czytając zastanawiałem się czy to jest w ogóle napisane przez Umberto Eco czy tylko "firmowane" a napisane przez jakiegoś początkującego grafomana. 

To jest pisane przez Umberto, słychać to samo poczucie humoru co w Baudolinie.

Prawda,  z każdą kolejną książką od Płomienia Królowej trzeba go czytać uważniej, nie da się w autobusie po 5 stron dziennie. 

Eco ostatnio tak pisze, ale to dalej Eco. Nie on jeden tak ma, np. Huberath - Gniazdo Światów było zadziwiające, Vatran dziwaczny, a Portal taki i taki. 

Tyle że to jak z Patkiem, można narzekać na styl, na serwis, na to na tamto, ale to dalej będzie Patek ;-)

 

KJ

 

 

KJ

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

'Dzień z życia minimalisty' oraz równolegle 'Kwadrant przepływu pieniędzy'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AdamB

Imię róży - o niebo lepsza od filmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A o czym to? O wybuchach bloków przed IIga wojna w Czeczenii? Fajna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jon Krakauer "Wszystko za Everest", świetna pozycja.


Mniejsza z perfekcją, wystarczy być bardzo dobrym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Anioły i Demony"- Dan Brown. Wcześniej przeczytałem Kod... także idę niechronologicznie. Świetna lekka i wciągająca książka. Wcześniej - "Samolubny gen" R. Dawkins.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A o czym to? O wybuchach bloków przed IIga wojna w Czeczenii? Fajna?

Bardzo fajna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Stanisław Rembek - polecam zapoznać się z jego twórczością . Każda książka to mały rarytasik.( oczywiście dla mnie)

Edytowane przez kacperek993

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stanisław Rembek - polecam zapoznać się z jego twórczością . Każda książka to mały rarytasik.( oczywiście dla mnie)

To tak na czasie:) W związku z rocznica Bitwy Warszawaskiej. Muszę przeczytac, bo jeszcze nie miałem okazji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz trawię jeszcze klimaty wakacyjne ; kartki zerwane za ścian w Krasnogrudzie ;

 

3be8ca4901962061med.jpg

c777a44ec62ef922med.jpg

Edytowane przez Wahnik

pozdrawiam, Grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Antoni Ossendowski "Przez kraj ludzi, bogów i zwierząt"
Polecam, pamiętnik z podróży Polaka przez ogarnięta rewolucję i wojnami Rosję i Mongolię.
Po przeczytaniu którego przygody Indiany Jones-a wyglądają jak czarno-biały kukiełkowy teatrzyk, a to jest w 100% dokument.

Książka przełożona na kilkanaście języków, wydana w setkach tysięcy egzemplarzy, po 1945 "zakopana" za antyradzieckie poglądy autora.

KJ

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łaskawe- Jonathana Littella. Dopiero zacząłem ale już widzę że to mocna rzecz

Kawałek recenzji: tematem epopei jest II wojna światowa opowiedziana przez Maksimiliana Aue, oficera SS. Aue pracuje w oddziałach specjalnych zajmujących się likwidacją Żydów, Cyganów, bolszewików zagrażających tyłom zwycięskiej armii niemieckiej

 

Więcej pod adresem http://www.polityka.pl/kultura/ksiazki/269472,1,recenzja-ksiazki-jonathan-littell-laskawe.read#ixzz2dUiZwrfS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.