Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Guest seth11

Jaką książkę czytasz obecnie?

Recommended Posts

Teraz czytam symultanicznie:

1) "Europa walczy" Daviesa

2) 3 kryminały, których tytułów ani autorów nie pamiętam (jeden w kuchni, drugi w gabinecie, trzeci w innym ustronnym miejscu),

3) "Lód" Dukaja

Jakoś wątków nie tracę... :blink:

I szczerze polecam serię Andrei Camilleri (przerobiłem całość w lipcu) o przygodach komisarza Montalbano - naprawdę dobre kryminały z dość nieoczekiwanymi zakończeniami i niesamowitym sycylijskim klimatem.

Marcin

A ja Lód.

Im dalej w las tm większy podziw dla autora.

Biorąc książkę z biblioteki kierowałem się słusznym wymiarem, ze względu na urlop.

Ale pomimo, że leżała ona była w dziale fantastyki jestem naprawdę mile zaskoczony.

Motyw przewodni Lód i pochodne stanowi tło dla analizy Rosji.

Jako, że jestem zafascynowany Rosją, a raczej fenomenem bezkrytycznego poddaństwa Rosjan swoim władcom i przyjmowaniu kaprysów losu bez mrugnięcia okiem (eta żyzń) - tezy stawiane przez autora (uwarunkowanie religią) są naprawdę ciekawe.

Jestem chyba na setnej stronie i jestem naprawdę ciekawy co będzie się działo przez następne dziewięćset .

"Jezioro bodeńskie" Stacha Dygata

"Włóczędzy Dharmy" Jacka Kerouaca

"dramaty" Samuela Becketta

czekam na wydany w rocznicę śmierci "Portret wielokrotny..." Stanisława Ignacego Witkiewicza.

nothing to be done.

ja zaczynam z siedmio-czesciowa Mroczną Wieżą Kinga

troche czytania bedzie ale podobno warto smile.gif

Zakończylem na VI tomie, później nie dalo się czytać :)

Edited by Tsuki

Zakończylem na VI tomie, później nie dalo się czytać :)

Przeczytałem całość :) Podobało mi się ale z racji nie posiadania wcześniej większej znajomości twórczości Kinga nie udało mi się odnaleźć wszystkich "smaczków" w Mrocznej Wieży. Po przeczytaniu stwierdziłem, że kiedyś do niej powrócę ale dopiero gdy poznam przynajmniej kilka z powieści, z którymi związany jest cykl.

Niedawno skończyłem Fundację Isaaca Asimova, po niej Krainę Chichów Jonathana Carrolla.

W chwili obecnej William Gibson - Neuromancer, po nim zapewne Graf Zero. W planach kolejne tomy Fundacji ale muszę poczekać na wznowienie...

A ja bardzo polecam "Białą gorączkę" Jacka Hugo-Badera. Jest to reportaż o Rosji, po przeczytaniu stwierdzam, że Polska to naprawdę piękny, rozwijający się i zamożny kraj:)

W trzy tygodnie przerobiłem cały cykl Jacka Piekary o inkwizytorze Madderdinie a teraz zaczynam "Świat finansjery" Pratchetta :lol:

"A był dla kierowania zespołem tym, czym Herod dla Towarzystwa Przedszkolnego w Betlejem"

Szukającym lekkiej lektury polecam serię Petera Robinsona o przygodach inspektora Alana Banksa. Inteligentnie napisane i dobrze przetłumaczone na język polski, co się dość rzadko zdarza.

Marcin

Guest zimny-wiatr

Ja czytam obecnie "Tęcza Sześc" Toma Clancy, ale raczej nie polecam :lol:

Dialogi jak z taniego romansidła...

Andy McNab - Agresor, fajne dialogi, monologi, ciekawa akcja. Autor to były komandos SAS, ma pojęcie o czym pisze. I co najważniejsze przekazuje swoje odczucia, obawy, lęki. Jego bohater nie jest rodem z komiksu, ale normalny facet. Polecam jeszcze Stan Oblężenia i Natychmiastową  Akcję na podstawie której został nakręcony film. Książka opowiadą autentyczną historię żołnierzy schwytanych w Iraku. 

Edited by bobwoj

"Zdziwiło was, panowie, żeście usłyszeli z moich ust słowo "Bóg", lecz zapewniam was, że pojęcie Boga i cześć jaką mam dla niego opieram na podstawach tak pewnych jak prawdy z dziedziny fizyki." - Michael Faraday

Polecam Antoni Libera - MADAM

Myslałem że już nikt tak nie pisze - zjawisko

P.S. Czytać w spokoju może być butelka wina

Guest zimny-wiatr

Andy McNab - Agresor, fajne dialogi, monologi, ciekawa akcja. Autor to były komandos SAS, ma pojęcie oczym pisze. I co najważniejsze przekazuje swoje odczucia, obawy, lęki. Jego bohater nie jest rodem z komiksu, ale normalny facet. Polecam jeszcze Stan Oblężenia i Natychmiastową  Akcję na podstawie której został nakręcony film. Książka opowiadą autentyczną historię żołnierzy schwytanych w Iraku.

Czytałem prawie wszystkie wydane w Polsce książki McNaba :) Bardzo dobrze się je czyta.

ZA równo te fikcyjne, jak i autobiograficzne.Film został nakręcony na podstawie książki "Bravo Two Zero" (film nosi taki sam tytuł) To jest historia jego akcji w Iraku za czasów pierwszej wojny w Zatoce Perskiej. Książka "Natychmiastowa akcja" opisuje jego drogę do SAS i liczne akcje w których uczestniczył. Podobno wkrótce ma się ukazać nowa książka opisująca jego przeżycia.

edit: "Stan zagrożenia", nie oblężenia ;)

edit2:

Pewnie chodzi o Seven Troop, ciekawe kiedy wyjdzie :)

W Wielkiej Brytanii już wyszła, niestety jest wiele książek A.McNaba których nie wydano w Polsce więc nie wiadomo czy i u nas się ona pojawi :lol:

Edited by zimny-wiatr

Pewnie chodzi o Seven Troop, ciekawe kiedy wyjdzie :lol:

"A był dla kierowania zespołem tym, czym Herod dla Towarzystwa Przedszkolnego w Betlejem"

A ja ze względu na aktualne zagrożenia związane z ciągłoscią zatrudnienia czytam książkę Johna D.Krumboltza "Szczęście to nie przypadek"

- gdyby ktoś z Was miał problemy ze znalezieniem pracy , lub po prostu chciał zmienić w życiu dotychczasowe zajęcie ; polecam gorąco :lol:

pozdrawiam, Grzegorz

Guest zimny-wiatr

Witam obecnie czytam "Świt zwycięstwa" Witolda Urbanowicza. Polecam

Książki Witolda Urbanowicza będą następne za jakie się wezmę po przeczytaniu tej drętwej "Tęczy 6", ale przyznam że o tej jeszcze nie słyszałem :)

Książki Witolda Urbanowicza będą następne za jakie się wezmę po przeczytaniu tej drętwej "Tęczy 6", ale przyznam że o tej jeszcze nie słyszałem

W tej książce Urbanowicz opowiada o bitwie o Anglię