Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość dryblus

No to teraz pogadamy o telefonach

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bart8

Oglądał ktoś konferencje apple. Wreszcie mogę zmienić swojego wysłużonego iphone'a 5... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

a co tam było do obejrzenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bart8

a co tam było do obejrzenia?

Pokazywali m.in. nowe paski do apple watch i wtedy cała publiczność biła brawo na stojąco. Warto było oglądać choćby dla tej chwili :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

A no tak, paski :D

No i chyba jeszcze dziś był odgrzewany kotlet w postaci iPhone SE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bart8

A no tak, paski :D

No i chyba jeszcze dziś był odgrzewany kotlet w postaci iPhone SE.

Odgrzewany, nieodgrzewany dla niektórych to zbawienie. Nie lubię wielkich telefonów i taki 4 calowy ekran jest dla mnie w sam raz. Tym bardziej, że próżno szukać u konkurencji tak małego urządzenia w którym upakowane są praktycznie najnowsze podzespoły. Cena oczywiście zwariowana. 16gb 399$ w usa, u nas 2149pln. Wyszło im, że jeden dolar kosztuje lekko ponad 5.3pln :o Najlepsze jest to, że za oceanem w abonamencie 17$ ten "nowy" iphone se jest za friko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

a to jest tylko wersja 16GB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bart8

a to jest tylko wersja 16GB?

16 i 64, a 32gb wcięło gdzieś :ph34r: , a właśnie miałem celować w średniaka. Za to z pamięcią w ipadzie poszaleli-w najdroższej wersji 256gb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rewolucji nie było, ale 6s wpakowany w normalnej wielkości telefon jest nie do pogardzenia dla wielu. Tym bardziej, że to nie kastrat jak 5c był kiedyś, tylko aktualnie najlepszy model pomniejszony. To i cena nie może być jakoś szalenie niższa. A chyba i tak te różnice są takie same lub większe niż były pomiędzy 5s i nieudanym 5c.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądał ktoś konferencje apple. Wreszcie mogę zmienić swojego wysłużonego iphone'a 5... ;)

 

 

Przy takiej cenie za 5SE to lepiej kupić 5s.

5s pociągnie jeszcze ze dwa wydania iOS.

Miało być tanio i jest ale nie w PL.

Mam 6s i 3D touch nie wykorzystuję za często.

Tak że brak tego bajeru w 5SE nie będzie raczej odczuwalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bart8

Apple skończyła się na Steve Jobsie. Nic nowego nie pokazują, a już na pewno nie rewolucyjnego. Mnie bardziej cieszy b. przydatna rzecz którą wprowadzili w ostatniej aktualizacji iOS 9.3. Tryb Night shift czyli w praktyce to samo co f.lux na PC tylko w wersji iPhonowej. Polecam dla nocnych marków.

Rynek pokazuje całkowicie coś przeciwnego-apple po śmierci Jobsa dopiero zaczęło solidnie zarabiać z roku na roku biją kolejne rekordy sprzedaży, więc chyba się jeszcze apple nie skończyło. Jedyne czego mi brakuje  w iphonie to indukcyjnego ładowania i wyrzucenia przycisku home. To nastąpi  ale obstawiam, że dopiero w ip8, może 9. Patent na czytnik linii papilarnych zatopiony w ekranie złożyli już rok temu.

 

Ps. f.lux już był na iphone'a od 2 lat w cydii a niedawno pojawiła się możliwość wgrania tej funkcji przez konto deweloperskie, jeśli ktoś takie posiadał http://myapple.pl/posts/10327-zadbaj-o-swoje-zdrowie-z-f-lux-dla-mac-i-ios Teraz to już w sumie bez znaczenia, ale dla użytkowników odciętych od softu 9.3 zawsze jakaś alternatywa.

 

A tak z ciekawości jakiego telefonu używasz?

Edytowane przez bart8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmierć/upadek/skończenie Apple jest wieszczony od wielu lat. Z drugiej strony wyniki finansowe to interesują Apple i jego akcjonariuszy. Nas - potencjalnych użyszkodników - raczej co nowego, czym firma zaskoczy - i jakoś nie zaskakuje. To zwykła powolna ewolucja. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bart8

Przecież nie mogą od razu dać wdzystkiego.

Zysk muszą wypracowywać kolejne edycje a o innowacje nie jest łatwo.

Weź taki Apple watch. Fajny ale krótki vzas pracy baterii aby w kolejnej edycji wrzucić większą.

Mogli dać ładowanie z paska (port usb) ale wtedy bateria poszłaby do paska u firm 3 i już nie byłoby popytu na kolejną edycję z większą baterią.

To są celowe ograniczenia aby kolejna wersja mogłabyć amazing.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bart8

@Bart8

Przecież nie mogą od razu dać wdzystkiego.

Zysk muszą wypracowywać kolejne edycje a o innowacje nie jest łatwo.

No co Ty mi kolego nie powiesz ;) , przecież ja nigdzie nie napisałem, że muszą dać wszystko już... To użytkownik nicon pisał "nie pokazują nic nowego".

 

Używam iPhone 6, przesiadłem się z Androida w zeszłym roku i bardzo sobie chwalę.

Hmmm, skoro jak pisałeś "Apple skończyła się na Steve Jobsie. Nic nowego nie pokazują, a już na pewno nie rewolucyjnego." to może lepiej przesiąść się na iphone 4s, który jest ostatnim modelem, który wyszedł za jego życia? Po co przepłacać pieniądze, za coś co niby nie różni się od poprzedników? Na nowy zegarek będziesz miał ;)

 

IMO między 4s'em a np. 6s'em troszkę jednak różnicy jest zauważalnej. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Rewolucji nie było, ale 6s wpakowany w normalnej wielkości telefon jest nie do pogardzenia dla wielu. Tym bardziej, że to nie kastrat jak 5c był kiedyś, tylko aktualnie najlepszy model pomniejszony. To i cena nie może być jakoś szalenie niższa. A chyba i tak te różnice są takie same lub większe niż były pomiędzy 5s i nieudanym 5c.

To nie jest 6s wpakowany w małą obudowę. Czytnik linii papilarnych jest ten sam co w 5s czyli cofamy się 3 lata wstecz. Konkurencja pod tym względem jest już milion lat świetlnych do przodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówicie o innowacjach?

To weźcie iphona 6 plus - wprowadzenie go na rynek spowodowało że wiele osób zamiast kupić telefon i ipada np. mini kupiło tylko największego iphona.

Dlatego tak długo czekano z wprowadzeniem go na rynek.

 

Każda innowacja może oznaczać śmierć jakiegoś produktu i potencjalnie mniejsze zyski.

 

Firmy mają generować zyski.

 

To tak jak niektóre firmy farmaceutyczne- wolą przeznaczać na marketing - np. wczasy dla lekarzy niż na rozwöj leków.

Jak by wprowadzili na rynek lek leczący cukrzyce to straciliby olbrzymi rynek produktów. Cukrzycy towarzyszy wiele chorób, a jaka firma chciałaby zmniejszać swoje zyski?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bart8

To nie jest 6s wpakowany w małą obudowę. Czytnik linii papilarnych jest ten sam co w 5s czyli cofamy się 3 lata wstecz. Konkurencja pod tym względem jest już milion lat świetlnych do przodu.

Tylko, że iphone se to nie jest topowy model, tylko alternatywa dla osób potrzebujących mniejszy telefonu. Skąd masz dokładne info, że czytnik jest z 5s'a? Trzeba poczekać na np. ifixit, jak rozbiorą całego iphone'a wtedy dowiemy się dokładnie co tam siedzi. Z ramem też jest niewiadoma-1 labo 2gb. A tak swoją drogą pokaż mi telefon konkurencji z o podobnych gabarytach, wymiarami, grubością i wagą posiadający podobną specyfikację.

 

Jeśli mówisz, że konkurencja jest lata świetlne. przed apple jeśli chodzi o czytnik linii papilarnych, to porównój do modelu 6s, 6s plus, które są najwyższymi modelami apple i posiadają 3generację czytnika odcisków.

A tak zapytam który producent jest lata świetlne w tym aspekcie przed apple i czym się to dokładnie objawia???

 

Nie zapomnijmy kto rozpowszechnił te technologie:

-czytnik paluchów już był dawniej w innych telefonach ale u apple rzeczywiście zaczęło to działać tak jak powinno od dawna, następnie inni producenci zaczęli stosować podobne rozwiązania,

-64bit'owy procesor, apple pierwsze, samsung pół roku później wypuszcza model z tą architekturą,

-3d touch apple pierwsze, teraz inni producenci dopiero zamierzają to zaimplementować.

Edytowane przez bart8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek - ale to .... najmniej ważna sprawa pod słońcem dla mnie. Co mi z tego czytnika? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

@bart8

Uczciwie powiem, że nie pamiętam. Czytałem dziś rano w jakichś tech newsach, jak sobie przypomnę podam źródło.

Co do czytnika i w którym iPhonie to działało, bo ja miałem trzy sztuki iP5s i w żadnym nie działało to tak jak trzeba. Więc jeśli potwierdzi się to co przeczytałem dziś rano to sorry, ale to lekka porażka.

Jeśli chcesz porównania i masz iP6 czy 6S zapraszam na konfrontację, że budżetowym telefonem mojej żony Honorem 5x lub jakimkolwiek innym chińczykiem. Przykładasz palce, bez klikania naciskania i już.

Potwierdziło to wiele testów w sieci, poczytaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Jacek - ale to .... najmniej ważna sprawa pod słońcem dla mnie. Co mi z tego czytnika? 

A dla mnie ważna, skoro zaimplementowano to ma działać jak trzeba, ma być szybko i nowocześnie jak przystało na dzisiejsze czasy. A pisanie, że SE nie jest flagowcem, sorki ale od telefonu za prawie 2700zł wymagam już trochę, bo konkurencja w tym budżecie jest daleko z przodu.

 

PS

 

Co zatem Adrian jest dla Ciebie ważne, że dzwoni, wysyła smsy?

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jash, ty się nie znasz.

Dla niektórych jak telefon bez jabłka to nie telefon.

Nie ważne, że działa szybko i ma więcej niż 16GB RAM.

 

Co do iphona 5SE.

Telefon z takim aparatem i taką camerą z 16GB ramu to śmiech.

Przeskok na 32GB jest bolesny dla kieszeni...

Oczywiście jest chmura, ale czy wy chcielibyście tam przechowywać swoje dane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak o ram Ci nie chodziło ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak o ram Ci nie chodziło ;)

 

Tak zgadza się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bart8

@bart8

Uczciwie powiem, że nie pamiętam. Czytałem dziś rano w jakichś tech newsach, jak sobie przypomnę podam źródło.

Co do czytnika i w którym iPhonie to działało, bo ja miałem trzy sztuki iP5s i w żadnym nie działało to tak jak trzeba. Więc jeśli potwierdzi się to co przeczytałem dziś rano to sorry, ale to lekka porażka.

Jeśli chcesz porównania i masz iP6 czy 6S zapraszam na konfrontację, że budżetowym telefonem mojej żony Honorem 5x lub jakimkolwiek innym chińczykiem. Przykładasz palce, bez klikania naciskania i już.

Potwierdziło to wiele testów w sieci, poczytaj.

Hmmm, nadal nie widzę przewagi innych czytników linii papilarnych nad applowskim touchid. Pokaż mi jakiś test w którym zbadali np. rodzielczość czytnika, precyzję działania, kąt przyłożenia palca na reakcje itp. Chcę poczytać o tych latach świetlnych przewagii, tylko pokaż mi gdzie??

To, że konkurencja ma czytnik usytuowany z tyłu telefonu jak honor x5 dla mnie nie jest plusem-pracuję siedząc przy biurku, telefon leży na nim, chcąc odblokować takiego honora za pomocą czytnika muszę wziąć go do ręki i przyłożyć dopiero palec na tyle urządzenia. U apple dlatego działa dopiero gdy naciśniemy i przytrzymamy palec bo jedno naciśnięcie powoduje wybudzenie tel. w celu np. sprawdzenia powiadomień. Może w 5s nie działało to jak trzeba tylko nie zapomnij, że wtedy u konkurencji próżno mogłeś szukać skanera odcisków w technologii pojemnościowej zastosowanego w komercyjnym urządzeniu na tak masową skalę. W ip6 była druga generacja skanera, w ip6s 3 generacja skanera. W ip se nie wiemy, która jest generacja bo takich rzeczy apple nie podaje na stronie, zresztą jak i pamięci ram, tak jak pisałem trzeba czekać aż ktoś rozbierze go na części. Jeśli faktycznie będzie ten znanym z 5sa to według mnie też będzie to ogromny minus. W 6s czytnik działa bardzo dobrze, nawet znany był problem nazywany "toofasttouchid" :D-po zwykłym naciśnieciu home buttona iphone tak szybko się odblokowywał, że nie dało rady nawet powiadomień zobaczyć

 https://www.google.pl/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=too+fast+touch+id

Jash, ty się nie znasz.

Dla niektórych jak telefon bez jabłka to nie telefon.

Nie ważne, że działa szybko i ma więcej niż 16GB RAM.

 

Co do iphona 5SE.

Telefon z takim aparatem i taką camerą z 16GB ramu to śmiech.

 

No tak więcej niż 16gb RAM najważniejsze :D  :lol:  :ph34r: Pewnie renderujesz rawy w ps  i montujesz filmy w 4k na telefonie

 

A tak na serio masz do wyboru w se 64gb pamięci, a w iphonie 6s 128gb a w ip7 będzie 256gb jeśli Ci mało.

Edytowane przez bart8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.