Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość dryblus

No to teraz pogadamy o telefonach

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jestem zwolennikiem zmiany telefonu na nowy tylko dlatego,żeby mieć nowszy model ,albo że się należy i można na tym zarobić. Jeżeli stary telefon działa to po co kupować nowy?? Tylko po to żeby bardziej zaśmiecić planetę?? Niewielu użytkowników smart i stupid fonów zdaje sobie sprawę jakim zagrożeniem dla środowiska są stare telefony wyrzucone na śmietnik .,ile niebezpiecznych substancji chemicznych znajduje się w cieczy, która wycieka do gleby z telefonów komórkowych w wysypiskach i składowiskach. I to nie tylko ołów,gdyż nawet bezołowiowe telefony  wciąż są klasyfikowane jako odpady niebezpieczne ze względu na wysoki poziom miedzi, niklu i cynku,oraz antymonu .,Używam  2 szt. Iphone 4S od prawie 4 lat ,telefony działają bez zarzutu w tym czasie mogłem dostać od AT&T w sumie 6 telefonów nowszego typu (5,5S,6,6S) za symboliczne $9.99c/sztuka.,pewnie niedługo będzie na rynku Iphone 7.Ale,ja nie widzę powodu,żeby zmieniać telefon.,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie dystrybutorzy i operatorzy w Polsce bardziej dbają o swoje interesy niż o środowisko.,Mniej telefonów od Apple, a więcej różnych egzotycznych producentów, to dla nich większa kasa za roaming i zagraniczne SMSy.,W Iphone jest usługa Facetime dzięki której można bezpłatnie rozmawiać z użytkownikami Iphone na całym świecie,tak samo jak Apple messenger czyli możliwość wysyłania wiadomości tekstowych bez opłat za SMS.,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli koszty rozmów i SMS międzynarodowych oraz korzystania z telefonów w roamingu.,Mogą być setki aplikacji,które pozwalają na darmową komunikacje,ale to Apple ma własny system ,który mogą używać tylko właściciele  Iphone..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Ale że co z tego że ma własny? Że ekskluzywny?

O ile wiem, to ta firma korzysta z sieci jak każda inna, więc co w tym wyjątkowego, poza tym, że gadać za darmo mogę tylko z innym posiadaczem tego cudu techniki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bart8

To było ironicznie. To akurat nie jest case. Nawet w biednej Polszy mamy dobre oferty tel.kom. Za równowartość 10$/miesiąc mam za darmo nielimitowane SMS/MMS/rozmowy dla 2 telefonów. Aplikacji które pozwalają na darmową komunikację IM oraz audio video są setki, w tym na Androida, to akurat żaden argument.

 

 

Osobiście nie widzę różnicy między face time a skypem.

Różnica pomiędzy apple imessage i facetime a zewnętrznymi aplikacjami typu whatsupp albo skype polega na tym, że te dwie pierwsze od apple są wbudowane w system i lepiej współgrają w ekosystemie urządzeń z logiem nadgryzionego jabłka. 

Przykładowo w jednej aplikacji "wiadomości" wysyłam zarówno sms i wiadomości imessage. Telefon sam wykrywa czy odbiorca do którego ma zostać wysłana wiadomość posiada urządzenie tej samej marki i wtedy wyśle wiadomość typu imessage w przeciwnym wypadku zwykłego smsa.

Drugą rzeczą jest to, że np. mogę odpisać na wiadomość lub też zadzwonić przez facetime bezpośrednio z macbook'a. Jeśli mam włączony komputer powiadomienia przychodzą w tym samym czasie na obydwa urządzenia.

Może to są takie pierdoły jak niektórym może się wydawać, ale rzeczywiście ułatwia to sprawę. 

Hardware tworzony pod software i na odwrót przez jednego i tego samego producenta to duża zaleta w wielu przypadkach.

 

Jeśli ktoś natomiast zwraca uwagę na ilość pobieranych danych to facetime wypada lepiej od skype. Połączenie między urządzeniami apple przez wbudowaną funkcję w przypadku przesyłania tylko głosu zjada: 1,1mb/min, natomiast gdy mówimy o konwersacji wideo średnio 2,4mb/minutę. 

 

Skype:

Voice Calls:

100kbps/100kbps = 200kbps total.

200kbps = 25KB/sec

25KB/sec = 1.5MB/min

1.5MB/min = 90MB/hour

 

Video Calling/Screen Sharing (Low Quality):

300kbps/300kbps = 600kbps total.

600kbps = 75KB/sec

75KB/sec = 4.5MB/min

4.5MB/min = 270MB/hour

 

Video Calling (High Quality):

500kbps/500kbps = 1mbps total.

1mbps = 125KB/sec

125KB/sec = 7.5MB/min

7.5MB/min = 450MB/hour

 

Video Calling (High Definition):

1.5mbps/1.5mbps = 3mbps total.

3mbps = 375KB/sec

375KB/sec = 22.5 MB/min

22.5MB/min = 1.35GB/hour

 

 Dane znalazłem w necie, mogą być z czapy wzięte, większość ludzi przy wszechobecnym dostępie do internetu i tak ma pewnie w głębokim poważaniu ilość zużytych danych ;)

Edytowane przez bart8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używał ktoś telefonów marki Xiaomi? (jakieś odczucia?) Bo widzę, ze cieszą się sporym zainteresowaniem na portalach aukcyjnych. Ponoć w sprzedaży ustępują tylko Samsungowi i Apple.

Zastanawia mnie natomiast brak informacji o gorilla glass czy jakims odpowiedniku. Bo coś nie chce mi sie wierzyć, żeby 8 rdzeniowy telefon z 2GB ramu itd nie mial żadnego zabezpieczenia przed rysowaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Niestety "rewolucja" smartfonowa nie przyniosła prawie NIC dobrego. Ludzie dostają bzika na punkcie telefonu, łączności z fejsbukirm (nie pisze do Ciebie Jacek ;)), snapczatem, tłiterem i innymi pierwotnie fajnymi rzeczami, które dla wielu są dziś sensem życia i nie wyobrażają sobie nie być cały czas podpiętymi. Zobaczcie na pociągi, przystanki, poczekalnie. Ludzie nie rozmawiają ze sobą tylko garbią sie nad smartfonami. Idąc galeria handlową widzę w pustym sklepie człowieka przed komputerem - ale wpatrzonego w telefon. Dzieci - debilowacieją. Zanikaja kontakty w realu. Dorośli potrafią się pokłócić o smartfon. Do tego hasła, bezpieczeństwo - dane strategiczne w telefonie..... Po co je trzymać w telefonie. Nie to, że nie doceniam postępu. Korzystam w wielu udogodnień smartfona. Lubię gdy działa pewnie i szybko. Korzystam z wielu aplikacji, a awaryjnie i odbiorę mail, czy wyślę, czy nawet do banku wejdę. Zdjęcie się zrobi. Ale to dawno temu już przekroczyło granice absurdu. Przecież to urządzenie absolutnie nie nadaje się do pracy jak na komputerze czy nawet tablecie. Jest taka możliwość, ale po co się katować? Nie wspominając o potrzebie natychmiastowej informacji kto sobie zmienił zdjęcie profilowe na fejsie......  I jestem "gadżeciarzem" w dobie szybkiego rozwoju zmieniałem telefon co pół roku - bo pojawiały się fajne rzeczy które ciekawiły i chciałem mieć. Dziś wystarczy kupić raz na 2-3 lata dobry telefon dobrego producenta, który go długo wspiera - i nie potrzebuję nic więcej. Swojego "soniaka" mam ponad półtora roku. Ma 4 x 2,5 gHz -  a czy może mieć 2,7 czy 8 x2.5 - co z tego? A ile ma ramu? Ile Romu? Ma szybko działać - trochę zmieścić - ale bez przesady. Po co magazynować w nim np zdjęcia, maile? Przecież synchronizujecie te telefony z czymś? U mnie od dawna główną część pamięci zajmują mapy i muzyka. Reszta archiwizuje się przynajmniej raz w tygodniu i kasowana w telefonie - bo po co to trzymać? Awaryjnie coś zawsze zrobię - a nie awaryjnie to jest narzędzie zwane komputerem. ;) No chyba wygodniejsze?

Oczywiście każdy robi co uważa i co lubi. Tyle, że nie rozumiem zdziwienia, czy zarzutów - bo w tym o 1/30 sekundy szybciej czy wolniej działa czytnik linii papilarnych, a ten otwiera aplikację o ułamek sekundy szybciej, a ten obsługuje karty 128 Gb. A lepsze zdjęcia robi..... a wsparcia fejsa nie ma. Dla kogoś kto podłączony chce być to może bardzo ważne - dla innego tak samo jak zeszłoroczny śnieg. Dla niewielkiej w stosunku do ogółu liczby użytkowników to ważne. Dla mnie i też wielu, których znam specyfikacja jest ważna o tyle - by telefon długo był zdatny do użycia. Żeby nie przysiadł bo nowa wersja systemu się pojawiła. ;)

 

akurat FB na smartfonie mało co używam, mam bo mam ale do szczęścia mi nie potrzebny, w zasadzie tylko służbowo, ale to też raczej przez Pages Managera. Ze społecznościowych to tylko Insta plus to do czego zazwyczaj służy telefon :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

Ja od pół roku używam iPhone'a 6s i (podobnie jak Adi) w ogóle nie myślę o zmianie smartfona. Wygląd urządzenia przypadł mi do gustu, funkcjonalność systemu oraz aplikacji spełnia moje potrzeby. No może mogliby dorzucić polską wersję językową Siri to byłoby idealne (dyktowanie treści smsów działa jednak prawidłowo). Właściwie mam tylko dwie uwagi - jedna natury estetycznej, a druga użytkowej. Chciałbym żeby wreszcie firma Apple zastosowała szkło szafirowe. Wówczas nie byłoby konieczności zabezpieczania ekranu folią. Ważniejsza jest jednak kwestia użytkowa. Otóż zdarza się, że użytkowanie iPhone'a na zewnątrz, gdy jest zimno, bywa utrudnione. Pomimo naładowania baterii, smartfon potrafi się sam wyłączyć. Zdarzyło mi się tak kilka razy. Ogrzanie ręką urządzenia w kieszeni kurtki sprawiało, że wszystko wracało do normy. Jest to dość upierdliwy problem jeżeli zimą chcę się dłużej pogadać przez telefon na zewnątrz. Na pocieszenie pozostaje fakt, że teraz będzie już tylko cieplej, a w normalnej temperaturze iPhone działa prawidłowo :)

 

Ale że co z tego że ma własny? Że ekskluzywny?
O ile wiem, to ta firma korzysta z sieci jak każda inna, więc co w tym wyjątkowego, poza tym, że gadać za darmo mogę tylko z innym posiadaczem tego cudu techniki?


Że jest lepiej zoptymalizowany pod urządzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używał ktoś telefonów marki Xiaomi? (jakieś odczucia?) Bo widzę, ze cieszą się sporym zainteresowaniem na portalach aukcyjnych. Ponoć w sprzedaży ustępują tylko Samsungowi i Apple.

Zastanawia mnie natomiast brak informacji o gorilla glass czy jakims odpowiedniku. Bo coś nie chce mi sie wierzyć, żeby 8 rdzeniowy telefon z 2GB ramu itd nie mial żadnego zabezpieczenia przed rysowaniem.

Używam i nie żałuję zakupu. Polecam Ci portal miuipolska.pl. Na forum znajdziesz tam sporo informacji, recenzji testów itp. Mój model nie ma GG ale i tak każdy przykleja szkło hartowane na ekran. Za telefon innej marki ze specyfikacja jak mój Redmi Note 2 musiał bym dać 2x więcej. Szczerze polecam

 

 

Wysłane z mojego Redmi Note 2

Edytowane przez grembi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

Samoistne wyłączanie się smartfona tej klasy dyskwalifikuje go na starcie

Nie jestem aż tak kategoryczny w swojej ocenie. W ciągu pół roku, mój iPhone wyłączył się może ze 3 razy i to tylko w określonych warunkach. Z moich doświadczeń wynika, że urządzenie działa prawidłowo od temperatury 5 st. C, chyba, że silny wiatr potęguje uczucie zimna. Dłuższe trzymanie urządzenia przy uchu powoduje wyłączenie, a na ekranie pojawia się znak rozładowania baterii. Jak napisałem wyżej, po ogrzaniu iPhone'a w kieszeni kurtki, wszystko wraca do normy i można dalej użytkować sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, moja motorola w ciągu roku nie wyłączyła się samoistnie ani razu. Więc wykładając odpowiednio większą ilość gotówki na iphone, oczekiwałbym tego samego, a nawet więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

 

Temat przewinął się pewnie kilkadziesiąt razy tu na forum i w sieci, więc tak.

Potrzebuję nowego telefonu (S3 padł), budżet 500-900zł - stan nowy

Wyświetlacz jak najmniejszy , preferuję 4,3 - 4,6 cala

Dobra bateria

Dobry aparat.

System raczej Android, na OS mnie nie stać :) ,....jakby tak 5S kosztował 1000zł ;)

 

Moto G 1gen LTE nie mogę znaleźć fabrycznie nowego.

MotoG - 2 gen i 3 gen podobno odstają od 1gen w stosunku do konkurencji.

Z1 -4,3 cala a rozmiar tela jak 4,6 calowy telfon - Z 3 - trochę drogo 1500zł

 

 

Jakieś propozycje z Waszej strony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samoistne wyłączanie się smartfona tej klasy dyskwalifikuje go na starcie

Mam 6 i robilem pelno zdjec na mrozie. Nic sie nie dzialo.

Moze to kwestia etui albo po prostu felerny egzemplarz


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IP 8? A ja czekam na 7...?

 

 

 

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fankaDaktarina

A ja od pt z Passportem :) ogarnęła Tapatalk i już jest wszystko jak trzeba :)

Edytowane przez fankaDaktarina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako miłośnik vintage wciąż posługuje się Galaxy S2 :) Tylko bateria już jest do niczego. Patrzę na allegro, a tam taki ogrom wszystkiego w różnych cenach, że głowa boli. Jak odróżnić oryginał od podróby? I czy w ogóle ma to jakieś znaczenie na funkcjonowanie? Słyszałem opinie, że podróby są nawet mocniejsze. Cudów nie oczekuje, chciałbym, aby jako tako pochodziła z rok, może dwa.

 

Możecie podpowiedzieć czym się kierować przy wyborze? A może macie sprawdzonych sprzedawców, którzy nie oferują tandety?

Edytowane przez Buczo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samoistne wyłączanie się niektórych iphonów ip5s, 6 i 6s to znana sprawa.

Niestety nie jest to powód do wymiany.

Żenada ze strony Apple.

Miałem 5s teraz 6s i nie mam z tym problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako miłośnik vintage wciąż posługuje się Galaxy S2 :) Tylko bateria już jest do niczego. Patrzę na allegro, a tam taki ogrom wszystkiego w różnych cenach, że głowa boli. Jak odróżnić oryginał od podróby? I czy w ogóle ma to jakieś znaczenie na funkcjonowanie? Słyszałem opinie, że podróby są nawet mocniejsze. Cudów nie oczekuje, chciałbym, aby jako tako pochodziła z rok, może dwa.

 

Możecie podpowiedzieć czym się kierować przy wyborze? A może macie sprawdzonych sprzedawców, którzy nie oferują tandety?

Tylko oryginał. Każdy zamiennik o takiej samej czy wiekszej pojemnosci bedzie na dluzsza mete mniej wydajny od oryginalu.

"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taa mam od 2 lat s3 z zamiennikiem o 1/3 wiekszym od oryginalu i nie zauwazylem tego efektu. Za to zamiast 3 godzin mam 5 swiecania ekranu.

 

Nill Satis Nisi Optimum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taa mam od 2 lat s3 z zamiennikiem o 1/3 wiekszym od oryginalu i nie zauwazylem tego efektu. Za to zamiast 3 godzin mam 5 swiecania ekranu.

 

 

Ehhh, a pamiętam jak sto lat temu, na stadionowym bazarze, kupiłem zamiennik baterii do bodaj Siemensa M35i (zamiast 500 miałem chyba 800 mAh) - fon trzymał mi niemal 2 tygodnie bez ładowania z miarkownym dzwonieniem i sms-ami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

 

Temat przewinął się pewnie kilkadziesiąt razy tu na forum i w sieci, więc tak.

Potrzebuję nowego telefonu (S3 padł), budżet 500-900zł - stan nowy

Wyświetlacz jak najmniejszy , preferuję 4,3 - 4,6 cala

Dobra bateria

Dobry aparat.

System raczej Android, na OS mnie nie stać :) ,....jakby tak 5S kosztował 1000zł ;)

 

Moto G 1gen LTE nie mogę znaleźć fabrycznie nowego.

MotoG - 2 gen i 3 gen podobno odstają od 1gen w stosunku do konkurencji.

Z1 -4,3 cala a rozmiar tela jak 4,6 calowy telfon - Z 3 - trochę drogo 1500zł

 

 

Jakieś propozycje z Waszej strony?

Xiaomi Redmi 3. Co prawda 5 cali, ale teraz ciężko znaleźć coś mniejszego. Aparat średni, ale w tej cenie nie kupisz topowego. Bateria za to niszczy konkurencję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.