Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość dryblus

No to teraz pogadamy o telefonach

Rekomendowane odpowiedzi

Gość McIntosh

Czytam tę powyższą opinię i dochodzę do wniosku, że Ozzie ocenia iPhone z pozycji kogoś kto z żadnym innym produktem Apple nie miał do czynienia. Kontynuując...

 

Tak wiele problemów technicznych jak ma apple z telefonami nie ma żadna firma, od wybuchających baterii po gubienie zasięgu, antenę w ramce. Nie mówiąc już o braku kompatybilności i możliwości wykorzystania telefonu jako pamięci masowej.

 

... a z czym to niby iPhone nie jest kompatybilny ?. Z moją pocztą i serwerem jest maksymalnie "kompatybilny". Lepiej się już nie da. Co do anteny i utraty zasięgu, to trzeba być chyba debilem żeby trzymać telefon podczas rozmowy w taki sposób by stracić zasięg. Dużo obiektywniej byłoby gdybyś napisał, że Twoje potrzeby lepiej spełnia BlackBerry. Miałem 9000 Bold i sprzedałem. Teraz mam iPhone 4 i ten lepiej spełnia moje oczekiwania. O czym tu gadać ?.

 

A szpanować Rolkami to możesz przed lamusami nie mającymi o zegarkach pojęcia. Poważni kolekcjonerzy ślinią się na widok Patków, VC, AP itp., a Rolex to dla nich produkt masowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy, możenie miałem dużego kontaktu z innymi produktami, ipadem bawilem się chwile na wystawie, macbooka używalem dzień, ipoda mam na co dzień, a iphone używalem tak jak ci mówiłem właściwie każdego, tylko nr. I demonstracyjnie, później przez każdego przechodziłem osobiście. Czy to mało?

 

Uważam że iphone jest przystosowany do rynku amerykańskiego, tam jest idealny, ale tutaj? Pewnie, jak masz wszystkie sprzęty apple to super, gorzej jak masz doczynienia z różnym typem sprzętu. Kompatybilność? Problemy z przesyłaniem bluetoothem, problemy z pdf, formatami offica, flashem, brak możliwości pamięci masowej, brak złącza kart pamięci, i jakieś microSim (nie piszę tutaj tylko o najnowszej wersji iphone). Pewnie z maila i stron kożystać można.

Pamiętam prezentacje iphona 4, gdzie prezenter wskazywał żę prawdziwy iphonowicz musi trzymać telefon w taki a nie inny sposób bo to jest trendy i koniec. Co się okazało, nie można inaczej gdyż będziesz miał problemy z zasięgiem. Całe szczęście że dawali darmowe gumki ochronne (przynajmniej w usa, nie wiem jak to w polce wygląda). Kolejny minus, brak możliwości wymiany baterii bez rozkręcania całego telefonu. Nie mówiąc już o drogich aplikacjach w appstore.

 

Tak jak napisałem Blackberry zdecydowanie bardziej spełnia MOJE oczekiwania co nie znaczy że dla niektórych będzie uciążliwy, nie jest pozbawiony wad, iPhone tak jak pisałem to śweitny telefon, ale nie mówmy że jest najlepszy, może niektórym basować najbardziej, choć możę nie mieli styczności z innymi telefonami, a innym będzie służyć tylko do szpanowania.

 

O tym Rolexie wspomniałem mimochodem, ale powiem ci szczerze że osobie która sie zna Rolex zdecydowanie zaimponuje, takiej na przykład jak ja, wzorem Divera jest dla mnie Submariner i żadne VC tego nie zmieni, a Daytona w odpowiednim kolorze wielkim marzeniem. Produktem masowym Rolex jest dlatego, że stawia na marketing, promuje się w stanach w filmach przez co jest najbardziej rozpoznawalną marką zegarkową, pewnie obok Omegi którą można by przyrównać tutaj do Rolka. Tak więc tutaj też występują dwie grupy, które kupują je dla Marki i szpanu, i druga która go kupuje z powodu jakości, dokładności i historii. Nie każdemu styl Patka, VC czy AP musi pasować. :)

 

dzięki za ciekawą dyskusję:)

Edytowane przez ozzie89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytawszy tę ciekawą dyskusję o komputerach udających telefony komórkowe, mam przy okazji prośbę.

 

Akurat mam zamiar nabyć nowy telefon - dobrze byłoby, żeby był rozkładany, a dobrą baterią i bez skłonności do awaryjności.

No i najlepiej Nokia.

 

Jakieś sugestie?


Andrzej W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nokia E7 jeśli już, choć sugerował bym ci chyba bardziej Blackberry 9800 Torch, Motorole Milesteone II, lub HTC Desre Z, z tej tylko przyczyny że system Symbian w E7 w obecnej chwili jest trochę zacofany, ale ogółem jest to bardo dobry tel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ale Nokia E7 jest raczej "rozsuwana",a nie rozkładana (czyli "z klapką").

A poza tym to wciąż dla mnie "technologia kosmiczna", z szeregiem funkcji, o których wiem, że na pewno mi się nie przydadzą.

 

Ja po prostu mam taką zachciankę, że chcę telefonu do dzwonienia, a nie do zarządzania firmą przez internet! :)


Andrzej W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem,myślałem że chodzi o rozsuwane a nie z klapką. Niestety producenci odpuszczają trochę tego typu budowę telefonu na rzecz rozsuwanych oraz dotykowych modeli.

 

Skoro z klapką i z średniej półki to polecam:

Nokie 7020, dobrze wykonana, nie za droga,

Motorola Glaam, od zawsze przodują w telefonach z klapką, choć elementy ze szkła lubią się stłuc,

Motorola V9, dwa kolorowe wyświetlacze, fajny nowoczesny model,

SE jeśli chodzi o klapkę polecam mniej, są grube i niezgrabne,

Jest też mniej znany BB 8220, też całkiem ciekay, choć jego na żywo nie widziałem

i Samsung s3600i, o fajnym designie

 

Czy rozsuwane slidery też wchodzą w grę?

Edytowane przez ozzie89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Kompatybilność? Problemy z przesyłaniem bluetoothem, problemy z pdf, formatami offica, flashem, brak możliwości pamięci masowej, brak złącza kart pamięci, i jakieś microSim (nie piszę tutaj tylko o najnowszej wersji iphone). Pewnie z maila i stron kożystać można.

Pamiętam prezentacje iphona 4, gdzie prezenter wskazywał żę prawdziwy iphonowicz musi trzymać telefon w taki a nie inny sposób bo to jest trendy i koniec. Co się okazało, nie można inaczej gdyż będziesz miał problemy z zasięgiem. Całe szczęście że dawali darmowe gumki ochronne (przynajmniej w usa, nie wiem jak to w polce wygląda). Kolejny minus, brak możliwości wymiany baterii bez rozkręcania całego telefonu. Nie mówiąc już o drogich aplikacjach w appstore.

 

Przedstawię w takim razie swój punkt widzenia :). Zgadzam się co do baterii, obsługi Flasha. Choć kwestia Flasha to tylko polityka. Nie wiedzieć czemu Apple i Adobe postanowiły między sobą drzeć koty zamiast współpracować. Co do utraty zasięgu, to nie wiem o co chodzi. Mój iPhone zasięgu nie traci. Nie miałem z tym nigdy problemów. A teraz format pdf. Dosłownie przed chwilą przesłałem taki plik za pośrednictwem idiska na telefon. Plik otworzyłem bez najmniejszych kłopotów. Nie wiem więc o co chodzi ?. Co do pakietu biurowego, to zarówno na telefon jak i na kompa jest iWork, który działa. Ceny w Appstore - nawigację dostałem za darmochę, za OS'a z mojego konta bankowego Steve zainkasował około 100 zł. Kup oryginalnego Windowsa 7 za 100 zł. Życzę powodzenia :). Pakiet biurowy mogę nabyć w rozbiciu na aplikacje. Edytor tekstowy, arkusz kalkulacyjny itp.. Cena za aplikację: około 16 Euro !. Proszę bardzo, kup oryginalnego Worda albo Excela za kwotę 70 zł. Znowu życzę powodzenia :).

 

Ja rozumiem, że można nie lubić firmy Apple, ale przed wyrażeniem opinii warto byłoby zweryfikować rzeczywistość. A co do Roleksa, to jest masowy dlatego, bo w ciągu kilku lat produkuje miliony zegarków. W tym czasie Audemars Piguet wytwarza kilkadziesiąt tysięcy zegarków. Oczekiwanie w sklepach na nowe Submarinery czy Daytony, jest przez samego Roleksa sztucznie nakręcone i nie ma nic wspólnego z mocami przerobowymi firmy. Oczywiście nie twierdzę, że Rolex wytwarza kiepskiej jakości zegarki, ale uważam, że to producent masowy. Porównałbym go do KFC. Jedzenie całkiem smaczne, ale chyba nie chciałbyś w takiej "restauracji" wręczać dziewczynie pierścionek zaręczynowy.

Edytowane przez McIntosh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Ozzie!

 

Zapewne wybiorę coś spośród Twoich propozycji - i oczywiście na Twoją odpowiedzialność! :)


Andrzej W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tam Rolexa lubie :) może to nie mógłbym mieć tylko jego, ale gdybym miał w danym okresie przypływ większej gotówki to nie pogardzę, miomo że sprzedaje się w milionach :)

 

Co do iphona, pewnie nie kupisz Windowsa za 100 zł ani Offica za 70... ale do komputera.

Porównaj to np. z Androidem, który faktycznie ma również swój Store, ale po 1 można go bardzo łatwo odblokować, po 2 darmowych aplikacji zastępujące te oryginalne są tysiące, a OS można dowolnie modyfikować i wgrywać każdą wersję jaką się chce. Problemy z pdf były w starszych wersjach iphona, w 4 i 3g już ich nie ma. Ale mi się przypomniały. Blackberry ma np. możliwość modyfikowania pdf, czego w iphone z tego co wiem nie ma. iWork nie jest kompatybilny z docx od Office. W Androidzie możesz wgrać dowolną aplikację do nawigacji, a nie koniecznie tą którą ci podsuwa producent, która pobiera dodatkowo duże ilości danych. Dalej microSim itp. Niestety iPhone kojarzy mi się z ograniczeniami , albo koniecznością płacenia, ale kombinowanie.

 

Zasięg, zerknij:

http://www.idg.pl/news/359981/iphone.4.jak.go.trzymac.by.nie.stracic.zasiegu.html

Generalnie pamiętam prezentacje którą prowadził chyba Jobs, mówiący że dziś trendy jest trzymanie telefonu palcem wskazującym u góry, a kciukiem u dołu. Oczywiście chodziło o nie zakrywanie anten od WiFi, Bluetooth, UMTS, GPS, GSM, które jakiś inżynier umieścił po bokach w miejscu w którym trzyma się telefon. Może zostało to już modyfikowane w nowych wersjach, ja swojego miałem stosunkowo na początku IP4, jednak niesmak pozostanie. Z tego co wiem anteny są nadal po bokach, może jednak są teraz czymś izolowane, tego dokładnie nie wiem.

Edytowane przez ozzie89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Logos

A ja Panowie polecam BlackBerry 9700 Bold. A że właśnie odebrałem w końcu służbowy BB, to na bazarku wylądował mój prywatny w bdb/idealnym stanie. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pełni zgadzam sie z Mariuszem. Co do jakiegoś Galaxy s2, milestone itp - toż to nie sa telefony, a placki nie nadajace sie w żaden sposób do użytkowania. Sam mam Leo - ale kupiłem do jako przenośną platformę multimedialną. Taki gabaryt dyskwalifikuje sprzęt jako telefon automatycznie. Jedyne miejsce w którym da się to nosic to kieszeń marynarki. A jakośc wykonania. Dziś pożyczyłem w przypływie irytacji od kolegi, który prowadzi sklep GSM jednej z sieci właśnie tą paletkę Galaxy S 2 i BB bold 9700. Jeśli ktoś nie zauważa przepaści w jakości wykonania - pozostaje mu jedynie wizyta u okulisty.

IP4 nie ma żadnych zauważalnych problemów z zasiegiem (ba, w miejscu gdzie e71 zrywała mi połączenie - przez ip4 kontynuuję rozmowę z lekkimi zakłóceniami), idealnie nadaje sie do poczty, jest chyba najlepszy do internetu, ma ewidentie najlepiej dostosowany ekran do funkcji dotykowych, które działają wyrażnie lepiej i precyzyjniej niż w jakimkolwiek innym telefonie, ma najlepszy odtwarzacz MP3, całkiem dobrą darmową nawigację - do czego ma jeszcze słuzyć telefon? Bateria przy uzyciu 10 godzin działa nawet ponad 4 dni. Co ma mieć jeszcze telefon? O masie bzdurnych aplikacji darmo, lub za grosze nie wspomne - bo to Apple ma bezkonkurencyjnie rozwiązane. Kazdy używa co lubi, ale bez sensu jest powtarzanie wyczytanych w sieci bzdur na temat rzekomych wad. Moi zdaniem mimo, że to drogi telefon, tyle, że galaxy s 2 kosztuje minimalnie mniej - więc stosunek jakość, mozliwości do ceny to druzgocąca wygrana produktu Apple. Dodam, że uzywam platformy PC - i nie obserwuje problemów. W kazym tel lącze sie kablem bo prędkość transmisji jest nieporównywalna. Mam aktywne wszelkie funkcje potrzebujace połączeni z siecią, lokalizacja, nawigacja, wszelkie możliwe synchronizacje - nigdy nie przekroczyłem 50MB miesiecznie. to dużo? Kupujac jakikolwiek telefon typu smartphone bez pakietu sieciowego, to jakby pić najlepsze wino z blaszanego kubka. Nie jestem i nie bede raczej wyznawca kultu Jobsa - ale stosownie do moich potrzeb (biznes, multimedia, telefonowanie) nadal nie ma, i nie widac na horyzoncie lepszego urządzenia niz IP4. Plastikowe zabawki z aparatemxxx megapixeli, edytorami tych zdjeć, wodotryskami nikomu nigdy do niczego nie potrzebnymi - o wielkości rakietki do tenisa stołowego - sa ie dla mnie (i nie wiem dla kogo) jeśłi to ma byc codziennie noszony i używany aparat telefoniczny. Jedynaalternatywa mógłby byc BB, ale z wieloma ograniczeniami. Wyciaganie baterii, czy niestandardowy SIm to jakies urojone problemy. W zadnym z sam nie wiem ilu uzywanych tel. nie wymieniałem bateri (sic.... w jednej nokii byla akcja wymiany z powodu zagrożenia wybuchem) A sim tylko gdy wymienialem tel. Więc co to za problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja mam Xperie X10, to jest mój pierwszy telefon z Androidem i od początku chyba jestem jego fanem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adi, mniejsza karta SIM to dość perfidny zabieg Jobsa, mający na celu utrudnienie użytkownikowi przesiadanie się na inne urządzenie. Nie wszyscy zmieniają telefony co dwa, czy trzy lata, niektórzy robią to częściej, a konieczność przycinania karty SIM do iPhona 4 to utrudnia. Poza tym niektórzy mają kilka telefonów i przekladają kartę, a Steve mówi - jak kupiłeś iPhona, to będziesz używał tylko i wyłącznie iPhona, co osobiście mnie drażni i powoduje, że nie kupię 4, choć generalnie to fajny telefon, mimo kilku istotnych wad. Karta SIM i szklany tył obudowy - te dwie wady najbardziej mi przeszkadzają w 4. Czekam na 5, ma być na szczęście znowu metalowa, a nie szklana.

 

Co do Samsunga Galaxy S 2 - miałem go na ubiegły weekend - świetny telefon, bardzo dobrze wykonany, szybki, rewelacyjny wyświetlacz. Użytkowało mi się go bardzo wygodnie, mimo sporych wymiarów, jest cienki, dobrze leżał w dłoni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Co ma mieć jeszcze telefon?

 

Przychodzi mi na myśl coś, co miałem w BB, a czego w iPhone (i nie tylko iPhone) ewidentnie brakuje. Jak padła bateria, to nie mogłeś prowadzić rozmów ani wysyłać smsów, ale cały czas telefon był aktywny. Aktywny w tym sensie, że mogłeś przeglądać jego zawartość. W iPhone tak nie jest. Jak się wyczerpie bateria, to masz pozamiatane. Bez ładowania ani rusz. Trzeba więc obiektywnie stwierdzić, że BB ma kilka mocnych punktów. iPhone 4 jest z kolei genialny dla tych, którzy mają kilka produktów Apple i potrzebują między nimi synchronizacji danych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To rzeczywiście fajne rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, i teraz mi się twoje zdanie McIntosh podoba, uważam tak samo, jeśli masz dużo produktów apple kup i iphone będzie wszytko ładnie współgrało. Wszystko ma swoje zalety i wady, każdy musi dopasować sprzęt do swoich potrzeb. I Degustator też ma wielką racje, zobaczymy co przyniesie no.5 :)

 

Adi widze że przy marce apple już pozostaniesz do końca... no i dobrze bo nie będziesz musiał wymieniać karty :) W sumie nie będę tego komentować... powodzenia.

Edytowane przez ozzie89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba, że pojawi się coś lepszego. (lepszość nie ma polegać na wiekszej ilości nigdy nie używanych opcji)

 

Ozzie - jesttak jak piszesz w ostatnim poście - a nie że cos jest najlepsze pod kazdym wzglede, czy kupie bo wysoka cena. Każdy do upodobań i potrzeb. IP4 w moje trafił w 100%, choć w momencie zakupu miałem obawy czy nie kupuję drogiego gadżetu.

Edytowane przez Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok Adi :) Prawda czasem napchają za dużo, ja miałem różne telefony teraz od tygodnia używam starego SE 550i i szczerze powiedziawszy okazuje się że telefonu używam tylko do rozmów.

 

Iphone, po roku na rynku moim zdaniem powinien kosztować ok 1000 zł. Wtedy był by jednym z najlepszych telefonów w stosunku cena/jakość. Jednak w obecnym przypadku 2k jest jednak trochę za drogi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Logos

Z tym przegladaniem zawartości telefonu w BB przy rozladowanej baterii to nie do konca prawda. RIM to po prostu rozwiązał inaczej. Tak na prawdę to telefon przy kilku % poziomu naładowania baterii wyłącza sam moduły radiowe (GSM, WiFi, GPS, Bluetooth), a użytkownik nie może ich włączyć z powrotem. Po prostu telefon nie dopuszcza do całkowitego rozładowania do 0% w trybie GSM lub innym. Zabieg trochę oszukańczy, aczkolwiek często przydatny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Dzięki za uszczegółowienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to oczywiście sprawa jasna była - rozwiązanie softowe. Bateria np 2% - tel odłącza możliwość komunikacji - zostaje offline. Jednak to ciekawe i łatwe do zaimplementowaia rozwiązanie. Stary Samsung, którego kiedys miłąem, o ile pamiętam, przy mniej niz 10% nie odpalał mi aparatu foto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest właśnie fajne w iPku, że po roku dalej trzyma cenę. Kupując HTC czy Samsunga po roku telefon wart jest już połowę ceny.

Ja kiedy kupiłem pierwszego iPhona był to 3g po tygodniu go sprzedałem strasznie mnie wkurzył, wtedy jeszcze telefony z ery mialy simlocka trzeba bylo uwazac z aktualizacja softu zeby nie zrobic z iPhona iPoda i w ogole pelno zachodu z tym bylo. Jednak potem wrocilem do niego znowu i tak juz od dlugiego czasu (z dwa lata) jako główny telefon mam iPhona teraz jest to 4ka. Po prostu odpowiada mi tyle nie ma tu innych powodow. W zyciu mialem duzo telefonow jest to moje hobby takie jak zegarki tyle ze telefony zmienialem znacznie czesciej :) jedno co to troche wkurzajace ze jest ich tyle na ulicach taki masowy boom, tyle ze teraz wraca tez boom na BB i za chwile kazdy bedzie mial BB mimo ze dostaje 2-3 maile na dzien... i jest mu on niepotrzebny.


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BB to raczej telefon dla biznesu, wydaje mi sie ze wsród klientów indywidualnych takiego boomu nie będzie, mimo że jest ciekawy, nie az tak komercyjny. Z resztą za tani żeby zrobić furore :P Trzymanie ceny jakiegokolwiek sprzętu elektronicznego jest zaletą? chyba nie. Przy iphone 4 jest to spowodowane trudnością w dosepie do tego telefonu jako nowego w sieciach komórkowych, co często jest sztucznie przez apple prowokowane. Wiem z 1 ręki B) No i druga kwestia popularność, "każdy chce mieć iphone", jeśli by kosztowały poniżej 1000 zl nawet używane to i pewnie każdy by go miał... ;) Spadek cen pozostałych telefonów to czysta ekonomia, popyt/podaż, poza tym wprowadzanie na rynek nowych modeli w cenie tych wcześniejszych zmusza do obniżania cen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

BB to raczej telefon dla biznesu, wydaje mi sie ze wsród klientów indywidualnych takiego boomu nie będzie, mimo że jest ciekawy, nie az tak komercyjny. Z resztą za tani żeby zrobić furore :P

 

Nie koniecznie dla biznesu, ale faktycznie taką ma etykietkę. Akurat w Play wśród indywidualnych robi furorę właśnie ze względu na dobrą cenę i to co oferuje. Oczywiście nie mam na myśli flagowego w tej sieci Bolda 9780 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak was, ale mnie np. reklama BB w Playu rozśmiesza niezwykle ;) zwłaszcza że występuje tam właśnie najtańszy obecnie model. Ale dzięki niej wiem że jak masz Blackberry to masz wszystko :P) Ciekawy telefon ale rzeczywiście raczej dla osób które dużo korzyają z maila i potrzebują dłgiego czasu rozmów na jednej baterii. Wiec ewidentnie biznes, przedstawiciele, pracownicy mobilni B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.