Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość dryblus

No to teraz pogadamy o telefonach

Rekomendowane odpowiedzi

Krzystek, ale wiesz, że jest różnica, bo próbowałeś, czy po prostu tak sobie wyobrażasz? Bo jak mówię, ja też wyobrażałem sobie, że będzie mnie to wkurzać, ale w praktyce okazało się, że zupełnie o tym nie myślę i problem nie istnieje. Co więcej, nikt ze znanych mi posiadaczy smart-phone'ów tego za problem nie uważa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat jestem przed zmianą telefonu ponieważ obecny jest już trochę "zmęczony", a bateria w nim trzyma właśnie jedną dobę i strasznie mnie to wkurza :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja swojego iphone łąduję codziennie ale to dlatego że przez 3/4 dnia mam włączony na nim modem wifi i odbieram pocztę :( bo jest to dla mnie o dziwo wygodniejsze niz na laptopie?!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby dokonać takiego porównania, musiałbym użytkować Galaxy, a nigdy nie miałem telefonu Samsunga. Niezależnie od tego, DLA MNIE iPhone jest lepszy, bo na kompie mam Mac Os X, serwer i pocztę w Apple więc w kontekście synchronizacji, wymiany danych pomiędzy urządzeniami, iPhone lepiej spełni swoją rolę. Poza tym, odnoszę wrażenie, że wyświetlacz Galaxy jest większy niż ten w iPhone. To pozawala mi przypuszczać, że obsługa jedną ręką Galaxy jest mało komfortowa. Zwłaszcza podczas prowadzenia samochodu, to może być wkurzające. Ale to tylko moje przypuszczenia.

 

Podczas jazdy samochodem nie uzywamy telefonu!!!


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat jestem przed zmianą telefonu ponieważ obecny jest już trochę "zmęczony", a bateria w nim trzyma właśnie jedną dobę i strasznie mnie to wkurza :(

 

 

W wiekszosci trzyma dobe. Wszystko zalezy co robisz jaki masz zasieg itp.


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że w większości jest bieda i właśnie dlatego pytałem, czy są już takie, które mają lepszą baterię.

Chyba jednak pozostanę przy tradycyjnych telefonach chociaż z roku na rok to coraz trudniejsze.

Ps. Blackberry 9800 Torch daje radę więcej wytrzymać, czy też bieda?

Edytowane przez krystekomega

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde - jak Wy to robicie. Odbieram maile 2 razy dziennie. Rozmawiam sporo - kilka tel dziennie wykonuję, kilkanaście odbieram. Zdarzają się SMSy (grek za 500 euro :() Wczoraj przesłuchałem dwupłytowy album, spro "latam" po sieci. Non stop 3g i wifi. Lokalizacje, budziki, powiadomienia i inne bzdety, córka w coś tam pogrywa - i telefon wytrzymuje miniumum 2 doby, a bywa, że i 4. Wstawiałem kiedyś fotkę ze zrzutem użycia i czuwania. Hd2 gdy intensywniej używałem też spokojnie 2 dni, teraz nawet i 5. Telefon to jedno z moich narzedzi pracy. Może nie wiszę z nim przy uchu non stop - ale dużo - te 500 - 600 min z abonamentu wykorzystuję, nie wspominając o telefonach do mnie.

Edytowane przez Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde - jak Wy to robicie. Odbieram maile 2 razy dziennie. Rozmawiam sporo - kilka tel dziennie wykonuję, kilkanaście odbieram. Zdarzają się SMSy (grek za 500 euro :() Wczoraj przesłuchałem dwupłytowy album, spro "latam" po sieci. Non stop 3g i wifi. Lokalizacje, budziki, powiadomienia i inne bzdety, córka w coś tam pogrywa - i telefon wytrzymuje miniumum 2 doby, a bywa, że i 4. Wstawiałem kiedyś fotkę ze zrzutem użycia i czuwania. Hd2 gdy intensywniej używałem też spokojnie 2 dni, teraz nawet i 5. Telefon to jedno z moich narzedzi pracy. Może nie wiszę z nim przy uchu non stop - ale dużo - te 500 - 600 min z abonamentu wykorzystuję, nie wspominając o telefonach do mnie.

 

Adi fenomen HD2 nigdy u mnie ani u żadnego ze znajomych (3 ma w dalszym ciągu bo służbowe) nie wytrzymało dłużej jak dobę.

99% razy to było ledwo 12h.

Nawet jak był nowy.


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartek - nie ściemniam - bo i po co. Dzś to mój hd2 robi za półkownika, ale zanim miałem IP4 to był telefonem nr 1. Wysiadał po 1 dniu - tylko gdy np w czasie pdróży córka film ogladała. A tak - ładowanko co 2 dzień wieczorem.

FAkt, że jak bardzo dbam o baterie. Mimo, że podobno nie trzena li ion, czu li pol formować - robie to z pietyzmem, raz w tygodniu doprowadzam do zdechnięcia i pełnego ładowania, ale poza tym używam dość intensywnie.

 

PS

Krystekomega - teraz moim podstawowym telefonem jest IP4. Jako drugi, "bardziej prywatny" to HTC Hd2.

Jestem bardzo zadowolony z obu, ale użytkowanie Ip to co by kto nie opowiadał jakie ma dyskwalifikujące wady - czysta przyjemność i najlepszy telefon jaki miałem. Działa świetnie, ma to co potrzeba i to co ma robi lepiej niz inne telefony. Tego co nie ma jakoś mi nie brakuje. I po 9 miesiącach uzytkowania, intensywnego i codziennego - choc z szacunkiem - wyglada jak w dniu wyjęcia z pudełka.

Edytowane przez Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartek - nie ściemniam - bo i po co. Dzś to mój hd2 robi za półkownika, ale zanim miałem IP4 to był telefonem nr 1. Wysiadał po 1 dniu - tylko gdy np w czasie pdróży córka film ogladała. A tak - ładowanko co 2 dzień wieczorem.

FAkt, że jak bardzo dbam o baterie. Mimo, że podobno nie trzena li ion, czu li pol formować - robie to z pietyzmem, raz w tygodniu doprowadzam do zdechnięcia i pełnego ładowania, ale poza tym używam dość intensywnie.

 

jakbym nie miał to bym się nie wypowiadał :(

Zresztą jak pisałem - w pracy ludzie też mają i nikomu nie trzyma więcej jak 12-16h.

Możliwe, że wynika to z intensywności używania, ale ja pocztę sprawdzam 200 razy dziennie.

Więcej mi nie jest potrzebne.

WiFi nie używam[łem] a muzy nie słucham.

 

Co do IP4 to mnie osobiście przeraża bloada wszystkiego co tylko można - tak jak miałbyś kompa z Winda i tam masz Start > WORD/Excel/IE

i nic więcej nie możesz kliknąć.


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem, że będzie mnie drażnić brak możliwości gmerania w ustawieniach itp, ale tak nie jest. Nawet w sytuacji gdzie np w HD2 moge robić co zechcę, w Andku na tel żony też - to zauważyłem, i pewnie wielu z nas tak ma - ustawiamy parametry dla nas dogodne i tak zostaje. Do końca. Dla osób śledzących forum sprzętowe, wgrywających każda nowinkę, porawke, nowa wersję itp itd to pewnie sakramentalna wada. Dla mnie to narzędzie. Akurat to jest na moje potrzeby optymalnie skonfigurowane - więc tak bardzo pasuje.

 

A co do baterii - pewnie, że kluczowe znaczenia ma intensywność. Ty używasz bardzo intensywnie, ja mniej, ale sporo. Mój ojciec dwoni raz dziennie - czyli wg niego jak nie odrywam ucha od telefonu. Poza tym brak dbałości o baterię ma wpływ na jej trwałość i rzeczywista pojemność. Każdy telefon jaki miałem dział mi dłużej niż taki sam u znajomych. Podobnie mam z komputerami - zawsze dziaąłja mi baterie długo i po latach są nadal pod kątem baterii niezłe. Moja żonka dobija baterię laptopa przeciętnie w 6 miesięcy - tak, że trzyma do 15 minut :(

Edytowane przez Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartek - nie ściemniam - bo i po co. Dzś to mój hd2 robi za półkownika, ale zanim miałem IP4 to był telefonem nr 1. Wysiadał po 1 dniu - tylko gdy np w czasie pdróży córka film ogladała. A tak - ładowanko co 2 dzień wieczorem.

FAkt, że jak bardzo dbam o baterie. Mimo, że podobno nie trzena li ion, czu li pol formować - robie to z pietyzmem, raz w tygodniu doprowadzam do zdechnięcia i pełnego ładowania, ale poza tym używam dość intensywnie.

 

 

Nie tylko nie trzeba, ale i nie mozna. Dopuszczenie do calkowitego rozladowania akumulatora skraca jego zywotnosc.


Instagram - Lug2Lug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak? A to moje jekies dziwne. Działaja długo po naładowaniu, i bardzo dzługo utrzymuja doskonałe parametry.

Edytowane przez Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blackberry 9800 Torch daje radę więcej wytrzymać, czy też bieda?

Wytrzymuje nawet 4 dni.Czuwanie przez tydzień,w tym po minucie dwie rozmów co dzień .

Dwa dni spokojnie.

Ze dwie godzinki rozmów dziennie ,kilkanaście e-maili,przeglądarka z godzinkę na dobę,zdjęć staram się nie robić,

bo aparat to tragedia.

Acha i dużo BBM :rolleyes:


Za wszystkie niezrozumiałe wpisy.Wszystkich przepraszam.

Uśmiechnijmy się :-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Wytrzymuje nawet 4 dni.Czuwanie przez tydzień,w tym po minucie dwie rozmów co dzień .

Dwa dni spokojnie.

Ze dwie godzinki rozmów dziennie ,kilkanaście e-maili,przeglądarka z godzinkę na dobę,zdjęć staram się nie robić,

bo aparat to tragedia.

Acha i dużo BBM :rolleyes:

Zazdroszczę. Ja z moim 9780 nie wychodzę z domu bez ładowarki. Dwa razy dziennie ładuję i to już prawie norma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zazdroszczę. Ja z moim 9780 nie wychodzę z domu bez ładowarki. Dwa razy dziennie ładuję i to już prawie norma.

Ale mój ma 3 miesiące jak dobrze pamiętam,pewnie dlatego żywotność baterii jest taka.


Za wszystkie niezrozumiałe wpisy.Wszystkich przepraszam.

Uśmiechnijmy się :-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Ale mój ma 3 miesiące jak dobrze pamiętam,pewnie dlatego żywotność baterii jest taka.

 

Ja mam nowego 9780, bo stary się nie naprawił :) ma niecałe dwa miesiące. Tyle, że ja go używam przez duże "U" :rolleyes:

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wytrzymuje nawet 4 dni.Czuwanie przez tydzień,w tym po minucie dwie rozmów co dzień .

Dwa dni spokojnie.

Ze dwie godzinki rozmów dziennie ,kilkanaście e-maili,przeglądarka z godzinkę na dobę,zdjęć staram się nie robić,

bo aparat to tragedia.

Acha i dużo BBM :rolleyes:

 

Dzięki Darek za informację. Wczoraj akurat zauważyłem u kolegi to BB i powiedział dokładnie to samo co Ty, a ma już je trochę dłużej.

Również wczoraj dorwałem drugiego kolegę z Iphone 4 i on z kolei potwierdził wersję Adi'ego, że Iphone trzyma mu 2 dni, a ma go już od około roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Wiek tu nie ma nic dorzeczy. Popatrz na wielkość wyświetlacza i ilość kolorów w IP4 a potem w BB (średniowiecze kolorystyczne) :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie telefon musi wytrzymywać liczne upadki,odbierać smsy i dzwonic.nic więcej nie oczekuję.Obecnie rozsuwany samsung,łatwo odebrać w rękawicy, jeżdżąc widlakiem itp:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od dłuższego czasu używam telefonu Nokia E51 i narazie nie narzekam,jak na telefon z symbianem chodzi zaskakująco płynnie,jeszcze nigdy mi się nie zawiesił,bateria wytrzymuje ok 4 dni,dzwoni,wysyła i odbiera smsy...czego chcieć więcej?? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko nie trzeba, ale i nie mozna. Dopuszczenie do calkowitego rozladowania akumulatora skraca jego zywotnosc.

Chyba akumulatorów kwasowo ołowiowych :)

 

Rozładowanie li-ion oraz li-poly jest jak najbardziej ok pod jednym warunkiem: od razu należy je naładować do pełna, nie można pozostawić w stanie rozładowania.

Zauważ że osoby posiadające laptopy które nigdy nie opuscily domu (po prostu robia za komputer stacjonarny) maja problemy z żywotnoscia baterii. Właśnie dlatego że komputer cały czas jest na zasilaczu a bateria na full.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem E6 i powiem tak - po 3 dniach jestem zadowolony. Kiedyś myślałem, że nie przyzwyczaję się do takich małych klawiatur oraz do ekranów dotykowych, a tu 2w1 i daje radę.

Oczywiście za wcześnie na większe spostrzeżenia, ale do tej pory system działa bardzo płynnie.

Zrobiłem mocny (tak mi się wydaje) test na baterię i jak dla mnie dał radę. Bateria wytrzymała 2 dni przy czym w pierwszym dniu telefon konfigurowałem, używałem bardzo często bluetooth, wifi praktycznie bez przerwy, ściągałem mapy i inne bzdety z ovi, kilkanaście minut rozmów. Dzień drugi: Znowu kilkanaście minut rozmów, internet, teledyski na youtube i żeby test był na prawdę obiektywny to włączyłem na telefonie ponad 1:30h film z youtube. Wieczorem, gdy podłączyłem telefon do ładowarki bateria była na 1 kresce.

 

Edit: Czwartego dnia zacząłem się bawić aparatem, którego zazwyczaj nie używam w telefonie, ale chciałem zrobić zdjęcie zegarka i.... ogromne rozczarowanie. Po co ładują do telefonu 8mpx aparat, który nie umie zrobić zdjęcia z bliska. To nawet nie miało być zdjęcie makro, tylko zdjęcie zegarka na ręce z około 20-30cm.

Najlepsze zdjęcie z 12 zrobionych wklejam poniżej i moim zdaniem jest fatalne

sj247_tn_08112011032.jpg

Edytowane przez krystekomega

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.