Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość dryblus

No to teraz pogadamy o telefonach

Rekomendowane odpowiedzi

Obecny iOS7 w iphonach trapią różne problemy.

Android okazuje się bardziej stabilny.

Mam kolejny telefon z Androidem i śmiga bardzo dobrze.

System w iphonie jest ograniczony - co stwierdzam z użytkując na co dzień te dwa systemy.

Iphone 5s? -wysyłasz swoje odciski palców do NSA?

Wszędzie są jakieś "ale" ... sukcesywnie ponoć to rozwiązują i tego się trzymam... a przeglądam fora apple i androida, więc to akurat można jakoś przeżyć...

Pewnie tak jest jak piszesz, ale nie spróbować tego i tego ... ;)

Jest ograniczony, fakt czytałem Twoje poprzednie posty i ewidentnie ma braki choćby widżety, nie wiem jak jest z aplikacjami ale na iOS pewnie jest więcej płatnych, iTunes... ale jestem w stanie to też przeżyć (tak jak pisałem wyżej, ewentualnie to sprzedam).

NSA ... jak będą chcieli kogoś dorwać (mnie) to mając lub nie moje linie papilarne, uwierz mi nie będzie stanowić to dla niech większej przeszkody ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

DA36 to zegarek, który bardzo chciałbym mieć. W tym wypadku nie będę przekonywał do niczego innego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie swoje dane wzięłam z mgsm do porównania... W sumie to mogę wziąć jakiś telefon i go sprzedać, a za gotówkę kupić 820. I to chyba by był rozsądny pomysł. Tylko, że w 625 kusi mnie wyświetlacz 4,7 cala i bateria 2000 mAh. Ah te kobiety, zdecydować się nie mogą :D

Ja jestem (nie)szczęśliwym posiadaczem lumii 625. Użytkuję ją jakieś 2 m-ce i be żalu się rozstanę.

postaram się syntetycznie wymienić wady:

- Największa to wp8. Nie żebym miał chorobę poandroidową, ale ten system będzie dobry, tak na oko, w wersji 12-13 :/ Teraz jest tak żenująco ubogi, że aż boli (brak pracy w tle, tragedia z klientami poczty, przyspawany bing, wibracje przy klawiszach systemowych, dzwonek w sekwencji wibra+sound...) Dla sprawiedliwości muszę przyznać, że sam pomysł na WP, jego lekkość, przyjazność są bardzo fajne.

- Fatalnie współpracuje z systemami audio w samochodach (sprawdzone w dwóch).

- Brak ramki. Nie wiem czy to jasne, ale ten ekran jest tak niebywale wrażliwy (nawet po włączeniu mniejszego czucia toucha), że każdy pełniejszy chwyt powoduje przypadkowe aktywacje/wywołania itp. Masakra, kiedyś mnie wywaliło z IE z pełnym koszykiem zakupów (40 min w d...).

- Bardzo łatwo przypadkowo uruchomić jakikolwiek fizyczny button.

- Telefon jest śliski, boczna krawędź jest wyprofilowana w łódkę, ucieka z rąk jak piskorz. Zwłaszcza jak chwytasz delikatnie, żeby nie wywołać czegoś na ekranie palcami "chwytnymi"... OMG.

- Dwie wady, które mogą być wadami egzemplarza: gubi sieć i nie można się potem do niego dodzwonić oraz samoczynnie kończy rozmowy po ok 30 sec (to nie jest opcja oszczędnościowa ;) ). W obu przypadkach trzeba go restartować.

Zalety:

- Bateria trzyma 4 doby prze relatywnie częstym użytkowaniu.

- Ładny wyświetlacz.

- Dla mnie lekki jak piórko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DA36 to zegarek, który bardzo chciałbym mieć. W tym wypadku nie będę przekonywał do niczego innego :)

 Ja jeszcze, miesiąc góra dwa ... i... będzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DA36 -  był fajnym zegarkiem w cenie sprzed 3 lat. Obecnie moim zdaniem nie jest to już atrakcyjna propozycja. Poza tym jak na sportowca mógłby mieć te 42mm.

 

Wracając do tematu.

Wczoraj testowałem nowe iPhone. Dawno nie miałem w łapach. Przypominam że obecnie mam Nexusa 4 a wcześniej mialem NOkie Lumie 920.

Nexus z Androidem jest po stokroć lepszy od WP. Bardziej elastyczny itd. Chociaż zdarza mi się że Nexus mi się przeładuje ( nie jest to kompletny restart i zwiecha ) ale kilka razy przy jakiejś czynności załączył się ekran powitalny na kilka sekund.

 

nowe Iphone wziąłem do łapy 5s....cholera jaki ten ekran wąziutki :D ....ale co za komfort w dłoni!, tak to największa zaleta iphone, że można z niego korzystać super komfortowo jedną ręką. Ekran - żyleta, reakcja na dotyk wciąż nie do pokonania!, Nikt mi nie wmówi, że jakiś telefon ma lepszą reakcję na dotyk. Mam i miałem inne telefony z wyższej półki i żaden pod tym względem iPhone nie fiknie. Poczułem to od razu po paru dotknięciach ekranu.

 

Irytujące jest to, że Ekran w Iphone mógłby być szerszy! bez zmiany wymiarów telefonu bo telefon ma sporą ramkę naokoło. Konkurencja już potrafi lepiej wykorzystać miejsce.

 

Plastikowy 5c to mnie nie zagadał w ogóle. Obudowa śliska, obła....nie wiem po cholerę ten telefon Apple wprowadziło...przecież jest nie wiele tańszy od 5s a moim zdaniem jak kogoś stać na 5c to dołoży do 5s bo to sporo lepszy sprzęt i obudowa. Apple się przejedzie na tym ruchu...zobaczycie, ludzie tego nie kupią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

DA36 -  był fajnym zegarkiem w cenie sprzed 3 lat. Obecnie moim zdaniem nie jest to już atrakcyjna propozycja. Poza tym jak na sportowca mógłby mieć te 42mm.

 

Wracając do tematu.

Wczoraj testowałem nowe iPhone. Dawno nie miałem w łapach. Przypominam że obecnie mam Nexusa 4 a wcześniej mialem NOkie Lumie 920.

Nexus z Androidem jest po stokroć lepszy od WP. Bardziej elastyczny itd. Chociaż zdarza mi się że Nexus mi się przeładuje ( nie jest to kompletny restart i zwiecha ) ale kilka razy przy jakiejś czynności załączył się ekran powitalny na kilka sekund.

 

nowe Iphone wziąłem do łapy 5s....cholera jaki ten ekran wąziutki :D ....ale co za komfort w dłoni!, tak to największa zaleta iphone, że można z niego korzystać super komfortowo jedną ręką. Ekran - żyleta, reakcja na dotyk wciąż nie do pokonania!, Nikt mi nie wmówi, że jakiś telefon ma lepszą reakcję na dotyk. Mam i miałem inne telefony z wyższej półki i żaden pod tym względem iPhone nie fiknie. Poczułem to od razu po paru dotknięciach ekranu.

 

Irytujące jest to, że Ekran w Iphone mógłby być szerszy! bez zmiany wymiarów telefonu bo telefon ma sporą ramkę naokoło. Konkurencja już potrafi lepiej wykorzystać miejsce.

 

Plastikowy 5c to mnie nie zagadał w ogóle. Obudowa śliska, obła....nie wiem po cholerę ten telefon Apple wprowadziło...przecież jest nie wiele tańszy od 5s a moim zdaniem jak kogoś stać na 5c to dołoży do 5s bo to sporo lepszy sprzęt i obudowa. Apple się przejedzie na tym ruchu...zobaczycie, ludzie tego nie kupią.

 

Marcin rozwiń proszę myśl odnośnie najlepszej reakcji na dotyk, bo jakoś nie bardzo rozumiem :blink: Co tam jest lepszego w stosunku do konkurencji?

 

Musisz sprawdzić jeszcze LG G2 oraz Nexusa 5 na KitKacie 4.4 ;)

 

LG G2 zdecydowanie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin rozwiń proszę myśl odnośnie najlepszej reakcji na dotyk, bo jakoś nie bardzo rozumiem :blink: Co tam jest lepszego w stosunku do konkurencji?

Czas reakcji + prędkość odpalenia aplikacji

działa rzeczywiście szybciej, ale nie jest to jakaś porażająca wielkość

5c <> GSII nie widzę jakiejś przepaści


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem wczoraj lg g2 w rece ale od tylu byl przymocowany ogromny grzdyl + lancuch co uniemozliwialo sprawdzenie jak to lezy w dłoni. Dziala identyko jak nexus 4.

 

Jacek nie da sie tego dotyku opisac slowami. Po prostu tak jakby siatka byla gęstsza. Reaguje na najdrobniejszy dotyk i ruch palca z niesamowita precyzją.

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem (nie)szczęśliwym posiadaczem lumii 625. Użytkuję ją jakieś 2 m-ce i be żalu się rozstanę.

postaram się syntetycznie wymienić wady:

- Największa to wp8. Nie żebym miał chorobę poandroidową, ale ten system będzie dobry, tak na oko, w wersji 12-13 :/ Teraz jest tak żenująco ubogi, że aż boli (brak pracy w tle, tragedia z klientami poczty, przyspawany bing, wibracje przy klawiszach systemowych, dzwonek w sekwencji wibra+sound...) Dla sprawiedliwości muszę przyznać, że sam pomysł na WP, jego lekkość, przyjazność są bardzo fajne.

- Fatalnie współpracuje z systemami audio w samochodach (sprawdzone w dwóch).

- Brak ramki. Nie wiem czy to jasne, ale ten ekran jest tak niebywale wrażliwy (nawet po włączeniu mniejszego czucia toucha), że każdy pełniejszy chwyt powoduje przypadkowe aktywacje/wywołania itp. Masakra, kiedyś mnie wywaliło z IE z pełnym koszykiem zakupów (40 min w d...).

- Bardzo łatwo przypadkowo uruchomić jakikolwiek fizyczny button.

- Telefon jest śliski, boczna krawędź jest wyprofilowana w łódkę, ucieka z rąk jak piskorz. Zwłaszcza jak chwytasz delikatnie, żeby nie wywołać czegoś na ekranie palcami "chwytnymi"... OMG.

- Dwie wady, które mogą być wadami egzemplarza: gubi sieć i nie można się potem do niego dodzwonić oraz samoczynnie kończy rozmowy po ok 30 sec (to nie jest opcja oszczędnościowa ;) ). W obu przypadkach trzeba go restartować.

Zalety:

- Bateria trzyma 4 doby prze relatywnie częstym użytkowaniu.

- Ładny wyświetlacz.

- Dla mnie lekki jak piórko.

 

 

Bardzo dziękuję za szczerą wypowiedź. Cóż wypisałeś problemy, z którymi ja borykać się nie mogę lub nie chcę. Bez przerwy gdzieś macam telefon, albo wrzucam do torebki i potem go szukam godzinę ;) Już nie wspomnę, że moja Lumia 710 pare razy zaliczyła kafelki, asfalt... raz spadła z wysokości ok. 170 cm na kafelki i trzeba było szkło z przodu wymienić, ale wszystko 100% działało nawet z pobitym szkłem i po ponad roku od "tragedii" działa nadal. Ech. No dobra to jednak przyjrzę się tej 820 z bliska ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie się marzy Blackberry, bo nie mogę się do dotyku przyzwyczaić, mają być klawisze i koniec :) Cytując pewną komedię amerykańską: stewardessa w samolocie do pasażera: -proszę wyłączyć ten telefon, - to nie telefon to Blackberry :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj bawiłem się Sony Z1, jak na flagowca niezły szajs pod względem wykonania (piszę to jako posiadacz L920 - nie zamieniłbym). Co do iPhone 5, znajomy zapłacił tysiaka za wymianę ekranu a jego żona chodzi z pajęczyną - czyli ekran tyle co moja cała L920. Sorry, nie moja bajka!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony racja może ,,napakowane bajerami" ale jakość wykonania no niestety wciąż plasticzek to samo Nokia.. Jak broniłem się przed Samsungiem tak od 1,5 roku posiadam S3 i musze przyznać mając porównanie że nie zawodzi a jakośc wykonania też lepsza chociażby lakierownie całości mi odpowiada już myślę o S4..- ja niestety konkurencji nie widzę..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem, że jakość w jakimś stopniu to subiektywne odczucie, ale pisanie o samsungu serii S ze ma lepszą od Sony czy Nokia to chyba żart? Wszystko można napisać o Galaxy s, ale nie wysoka, czy nawet dobra jakość. Nokia miażdży samsunga pod tym względem potwornie. I jest doskonałym przykładem jak używając tworzywa sztucznego zrobić świetnie wykonany, spasowany telefon.

Moja córka uparła się na s 3. Kupiłem wczoraj ( mam nadzieje, że nie czyta tego bo to na Mikołaja;)), i jakością wyonania i spasowania elementów obudowy jestem wręcz przerażony. Nigdy wdomu nie miałem gorzej wykonanego telefonu. 4 szt obejrzałem i to samo. Dziwne jest to, że piewsza i druga edycja flagowca, były lepien wykonane. Bez rewelacji ale lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plastik, plastikowi nierówny, w moim odczuciu mam podobne zdanie jak Ty,

Co do S3 - tragedii nie ma, mamy służbowe, kumple mają prywatne. Swoje wytrzymują już ponad rok, ale nie jest to telefon, który przyjemnie trzyma się w ręku - taka wydmuszka. Niska waga z czegoś brać się musi. W s3 wielu narzeka na zasięg (uwaga, Lumia umożliwia rozmowy w windzie mojej firmy (rok produkcji 78 :D ), gdzie przy innych aparatach jest to niemożliwe. 

Ogólnie częściej przeklinają na Samsunga, czego nie można powiedzieć o posiadaczach Nokii.

We wcześniejszym wpisie zapomniałem dodać, że miło zaskoczył mnie Alcatel One Touch Idol - nosiłbym! Może nie vs Lumia 920, ale vs S3 czy Xperia. Na pewno będę śledził jak będzie wyglądał za czas jakiś.

Podsumowując, mnie nadal interesuje główna pierwotna funkcja, jaką jest dzwonienie niż ilość RAM i instalowanie, kolejnej głupiej aplikacji...

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem Sony T i Motorole Razr a obecnie Lumie 625 i S3 nie wiem czy zle trafiles... ale mam przed oczyma Nokie i S3 gdzie miażdży Nokia Samsunga to ja nie wiem Proszę Cie ;)))!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DA36 -  był fajnym zegarkiem w cenie sprzed 3 lat. Obecnie moim zdaniem nie jest to już atrakcyjna propozycja. Poza tym jak na sportowca mógłby mieć te 42mm.

 

Masz jakieś, propozycje, będące substytutem tego zegarka ? :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie, porównuj S3 mini z L625, a S3 z L920

to niestety nie działa tak jak piszesz - Firma kontra Firma

półka też się liczy.

Jak kupowałem 920 to sie zastanawiałem czy jest sens dopłacać, gdzie 820 jest o 200zł tańsza przy prawie tych samych bebechach

teraz gdy mam 820 i 920 wiem gdzie te 200zł różnicy się znajduje mimo, że to nie jest procek i ram.

Swoją drogą cieszę się, że nie zaoszczędziłem tych pieniędzy. Specyfikacja na papierze to nie wszystko, trzeba jednak pomacać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt pytalem o s3 mini w kontekście tych bardzo słabych opinii...ponieważ tu się zgodzę żona miała i potwierdzam ,, jest słaby i źle spasowany to ubogi ubogi krewny S3!!

Burns

920 godna myslalem o niej bo mam sentyment do Noki ale coz S3 mnie przekonało i lada chwila bedzie s4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Plastik plastikowi nie równy. Zgadza się. W moim odczuciu organoleptycznym najgorszy jest pod tym względem Samsung. Świeci się, jest tandetny w dotyku, klapka baterii cienka jak papier. Najgorszy badziew jaki w życiu miałem w rękach. Po dziś dzień nie jestem w stanie zrozumieć co ludzie widzą w tej mace, że jest najlepiej sprzedającą się na rynku.

Burns - piszesz, że Z1 to szajs pod względem wykonania - co możesz zarzucić temu smartfonowi? Konkrety. Trzymałem w rękach i moim zdaniem nie ma się do czego przyczepić. Samsungi i LG kładzie na łopatki. Do Lumii nie porównuję, bo one są całe (poza taflą ekranu) z plastiku, bardzo dobrego, żeby nie napisać najlepszego na rynku, ale to jednak plastik. Z1, 820, czy 920 mimo różnych materiałów są świetnie spasowane, dla mnie wzory do naśladowania. Jedyne co je różni to design oraz system.

Jeśli chodzi o system to dla mnie WP8 na tę chwilę nie istnieje. Pod względem designu kolejność była by taka: 820, Z1, 920.

Piszesz o Alcatelu OT Idol  - chcesz to wrzucę (jak znajdę z aukcji allegro) zdjęcia klapki po 3 miesiącach używania.

Na temat sprzętu, który masz się nie wypowiadam, bo miałem tylko raz w rękach. Bardzo nieporęczny, a jego "zalety" miałem przyjemność poznać dzięki koledze z forum.

Kończy mi się niedługo umowa z Orange. 920 proponują mi za 1zł, a za 2zł w jakimś zestawie.

Co dziwne, za model niższy, czyli 820 chcą 699zł. Odnoszę wrażenie, obserwując rynek smartfonów i reakcję opków, że jednak 920 jest lekkim niewypałem Nokii.

 

Jednocześnie pragnę zakończyć tego typu rozmowy, bo każdy będzie chwalił swoje i dyskusje tego pokroju nie mają najmniejszego sensu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lastik plastikowi nie równy. Zgadza się. W moim odczuciu organoleptycznym najgorszy jest pod tym względem Samsung. Świeci się, jest tandetny w dotyku, klapka baterii cienka jak papier.

Jash, sorry, ale wrażenie z jakości plastiku jest ostatnią rzeczą która ma praktyczne znaczenie w smartfonie. Smartfony nosi się w etui, które kontakt z plastikiem eliminuje optycznie i organoleptycznie ;-)

Zgodzę się że od jakości plastiku zależy pierwsze wrażenia na użytkowniku przy zakupie telefonu, ale nic więcej.

 

KJ

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Dla mnie ma, bo:

1. nie używam bumperów, etui itp.

2. lubię dobrą jakość wykonania, czy to szkło, czy plastik, czy aluminium.

Ponadto jakość plastiku odzwierciedla to w jakim stanie jest nasz sprzęt po pół roku użytkowania. No chyba, że zawsze korzystasz z etui, ale w takim wypadku mógłbyś mieć smartfona nawet z tektury.

 

Dla mnie mniejsze znaczenie ma porównywanie pseudo super szybkości/reakcji dotyku w iOS kontra np. Android. Jest ona niezauważalna i nie ma dla użytkownika kompletnie znaczenia, chyba, że ktoś chodzi ze stoperem i mierzy czasy otwarcia poszczególnych aplikacji. Jedna wielka bzdura.

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chwalę, po prostu staram się podejść zdroworozsądkowo i uważam, że w przedziale 1000zł można znaleźć sporo fajnych telefonów, które przede wszystkim będą potrafiły zadzwonić.

Z1 bawiłem się w salonie na sznurku, gdy czekałem 30min, żeby komuś pomóc wyrejestrować tel. stacjonarny.

Wiadomo, tyle ludzi miało go w ręce, że podobny stan uzyskamy pracując na budowie.

Zaznaczam, że był to działający tel. a nie atrapa

Brakowało już przycisków, dalej nie będę się rozpisywał, gdyby był w cenie 920 pewnie byłby rozsądnym konkurentem, tak odebrałem go jak idealny produkt do postawienia w podstawce w salonie z lakierowanymi meblami. Chyba dobrego słowa użyłeś - "design"

Aparat nie zachwycił zrobionym zdjęciem, napis Mpx mnie nie kręci.

System/interfejs - kwestia indywidualna, nie dyskutuję

Jako piszący tu tyle postów powinieneś wiedzieć,  że cena poszczególnych tel. oraz ich dostępność u operatora zależy ile wagonów tego sprzętu kupią w hurcie.

Nokia, już jakiś czas temu została zaszufladkowana, że nie jest na topie, jest be i nie należy na nią spoglądać.

Robi nadal produkty trzymające poziom a nawet podnosi standardy. Poza tym od czasów Symbiana a WP8 chyba w tym utwierdza, nie musi nadganiać parametrami a niczym iPhone dawać w pełni funkcjonalny telefon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Burns - jeśli chodzi o cenę to porównujmy telefony flagowe z tego samego okresu. Nie jest więc lepszym wyborem cenowym 920 w stosunku do Z1, bo Sony to nowość, a 920 to smartfon z września 2012r. Nic więc dziwnego, że Japończyk jest droższy.

Jak już to porównujmy Z1 do Lumii 1020, a tu pod względem cen, różnicy nie ma.

Poza tym opisujesz wrażenia na podstawie egzemplarza zdemolowanego przez widzów z supermarketu :) Trochę bez sensu.

Aparat, ok. Też nie jestem zwolennikiem dużej ilość mpix, ale jeśli chodzi o fotki (z artykułów nie sponsorowanych przez konkurencję) z Z1 to są na prawdę super. Chociaż negatywne opinie też słyszałem. Kwestia tego, czy ktoś umie robić zdjęcia, czy robi je celowo wujowe. Odnośnie aparatu w 920 to znam z autopsji wiele opinii bardzo złych.

Ten telefon miał nasz kolega z forum Marcin (Quadri.....dalej nie pamiętam, wybacz Marcinie) i był bardzo niezadowolony z aparatu jak i z całego smartfona.

To, że Nokia nie jest na topie to tylko i wyłącznie jej wina. Przespała pewien okres w rozwoju smartfonów, tak jak przespało BlackBerry.

Próbuje gonić, ale jak będzie to czas pokaże.

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.