Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość dryblus

No to teraz pogadamy o telefonach

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jash

Jeśli nie przeszkadzają Ci codzienne restarty sprzętu co kilka godzin to tak, jest warta ;)

Sam myślałem o Lumii 735 (wersja na 1 sim), ale już się wyleczyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Pewnie poprawią to w kolejnym sofcie. Musisz pamiętać, że każda nowa Lumia, która wychodziła z nowym softem, miała go skopanego na dzień dobry :) To standard był w Nokii/MS.

Ciekawe jak będzie teraz w przypadku sprzętów Microsoft Lumia (np. zapowiadana 535)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi 630 hula jak ta lala od samego początku.

Jeżeli cokolwiek było aktualizowane w sofcie, to to przeoczyłem.

Telefon nigdy się nie zwiesił, może ze 2 razy wyłączył się IE.

Ogólnie to polecam. :)

 

Natomiast 730 niby we wszystkim lepsza, a już tylko 2 stówki droższa.

Szkoda, że są z nią problemy, bo już zacząłem się nad nią zastanawiać. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurczę byłem zdecydowany na Moto G LTE ale niestety okazuje się, że jest niedostępna w salonach i na magazynie...

Czy w takim razie lepiej jednak zdecydować się na LG G2 Mini czy ( polecane przez doradcę) HTC Desire 610??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie Lumie z Windowsami to porażka.

 

Żona ma 625 i przed aktualizacją oprogramowania chodziła bez rewelacji, a po aktualizacji chodzi jeszcze gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Generalizujesz.

Lumia - Lumii nie równa. W sieci krążą mity o tym, że WP działa stabilnie z 512MB RAMu. Nie działa, tak jest w praktyce. Lumie z 512MB RAM'u to kulawe kastraty.

Ten kto twierdzi, że jest inaczej oszukuje sam siebie. Windows trochę dziwnie podchodzi do swoich produktów. Po dziś dzień zagadką jest dla mnie, że Office na iOS i Androida są sto razy lepsze od Windowsa na WP.

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalizujesz.

Lumia - Lumii nie równa. W sieci krążą mity o tym, że WP działa stabilnie z 512MB RAMu. Nie działa, tak jest w praktyce. Lumie z 512MB RAM'u to kulawe kastraty.

Ten kto twierdzi, że jest inaczej oszukuje sam siebie. Windows trochę dziwnie podchodzi do swoich produktów. Po dziś dzień zagadką jest dla mnie, że Office na iOS i Androida są sto razy lepsze od Windowsa na WP.

 

Hola hola hola, hamuj kolego. Moja 630 ma 512ramu i działa super stabilnie, nigdy sie nie wiesza i jak ostatnio porównałem z jakimś szajsungiem mojego taty z 2Gb Ramu to utwierdziłem się, że android to kupa a szajsung to szajs.

Nie możesz mówić mi, że oszukuję sam siebie, bo raczej jest odwrotnie - takimi zdaniami oszukujesz innych a chciałem też dodać, że w zyciu nie miałeś WP8.1 z 512MB RAM i Twoje osądy nie są obiektywne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Hola hola hola, hamuj kolego. Moja 630 ma 512ramu i działa super stabilnie, nigdy sie nie wiesza i jak ostatnio porównałem z jakimś szajsungiem mojego taty z 2Gb Ramu to utwierdziłem się, że android to kupa a szajsung to szajs.

Nie możesz mówić mi, że oszukuję sam siebie, bo raczej jest odwrotnie - takimi zdaniami oszukujesz innych a chciałem też dodać, że w zyciu nie miałeś WP8.1 z 512MB RAM i Twoje osądy nie są obiektywne.

 

:D nie rozbawiaj mnie Mikołaj. Przypomnij sobie swoje słowa, jak pierwszy raz przyszedłeś do mnie z 630 i mówiłeś, że non stop się wiesza, wyłącza. Nie było tak?

Słyniesz jednak z tego, że swoje lubisz chwalić (Skoda Yeti to najlepsze auto, Certina robi najlepsze zegarki, a Lumia 630 to najlepszy smartfon). Ciekawe dlaczego w praktyce jest zupełnie innaczej, ale ja z czystej kultury osobistej nie będę pisał jak :)

Ponadto Twoja Lumia z 512MB ramu to nie cały świat, wyjdź poza.

I skoro 630 z 512MB ramu to taki super sprzęt, a WP8.1 to super OS dlaczego chcesz zmienić i piszesz, że Ci się znudził?

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po co zaraz te osobiste wycieczki? Nie napisałem że 630 to najlepszy telefon. POkaż palcem gdzie to widzisz? Kiedy napisałem że Yeti to najlepsze auto? Pokaż palcem gdzie. Napisałeś nieprawdę, że 512 ram to za mało by WP działał stabilnie. A ja wiem, że jest super stabilnie od aktualizacji. Przypomnij sobie jak Ci też mówiłem, że 630 była PIERWSZYM testowym telefonem z WP8.1 a atualizacja rozwiązała wszystkie problemy a ja opisuję stan obecny.

I naprawdę po całym tym zadaniu piszesz o kulturze osobistej? I naprawdę chcesz tu robić osobiste wycieczki...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Ale po co zaraz te osobiste wycieczki? Nie napisałem że 630 to najlepszy telefon. POkaż palcem gdzie to widzisz? Kiedy napisałem że Yeti to najlepsze auto? Pokaż palcem gdzie. Napisałeś nieprawdę, że 512 ram to za mało by WP działał stabilnie. A ja wiem, że jest super stabilnie od aktualizacji. Przypomnij sobie jak Ci też mówiłem, że 630 była PIERWSZYM testowym telefonem z WP8.1 a atualizacja rozwiązała wszystkie problemy a ja opisuję stan obecny.

I naprawdę po całym tym zadaniu piszesz o kulturze osobistej? I naprawdę chcesz tu robić osobiste wycieczki...?

 

To o czym piszesz mówiłeś nie pisałeś. Jak będziesz u mnie to Ci przypomnę :D bo coś pamięć szwankuje.

630 to jest telefon eksperymentalny od Nokii, kastrat, któy służył do testów WP8.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kastrat nie kastrat, ale działa poprawnie. Pokaż mi tak poprawnie działający telefon na dwie karty SIM w tej cenie. To jest tani telefon a działa i ma funkcje jak dużo droższe telefony oparte o inne systemy.

 

Z innej beczki.

Moja wszech wszystko rozwalająca żona "oparła" się Lumią 820 o kant stołu. Skutek na zdjęciu:

 

post-35054-0-73301900-1416423865_thumb.jpg

 

Dotyk przestał działać co mnie w sumie zdziwiło bo HTC 8s z podobnym pęknięciem śmiga do teraz. Naprawa digitizera (czy jakoś tak), to koszt w nokii 300zł. W sumie jak wezmę se fakturkę to jakoś to przeżyję bo to genialny telefon jest, serio, nie ma co docinać ale to najlepsza Lumia ever szczególnie z WP8.1. Ale - no właśnie - na Allegro dużo jest tych ekraników po 40, 50, 100, 200zł... Każdy pisze, że oryginalny, każdy że najlepszy. Czy macie jakieś doświadczenia z tymi tańszymi "dotykami"? Warto żydzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Nie warto Mikołaj, ale zastanów się czy nie lepiej zapłacić 700zł za nową 820, bo z tego co pamiętam siadł też tam żyroskop. Nie wiem, czy naprawa się opłaca. A telefon fakt, najlepsza a najpewno najładniejsza Lumia, jaka wyszła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 50zeta to szybka, bez dotyku. Nie warto robic zamiennikow, przekonałem się kiedyś na swojej nokii. Umoczyłem kasę na zamiennik z neta i skończyłem i tak w serwisie.

 

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie warto Mikołaj, ale zastanów się czy nie lepiej zapłacić 700zł za nową 820, bo z tego co pamiętam siadł też tam żyroskop. Nie wiem, czy naprawa się opłaca. A telefon fakt, najlepsza a najpewno najładniejsza Lumia, jaka wyszła.

 

Ale żyroskop już naprawiłem :D To było tanie bo on nie tyle się  rozleciał tylko jakoś tam obrócił? ALe działa już a naprawa pochłonęła raptem 30zł. A nowej nie kupię. NIe ma bata żeby żonie kupił już jakikolwiek nowy sprzęt. Ma to się od samochodu przez telefon na długopisie kończąc. Wszystko psuje  :huh:  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Ano widzisz, jak ja zobaczyłem wczoraj Xperię, którą pół roku temu dałem żonie to aż mi się płakać zachciało. Armagedon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Windows trochę dziwnie podchodzi do swoich produktów. Po dziś dzień zagadką jest dla mnie, że Office na iOS i Androida są sto razy lepsze od Windowsa na WP.

 

w zeszłym roku kupiliśmy przyjaciółce Lumię (nie pamiętam dokładnie modelu) .To, że nie może zaktualizować systemu do 8 pół biedy, ale "zaoranie" SKYPE czyli własnego produktu dla posiadaczy WindowsPhone7 ????

http://www.pcworld.pl/news/398187/Uzytkownicy.Windows.Phone.7.sa.wsciekli.na.Microsoft.Firma.zabrala.im.Skypea.html

https://support.skype.com/en/faq/FA34489/is-skype-for-windows-phone-7-being-discontinued

 

Jeśli osobiście miałbym sobie kupić teraz jakiś telefon "do pracy" to patrząc od najtańszego:

1) Kruger & Matz

http://www.euro.com.pl/porownanie.bhtml?p1=7784665827&p2=6167274347 na 2 lata wystarczy. Podstawowa zaleta: BATERIA. Dla kogoś kto sporo rozmawia i używa do pracy rzecz nie do przeliczenia. 

 

2) Motorola Moto G 

 

3) Nexus 5 od Google

cała reszta od operatorów + abonamenty to przepłacanie i zbędny soft :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, Lumia 630 działa bez zająknięcia przy swoich 512MB.

No ale ja korzystam tylko z tego co jest fabrycznie zainstalowane na telefonie + jakieś 2-3 mało wymagające appki.

 

Jedyne czego mi brakuje w telefonie, to nie tyle lampy błyskowej, co latarki (przydatnej przy nocnych powrotach z grillowania na działce).

Dla samego Windowsa mały minusik za brak podpowiedzi podczas wybierania numeru (użyteczny bajer, który bardzo mi pasował w Andku).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

 

Jedyne czego mi brakuje w telefonie, to nie tyle lampy błyskowej, co latarki (przydatnej przy nocnych powrotach z grillowania na działce).

 

 

Mikołaj mi pokazywał, że jest, tyle, że świeci ekranem na biało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale nie jest to tak efektywne jak dioda.

Koledzy po pijaku się ze mnie śmieją :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

No cóż, trzeba odstawić alko lub zmienić telefon :D

 

 

PS

 

Zmień telefon ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dot. zakupu tableta. Nie znalazłem osobnego wątku, nie chcę też zakładać nowego, więc pozwolę sobie zapytać tutaj. Jeżeli istnieje osobny temat, przepraszam za zamieszanie.

 

Zatem chcę nabyć tablet. Do tej pory nie używałem (okazjonalnie tylko córki  :ph34r:).

 

Kilka podstawowych założeń:

1. Raczej nie iOS. Telefon mam na androidzie (HTC One Dual SIM - polecam, jeżeli ktoś potrzebuje dwóch kart SIM), laptop służbowy na Windowsie. Laptop w domu też na Windowsie, choć z tego drugiego komputera korzystam mniej i mniej.

2. Tablet ma w domyśle zastąpić komputer prywatny, który - jak napisałem - używam coraz rzadziej. Za duży, za ciężki do przeglądania Internetu, forum KMZiZ etc.

3. Tablet będzie służył głównie do przeglądania sieci oraz do zadań multimedialnych (zdjęcia, muzyka, filmy) ergo powinien działać bardzo płynnie, posiadać dużo pamięci.

4. Chciałbym jednak móc na nim od czasu do czasu popracować (gdy nie mam ze sobą laptopa), a to oznacza konieczność posiadania Office'a i najchętniej klawiatury (np. jako cover, choć niekoniecznie).

5. Dużo multimediów, Office, dużo danych, zatem raczej dobre parametry oraz łączność, czyli WiFi oraz karta SIM. Cena (patrz najtaniej) nie będzie głównym głównym.

6. Chcę też dobrej synchronizacji pomiędzy laptopem, telefonem i tabletem. Dotyczy to przede wszystkim maila i kalendarza, ale pewnie nie tylko.

7. Rozmiar min. 10 cali, ale rozważę też większy (12 cali?), choć nie wiem czy to dobry pomysł.

 

Nie śledziłem rynku tabletów, zatem zupełnie nie jestem na bierząco. Z tego co widzę jest tu całkiem sporo ekspertów z olbrzymią wiedzą dot. urządzeń przenośnych. Będę zobowiązany za wszelkie rady i sugestie, dotyczących tak sytemu (android / windows), jak i urządzenia.

 

Z góry dzięki,

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz telefon ??

 

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może taki mix. Laptop i tablet w jednym. ASUS chyba coś takiego wypuścił. Albo netbook. Ma tak około 10 cali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz telefon ??

 

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

 

Jeżeli pytanie do mnie, to tak jak napisałem użytkuję HTC One Dual SIM. Jestem na kontrakcie za granicą, stąd potrzeba dwóch kart w jednym urządzeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.