Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość dryblus

No to teraz pogadamy o telefonach

Rekomendowane odpowiedzi

 

minusy:

 

- brak ładowania indukcyjnego

 

 

Wg mnie ładowanie indukcyjne, przy bateriach > 2000 mAh, a nawet 1500 mAh, to zbędny bajer.

Generalnie tego typu ładowanie to kosmiczna strata energii, głównie pod postacią ciepła, więc efekty są dwa:

1. nawet jeśli na wyjściu ładowarka indukcyjna ma 1 A, to ładowanie odbywa się prądem jakieś 40 - 50% mniejszym (reszta to straty), więc generalnie ładowanie indukcyjna trwa ze dwa razy dłużej,

2. jeśli chce się skrócić czas ładowania, to daje się większe prądy, co skutkuje tym, że proporcjonalnie rosną nam straty, które głównie uciekają w postaci ciepła, ergo - bardzo po d*pie dostaje bateria, która jak wiadomo ciepła nie lubi, więc szybko skraca się jej żywotność.

 

Znajomy sobie kupił taką ładowarkę do samochodu (no bo to takie wygodne), to nie dosyć, że jak telefon zużywał więcej prądu (np. przy nawigacji), to i tak nie dawała rady go ładować (jedynie rozładowywał się nieco wolniej), to przegrzewanie baterii zajechało ją w dwa czy trzy miesiące.

 

Ładowanie indukcyjne dobre jest dla malutkich bateryjek (np. w smartwatchach), ale nie przy tych pakowanych do telefonów. No chyba, że ładuje się to pod publikę, aby dobrze wyglądało na reklamach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwie ładowarki indukcyjne, jedna szybka, druga wolna.  Telefon po naładowaniu , leżąc na ładowarce nie jest ciepły.

 

Obu ładowarek używam od premiery SGS7.

Nie zauważyłem  aby skróciła sie jej żywotność. Być może w dłuższym okresie tak, choć znajomi ładują tak SGS6 od premiery i tego nie zauważają. 

Nie sprawdzę tego gdyż nigdy nie miałem telefonu dłużej niż rok.

 

Dla mnie rozwiązanie jest wygodne, kwestia upodobań.

 

 

Co do samego Iphona to brakuje mi białego, ten jet black będzie się nieźle palcował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po naładowaniu 

 

Mam dwie ładowarki indukcyjne, jedna szybka, druga wolna.  Telefon po naładowaniu , leżąc na ładowarce nie jest ciepły.

 

 

 

No po naładowaniu to trudno, aby był ciepły, skoro ładowarka albo nie ładuje, albo tylko co jakiś czas doładowuje, żeby podtrzymać naładowanie.

Sprawdź w trakcie ładowania.

 

O ile się nic nie zmieniło, to jak pamiętam ładowarka sieciowa ma sprawność jakieś 80%, a indukcyjna rzędu 30%. 

Reszta energii musi się gdzieś podziać...

 

Nie wiem jakie masz ładowarki, ale bodaj właśnie samsung do jakiejś swojej bezprzewodowej montuje wiatrak, właśnie aby rozproszyć nadmierne wydzielanie się ciepła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W trakcie ładowania bateria jest tak samo ciepła czy to przy ładowaniu indukcyjnym czy przez ładowarkę sieciowa . Normalna rzecz.
Oczywiście w przypadku szybkiej indukcyjnej oraz szybkiej sieciowej telefon grzeje sie bardziej, ale nic ponad.

Czasy ładowania porównując zwykła sieciową oraz zwykłą indukcję są zbliżone .

Obie ładowarki mam oryginalne Samsunga , wolna dedykowana do s6 i szybka dedykowana do s7.

 

Żadna nie ma wiatraka- chyba :) przynajmniej nic nie słyszę .

Masz racje przy indukcji część energii idzie w palnik, ale może technologia ta jest już na tyle "wyrośnięta" ze zmniejszyli straty .
 

Stanem baterii się nie przejmuje, gdyż jak wspomniałem telefony wymieniam co roku,

Edytowane przez czarci goniec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bart8

Jak jednocześnie ładować i słuchać muzyki przez słuchawki na iphonie 7. Tanio nie jest :D

 

original.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Wrzucę raz jeszcze, bo ktoś usunął (pewnie mod-przyjaciel Apple :D )

 

1_zpslzx7szfk.jpg

 

2_zpsraqmjx75.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żenądą jest rozdzielczość ekranu w iPhone 7 - chińczyki za 700 złotych mają Full HD a iPhone nie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Po co komu full hd, po co komu złącze słuchawkowe. Ciekawe co za rok okaże się zbędne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie im mniej otworów w telefonie tym lepiej.Jezeli technologia jest na takim poziomie,że wystarczy ładować tel indukcyjnie,a słuchawki można stosować bezprzewodowe bez strat w jakości odtwarzanego dźwięku to super.Co do ekranu,sam mam starego IP6 z pamięcią 64G i powiem szczerze,nie odczuwam dyskomfortu braku hd.Nie myślę by Apple miało problem natury technologicznej w zainstalowaniu tego typu ekranu .Sądzę ,że taka mała powierzchnia nie przekaże użytkownikowi efektów tej roździelczości.Być może hd jest też bardziej energochłonne co w przypadku tel nie jest zaletą.Mimo,że ukazał się model 7 nie ciągnie mnie do opuszczenia aktualnie posiadanej szóstki,po prostu nie widzę sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas jazdy pociagiem, czy trolejbusem zauważylem zaklocenia w odtwarzaniu muzyki na iphone...

Jakies 'luki elektryczne'?


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trakcja elektryczna wytwarza pole,może to ma wpływ na tel?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas jazdy pociagiem, czy trolejbusem zauważylem zaklocenia w odtwarzaniu muzyki na iphone...

Jakies 'luki elektryczne'?

Albo to byloTGV albo siła Coriolisa dziala


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Jeśli chodzi o ekrany to mam w domu dla porównania QHD na 5,7 cala oraz Full HD na 5,5 cala.

Teoretycznie w codziennej pracy różnica znikoma, ale jak przyglądam się dłużej to jest różnica i to spora. Pomijam gładkie czcionki czy ikony, ale na 2K mam obraz zdecydowanie ostrzejszy, a na full hd ikony są jakby rozmyte.

Jeśli chodzi o to co napisał @akism odnośnie dziur - czemu mniej to lepiej, w czym one przeszkadzają. Ja osobiście nie wyobrażam sobie słuchać muzyki przez BT. Straty jakości, zakłócenia. Wolę kabel, zdecydowanie.

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ekrany to mam w domu dla porównania 2K na 5,7 cala oraz Full HD na 5,5 cala.

 

Witam,

2K to Full HD :).

Naprawdę widzisz różnicę na ekranach 5,7 vs 5,5 ?

Pzdr.


 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Witam,

2K to Full HD :).

Naprawdę widzisz różnicę na ekranach 5,7 vs 5,5 ?

Pzdr.

Full HD to 1080x1920, 2K to w zależności od proporcji przy 16:9 2048x1152 i 2:1 ma 2048x1024. Ja mam w LG QHD czyli 1440x2560 - źle napisałem wyżej, już poprawiam.

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bart8

Po co komu full hd, po co komu złącze słuchawkowe. Ciekawe co za rok okaże się zbędne

Mam nadzieję, że przełącznik wyciszania, klawisze zmiany głośności i home button, który w tej chwili jest już dotykowy, ale nadal jest i zabiera niepotrzebnie miejsce..

 

Ciekawe jest też kiedy konkurencja zacznie pozbywać się minijack'a i jaki będzie najpopularniejszy kolor nowych smartphone'ów, hmm czarny? ;)

 

Za naszą zachodnią granicą czarne iphone'y wyprzedane w ciągu godziny po rozpoczęciu pre orderów, wszystkie pojemności i obydwa rozmiary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Ja osobiście nie wyobrażam sobie słuchać muzyki przez BT. Straty jakości, zakłócenia. Wolę kabel, zdecydowanie.

Dodam jeszcze jeden powod. Przez 3 lata dość intensywnie używałem słuchawki bt do rozmów. Coraz częściej bolała mnie głowa a ucho było czerwone. Od kiedy wróciłem do kabla dolegliwości się skończyły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jest też kiedy konkurencja zacznie pozbywać się minijack'a i jaki będzie najpopularniejszy kolor nowych smartphone'ów, hmm czarny? ;)

Moto pozbyło się jacka jeszcze przed ajfonem. Ja widzę to tak jak oneplus. 14232547_894574373981702_368385505221270

 

You have headphones. The #OnePlus3 has a headphone jack. It’s not rocket science ;)

Edytowane przez pitzmaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inna sprawa to bateria 1,960 mAh battery. nie mówiąc już o 1,715 w iPhone 6s to malutko, dwa razy dziennie trzeba będzie ładować?  Wersje z plusem już mają normalne baterie, ale ta w 4,7 calowym to musi być dramat, pewnie dlatego nie dają lepszego ekranu bo mają problem tak zaprojektować telefon żeby upchać baterię większą i nie pogrubić telefonu tak jak ten paskudny case z baterią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto 2x dziennie ładuje IP 6? Ja ładuję co 2 dni używając go do rozmów i netu..Jedyne co to nie gram i nie oglądam filmów bo to po prostu męczące..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co 2 dni. Moja córka ładuje co 1,5 dnia. Jak miała s4 ładowała w nocy i po powrocie z szkoły. Ja iphone 4 ładowałem nawet co 3 dni. Sony z3 nie raz codziennie.

Żona ip5s używa mało, ma drugi służbowy to raz na 4 dni. Nie wiem skąd te bajki o częstym ładowaniu iphone. Jeśli ktoś musi co dzień, to inny smartfon musiałby chyba 3 razy na dzień.

Edytowane przez Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.