Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kapalek

co powiecie? oryginalny ten Panerai?

Rekomendowane odpowiedzi

Ten Panerai ma szansę być oryginalny, jednak papiery i pudełko z pewnością nie pochodzą od OP...

 

Myślę, że ten sam sprzedawca wystawił go na paneristi.pl:

 

http://paneristi.pl/showthread.php?t=241

 

Cena jest jednak absurdalna (zwłaszcza jak za zegarek bez udokumentowanego pochodzenia).

 

Ja bym stanowczo odpuścił...


I.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cena jest jednak absurdalna (zwłaszcza jak za zegarek bez udokumentowanego pochodzenia).

18000zl :shock: , tak to lekka przesada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18000zl :shock: , tak to lekka przesada.

 

czy bossplayer kiedykolwiek, cokolwiek wystawil w normalnej cenie? nie sadze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lubi przyciąć że tak slangowo powiem, no i te polerowane IWC po renowacji


// Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że ponownie powrócił temat moich zegarków na forum.

 

A więc odpowiadam po kolei:

(...)ale dokumenty dziwne, nie ma też fotek mechanizmu

 

Dokumenty są dziwne może dla Ciebie - ale prawdziwe. Fotek mechanizmu nie ma ponieważ nie ma sensu otwierać zegarka skoro dwa tygodnie temu wrócił z serwisu Officine Panerai w Monachium.

 

 

(...), jednak papiery i pudełko z pewnością nie pochodzą od OP...

 

Myślę, że ten sam sprzedawca wystawił go na paneristi.pl:

 

http://paneristi.pl/showthread.php?t=241

 

Cena jest jednak absurdalna (zwłaszcza jak za zegarek bez udokumentowanego pochodzenia).

 

Zamiast wypisywać głupoty i wprowadzać ludzi w błąd, że dokumenty nie pochodzą od firmy Panerai, proponuję abyś przeczytał jeszcze raz post, do którego umieściłeś link.

Znajdziesz tam wypowiedź Twojego kolegi z forum paneristi - założyciela paneristi.pl.

 

Pudełko owszem nie jest oryginalne. Zegarek jest używany i oferowany jest w pudełku zastępczym - drewnianym, które spełnia swoje funkcje ochronne i estetyczne.

 

 

Pan Igor napisał/a:

Cena jest jednak absurdalna (zwłaszcza jak za zegarek bez udokumentowanego pochodzenia).

 

 

18000zl , tak to lekka przesada.

 

Skoro tak uważacie to sprawdźcie ceny w USA (gdzie przecież ceny są najniższe):

1. http://www.watchuwant.com/watches-for-sale...inor-GMT-3.html - 9495 USD

2. http://www.used-rolex-watches.net/product/PAM89/ - 12500 USD

3. http://www.timeimports.com/designer-watche...89-704p1923.htm - 8500 USD

4. http://www.philippewatches.com/listing_detail.asp?itemID=878 - 8800 USD

5. http://cgi.ebay.com/Panerai-44mm-LUMINOR-G...1QQcmdZViewItem - 8400 USD

6. http://cgi.ebay.com/PAM-89-GMT-Panerai-Div...1QQcmdZViewItem - 9000 USD

 

Tak więc gdyby ktoś chciał sprowadzić któryś z powyższych zegarków to jego finalna cena w Polsce (po dzisiejszym, średnim kursie NBP) wynosiłaby, następującą kwotę:

1. 9495 USD + ok. 100 USD (przesyłka) + 22% VAT = 11705 USD czyli 26455 zł

2. 12500 USD + ok. 100 USD (przesyłka) + 22% VAT = 15375 USD czyli 34740 zł

3. 8500 USD + ok. 100 USD (przesyłka) + 22% VAT = 10492 USD czyli 23711 zł

4. 8800 USD + ok. 100 USD (przesyłka) + 22% VAT = 10858 USD czyli 24539 zł

5. 8400 USD + ok. 100 USD (przesyłka) + 22% VAT = 10370 USD czyli 23436 zł

6. 9000 USD + ok. 100 USD (przesyłka) + 22% VAT = 11102 USD czyli 25090 zł

 

W związku z powyższym moja oferta 18000 zł za omawiany zegarek jest atrakcyjna i na dodatek podlega negocjacji.

Zegarek można obejrzeć osobiście, przymierzyć i nie ryzykować wysyłając pieniądze do zagranicznej firmy i zastanawiać się czy zegarek przyjdzie czy też zaginie gdzieś w drodze.

 

 

czy bossplayer kiedykolwiek, cokolwiek wystawil w normalnej cenie? nie sadze...

Tak wystawiłem nie raz - robię to za każdym razem. Przykładem jest chociażby TEN zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

twoj jest kompletnie niekompletny i porozbijany (ma m.in. dziure od futryny w lunecie). a te ktore wymieniles:

 

 

Pre-Owned in Collector New and Unworn condition; 100% complete with all boxes, papers, certs, warranty card stamped by authorized dealer

 

 

PERFECT condition with original box, paperwork, and all accessories. [..] THIS MAY BE THE ONLY BRAND NEW PANERAI 89 WATCH IN EXISTENCE.

 

 

Condition: New with Box and Papers

 

 

USED IN LIKE NEW CONDITION ORIGINALLY PURCHASED IN 2003. THIS WATCH IS MINT***.A TRUE PANERAI COLLECTORS WATCH. WATCH COMES WITH BOX, SCREWDRIVER, EXTRA STRAP(RUBBER). WARRANTY CARD, CHRONOMETER CERTIFICATE, WARRANTY BOOKLET, AND OPERATING BOOKLET. DOUBLE DEPLOYMENT CLASP.

 

 

This piece is in excellent condition, crystal is 100%, and the watch shows extreemly light signs of wear, could pass as new in most dealer cases. Kit is double boxed with extra rubber strap, warranty card, and instruction manual.

 

bron sie ile chcesz, jak dla mnie zawsze sprzedawales podpicowany zlom w absurdalnych cenach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja po części rozumiem każdy chce kupić jak najtaniej i sprzedać jak najdrożej. Jeśli nie wciskamy tego na forum to jest ok. Mnie zawsze dziwiło skąd Bossplayer ma tyle IWC.


// Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
twoj jest kompletnie niekompletny i porozbijany (ma m.in. dziure od futryny w lunecie). a te ktore wymieniles:

 

bron sie ile chcesz, jak dla mnie zawsze sprzedawales podpicowany zlom w absurdalnych cenach...

 

Niekompletny? A dokumentacja z Officine Panerai w Monachium to co???

 

Najpierw obejrzyj zegarek OSOBIŚCIE abyś mógł się wypowiadać o tym co wystawiam na sprzedaż. Jak dotąd tylko ujadasz jak kundel na temat przedmiotów, których nigdy nie miałeś ręku i nie miałeś okazji się im przyjrzeć.

 

Co do starych przedmiotów, np stare IWC: Czy Twoim zdaniem renowacja dyskryminuje przedmiot? A co powiesz na temat starych (antycznych) samochodów np. Jaguar XJS, itp, które są po remontach i renowacji? - też to są złomy dla Ciebie????

 

Co do "dziury w lunecie" - jak to pięknie określiłeś - to wbij sobie do głowy, że zegarek jest przedmiotem UŻYTKOWYM, a nie wystawowym i w związku z tym czasami może zdarzyć się, że ma delikatną skazę wynikającą z codziennego użytku. Nie oznacza to natomiast, że zegarek to złom!

Przyjrzyj się zdjęciom - są 2-3 razy większe niż rzeczywisty rozmiar zegarka więc i skaza jest również powiększona. Zegarek mimo to nadal jest w BARDZO DOBRYM stanie.

 

Co do przytoczonych przez Ciebie stanów zegarków z linków, które podałem. Jest jedna sprawa, na którą nie zwróciłeś uwagi. Moja propozycja cenowa jest niższa o KILKA TYSIĘCY złotych od podanych wyżej ofert na takie same zegarki jak mój. Więc Twoja "dziura w lunecie" oraz "kompletnie niekompletny" została wkalkulowana w cenę zegarka.

 

Wiem, że Ty i wiele osób podobnych do Ciebie chciałoby mieć wszystko za darmo lub co najwyżej za 10% ceny :lol: Niestety tak nie jest i nigdy nie będzie więc powinieneś w końcu się z Tym pogodzić i wrócić do świata realnego zamiast żyć w wirtualnej rzeczywistości.

 

Czytając nieraz Twoje posty mam wrażenie , że to Tobie zrobiła się "dziura" w głowie przez którą uleciały Ci resztki rozumu.

 

P.s.

Proponuję Ci abyś nauczył się pisać literki ze znakami diakrytycznymi - w końcu żyjemy w Polsce i w polskim słowniku nie ma słów jak "sie" czy "twoj" tylko są "się" i "Twój".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niekompletny? A dokumentacja z Officine Panerai w Monachium to co???

 

Tobie brakuje:

 

 

Nie można wklejać linków komercyjnych (wyślę na PW zainteresowanym), ale poniżej dwa przykłady:

 

DSC02057.jpg

 

stan idealny, cały komplet z wysyłką 15.820zł

 

 

PAM89.jpg

 

stan bardzo dobry, cały komplet z wysyłką 14.690zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A skąd masz te oferty? Europa czy USA?

 

Oczywiście, że USA.

 

Nawet jeśli doliczysz cło ( :wink: ), to wyglądają zdecydowanie lepiej niż Twoja. Przyznasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mik

mam wrażenie, ze ta dyskusja nie dotyka sedna sprawy. kolega @soft zrobił świetna analizę porównawczą podanych przez sprzedającego linków (przykładowych, niby uwiarygadniających ofertę!) vs proponowana cena sprzedaży. Ale kwestia nie dotyczy tego czy zegarek jest "obity" i czy ma dokumenty potwierdzające przegląd ergo jego oryginalność.

 

Kwestia dotyczy pochodzenia! Kolego @bossplayer podłożem dyskusji, na kilku forach, jest brak oryginalnych dokumentów oferowanego przez ciebie zegarka. Wiesz kwit z serwisu to jedno (OK daje gwarancja ze zegarek jest oryginalny i sprawny) a dokumenty to drugie. I moim skromnym zdaniem zdecydowanie ważniejsze. Kupując zegarek "z drugiej ręki" z pełnymi dokumentami mamy pewność co do jego pochodzenia (nie chce się tu wdawać w przypuszczenia), wiemy gdzie został kupiony (w jakim kraju i u jakiego dealera) i kto był jego właścicielem. Kupując taki zegarek, za taką cenę zwykle znamy ich z imienia i nazwiska.

W twojej ofercie nie ma takich informacji - to budzi niepokój, koniec kropka.

 

A teraz do modów tego działu. Nie wiem czy zauważyliście ale ta dyskusja zaczyna przypominać burdę w portowym barze. I znów nikt nie reaguje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...Co do starych przedmiotów, np stare IWC: Czy Twoim zdaniem renowacja dyskryminuje przedmiot?...

 

Oczywiscie, ze renowacja dyskryminuje przedmiot (w stosunku do takiego samego przedmiotu, ktory nie musial byc poddany renowacji).


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A skąd masz te oferty? Europa czy USA?

 

Oczywiście, że USA.

 

Nawet jeśli doliczysz cło ( :wink: ), to wyglądają zdecydowanie lepiej niż Twoja. Przyznasz?

 

Więc jeśli oferty, które przedstawiłeś są z USA to nie pisz 15820 zł tylko dodaj do tej kwoty 22% i wtedy zegarek ten wyniesie w Polsce 19300 zł.

 

Napisałem wyraźnie, że cena za mój zegarek z ogłoszenia na forum paneristi.pl to 18000 zł do negocjacji. Jaka kwota jest na allegro? - zalicytuj to się dowiesz - jest zdecydowanie atrakcyjniejsza :lol:

 

W związku z tym oferty, które przedstawiłeś nie są w żaden sposób atrakcyjniejsze od mojej. Mimo, że są w komplecie z pudełkiem i drugim paskiem.

 

Zegarek ode mnie jest świeżo po przeglądzie w serwisie Panerai i jest na rocznej gwarancji do Officine Panerai - a jaką masz gwarancję na zegarki z USA z Twoich ofert?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kwestia dotyczy pochodzenia! Kolego @bossplayer podłożem dyskusji, na kilku forach, jest brak oryginalnych dokumentów oferowanego przez ciebie zegarka. Wiesz kwit z serwisu to jedno (OK daje gwarancja ze zegarek jest oryginalny i sprawny) a dokumenty to drugie. I moim skromnym zdaniem zdecydowanie ważniejsze. Kupując zegarek "z drugiej ręki" z pełnymi dokumentami mamy pewność co do jego pochodzenia (nie chce się tu wdawać w przypuszczenia), wiemy gdzie został kupiony (w jakim kraju i u jakiego dealera) i kto był jego właścicielem. Kupując taki zegarek, za taką cenę zwykle znamy ich z imienia i nazwiska

 

Kolego mik, jeśli kupisz zegarek ode mnie tez będziesz znał mnie z imienia i nazwiska.

 

W obiegu wtórnym nie zawsze zegarki są w komplecie z oryginalnymi pudełkami i dokumentacją (stare karty gwarancyjne, instrukcje, itp.)

Nie wszyscy, którzy kupują zegarek w salonie przywiązują do tych rzeczy taką uwagę jak co poniektórzy na tym forum.

 

Bardzo często bywa, że pudełka z instrukcjami lądują na śmietniku lub głęboko w szafie, tak jak pudełka np. od DVD lub telewizora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Więc jeśli oferty, które przedstawiłeś są z USA to nie pisz 15820 zł tylko dodaj do tej kwoty 22% i wtedy zegarek ten wyniesie w Polsce 19300 zł.

 

To niech sobie każdy sam oceni.

 

W związku z tym oferty, które przedstawiłeś nie są w żaden sposób atrakcyjniejsze od mojej. Mimo, że są w komplecie z pudełkiem i drugim paskiem.

 

Nie rozumiesz. Nie chodzi o pudełko i drugi pasek. Chodzi o cały fabryczny komplet do tego konkretnego egzemplarza.

 

Zegarek ode mnie jest świeżo po przeglądzie w serwisie Panerai i jest na rocznej gwarancji do Officine Panerai - a jaką masz gwarancję na zegarki z USA z Twoich ofert?

 

100%. To oferty z Paneristi.

 

Nie chcę się z Tobą spierać. Pokazałeś argumenty za Twoją ofertą (pomijam ich ton), ja pokazałem kontrargumenty i tyle. Powodzenia ze sprzedażą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Bossplayer, jak się Pan zapatruje na tezę, że duża część zegarków, która jest sprzedawana bez papierów i pudełek pochodzi z kradzieży?


I.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panie Bossplayer, jak się Pan zapatruje na tezę, że duża część zegarków, która jest sprzedawana bez papierów i pudełek pochodzi z kradzieży?

 

Skoro Pan tak uważa to Pańska sprawa.

 

Wniosek z tego większość zegarków na allegro i ebay pochodzi z kradzieży - wedle Pańskich przypuszczeń, tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mik

Kwestia dotyczy pochodzenia! Kolego @bossplayer podłożem dyskusji, na kilku forach, jest brak oryginalnych dokumentów oferowanego przez ciebie zegarka. Wiesz kwit z serwisu to jedno (OK daje gwarancja ze zegarek jest oryginalny i sprawny) a dokumenty to drugie. I moim skromnym zdaniem zdecydowanie ważniejsze. Kupując zegarek "z drugiej ręki" z pełnymi dokumentami mamy pewność co do jego pochodzenia (nie chce się tu wdawać w przypuszczenia), wiemy gdzie został kupiony (w jakim kraju i u jakiego dealera) i kto był jego właścicielem. Kupując taki zegarek, za taką cenę zwykle znamy ich z imienia i nazwiska

 

Kolego mik, jeśli kupisz zegarek ode mnie tez będziesz znał mnie z imienia i nazwiska.

 

W obiegu wtórnym nie zawsze zegarki są w komplecie z oryginalnymi pudełkami i dokumentacją (stare karty gwarancyjne, instrukcje, itp.)

Nie wszyscy, którzy kupują zegarek w salonie przywiązują do tych rzeczy taką uwagę jak co poniektórzy na tym forum.

 

Bardzo często bywa, że pudełka z instrukcjami lądują na śmietniku lub głęboko w szafie, tak jak pudełka np. od DVD lub telewizora.

 

 

i tu będę z tobą polemizował. widzisz paneristi to taka dziwna społeczność, która przywązuje się do rzeczy typu pudełka, śrubokręty, ba nawet paski ...

 

any way z tego co piszesz można na wnioskować, że historia oferowanego przez ciebie pama jest znana, wiadomo w którym salonie był kupiony, przez kogo i dlaczego nie ma ani pudełek ani dokumentów. jeśli tak to sorry ... jeśli zaś nie to ... chyba sam wiesz ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i tu będę z tobą polemizował. widzisz paneristi to taka dziwna społeczność, która przywązuje się do rzeczy typu pudełka, śrubokręty, ba nawet paski ...

 

Nie każdy posiadacz Panerai należy do paneristi ;-)

Tak samo nie wszyscy zwracają uwagę na pudełka i kwitki tak jak Ty. Mój zegarek jest bez nich i to ma odbicie w cenie.

 

Kupując zegarek ode mnie masz pewność, że pochodzi z legalnego źródła. Ja się nie ukrywam.

 

Tak na marginesie, o ile mnie pamięć nie myli Ty mik kiedyś również sprzedawałeś zegarek Jaeger LeCoultre Compressor, który nie posiadał pudełka ani dokumentacji, prawda? Czy w związku z tym Twój zegarek pochodził z nielegalnego źródła? ;-)

 

Tak przy okazji: każdy zegarek, który trafia do autoryzowanego serwisu jest sprawdzany pod kątem jego legalnego pochodzenia - tak jak napisałem mój zegarek był w serwisie Officine Panerai i są na to dokumenty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mik
i tu będę z tobą polemizował. widzisz paneristi to taka dziwna społeczność, która przywązuje się do rzeczy typu pudełka, śrubokręty, ba nawet paski ...

 

Nie każdy posiadacz Panerai należy do paneristi ;-)

Tak samo nie wszyscy zwracają uwagę na pudełka i kwitki tak jak Ty. Mój zegarek jest bez nich i to ma odbicie w cenie.

 

Kupując zegarek ode mnie masz pewność, że pochodzi z legalnego źródła. Ja się nie ukrywam.

 

OK, powiedzmy, ze chciałbym kupić ten zegarek - wiesz 18K to w sumie nie pieniądze. jak rozumiem, jego historia jest do odtworzenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czytając nieraz Twoje posty mam wrażenie , że to Tobie zrobiła się "dziura" w głowie przez którą uleciały Ci resztki rozumu.

 

to tak jakby ktos mial watpliwosci z jakiego typu sprzedawca mamy do czynienia... :lol:

 

brawo i zycze sukcesuf panie bossplayer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zabraniam stosowania w postach linków komercyjnych.

Za linki komercyjne uważam odwołania się w celu informacji o produktach do stron firm, osób prowadzących działalność handlową i aukcji internetowych.

(...)

Za link komercyjny uważam wskazywanie osób, które zajmuje się handlem, czy próby wystawiania opinii (także prywatnej) o takich osobach. Dotyczy to także osób sprzedających na aukcjach internetowych.

Jako że wystawiania opinii jest zabronione, to także zapytanie o takowe referencje są zabronione i będą kasowane przez moderatorów. (...)

 

Powyżej znajduje się informacja z http://www.zegarkiclub.pl/forum/viewtopic.php?t=25827 jaką zamieścił Władek (jakby ktoś zapomniał Władek jest administratorem tego forum).

 

soft - stosuj się do zasad to nikt nie będzie krytykował twojego zachowania.

Do póki nie będziesz się stosował i będziesz wypisywał krzywdzące mnie opinie, które wyssałeś sobie z palca ja mam prawo skrytykować twoje zachowanie w sposób mniej lub bardziej dosadny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.