Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

yanek

Atlantic Worldmaster Chronograph - Limited Edition

Rekomendowane odpowiedzi

Coz, gartuluje zakupu ale dla mnie ta marka ma typowo polskie tlo i zgadzam sie z kolegami - wiekszosc tych zegarkow trafi do naszego kraju, podobna sytuacja jest z doxa - jej renoma w Polsce a chodzi mi szczegolnie o modele garniturowe w zlocie to juz wrecz mit, natomiast w polsce nigdy nie widzialem np. slynnego Sfygmosa :), a generalnie ten model grafic i sub to rozpoznawane na swiecie modele, z Atlantikiem chyba jeszcze gorzej o ile stare dobre Worldmastery maja wielu fanow na calym swiecie (jednak bez urazy ale kalsa tych zegarkow to dolna srednia polka), to nowsze modele juz chyba tylko Polska,

Pokazany przez kolege chrono jest sztandarowym produktem epoki pod marka atlantic - podobne robilo wtedy dziesiatki firm a niestety tylko niektore trzymaja realna wartosc, tym razem jesli uzywaja eta lub v7750 to wybaczcie ale nie ma sie czym podniecac - znowu produkt epoki i to dosyc drogi.

Niechce tu obrazac ani kolegow ani atlantica - firma z tradycja a worldmastery sa kultowe, szczegolnie w Europie, ale niestety nie jest to marka ktora komus obecnie bym polecil.

 

mam naprawde nadzieje ze nie posypia sie gromy, jesli tak ma byc to wyrazam jedynie prywatna opinie i posypuje z gory leb popiolem

 

pozdrawiam

Rafal


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, żeby się dowartościować, nie potrzebuję zegarków droższych od mojego Atlantica. Przeglądam mnóstwo różnych witryn i widzę, że zainteresowanie marką jest na przyzwoitym poziomie. Ponadto Atlantic stopniowo wprowadza do swojej oferty coraz lepsze i ciekawsze modele, więc na pewno niedługo powróci na właściwe i należne mu miejsce. Poza tym mojego Worldmastera nie mógłbym zamienić na nic innego, gdyż mam ogromny sentyment do tej marki, a sam zegarek wygląda o niebo lepiej, niż setki innych wielokrotnie droższych modeli. Oglądając zegarki nawet po kilkadziesiąt tysięcy muszę stwierdzić, że wielu z nich bym nie założył na rękę, gdyż po prostu są paskudne, a producenci chyba nie znają dobrego smaku. Co prawda mam również garniturowy zegarek Edox, ale zakładam go stosunkowo rzadko. Atlantic po prostu odzwierciedla moją osobowość i styl, a to jest dla mnie najważniejsze.

Pozdrawiam,

Łukasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Juz pzecież był. Skiper Regatta.

Jeżeli cena ok 5000 - to mocno przegięli.

Ciekawe czy poza Polską choć 1 sztuka bedzie :P

Były też dwie wersje limitowane na VJ 7750 Marinera w roku bodajże 95-96 po 100 sztuk z ciemną i z jasną tarczą , tylko bez dnia tygodnia .

Kilka miesięcy temu był do kupienia w serwisie aukcyjny NOS z pudełkiem i papierkami za 1500 PLN.

Wersja z cosc o której pisał Grzesiek - bardzo dobra cena - trzeba przyznać !

Te nowe tragiczne moim zdaniem .

 

EDIT: Koledzy to jakiś przedpotopowy temat :)


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytochrom napisaleś świętą prawdę, choć może firmie Zibi uda się markę wypromować poza granice Polski. Zobaczymy. W Basel się wystawiają. Jacyś Azjaci się tam kręcili więc kto to wie :P


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytochrom napisaleś świętą prawdę, choć może firmie Zibi uda się markę wypromować poza granice Polski. Zobaczymy. W Basel się wystawiają. Jacyś Azjaci się tam kręcili więc kto to wie :)

Jak słyszę takie "wyssane z palca" stwierdzenia, to mi się niektórych żal robi.

Ludzie, opamiętajcie się wreszcie!!! Wszyscy ulegacie przereklamowanym i na siłę promaowanym na prestiżowe markom, a tak na prawdę to mało co wiecie. Jak już wcześniej pisałem, producenci w większości jadą na głupocie, niewiedzy i naiwności klientów. Co gorsze, pojawiają się tzw. "autorytety", które to rozpowszechniają, gdyż sami mają w tym interes. Osobiście nie zamierzam przymykać oczu na takie postępowanie i zamierzam wszędzie głośno i wyraźnie wytykać takie działania. Może wreszcie przestaniecie patrzeć na te wspaniałe dzieła przez pryzmat rzekomej wysokiej markowości sprzętu, który tak na prawdę niewiele się różni od pozostałych, poza nazwą! Tylko około 5% kupujących wie, co jest wewnątrz danych zegarków. Uważam, że najpierw należy walczyć z ciemnotą i edukować, a dopiero mówić o prestiżu (a nie luksusie! i snobizmie!).

Serdecznie pozdrawiam wszystkich miłośników mechanicznych czasomierzy :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Twoim zdaniem jest "wyssane z palca" wwypowiedziach Forumowiczow: TIK TAK, cytochrom? Napisz, prosze.


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ŁukaszA, że jako nabywca tego Atlantica musisz się dowartościować, ale od razu tak ostro. Co w moich słowach jest wyssane z palca. Wyssane z palca rzeczy to ty kolego wypisujesz np. na temat wymogów do umieszczenia "swiss -made'.

A my tu w większości właśnie lubimy marki mało znane, wręcz nawet lokalne.

A odnosnie marketingu, to właśnie chyba uległeś jego mackom, w końcu Atlantic niegdzie na świecie nie ma takiego marketingu jak w Polsce, o czym chyba zapomniałeś.


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Tylko około 5% kupujących wie, co jest wewnątrz danych zegarków."

 

Łukasz, jeżeli jako grupę odniesienia weźmiemy całe społeczeństwo, to możesz mieć rację. Ale jeśli chodzi o aktywnych użytkowników tego forum, to jestem w stanie zaryzykować stwierdzenie, że ten odsetek będzie bliski 100%. Raczej nie uda Ci się przekonać forumowiczów, że Atlantic jest marką tak samo prestiżową jak np. IWC, czy choćby Omega.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lukaszu. Piszesz na forum zegarkowym a nie do całego społeczeństwa. Sądząc po tonir Twojej wypowiedzi śmiem sądzić, że większość uczestników dyskusji wie o zegarkach tak ok. 100 X więcej niz Ty. Nie unoś sie proszę.

Ja również lubię markę Atlantic. Nie zmienia to faktu, że poza linią Worldmaster i to w dawniejszym wydaniu jest to marka zupełnie nie znana i tym samym raczej nie ceniona. Jest to dolna pólka zegarków szwajcarskich - przejęta zreszę przez polską firmę ZIBI. Kilka modeli jest niezłych, ale oficjalna cena modelu, który nabyłes jest moim zdaniem mocno wygórowana. Marki o dużo wyższej renomie i bardziej znaczącej historii jak choćby Tissot, czy Certina zegarki bardzo dobrze wykonanne, obiektywnie ładne, z tym werkiem wyceniają niemal 2000 zł miej.

Najważniejsze jednak jest to, że Tobie się podoba. Ja również bym nim nie pogardził, ale mając zamiar nabyć cos w podobnej cenie ten model Atlantica zamykałby może pierwszą setke pomysłów na wydanie pieniędzy. Każdy wibiera to na co ma ochotę, nie powinieneś więc w takim tonie sie wypowiadać, a słów krytycznych brać do siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dejko

A skąd to info, że ZiBi wykupiło Atlantica? Jakoś mi to trąci nonsensem. Przecież to sieć salonów, może wykupili wyłączność na dystrybucję w Polsce?!

 

Co do samego przedmiotu sporu - też bym tyle nie dał za tego Atlantica. Ładny, ale moim zdaniem nie wart więcej jak 2 000 zł. Za 5 000 szukałbym czegoś bardziej renomowanego producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ostatnio (nie)przyjemność pooglądać nowe modele marki Atlantic. Tragedia. Dla przykładu model kwarcowy pomarańczowy (chyba seashark) - zapięcie i bransoleta jak w zegarku za 200zł, jakieś widoczne szlify i farfocle produkcyjne. Kropa luminovy na bezelu - jakbym ją sam nanosił - po prostu pacnięta chlapnięta na bezel - żadnej dziurki, szkła czy czegokolwiek do zabezpieczenia - porażka. Następnie - model na ISIe - kwarcoowy chrono - cena ok. 1400zł oglądam kopertę i okazuje się, że jest to dokładnie ta sama koperta co w zegarku za 300zł (Pierre Ricaud czy coś w tym stylu - chronografie na rondzie) - miałem oba na ręku - widać Zbyszek kupuje koperty od chinoli z tego samego źródła. Co tam dalej.. Worldmastery nowe.. na chiń.. szwajcarskim Claro, zamiast na Ecie.. a co poza tym wspomniany Worldmaster na VJ któy kosztuhje aktualnie ok. 5600zł Bomba :lol:


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozumiem ŁukaszA, że jako nabywca tego Atlantica musisz się dowartościować, ale od razu tak ostro. Co w moich słowach jest wyssane z palca. Wyssane z palca rzeczy to ty kolego wypisujesz np. na temat wymogów do umieszczenia "swiss -made'.

A my tu w większości właśnie lubimy marki mało znane, wręcz nawet lokalne.

A odnosnie marketingu, to właśnie chyba uległeś jego mackom, w końcu Atlantic niegdzie na świecie nie ma takiego marketingu jak w Polsce, o czym chyba zapomniałeś.

Chodzi mi wyłącznie o informację dotyczącą rzekomego przejęcia marki Atlantic przez firmę ZIBI. Ta firma jest jedynie oficjalnym dystrybutorem zegarków na rynku polskim.

Jeśli chodzi o zegarki Atlantic, to chyba już wspominałem, że są mi one bardzo bliskie z racji pewnej rodzinnej tradycji. Poza tym zegarkami interesuję się już od wielu lat i jednak coś o nich wiem.

Poza tym jak się mam nie denerwować, gdy widzę zegarek "prestiżowej marki" za bardzo wygórowaną cenę, podczas gdy w środku jest dokładnie taki sam mechanizm jak w modelu innej marki za dwu- a nawet czterokrotnie niższą cenę. Ostatnio właśnie zniechęciło mnie to na przykład do Tag Heuer, czy też Maurice Lacroix.

I jeszcze ostatnia kwestia. Pragnę zwrócić uwagę, że tylko to pewnego określonego momentu płacimy za zegarek i jego właściwe funkcje ( w tym precyzyjnie i po mistrzowsku wykonany dany mechanizm), a później cena dotyczy tylko zbędnych dla mężczyzny elementów, takich jak dodatkowe zdobienia tarczy, mechanizmu, koperty ( w tym złoto, platyna, brylanty). Tak więc myślę, że trzeba się nad tym zastanowić, nie pomijając faktu, że jesteśmy mężczyznami, a nie kobietami uwielbiającymi błyskotki. A my chyba powinniśmy przede wszystkim zwracać uwagę na praktyczność, solidność i precyzję używanych przez nas produktów.

Dlatego też proszę się nie obrażać, tylko zrozumieć, co chcę Wam przedstawić i uzmysłowić.

Przepraszam za wywołanie takiego zamieszania i serdecznie pozdrawiam wszystkich uczestników tej dyskusji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chodzi mi wyłącznie o informację dotyczącą rzekomego przejęcia marki Atlantic przez firmę ZIBI. Ta firma jest jedynie oficjalnym dystrybutorem zegarków na rynku polskim.

Jesteś pewien?


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dejko
Jesteś pewien?

To może jakieś linki - dowody:

http://www.zibi.pl/index.php - tam odnośnik "o nas" i "ważne daty".

2007 - Zibi wyłącznym dystrybutorem pasków Morellato

2006 - Zibi wyłącznym dystrybutorem zegarków Robrto Cavalli

2006 - Zibi wyłącznym dystrybutorem zegarków Fendi

2006 - Zibi wyłącznym dystrybutorem zegarków Guess

2006 ? salony Zibi zmieniają nazwę na Time Trend

2005 ? Zibi wyłącznym dystrybutorem marki Maxell w Polsce

2002 ? Zibi wyłącznym dystrybutorem instrumentów muzycznych Casio oraz kalkulatorów Casio,

- powstaje pierwszy salon z artykułami piśmiennymi Kaligraf

2000 ? Zibi wyłącznym dystrybutorem zegarków Casio w Polsce

1998 - Zibi wyłącznym dystrybutorem zegarków Seiko w Polsce

1997 - Zibi wyłącznym dystrybutorem zegarków Atlantic w Polsce

1991 ? otwarty zostaje pierwszy salon firmowy z zegarkami Zibi (Warszawa)

1989 - firma Zibi rozpoczyna działalność

Ja tu nie widzę żadnej wzmianki na temat wykupu marki, fabryki czy firmy. No może Atlantic to nie IWC, ale chyba gdyby kupili, to nie po to, żeby się teraz tego wstydzić. Kupno szwajcarskiej marki, mającej w Polsce jako taką renomę, to jednak dość ważny event.

 

Dalej:

W części "o nas" -> "nasze marki" -> "zegarki" jest dalsza gałąź do jakiegoś: Roccobarocco. Po kliknięciu na samo "zegarki" wyskakuje kilka marek, dystrybuowanych przez Zibi. Jest opis Atlantica i nigdzie nie widzę wzmianki o wykupieniu. Jest tylko:

Wyłącznym przedstawicielem Atlantica w Polsce jest firma Zibi.

 

W części "o nas" -> "historia firmy", jest oczywiscie historia firmy, ale nie ma ani słowa o przejęciu Atlantica. Jest za to:

Zibi jest również właścicielem największej sieci 20 Salonów Muzycznych Riff, będącej profesjonalną siecią specjalizującą się w sprzedaży instrumentów muzycznych w Polsce.

Skoro chwalą się przejęciem salonów muzycznych (czy też ich założeniem) to chyba tym bardziej pochwaliliby się, że są właścicielem Atlantica.

 

W aktualnościach też nic nie widzę na temat przejęcia własności.

 

Sprawdzam w Google:

słowa kluczowe: atlantic zibi przejęło - http://www.google.pl/search?hl=pl&q=at...mp;aq=f&oq=

zibi właściciel atlantic - http://www.google.pl/search?hl=pl&safe...=Szukaj&lr=

Przynajmniej na pierwszej stronie wyszukiwania nic nie ma.

 

Sprawdźmy stronę domową atlantic:

Nie wiem czy dobrze trafiłem, strona jest we flashu http://www.atlantic-watch.ch/ (domenta szwajcarska, więc by się zgadzało) więc nie podam konkretnych odnośników. Ani w about ani w events nic nie ma na ten temat. ZIBI nie figuruje nawet w części kontaktowej. Jedyny Polski akcent, to Hołowczyc w części "ambassadors".

 

Instrukcja obsługi i gwarancja:

Ani słowa o ZIBI. Jest za to: "Atlantic jest zastrzeżonym znakiem towarowym przez Atlantic Watch Production Ltd., Grenchen, Szwajcaria."

 

Zatem wyjścia są dwa:

- albo doszło do super tajnej transakcji przejęcia/wykupienia marki Atlantic przez Zibi o której oficjalnie się nie mówi, ale zaawansowani userzy tego forum mają swoich 100% pewnych informatorów,

- albo ktoś strzelił bujdę i teraz wstydzi się do tego przyznać.

 

I nie mówię tego, bo sam jestem właścicielem zegarka tej marki. Przychodząc na to forum, czytając posty i rejestrując się tu, odniosłem wrażenie, że mam do czynienia z fachowcami, znawcami, miłośnikami i fanami zegarków. Jednak im wiecej czytam, tym mam większe wrażenie, że spora część forumowiczów, to osoby chcące przedłużyć sobie pewną część ciała faktem posiadania dobrej klasy zegarka, podbijając jego wartości negowaniem wszystkiego co jest niższe klasą od posiadanego przez nich produktu.

Ktoś zauważył, że Atlanticto dolna średnia półka i ciężko się nie zgodzić. Jednak to zawsze jakaś półka, a z postów niektórych osób wywnioskować można, ze to marka mająca swoje miejsce obok Perfectów za 35 zł.

 

Jakiś czas temu zakupiłem okazjonalnie Atlantica Seacrest 38 mm. I faktycznie - w 100% nie jestem zadowolony. Nie podoba mi się, ze klamra/zapięcie od wewnętrznej strony ma jakieś dziwne przebarwienia (jakby przepalona przy szlifowaniu). Nie widać tego normalnie, ale ja lubię mieć wszystko idealnie wykończone. Natomiast co do reszty, nawet jakbym chciał to przyczepić się nie mogę. Pozłacana obudowa nie ma najmniejszej skazy (u mnie jak coś przejdzie test palcowy to potem lubię pooglądać pod lupą). Podobnie tarcza, gdzie wszystkie indeksy i elementy ozdobne są idealnie przyklejone. Pasek jest przyjemnie skórzany, pachnący skórą i odpowiednio "szlachetny" w dotyku. Znacznie lepszy, od tracących plastikiem skórzanych pasków dołączanych do Lorusów.

Na mechanizmie się nie znam, więc nie powiem czy jest wart te 500 zł i czy odpowiada szwajcarskim standardom mechanizmów kwarcowych. Jednak co do wykonania zewnętrznego (poza tą nieszczęsną klamrą) nie mogę się do niczego przyczepić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dlatego też proszę się nie obrażać, tylko zrozumieć, co chcę Wam przedstawić i uzmysłowić.

Przepraszam za wywołanie takiego zamieszania i serdecznie pozdrawiam wszystkich uczestników tej dyskusji.

 

Czyli myślisz, że jest tu grupa nieuświadomionych owieczek, nie mających pojęcia co kupuje?

Sądzę, że powinieneś zrozumieć i czytając forum spróbuj sobie uzmysłowić, że zearek to nie tylko werk. To nie tylko praktyczna strona zegarka. Tu koledzy nieraz noszą nawet zegarek nie wskazujący aktualnego czasu, inni pasjonują sie dokładnością. Czy jesteś świadom, tego, że gdyby chodziło o funkcje wskazywania czasu to nie powstałby klub MIŁOŚNIKÓW zegarków, czy inne fora zegarkowe?

Po co kupiłeś Atlantica na Valjoux. mogłeś za pół ceny kupic Adriaticę z takim samym werkiem. Spójrz na praktyczną stronę. Taki sam mechanizm, tej samej jakości reszta - i pół ceny. Zachowałś sie jak człowiek, który nie uzmysłowił sobie jeszcze tego, co próbujesz uzmysłowioć nam.

 

Ktoś zauważył, że Atlanticto dolna średnia półka i ciężko się nie zgodzić. Jednak to zawsze jakaś półka, a z postów niektórych osób wywnioskować można, ze to marka mająca swoje miejsce obok Perfectów za 35 zł.

średnai półka to Omega, Breitling, Eterna itp. Gdzi tam miejsce dla Atlantic?

 

Zegarki z najniższej szwajcarskiej półki to między innymi, Tissot, Certina, Zeno, Adriatica czy Atlantic. tym zestawieniu Atlantic raczej okupuje dolna część zestawienia, moim i zapewne nie tylko, zdaniem.

Nie zauważyłem, aby któś porównał do Perfecta - a raczej dochodziło do porównań w przedziale zegarków szwajcarskich. Nie ma więc co wciskac komukolwiek w usta słów których nie wypowiedział - bo to z dyskusji czyni głupawą przepychankę.

 

Może ktos kiedyś wrzucił kaczkę odnośnie przejęcia przez ZIBI - nie interesowało mnie sprawdzanie tego - nijak to jednak nie wpływa na ocenę marki. Atlantic i sygnowanej nią zegarków. to dośc poboczny temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dejko
Nie zauważyłem, aby któś porównał do Perfecta

Nie twierdzę, ze ktoś użył takich słów, tylko, że takie można odnieść wrażenie.

Zegarek to nie jest "produkt przemysłu szwajcarskiego służący do pomiaru czasu", tylko "przyrząd do pomiaru czasu". Na tej zasadzie, pod to drugie podpada też no-name za 3,50 zł. Jeśli używa się określeń "Atlantic to najniższa półka wśród zegarków" zamiast np. "Atlantic to najniższa półka wśród szwajcarskich zegarków" no to nie trzeba mieć pretensji, że wpadanie jakiś miłośnik marki i narobi dymu :lol:

Problemem większości pyskówek jest nieprecyzyjne wyrażanie myśli.

 

Pisząc dolna średnia półka, miałem na myśli ogół przemysłu zegarkowego, gdzie pod Atlantic'em jest jeszcze całkiem spora ilość "półek" (bo w sumie chyba nie tylko ja odniosłem wrażenie i nie było dla mnie oczywiste, ze rozmowa jest o całości a nie o produktach Swiss Made).

 

No ale głównym tematem mojego postu była weryfikacja informacji o przejęciu Atlantica przez Zibi i zasadniczo wolałbym żeby na tym odcinku ktoś mnie uświadomił. Moim zdaniem wpływa to na szwajcarską markę, jeśli zostaje wykupiona przez Polski salon sprzedaży (= niewiele warta).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, kolega kupił wymarzony zegarek i OK.

To czy przepłacił, czy nie, jest kwestią wtórną.

Cena dla jednej osoby horrendalnie wysoka, dla innej jest do zaakceptowania i tyle.

Jakoś nie widać wyprzedaży tych chrono w Time Trendach- o czym to świadczy? Pewnie o tym, że poszły na pniu. Czyli iloczyn ceny i ilości sztuk się zgodził :lol:

 

Atlantic na świecie nie jest renomowanym producentem.

Ale w Polsce to marka, która otoczona jest nimbem ekskluzywności.

Nie widzę krucjat przeciwko nabywcom ładnie opakowanych Unitasów - producent na literę P, którego wzornictwo albo kochasz, albo odrzucasz ze wstrętem.

Można polecać Tissoty, Certiny czy MLe - tylko są osoby, które nie chcą nosić tego, co noszą setki tysięcy ludzi w Polsce. Ale potrafię zrozumieć, że są też osoby, które dokładnie tego chcą - mieć to co "wszyscy".

A ten chrono jest bardzo ładny i tyle.

OK< można kupić Cytrynę na V7750 taniej - za 3800 bodajże. Ale 38 mm.... nie dla każdego.

 

Pozdrawiam

Iko

 

EDIT - a co do właściciela - od pracownika Zibi wiem, że A to niezależna szwajcarska firma, której prezesem jest pan Joerg Bohne. Nie ma i nie miała związku z Zibi, który jest jedynie wyłącznym dystrybutorem w Polsce (NB nawet niewymienionym na stronie A, a są tam np. Albania, Bułgaria itp) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
raczej nie ceniona. Jest to dolna pólka zegarków szwajcarskich

 

 

Czy kolega Dejko czyta co drugi wyraz? Tu napisane jest dośc jasno, że chdzilo o szwajcarskie.

 

Iko - masz rację. Chodzi nie tyle o to co kolega nabył - bo jak pisałem lubię tą markę, ale raczej o ton wypowiedzi - typu ekskluzywny, wyssane z palca, uświadamianie nas itp. Kolega prubuje nam "uśwaidomic" - w skróce - ze zakup drogiego zegarka z takim samym werkiem jak tańszy jest bez sensu, bo meżczyzna powinien zwracac uwage na cos innego - i jednocześnie sam nabywa zegarek o sporo zawyżonej co do technicznej wartości cenie. Oczywiście to, że on schodzi - to inna historia. Nic mi do tego. Polpora tez schodzi. Jeśli ktoś chce kupić - niech kupi. Ale spora cześć wypowiedzi nabywcy wymagala sprostowania (szczególnie poźniejszych) Cytryna ma dokładnie 40,5mm bez koronki.

 

Skoro ZIBI/Atlantic to kaczka - to jeden kolega ładnie "walnął" pamiętam nawet kiedy i który :lol::)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dejko
Czy kolega Dejko czyta co drugi wyraz? Tu napisane jest dośc jasno, że chdzilo o szwajcarskie.

Fakt. Sorry, chyba pomyliłem wypowiedzi i niechcący przypisałem Ci czyjąś inną wypowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jednak korzysc z calej wymiany zdan - jak wiekszosc (w tym TIK TAK) bylem (jak widac, chyba mylnie) przekonany, ze Zibi wykupilo Atlantica.


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też gdzieś słyszalem o wykupie , ale nie interesowałem sie tym zupełnie . Można dodać jedynie ze Atlantic jest/był nizej niz Tissot czy Certina a to chociazby z powodów stosowania własnych werków przez obie firmy w przeszłości , jednak wartośc sentymentalna Atlantica w naszym kraju jest olbrzymia i z tym trudno się nie zgodzić . Atlanticki mają swój urok i magię - te stare oczywiscie ! Będąc praktycznym , to zegarek jest tylko dodatkowym obciązeniem na nadgarstku , gdyż dzisiaj wszędzie jesteśmy otoczeni przez wskażniki czasu i zegarek raczej jest zbyteczny - odczytywanie z niego czasu - to tylko przyzwyczajenie i uswiadamianie sobie ze moze jednak do czegos sie przydaje :lol:


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amen :lol:

 

Iko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem wpływa to na szwajcarską markę, jeśli zostaje wykupiona przez Polski salon sprzedaży (= niewiele warta).

Ja taką informację (o wykupieniu Atlantica) mam od mojego znajomego który jest dystrybutorem m.in. Atlantica i innych marek z Zibi. Nawiązując do powyższego zdania, logicznym jest, że Zibi się tym nie chwali (jeśli oczywi.ście jest to prawda), ani na swoich stronach, ani nie chwali siętym atlantic.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wreszcie trafłem na zdrowo i normalnie myśllącego człowieka:)) Zgadzam cię całkowicie z wypowiedzią szanownego kolegi dejko:lol:)

Gorąco pozdrawiam:)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Czyli myślisz, że jest tu grupa nieuświadomionych owieczek, nie mających pojęcia co kupuje?"

 

Myślę, że doskonale wiecie, tylko wywyższanie jednych marek kosztem innych nie jest zjawiskiem pozytywnym. Wszystkie zegarki szwajcarskie są robione dokładnie i właśnie ze "szwajcarską precyzją".



 

"Po co kupiłeś Atlantica na Valjoux. mogłeś za pół ceny kupic Adriaticę z takim samym werkiem. Spójrz na praktyczną stronę. Taki sam mechanizm, tej samej jakości reszta - i pół ceny. Zachowałś sie jak człowiek, który nie uzmysłowił sobie jeszcze tego, co próbujesz uzmysłowioć nam."

 

W życiu nie widziałem zegarka Adriatica na Valjoux i z chęcią zobaczę. Tylko zastanawia mnie fakt takiego właśnie porównania. Przedział cenowy tych zegarków jest zupełnie inny.

 

"średnai półka to Omega, Breitling, Eterna itp. Gdzi tam miejsce dla Atlantic?"

 

No właśnie dokładnie tutaj jest miejsce należne tej marce.

 

"Zegarki z najniższej szwajcarskiej półki to między innymi, Tissot, Certina, Zeno, Adriatica czy Atlantic. tym zestawieniu Atlantic raczej okupuje dolna część zestawienia, moim i zapewne nie tylko, zdaniem."

 

Co do Tissota, to proszę poczytać troszkę fachowej literatury zagranicznej, a dopiero później się wypowiadać

.

 

No i rzeczywiście coś mi się wydaje, że to nie jest klub miłośników zegarków... jak stwierdził wcześniej jeden z moich przedmówców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.