Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Yargoth

Recenzje?

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sobie myśle, że może przydałby się nam osobny "dział" w którym użytkownicy mogliby umieszczać recenzje zegarków. Coś jak na Time Zone - bez możliwości komentowania, każda recenzja musiałaby opisywać z góry ustalone cechy zegarka (wygoda, wykonanie, dokładność itp), choć każdy móglby dodatkowo dopisać coś od siebie. Oczywiscie nie musiały by to być wyłącznie testy nowych zegarkow (wiadomo lata noszenia pozwalaja napisać coś więcej o czasomierzu) Teraz opinie forumowiczów na temat tego czy innego zegarka znikają w odmętach innych działów, a tak byłoby wszystko na miejscu. Co Wy na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny pomysł :!: Rewelacyjny rzekłbym

 

Wprowadziłbym również jednolity system nazw poszczególnych wątków, np:

 

Firma > model > typ zegarka (chronograf, GMT, etc) > rodzaj mechanizmu > kraj produkcji.

 

Jestem ZA, realizować od zaraz!

 

PS - ale dlaczego bez możliwości komentowania? Ja bym możliwość dał, nawet by się przydała -- pierwszy wpis i tak byłby najważniejszy.


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba jeszcze przemysleć system punktowania. Nie podoba mi się na TZ że jedni piszą ze zegarek robi im na dzien 5 sekund i za to dostaje 10/10 a ktos tam kreci nosem przy 2 sekundach na dzien i daje 8/10.

Trzeba też przemyśleć kategorie (na TZ np oceniają opakowanie my też będziemy?) i ile na każdą można dać punktów. Oczywiscie i tak każda recenzja jest subiektywna ale pewne normy warto wyznaczyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze pomysł świetny, aż dziw, że jeszcze tego nie zrobiliśmy.

 

Po drugie - po co punktacja? Podawajmy cechy obiektywne (np. ile sekund na dobę robi) a ocenę tych cech pozostawmy czytelnikom :)

 

Po trzecie - dobrze byłoby zasugerować kryteria, czyli np.

Koperta

Mechanizm

Szkło

Dekiel

Tarcza

Wskazówki

Pasek

Podsumowanie

 

Marcin


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok moze być bez punktów (nawet lepiej!).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny pomysł :!:

Tylko byłbym za prostotą jego wykonania, czyli: Dział Recenzje i tam chętni zakładają swoje tematy i opisują swoje zegarki w ustalony wcześniej sposób. Oceny mogą być, a czemu nie- ale system punktacji musiałby być jasny i przejrzysty :)

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zgadzam się, bardzo dobry pomysł, tylko pytanie czy wystarczy nam środków (wiedzy) do merytorycznego opisania mechanizmów :?: :roll:. Obawiam się, że może być z tym problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na TZ większość tez nie wglębia się zanadto w tajniki werku. Wystarczy wipisać jego parametry i porownac to z zaobserwowanymi wskazaniami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem za. Juz dawno o tym myslalem tylko nie bylem na tyle smialy aby to zaproponowac.


wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zgadzam się, bardzo dobry pomysł, tylko pytanie czy wystarczy nam środków (wiedzy) do merytorycznego opisania mechanizmów :?: :roll:. Obawiam się, że może być z tym problem.

 

W życiu nie opiszę żadnego mechanizmu. Mogę napisać, jaki jest (Eta czy Miyota), że ładny jest i to by bylo na tyle.

 

Yak Yargoth napisał na TZ nie wgłębiają się w mechanizmy a opisy są bardzo ciekawe.

 

Marcin


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość *Adam*

Może jednak punktacje zostawić / ale wprowadzić jasne kryteria np. od +5-7 s np. 10 /15 Za inne kryteria porównania tez Autor przytaczałby swoje punkty np. komfort noszenia 10/15 po podliczeniu można łatwo porównać poszczególne zegarki. Myślę że taki układ z końcową ogólna punktacją / i szczegółowa cząstkową /był by bardziej czytelny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba lepiej przedsyawiac po prostu wynik (roznica dzienna wynosila tyle a tyle) i niech kazdy oceni czy to dla niego dobrze czy nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem za. W wersji bez punktacji.

Kiedy zaczynamy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zgadzam się, bez punktacji będzie lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem.

Patrzę i... czekam.

Rozumiem, że uruchamiamy nowe podforum (jak Pojedynki) i ktoś będzie je moderował ?

kto ???

kiedy ???

jak dokładnie będzie to wyglądało ???

jakiej treści email wysłać do wszystkich klubowiczów ???

czy tym samym kończymy (na razie) pojedynki ?

Moderator "RECENZJI" poszukiwany

 

Władek

P.S.

Niezależnie od powyższych pytań proponuję ruszać po świętach albo nawet, acz od razu w Nowym 2006 Roku.

P.S.

Idę poszukać choinki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Jestem.

Patrzę i... czekam.

Rozumiem, że uruchamiamy nowe podforum (jak Pojedynki) i ktoś będzie je moderował ?

kto ???

kiedy ???

jak dokładnie będzie to wyglądało ???

jakiej treści email wysłać do wszystkich klubowiczów ???

czy tym samym kończymy (na razie) pojedynki ?

 

Moim zdaniem moderator byłby wskazany i najlepiej by było gdyby moderatorem został sam pomysłodawca. Tak myślę. Co do Pojedynków, to niech sami Klubowicze zdecydują. Ja uważam, że idea ta powinna być kontynuowana. Zainteresowanie tematem jest bardzo duże o czym świadczy wysoka średnia 32,92 na 14 pojedynków z czego 5 wciąż trwa. Do tej pory zostało oddanych około 460 głosów. Krótko mówiąc - temat zyskał aprobatę, ale jeżeli większość zdecyduje, że kończymy Pojedynki, to nie będę wystawiał kolejnych firm.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojedynki niech zostaną! Przecież jedno drugiego nie wyklucza!

 

Jestem za wersją bez punktacji... ale jak ktoś chce niech punktuje, no problem :)

 

Moderatorem powinien zostać pomysłodawca, ale jakby potrzebna była pomoc to zgłaszam się na ochotnika 8)


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie moge moderowacc (nie mam oporów przed wywalaniem wypowiedzi i zamykaniem tematow :))

Myślę, że mamy już wizję jak to powinno wyglądac - tak jak na TZ ale bez puktów (w recenzji powinny się znaleźć opisy najważniejszych cech a reszta już zależy od recenzenta). Można pisac porównania, stworzyć galerię jakiegoś modelu (z własnymi fotkami oczywiście). Pisać recenzję moze każdy i każdego zegarka (posiadanego przez siebie). Nie można komentować recenzji ani zadawać do nich pytań w wątku, a w dziale z nimi umieszczać innych tematów niż recenzje. Obecność recenzji jakiegoś modelu nie oznacza ze nie można na jego temat napisać kolejnych tekstów.

Myślę, że nie ma co zwlekać tylko trzeba zaczynać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze pojedynki powinny zostac.

 

Uwazam, ze powinna byc mozliwosc skomentowania recenzji. Pochwalenia recenzenta, dodania czegos co moze zapomnial, lub tez nie wiedzial na temat zegarka. Tylko nalezalo by sie zastanowic czy komentowac w tym samym temacie co recenzja czy utworzyc osobny.

Punkty: jak kto chce.

No i oczywiscie do kazdej recenzji zdjecia. Najlepiej duzo:D w formie Thumbnail (czyli clic to enlarge). Aby zachowac przejzystosc recenzji, a dla osob z wolnymi laczami szybciej wgrywalo.

Wolno pisac recenzje tego samego zegarka jesli ktos inny zrobil to wczesniej. Heh pewnie bedzie kilka recenzji Monsterow,007,La Locle...

Wolno recenzowac kazdy zegarek.

 

Pozdrawiam Wojtek


wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę jakiegokolwiek związku pomiędzy pojedynkami a recenzjami.

 

Recencję każdy może napisać o swoim zegarku, jedne będą fajne i merytoryczne (Mariusza o Portofino), a inne będą powierzchowne i niefachowe (moja o Breitlingu Superocean). I tak wszystkie przeczytamy i będzie fun :)

 

Marcin


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może uzasadnie dlaczego chcę aby w recenzjach nie było komentowania.

Chodzi o to aby recenzje były maksymalnie przejrzyste, aby ich sens nie gubił sie w, często offtopowych, rozmowach. Jeśli ktoś chce na coś zwrócić uwagę lub dopytać osobe która napisała dany tekst moze to zrobić przy pomocy PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Może uzasadnie dlaczego chcę aby w recenzjach nie było komentowania.

Chodzi o to aby recenzje były maksymalnie przejrzyste, aby ich sens nie gubił sie w, często offtopowych, rozmowach. Jeśli ktoś chce na coś zwrócić uwagę lub dopytać osobe która napisała dany tekst moze to zrobić przy pomocy PW.

 

Jest tylko jedna niedogodność. Po napisaniu recenzji każdy autor wątku powinien mieć możliwość zamknięcia założonego przez siebie tematu. W przeciwnym razie może się zdarzyć, że ktoś zechce niektóre stwierdzenia odpowiednio skomentować. Osobiście nie wyobrażam sobie żeby na przykład *Adam* recenzował zegarki firmy IWC. To byłaby już prowokacja szyta grubymi nićmi. Gdyby nastąpiło przegięcie lub pisanie oszczerstw pod adresem producenta z Schaffhausen, podejmę dość stanowcze działania zmierzające do usunięcia takich wątków. Niestety, obawiam się zbyt radosnej twórczości niektórych klubowiczów dlatego przedstawianie nieprawdziwych informacji powinno być jakoś usankcjonowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątek może zamykać moderator, no problem.

 

Ja bym jednak zostawił możliwość komentowania. Jakby było offtopowe przegięcie, to interwencja moderatora i tyle :) Komenty mogłyby zapobiec pisaniu ewidentnych bzdur. NP ktoś napisze że firma X ma w środku in-house, podczas gdy tam siedzi ETA i co? Temat zamknięty? Mod mógłby wszystkiego nie wychwycić. Oczywiście, można wprowadzić procedurę donosów (uprzejmie donoszę szanowny moderatorze że pan X w swojej recenzji popełnił błąd rzeczowy, proszę to poprawić itp.) , ale to z kolei mogłoby być zbyt skomplikowane. A tak - sprawa jasna i na forum publicznym

 

Myślę że bezlitosna kontrola moderatora spokojnie by wystarczyła do utrzymania porządku.


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z neuro, Mod wystarczy aby utrzymać porządek :)

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.