Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość huberto

powitać!!

Rekomendowane odpowiedzi

Gość huberto

panowie oficerowie

bardzo dziekuję za porady

zamiast siedzieć z rodziną i wódkę pic przeglądam forum. dlaczego tak późno je znalazłem?

czytam i czytam i chyba przywioze zegarek z USA bo ceny niezłe np tissot,longines.Ale FC w stanach nie występuje czy co? podobają mi się te czasomierze i chyba bym sie zdecydował...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jubitom w Arkadii, sklep na przeciw McDonaldsa przy głównym wejściu do Galerii Mokotów (chyba Strefa Czasu), Excelsior w hotelu Metropol, Zibi na Chmielnej/Pasaż Wiecha, Żibi w Blue City (może ogólnie są wZibich?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, jeżeli masz możliwość kupna w stanach, bo ceny są zdecydowanie korzystniejsze :P Na pewno gdzieś znajdziesz FC, ale jak zobaczysz Hamiltona Jazzmaster-a, to zapomnisz o Fryderyku :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechaniczny, mieści się w cenie i jest bardzo ładny :P Spełnia wszystkie podstawowe kryteria dobrego zegarka :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość huberto

grzesiu nie od dołu tylko od góry.

mieszanka alkocholu i zamiłowania do zegarków przynosi czasem pomyłki. ale to i tak idzie w parze :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość huberto

tessio

jako zamiłowany audiofil wydaje mi się że mieszanka hamiltona i keitha jarretta to bardzo dobry duet. chyba bardziej podoba mi sie w czerni niż w brązie. a nawiasem mówiąc posłuchaj jarretta warto- szczególnie "live i koeln"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam nowego forumowicza! :P

...naprawdę chcesz kwarca :?: :twisted:

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

jestem pełen podziwu dla Seiko. Spring drive i to... Respect!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość huberto

co tam kwarce- kurcze człowiek mimo 30 lat tak szybko zmienia poglądy, ale w przypadku wyższości mechaników nad kwarcami nie ma co dyskutować!

 

po zapoznaniu się z opiniami forumowiczów oraz kierując się własnymi upodobaniami, ważąc wszystkie za i przeciw, mając na uwadze poglądy własne i cudze oraz zasoby finansowe- zdecydowałem się- będzie to najprawdopodobniej Hamilton Jazzmaster Chrono (wersja z brązowym paskiem ). Jeśli ktoś zamierza mnie od tego zakupu odwieźć -niech lepiej ma mocne argumenty i je przedstawi :P

 

jak tylko maszyna przypłynie z usa będą fotki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
co tam kwarce- kurcze człowiek mimo 30 lat tak szybko zmienia poglądy, ale w przypadku wyższości mechaników nad kwarcami nie ma co dyskutować!
Jak nie ma jak jest? Zegarek ma informować o czasie i nie powinniśmy o tym zapominać. Wadą zegarków mechanicznych jest to, że nie za dobrze wywiązują się z tego obowiązku. Pomijając niedokładność trzeba pod uwagę wziąć ich "stawanie". Ja jestem zbyt punktualnym człowiekiem, żeby sobie pozwolić na takie wpadki. Cała ta "wyższość" mechaników nad kwarcami jest nam wtłaczana do głów przez firmy robiące zegarki. Tańsze, dokładniejsze, prostsze w obsłudze... z czysto racjonalnego punktu widzenia kwarce mają przewagę w każdej z tych dziedzin. Co więc mogli zrobić producenci mechaników w obliczu kwarcowej rewolucji? Wmawiać nam pierdoły o "duszy" zegarka i stworzyć ofertę po obejrzeniu której nie będziemy mieli wątpliwości, że górna półka to mechaniki. oczywiście postawili na efekt snoba - "im drożej tym lepiej". jednak z racjonalnego punktu widzenia mechaniki nie mają żadnej przewagi nad kwarcami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z racjonalnego punktu widzenia mechaniki nie mają żadnej przewagi nad kwarcami.

 

Zgadza się.

 

Ale dla niektórch ważniejsza jest strona irracjonalna.

To kwestia gustu- co jest ważniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tsuki, miałem kiedyś zegarek kwarcowy...i następnego na pewno sobie nie kupię. Dokładność, pewność, że zegarek się nie zatrzyma, to oczywiście przewaga kwarców. Kwarc za to nie cyka, "brzydko" skacze w nim sekundnik i ma mechanizm, na który patrzenie nie sprawia żadnej przyjemności. Wiem, że to dla niektórych głupie, ale dla mnie wskazywanie czasu nie jest najważniejszą rzeczą w zegarku :oops: Przynajmniej super dokładnego czasu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z racjonalnego punktu widzenia mechaniki nie mają żadnej przewagi nad kwarcami.

 

Zgadza się.

 

Ale dla niektórch ważniejsza jest strona irracjonalna.

To kwestia gustu- co jest ważniejsze.

 

No ostrożnie :P Własnie obejrzałem po raz enty "Castaway" z Hanksem. Gdyby miał na ręce kwarca, to niewykluczone że bateryjka by mu nie pociągnęła tych 5 lat na bezludnej wyspie. Z Seiko Monsterem na pewno brak elektryczności i serwisu by mu nie przeszkadzał :D

 

Marcin


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z racjonalnego punktu widzenia mechaniki nie mają żadnej przewagi nad kwarcami.

 

Zgadza się.

 

Ale dla niektórch ważniejsza jest strona irracjonalna.

To kwestia gustu- co jest ważniejsze.

 

No ostrożnie :P Własnie obejrzałem po raz enty "Castaway" z Hanksem. Gdyby miał na ręce kwarca, to niewykluczone że bateryjka by mu nie pociągnęła tych 5 lat na bezludnej wyspie. Z Seiko Monsterem na pewno brak elektryczności i serwisu by mu nie przeszkadzał :D

 

Marcin

 

Tylko co by było gdyby mu się zatrzymał na parę godzin?

Jak by go sobie ustawił na nowo? :twisted:

Poza tym, 15 s/dobę...hmmm, po 5 latach... w południe by mu się ciemniło. 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...a po co mu na bezludnej wyspie dokładna godzina ? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

I to jest właśnie marketing - żeby za coś nieracjonalnego klienci płacili grube tysiące złotych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tsuki, to o czym mówisz to głupota ludzka, na pewno nie marketing :P

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.