Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

LukasS

...dywagacje na temat cen :)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość *Adam*

LukasS

 

Ja tam się z Tobą zgadzam że wszyscy wszystko wiedzą :!:

tylko uważam że ewentualne zakazy i sankcje nie mogą sięgać tak daleko !

 

i różnimy się tylko na tym ostatnim zdaniu :lol: Każdy ma swoje argumenty ale to się robi już spór o istotę wolnej konkurencji i ochronę konsumentów tak w ogólności a przecież na takie tematy każdy może mięć swój pogląd i zapewne również w doktrynie nie ma jednomyślności ! :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, tu nie jest ważne to kto co wie, lub czego nie wie, tylko co może lub nie może zrobić.

To nie jest problem etyczny, choć może i jest, ale producenta, dilera i kupującego nie ogranicza etyka tylko umowy zawarte między nimi.

 

Dyskusje Etyczne są dobre dla nas i nic poza tym.


Ja, niżej podpisany oświadczam, że będę zabierał głos na forum KMZiZ tylko w dyskusjach związanych z zegarmistrzostwem, lub dotyczących sposobu funkcjonowania tegoż forum.

13-08-2010

 

Mirek Kornaszewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość *Adam*

Corvus77

 

...i kupującego nie ogranicza etyka tylko umowy zawarte między nimi.

 

Widzisz nie tylko bo jeszcze są bezwzględnie obowiązujące przepisy z którymi umowy nie mogą być sprzeczne a jeżeli są to w tej części albo całe są nieważne !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, ale nie etyka :lol:


Ja, niżej podpisany oświadczam, że będę zabierał głos na forum KMZiZ tylko w dyskusjach związanych z zegarmistrzostwem, lub dotyczących sposobu funkcjonowania tegoż forum.

13-08-2010

 

Mirek Kornaszewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość *Adam*
Na dziś wystarczy... ide spać dobrej nocy

 

popieram :lol:

 

Dobranoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:shock:

 

panowie, ja tylko jedno napiszę... może to gdzies się w tym mega wątku już przetoczyło, ale nie zauważyłem...

 

Producentowi (nieważne jaka firma) zawsze zależy przede wszystkim na jak największej sprzedaży. I dopóki klienci nie będą narzekać i autoryzowani sprzedawcy też nie będą podnosić rabanu, producent będzie siedział cicho, nawet jeśli jego zegarki będzie pchał pan Zenek pod sklepem.

 

Innymi słowy: wysokość sprzedaży zawsze jest najważniejsza - tak długo, jak długo w sposób znaczący nie narusza wizerunku producenta i produktu. A sprzedaż u Hafnera tego wizerunku nie narusza. Klienci nie narzekają, inni sprzedawcy jak widać też.

 

I dlatego IWC, Omega i każda inna firma cieszy się z każdego sprzedanego zegarka.

 

Reszta to marketing.

 

A co do cen... to tylko jedno wtrącę. Przykład z innej branży. Urządzenia w klasie cenowej ~ 100 000 PLN są sprzedawane przez producenta swoim handlarzom nawet za 30% ceny rynkowej (oficjalnej), tak że ci mogą je w ekstremalnych przypadkach pchać w detalu z upustem 50% (choć standardowy rabat to ok. 20 - 30%). I każdy zarabia - bardzo nieźle zarabia, choć gdyby nie wojna cenowa mógłby więcej.


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I wszystko jasne :lol:

A my się za łby prawie braliśmy :lol: :oops:


Ja, niżej podpisany oświadczam, że będę zabierał głos na forum KMZiZ tylko w dyskusjach związanych z zegarmistrzostwem, lub dotyczących sposobu funkcjonowania tegoż forum.

13-08-2010

 

Mirek Kornaszewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posty mi znikają :lol:

W sumie się nie dziwię :lol:


Ja, niżej podpisany oświadczam, że będę zabierał głos na forum KMZiZ tylko w dyskusjach związanych z zegarmistrzostwem, lub dotyczących sposobu funkcjonowania tegoż forum.

13-08-2010

 

Mirek Kornaszewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojtek

Hm, kurczę :? , pechowy tytuł dla wątku, bo "dywagacja" to pisanie/mówienie bezładne, rozwlekłe, odbiegające od tematu. Ceny pozostaną jakie są, nikt też nie będzie zrywał kontaktów z Haeffnerem, bo on jest potrzebny tym , którzy sprzedają mu IWC. Nie mniej niż oni jemu. Żaden handlowiec nie powie mu "panu już dziękujemy".

A ceny zegarków nie odzwierciedlają ich rzeczywistej wartości, tak jak i innych towarów zresztą. Nie wiem czy taki wątek już był ( tzn o przesadnych cenach zegarkó, niekoniecznie wynikających z marży salonów jubilerskich , ale w ogóle? Zaryzykuję umieszczenie takiego pytania po sąsiedzku w tym dziale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojtek

No rzeczywiscie, ciekawe . Zaintrygowało mnnie zwłaszcza stwierdzenie "poor quality" w sotsunku do Omegi :shock:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do jakości to zawsze wolę opinie użytkowników a nie sprzedawców (no chyba, że sa to znajomi). Tak jak już kiedyś pisałem wielu kreci nosem na zmieniającą się politykę SG, która coraz krócej trzyma sprzedawców. Omega chce zmienac swoj wizerunek (jak zauważono w podanym wątku chce prawdopodobnie podązac śladami Rolexa). Dla jednych to dobrze dla innych źle. Mnie tylko martwi informacja o podwyższeniu cen od lutego... :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość *Adam*

Yargoth nie martw się jak podwyższą cenny to zakup Omegi może przestać być racjonalny a np. UN tez robi fajne zegarki :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, nawet jesli podwyższą ceny to i tak raczej nie zrezygnuję z Speedmastera Pro. A jesli ceny będą zaporowe to zawsze pozostają używane oraz cała masa róznych Seiko, może jakiś Nomosik...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.