Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

dariusz chlastawa

Dubey&Schaldenbrand

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do zakupu , niewątpliwie jest to najlepszy moment, jeśli się jeszcze nie kupiło ,a dopiero zaczyna się szukać , wlaśnie modelu Gran Chrono Astro firmy Dubey&Schaldenbrand ( różowe złoto ,biala tarcza) . Wiem że w środku tyka modyfikowany Valjux 7751 ,ale niewiele więcej .

Czy mógłby, liczyć na Waszą pomoc -informacje i odczucia - zarówno na temat samej firmy ,jak i mechanizmu ( skali modyfikacji ?)

 

Z góry dziękuje za wszystkie opinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek, bardzo trudne pytanie zadajesz.

 

Nie wiem co skłania Cię do zakupu tego zegarka?

 

Czy szukasz chronografu, faz księżyca, kalendarza, zdobionego mechanizmu i koperty tonneau-podobnej? To wszystko jest w tym zegarku, więc jak Ci się podoba, to kup.

 

Co do moich subiektywnych odczuć - nie ekscytuję mnie takie zegarki, może jeszcze nie dojrzałem?

 

Ja bym do sprawy podszedł od strony ceny. Zegarek ten (ref. AGCA/RG/SIB) katalogowo kosztuje 12.580 EURO. W tej cenie można mieć np:

1) VC Patrimony Grande Taille (żółte złoto 8950 EURO, białe złoto 9900 EURO), pieczęć genewska, ręczny naciąg, własny kaliber VC, słowem - moje marzenie...

2) H. Moser & Cie Mayu (platyna 11.000 EURO), własny kal. Moser - marzenie jw

3) Patek Philippe Gondolo (kilka modeli)

4) Minerva http://www.minerva1858.it/ - właściwie wszystkie pozycje

 

:oops:

 

Marcin


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby pytanie było łatwe ,pewnie sam bym sobie na nie odpowiedział :lol:

A tak serio

Chodziło mi głównie o dwie rzeczy - odczucia klubowiczów na temat samego brandu D&S ( ta firma nie przewijała się za często przez nasze forum , nie była w Pojedynkach , ani na Forum Twórczym itd) więc chciałem z ciekawości wiedzieć co bardziej doświadczeni i obeznani na jej temat sądzą ( zasadniczo wszystko na jej temat -tradycja ,prestiż itd)

 

Po drugie - Wasze zdanie nt mechanizmu ,tak jak napisałem wiem że Valjoux ,ale nic więcej) -jaka jest skala przeróbki itd

 

Odpowiadając na Twoje pytanie czego szukam - tak naprawdę czegoś do uzupełnienia kolekcji ( nie jest to pierwszy zegarek ,więc z jednej strony trochę łatwiej ,z drugiej trudniej)

Mam już IWC, JLC, Zenitha, AP ,Rolex,Omegę, UN,Panerai i Fortis.

z tego większość z własnymi mechanizmami ,więc z jednej strony wolałbym nie kupować modyfikacji ETA itd , z drugiej jak zegar będzie mi się podobał to kto wie ?

 

Chciałbym się nie powtarzać więc na pewno w grę wchodzą Patek , VC , Moser , częściowo Chopard i Chronoswiss, Girard Perregaux może Piaget Emperador?

Na pewno różowe złoto na brązowym pasku , raczej większy ( lubię duże zegarki) , wolałbym nie okrągły ( tonneau , prostakąt lub inny ) , mile widziane komplikacje .

 

Ciągle "krążę" wokół tematu Patka - podoba mi się 5070 w białym zlocie ( ale o ile wiem to Lemania ) , nowy Gondolo Annual Calender , oraz nowy Nautilus z datą , fazą księżyca i rezerwą naciągu . Najbardziej 5970R w różowym złocie -ale to jeszcze trochę dla mnie za drogo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
dzięki Maverick - a jak oceniasz samą markę D&S ? jej prestiż ,postrzeganie , jakość itd

 

Nigdy nie miałem żadnego zegarka tej firmy więc trudno jest mi się na jej temat wypowiadać (nie wiem jak ludzie tę markę postrzegają). W odniesieniu do zegarka, który chcesz kupić, to mogę powiedzieć, że czasomierz prezentuje się bardzo dobrze, ale jego cena jest (moim zdaniem) zbyt wygórowana (12000 Euro :?:lol: zwłaszcza, gdy koperta wykonana jest ze złota. Ten sam model w stali można kupić za około 4000 Euro. Myślę, że lepiej byłoby rozważyć zakup Vacherona, ale to jest moje bardzo subiektywne odczucie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darku, z tego co przeczytałem to ja ze swojej strony zaproponowałbym coś takiego:

post-36-0-58969200-1330479307.jpg

To naprawdę fantastyczny zegarek, jakby nie było z komplikacjami, "in-house'm" w środku i sam powiedziałeś, że GP jesteś również zainteresowany :lol:

Do kompletu informacji załączam link do artykułu o tym zegarku: http://www.tp178.com/jd/gp/article1b.html

...no i to duży zegarek!

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam już IWC, JLC, Zenitha, AP ,Rolex,Omegę, UN,Panerai i Fortis.

z tego większość z własnymi mechanizmami ,więc z jednej strony wolałbym nie kupować modyfikacji ETA itd , z drugiej jak zegar będzie mi się podobał to kto wie ?

 

Super kolekcja!!!

 

Może napiszesz jakie masz modle albo najlepiej zamieść zdjęcia (dostaniemy posiłek dla oczu) to będziemy wiedzieć czego szukasz, jaki masz styl i ewentulanie czego unikać w propozycjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Super kolekcja!!!

 

Może napiszesz jakie masz modle albo najlepiej zamieść zdjęcia (dostaniemy posiłek dla oczu) to będziemy wiedzieć czego szukasz, jaki masz styl i ewentulanie czego unikać w propozycjach.

 

Remy,

nie wiesz o co prosisz :lol:. Później nie będziesz mógł spać po nocach, bo będziesz się zastanawiał jak kupić chociażbym jeden z tych zegarków, które Darek ma w swojej kolekcji :wink:. Samej tylko firmy IWC Darek posiada DaVinci, F.A.Jones i (chyba) Portuguese z chronografem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ MAVERICK,

rozumiem Twoje dobre intencje i chęć zaspokojenia swojej ciekawości :lol: więc...

Przypuszczam, że wnosisz po tym że rowki są innego koloru niż reszta śruby, ale to o niczym jeszcze nie świadczy, bo: śruba może być barwiona termicznie specjalnie w taki sposób, że rowki pozostają "nie zabarwione", stosuje się to między inymi po to, aby ewentualne ślady po wkrętakach były mniej widoczne (pisał juz kiedyś o tym Piotrek). Nie mówię oczywiście, że w tym przypadku tak jest, to mogą byc śruby barwione "chemią"- ale, do Twojej wiadomości- śruby takie stosują też inni Wielcy np. JD.

...tak szczerze mówiąc, naprawdę trudno mi uwierzyć, aby takie firmy żałowały sobie paru € na śrubki zabarwione termicznie- to chyba musi mieć jakąś podstawę :roll:

A co do Twojego zasmucenia występowaniem "takich" śrubek w tak wspaniałym zegarku za "taką cenę", to powiem tak: w klasie, w której znajduje się GP cena za ten zegarek, moim zdaniem jest jak najbardziej na miejscu, biorąc pod uwagę wszelkie jego właściwości i wykonanie każdego szczegółu :lol:

 

 

 

Pozdrawiam

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co nie oznacza, że nie można wykonać tego lepiej...

Faktycznie, bardzo ładny kawałek werku :twisted:

Pewnie pochodzi z zegarka w podobnej klasie cenowej jak to GP :lol::lol::lol:

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Faktycznie, bardzo ładny kawałek werku :twisted:

Pewnie pochodzi z zegarka w podobnej klasie cenowej jak to GP

 

Ale to nie śrubki decydują o jego cenie. No to inny przykład...

 

post-0-0-42325500-1330479313.jpg

 

Najtańszy Jaeger Master Control

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, może jednak oszczędzimy tematu Darkowi- pytał chyba o co innego :twisted:

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Mariusz, może jednak oszczędzimy tematu Darkowi- pytał chyba o co innego :twisted:

 

Pytał i odpowiedź ode mnie otrzymał. Ale jasne, nie chcę znowu się kłócić. Wystarczy, że muszę tolerować na Forum tego trolla z Małopolski.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...a tak w ogóle Mariuszu, to ten JLC co pokazujesz to nie najtańszy Jaeger Master Control, tylko Master Hometime, z mechanizmem Autotractor 975 :twisted:

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
...a tak w ogóle Mariuszu, to ten JLC co pokazujesz to nie najtańszy Jaeger Master Control, tylko Master Hometime, z mechanizmem Autotractor 975 :twisted:

 

 

Marcin

 

Marcin, chyba jednak nie. Zobacz... :lol:

 

post-0-0-73770700-1330479315.jpg

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:shock:

Faktycznie, zapomniałem, że JLC będzie sukcesywnie zamieniał stare kalibry w serii Master na Autotractory :oops:

...ale od tyłu to ciężko czasem dobrze ocenić :twisted:

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Werk innego D&S był: http://www.zegarkiclub.pl/forum/viewtopic....sc&start=15 (u dołu).

 

Firma istnieje od 12 marca 1946 r. Modyfikacja ETA w Gran'Chrono Astro nie jest zbyt duża. Dotyczy głównie estetyki - grawerowana płytka i mostki, niebieskie 'breguetowskie' śrubki oraz szkieletowany rotor z logo D&S. Nawet ilości kamieni w stosunku do oryginalnej ETA 7751 (28 szt.) nie zmienili...

post-330-0-74284500-1330479318.jpg

 

Ja bym tamtego D&S nie kupił. Wolałbym już tego:

post-330-0-87875900-1330479319.jpg

...a jeszcze lepiej, w podobnej cenie, wybrać np. PP Calatrava 5196 , 5053, 5134 lub 5107 8) - to czasomierze bardziej uniwersalne, nie mówiąc o zdecydowanie mniejszej utracie ich wartości z upływem lat). Ale to tylko moje preferencje...

BTW, PP 5970 także ma Lemanię (ale wykonywaną specjalnie dla PP), o kodzie CH 27-70 Q.

 

 

@Masterfan:

ale od tyłu to ciężko czasem dobrze ocenić

Kobiety także :wink: 8)

 

 

PS. Coś Piotrek (Michalop) dawno nie pisał na forum :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Modyfikacja ETA w Gran'Chrono Astro nie jest zbyt duża. Dotyczy głównie estetyki [...]

 

Sens mojej wypowiedzi jest dokładnie taki sam jak stwierdzenia Otho :lol:. No to już teraz masz Darek jasność sytuacji.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Werk innego D&S był:

PS. Coś Piotrek (Michalop) dawno nie pisał na forum :lol:

 

Też to zauwazyłem. Obstawiam, że się urlopuje i nie ma dostępu do netu.

 

Marcin


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspaniały zegarek!

W środku ETA 2894-2, data i kalendarz to moduł od Dubois-Depraz'a.

Znakiem szczególnym tego zegarka jest to, że żaden model UN oprócz Annual'a nie ma dużej daty centalnie po środku tarczy, poza tym, "klapki" daty są na tym samym poziomie inaczej niż normalnie w module daty Depraz'a.

Jak widać, nie dość, że to ładny zegarek, to dodatkowo ma swoje znaki rozpoznawcze :wink:

Jak się podoba- kupować, chyba, że jednak to, iż w środku nie ma "in-house'a" będzie Ci bardziej przeszkadzało.

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro kolekcja tak szeroka, to pewnie masz już zegarki spokojne i klasyczne. Wobec tego proponuję zegarek odjechany, wręcz wariacki: Freak!

100014.jpg

Wiem przekracza (trochę :wink: )zadany budżet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.