Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

rproch

Błonie ze swastyką

Rekomendowane odpowiedzi

Czegoś takiego jeszcze na Allegro nie widziałem. Błonie ze swastyką... Jan nie oglądaj, bo tobie się te wszystkie noże pootwierają.

http://www.allegro.pl/item558181105_blonie...na_allegro.html

Witam, przedmiotem aukcji jest zegarek Błonie 16 kamieni-made in poland, od konfidenta ze sfastyką faszystowską - jedyny taki na allegro. Jest sprawny, na równym chodzie, średnica koperty 35 mm, ma pękniętą szybkę, ale jeśli zdążę to ją wymienię i wprowadzę wzmiankę. Ustawiam cenę minimalną, ponieważ wybuliłem za niego sporo kaski i oczywiście rozpatrzę najwyższą propozycję, ale jesli ktoś będzie chciał go kupić szybciej to proszę o e-maila z propozycją wprowadzam zmianę i kończymy aukcję. Gorąco polecam i zapraszam do licytacji.

1ab8624dc61f637d.jpg98d22fb98dd1370a.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...to się raczej chłopak zdziwi bo zegarek w marnym stanie - jak się tak wybulil to bedzie chyba nosił - a moze znajdzie sie naiwniak co za ta pieczatke zapłaci 100 zł...


gdybym nie zbierał radzieckich czasomierzy... ....zbieralbym ruskie zegarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ALAMO
...to się raczej chłopak zdziwi bo zegarek w marnym stanie - jak się tak wybulil to bedzie chyba nosił - a moze znajdzie sie naiwniak co za ta pieczatke zapłaci 100 zł...

 

Za Błonie to nie wiem, ale Delbany zdechlaki potrafią z taką kalkomanią chodzić po 400 zł. To kupuja wszelkiej maści naziole, więc z klucza nalezy zalozyć że mają małe rozumki - skąd ma taki wiedzieć że zegarek jest o 25 lat młodszy :)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój e-mail:

 

Rozbroiłeś mnie człowieku z tą tandetną kalkomanią. Błonie ze swastyka- hahahaha, a to ci dobre!!!

 

E-mail sprzedawcy do mnie:

 

Cyt.:

 

jesteś głupi jak but z lewej nogi.

 

zanim coś napiszesz to sprawdz, polscy kapo mieli takie zegary, było ich kilkaset i miały dodatkowe onumerowanie, dodatkowo w dostępnych archiwach ss są dokumenty komu wydano te zegarki, ale to by trzeba jechać do norynbergi i sprawdzić w aktach a nie siedzieć za biurkiem przed komputerem i zgrywać cwaniaka i jak byś się przyjżał jepiej to byś zobaczył że to nie jest kalkomania. tak czy owak pozdrawiam

 

Normalnie witki opadają :)

Poleciłem chłopakowi wycieczkę do archiwum "norynberskiego", ale nie wiem czy sobie poradzi ze znalezieniem takowego na mapie, hehe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to Blönie, a nie Błonie.

 

Stara niemiecka fabryka z BlönHousen.


www.myspace.com/loszmi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
polscy kapo mieli takie zegary

 

:):D;);):):):):):lol::lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jednym mailu koleś zawarł kilka "zdań miesiąca" :) "Dodatkowe onumerowanie i dodatkowo w dostępnych archiwach ss"- normalnie leżę i kwiczę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
polscy kapo mieli takie zegary

 

Nie obrażając nikogo, ale....

za Wikipedią

________________________________________________________________________________

__________________

Kapo (etymologia niejasna ? patrz poniżej) ? oznaczenie jednej funkcji pełnionej przez więźniów w hitlerowskich obozach koncentracyjnych.

Kapo był szefem komanda roboczego. Na kierownicze funkcje wybierano często pospolitych kryminalistów i sadystów. Kapo mimo że był więźniem, cieszył się wieloma przywilejami. W zamian za pełnioną funkcję dostawał m.in. dodatkowe porcje wyżywienia.

________________________________________________________________________________

___________________

i zegarki ..... :)


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całą misterną historie dorobioną do tego zegarka zepsułeś.

Z takimi ludźmi to się nie da handlować w tym kraju :)

A mogło być tak pięknie


Pozdrawiam,

 

MarioPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją droga nieźle musiał się wybulić za tą kalkomanię- z dobre 2-3 zł w sklepie modelarskim. Ciekaw jestem na jakim poziomie minimum ustawił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kirgistan
Swoją droga nieźle musiał się wybulić za tą kalkomanię- z dobre 2-3 zł w sklepie modelarskim. Ciekaw jestem na jakim poziomie minimum ustawił.

 

 

Biblotekarzu powinieneś do "NIE" artykuły pisywać może ludzie czytający takie szmatławce mieliby powód do ubawu, tutaj wykazuj sie merytoryczną znajomością tematu - moim zdaniem każdy robi ze swoim zegarkiem co chce bo to jego prywatna własność i kupuje to co mu odpowiada, Ty za to nie płacisz wiec "kij" Ci do tego, za "wierszówkę" w "NIE" Ci zapłacą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 postów, a jaki bojowy!


www.myspace.com/loszmi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Medyceuszu Kirgistan - przypominasz mi człowieka który wpierał mi że Hitler to był bardzo wraźliwy, ciepły człowiek, którego skrzywdził swiat bo go ten swiat nie rozumiał...

 

...jeszcze chwila i zaczniesz bronić pedofili - że nie ich wina itd.


gdybym nie zbierał radzieckich czasomierzy... ....zbieralbym ruskie zegarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ALAMO
8 postów, a jaki bojowy!

 

8 postów, bo nieszczęśny KaZet30 (bo to jest ten niesławny biedny człowiek) jak się tylko zarejestrował na forum i zaczął bluzgać - zaliczył bana. Widac ban się skończył, więc znów się produkuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie- czy uważasz że sprzedawca wykazał się "merytoryczną znajomością tematu", wprowadzając w błąd kupujących krętackim opisem przedmiotu? Czy stwierdzenie "głupi jak but z lewej nogi" to jakieś nowomodne przywitanie? Czy rzetelny sprzedawca, a zarazem "znawca" tematu, jak wnioskuję z e-maila, posługuje się jakąś historyczną podbudową tematu? Chyba nie, skoro nazywa Norymbergę, "norynbergą". Mógłbym tak ciągnąć wypowiedź i dorzucić parę argumentów, ale w pracy jestem i lepiej się nią zajmę, bo jest bardziej zajmująca niż bezowocna dyskusja z obrońcą sprzedawców erzaców wszelakich. A jak już twierdzisz że każdy ma prawo ozdabiać i sprzedawać co mu się żywnie podoba, to ja nie mam nic przeciwko, ale niech przynajmniej nie pisze takich bezdennych bzdur i ograniczy się do "sprzedaję to co na zdjęciu". Stosując ten krótki zwrocik uchowa resztkę honoru i nie będzie uchodził za dyletanta i kłamcę.

Z wyrazami szacunku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem sprzedaż takich rzeczy powinna być zabroniona jako propagowanie nazizmu i nienawiści rasowej.

A ludzi którzy kupują powinno się wysłać na Syberię w celu resocjalizacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ALAMO
Moim zdaniem sprzedaż takich rzeczy powinna być zabroniona jako propagowanie nazizmu i nienawiści rasowej.

A ludzi którzy kupują powinno się wysłać na Syberię w celu resocjalizacji.

 

Była jakaś akcja społeczna by wywierać nacisk na Allegro. Ale zapewne reakcja owego będzie podobna, jak w przypadku 'rzeźbiarzy' - pecunia non olet, bardziej olet tacy co psują interes :)

Chociaz powiem otwarcie, że pomysły o zakazach tego typu mnie trochę przerażają, bo za chwile sie okaże, jak to w Polsce, że nie można robić rekonstrukcji bitew historycznych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to nie na miejscu, ale ciśnie mi się na usta jedno: k...a, co za debil!


Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem sprzedaż takich rzeczy powinna być zabroniona jako propagowanie nazizmu i nienawiści rasowej.

A ludzi którzy kupują powinno się wysłać na Syberię w celu resocjalizacji.

 

Jak to ładnie podsumował Alamo o rekonstrukcjach: znajoma grupa rekonsutrukcyjna kupuje takie gadżety na potrzeby bitew polsko-niemieckich. Nie mówię o Błonie bo to lata 60-te, ale chodzi mi o te starsze, np. Doxy kieszonkowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak to ładnie podsumował Alamo o rekonstrukcjach: znajoma grupa rekonsutrukcyjna kupuje takie gadżety na potrzeby bitew polsko-niemieckich. Nie mówię o Błonie bo to lata 60-te, ale chodzi mi o te starsze, np. Doxy kieszonkowe.

 

 

O tym nie pomyślałem,

 

Po prostu nienawidzę skinów i nazistów i na sama myśl o nich ciśnienie mi się podnosi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten zegarek w 99% pochodzi z "KOŁA" widziałem go tam kilkukrotnie u pewnego handlarza ... zdarzają się tam takie "perełki" ...

chyba, że to nie ten i wtedy będzie to już 2 egzemplarz ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ALAMO
ten zegarek w 99% pochodzi z "KOŁA" widziałem go tam kilkukrotnie u pewnego handlarza ... zdarzają się tam takie "perełki" ...

 

No cóż - w tym wypadku jest to wyjątkowy zgrzyt rzeczywiście, ale takie wałki na Allegro idą od dawna. Ja podzieliłbym sprzedających na dwie kategorie - tych którzy po prostu takie posiadali, i sprzedają, oraz tych, którzy je produkują celowo by zaspokoić popyt. Ci drudzy to oszuści, ze wszekimi tego konsekwencjami - i przedmiotowy delikwent do takich się zalicza po opowieści o kapo z obozu... Z kupującymi tak samo - są tacy co kupią, bo im pasuje do łysej glacy, i są tacy co kupia bo są przekonani że to prawdziwy D-Uhr... Tych drugich mi szkoda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, proszę o wyjaśnienie, bo do końca czegoś nie rozumiem.

Czy to, co pisze sprzedawca tego "wynalazku" (w swoim opisie i odpowiedzi na maila Bibliotekarza),

zachowuje jakiekolwiek zasady chronologii?

Czy zegarki z Błonia nie są o kilkadziesiąt lat młodsze,

niż wspominane przez sprzedawcę określenia typu "ss", "konfidenci" i np. "kapo"?

 

---

edit: OK, znalazłem nawet kilka postów wyżej, że były produkowane w latach 60.

No to trzeba rzeczywiście mieć fantazję, żeby tworzyć takie brednie. :)


Stojący zegar dwa razy na dobę pokazuje idealną godzinę. Chodzący prawie nigdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chronologii w tym nie ma żadnej. To jasne, bo Błonie to powojenna produkcja, ale już nawet nie o to idzie. Wymyślenie farmazonu o tym, że nosili je kapo itp, to wprost obrzydliwa ignorancja. Masakrycznie. Dla każdego kto choć trochę się orientuje w tematyce obozowej to po prostu strzał z karabinu w małym ciemnym i ciasnym pokoju. Strasznie huczy.

I w tym kontekście mówienie o tym, ze ze swoim zegarkiem można robić co się chce. Matko jedyna!!! No litości!!!


Co zostało zobaczone, już się nie "odzobaczy"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dodatku zegarki z Błonia miały montowane licencyjne mechanizmy pochodzące ze Związku Radzieckiego(a więc naczelnego wroga Niemiec). Współpraca zawiązała się na przełomie 50/60 lat zdaje się więc ciężko tu w ogóle mówić o "kapo" i innych tego typu bzdetach. No, była tam jeszcze jakaś niewielka seria z montowanym polskim mostkiem, ale to i tak nie zmienia nic, bo o 20 lat za późno. Poza tym konfident ze swastą na nadgarstku to pewność utraty dłoni :) Eh, szkoda słów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.