Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

rproch

Błonie ze swastyką

Rekomendowane odpowiedzi

Gość em_gie
Mógłbyś "w skrócie przybliżyć"... Będzie śmiesznie :)

Korepetycje to nie na tym forum :-)

Tutaj o zegarkach.

Ale nie zniechęcaj się do zgłębiania wiedzy. Warto.

Pozdrawiam

EOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ALAMO
Korepetycje to nie na tym forum :-)

Tutaj o zegarkach.

Ale nie zniechęcaj się do zgłębiania wiedzy. Warto.

Pozdrawiam

EOT

 

Ja się nigdy nie zniechęcałem. Może dzięki temu jak ktoś takie śmieszne rzeczy gada, i ich później nie potrafi nijak poza demagogią uzasadnić, to tylko wzruszam ramionami :)... Zgadzam się po całości że EOT :) ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość minszczu
lekko off-topując ale w nawiązaniu do posta kolegi, książkę tę "należało" zakupić i przynieść p. prof. na egzamin, gdzie sam ją podpisywał :) gdzieś ją mam, więc jeżeli jest chętny do przeczytania to proszę dać znać :)

 

Witam kolegę z UMED'u :)

 

ALMO tak jak już napisaliśmy wcześniej takie twierdzenia co do genezy powstania obu tych reżimów już się pojawiały w literaturze przedmiotu. Ja tez mam ta książkę, oczywiście można się z tym nie zgadzać ale to już indywidualna sprawa. Jak chcesz to ja tez mam tą książkę, znaczy kserokopie wydana nakładem prywatnego wydawnictwa:P i niestety bez autografu profa...

 

P.S ale teraz to już maksymalny offtop...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://www.allegro.pl/item551439930_chrono..._metalowym.html

 

Hitlerowska wrona i metalowy werk, o Boże, mało się nie popłakałem ze śmiechu :rolleyes:

No nic dziwnego - jeden z "ulubionych" sprzedawców. :)

Chociaż z drugiej strony, co tu więcej napisać o takim chłamie, ponadto, że metalowy.


Stojący zegar dwa razy na dobę pokazuje idealną godzinę. Chodzący prawie nigdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ofertę ma przednią, ale breitlingowska wrona mnie rozbroiła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No ofertę ma przednią, ale breitlingowska wrona mnie rozbroiła.
Jeszcze trochę, to na Armaniego będą mówili, że hitlerowska gapa. :rolleyes:

Stojący zegar dwa razy na dobę pokazuje idealną godzinę. Chodzący prawie nigdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość em_gie

Świetny ten nazi-brajtling :-)

Podobne babole sadzi też na allegro niejaka "czuchnicka" - wystawiała wielokrotnie nazi-delbany :-)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ALAMO
Witam kolegę z UMED'u :rolleyes:

 

ALMO tak jak już napisaliśmy wcześniej takie twierdzenia co do genezy powstania obu tych reżimów już się pojawiały w literaturze przedmiotu. Ja tez mam ta książkę, oczywiście można się z tym nie zgadzać ale to już indywidualna sprawa. Jak chcesz to ja tez mam tą książkę, znaczy kserokopie wydana nakładem prywatnego wydawnictwa:P i niestety bez autografu profa...

 

P.S ale teraz to już maksymalny offtop...

 

Jeśli czytana były z równą wnikliwością jak cudze nicki, to nie wiem co tam "mogliście" wyczytać :)

Polecam także rozebrać logicznie twoją wypowiedź w kontekekście tezy em_gie że nazizm i komunizm to reżimy "bliźniacze". Ponieważ, podpowiem, mówisz coś na zupełnie inny temat.

Najlepiej będzie odniesienie się do poglądów obu ideologii na kwestie kluczowe : własności prywatnej, ustroju ziemskiego, religii, ekonomii, polityki społecznej. Ale można też sięgnąc do źródeł i zastanowić się jak 'bliźniacze' są systemy z których jeden powstał w wyniku demoktarycznych wyborów, a drugi - dwóch rewolucji. Gdzie jeden ewoluowal od demokracji parlamentarnej, zaś drugi - tworzył sie w trakcie wojny domowej, wojny z interwentami, wojny z Polską, wojny z Ukrainą...

Przydałoby się też ustalić, czy "macie książkę' to jest to samo co "wielu uczonych już wskazało", oraz, w rozwinięciu, jakich uczonych co wykazało, na jaki temat i gdzie :)

Mnie od lat niezmiernie bawią takie wypowiedzi z górnego 'C', do których jak sie zada jedno konkretne pytanie - autor jedyne co potrafi to uderzyć w niezbyt grzeczną demagogię. Zgadzam się że to maksymalny offtop.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość em_gie

ALAMO - przyjmij do wiadomości, że nie będę tu prowadził dyskusji o polityce czy ideologiach. Mam złe doświadczenia. Zaraz przywlecze się tu parę osób o poglądach pułkowników ORMO i działaczy TPPR-u i zacznie się chamówa na całego.

Chcę tego uniknąć.

To forum jest o zegarkach. Rozumiesz to???

Choćbyś jeszcze parę razy triumfalnie ogłaszał zwycięstwo w dyskusji i brak argumentów z mojej strony, to nie doczekasz się odpowiedzi.

Nie to miejsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ALAMO
ALAMO - przyjmij do wiadomości, że nie będę tu prowadził dyskusji o polityce czy ideologiach. Mam złe doświadczenia. Zaraz przywlecze się tu parę osób o poglądach pułkowników ORMO i działaczy TPPR-u i zacznie się chamówa na całego.

Chcę tego uniknąć.

To forum jest o zegarkach. Rozumiesz to???

Choćbyś jeszcze parę razy triumfalnie ogłaszał zwycięstwo w dyskusji i brak argumentów z mojej strony, to nie doczekasz się odpowiedzi.

Nie to miejsce.

 

Oczywiście, em_gie, że rozumiem że jest to forum o zegarkach. Dlatego też ździwiło mnie jak naskoczyłeś niezbyt grzecznie, i zupełnie nie na temat, na Bibliotek@rza. Bo to że niezbyt grzecznie raczyłeś odnieść się następnie do moich stwierdzeń - już mnie nijak nie ździwiło, siedzę w temacie ponad 10 lat, spotykałem "ciekawszych" "rozmówców". Nieuprzejme w formie sugerowanie że rozmówca to niedouczony ORMOwiec nie klasyfikuje się nawet do pierwszej setki :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak odpowiedniej argumentacji ze strony em_gie zakończy mam nadzieję spór, na który rzeczywiście to nie miejsce, a dyskutować chyba nie ma o czym. Można toczyć słowne batalie o podłożu ideowym obu ideologii socjalistycznych, ale nie ulega wątpliwości że obie na dalszym etapie rozwoju mocno od siebie odbiegały. Tylko czy wszyscy już tego nie wiedzą i jest sens edukować wyedukowanych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość em_gie
Oczywiście, em_gie, że rozumiem że jest to forum o zegarkach.

Bogu dzięki.

 

Dlatego też ździwiło mnie jak naskoczyłeś niezbyt grzecznie, i zupełnie nie na temat, na Bibliotek@rza.

Delikatnie mówiąc, mijasz się z prawdą. Nie naskakiwałem na niego "niezbyt grzecznie", co więcej - w ogóle na niego nie naskakiwałem.

Napisałem na początku posta: "Nie rozśmieszaj mnie". To niby ma być to "niezbyt grzeczne naskoczenie"?

 

Bo to że niezbyt grzecznie raczyłeś odnieść się następnie do moich stwierdzeń - już mnie nijak nie ździwiło, siedzę w temacie ponad 10 lat, spotykałem "ciekawszych" "rozmówców".

Nie byłem wobec Ciebie niegrzeczny.

Nim zwrócisz komus uwagę, spójrz wcześniej na formę swoich wypowiedzi.

 

Nieuprzejme w formie sugerowanie że rozmówca to niedouczony ORMOwiec nie klasyfikuje się nawet do pierwszej setki :rolleyes:

Czyj rozmówca?

Przecież nie pisałem o uczestnikach tej dyskusji. Przeczytaj to, proszę, jeszcze raz. Ze zrozumieniem.

 

Ani Cię nie atakowałem, ani nie obrażałem.

Nakręcasz niezbyt miłą wymianę zdań. Zupełnie nie wiem po co...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a nie łatwiej po prostu umówić się na piwko, wypić po kilka, dać sobie w "twarz" jak jest potrzeba i będzie znowu jak dawniej? :rolleyes: na forum w dziale Off Topic często takie dyskusje powodują blokowanie tematu, albo skoszowanie. Nie doprowadzajmy do takiego stanu naszego działu, bo w wielu dyskusjach jest on podkreślany jako przyjaźnie nastawiony i żyjący własnym życiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość em_gie
Brak odpowiedniej argumentacji ze strony em_gie zakończy mam nadzieję spór

Nie brak argumentacji lecz brak chęci do dyskusji na ten temat na forum.

Czytam to forum od wielu lat i zbyt dobrze pamiętam jak się kończyły takie tematy.

 

ALAMO twierdzi, że napadłem na Ciebie :-)

Jesli tak to odczytałeś, to przepraszam. Choć mam nadzieję, że tak nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ALAMO
Nakręcasz niezbyt miłą wymianę zdań. Zupełnie nie wiem po co...

 

Doskonale wiesz. Tylko ci nie wyszło :rolleyes:...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość em_gie
Doskonale wiesz. Tylko ci nie wyszło :)...

Nawet wiesz, co ja "doskonale wiem" i co mi nie wyszło :rolleyes:

 

Prowokujesz, prowokujesz, ale się nie doczekasz. Nie licz na to :)

Za stary jestem na pyskówki z netowymi napinaczami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie czuję się obrażony :) Też czasami używam mocniejszych zdań chcąc podkreślić swoją rację, normalna reakcja :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ALAMO
Za stary jestem na pyskówki z netowymi napinaczami.

 

To mamy obaj ten sam problem :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie nie walczcie o ostatnie słowo w tym ot :rolleyes: idźcie za radą Pana Krzysia.

 

wracając do tematu. nie wiem czy sprzedający przekazuje bajkę, czy sam ma taką wyobraźnię. ale dla mnie to zniszczenie historycznego zegarka, licząc że ktoś naiwny przepłaci za niego. fakt że tarczę można wymienic, ale tak się nie robi. to brak szacunku do Polski. a kto to kupi? jedynie niedouczony fanatyk, albo głupi gość chcący się przypodobać takiej grupie.

jednak nie jestem za zabronieniem sprzedaży ORYGINALNYCH nazistowskich przedmiotów. to nie jest szerzenie rasizmu czy nienawiści, lecz historii. posiadanie znaczku na historycznym przedmiocie, nie powinno być powodem do dumy, ale posiadanie takiego egzemplarza w kolekcji nie jest czymś złym czy nagannym. pamiętam, widziałem tu śliczną kieszonkę w świetnym stanie. niestety z nazistowską wroną i swastyką. i mimo że nigdy bym jej nie nosił, to jednak nie przeszkadzałoby mi gdybym takową posiadał. co innego zbieranie złomu typu stary hełm przeżarty rdzą, a co innego eksponat kolekcjonerski.

za to jestem przeciwnikiem czegoś takiego:

http://allegro.pl/item549246771_zegar_na_sciane_wh.html

to już jest szerzenie nazizmu, i dodatkowo zarabianie na tym. zegar wart 5zł z wydrukowaną tarczą.. żal.. nic tylko w kuchni powiesić..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość em_gie
to już jest szerzenie nazizmu, i dodatkowo zarabianie na tym. zegar wart 5zł z wydrukowaną tarczą.. żal.. nic tylko w kuchni powiesić..

Pełna zgoda.

Analogicznym debilizmem są zegarki sławiące sowiecki odpowiednik Gestapo:

http://allegro.pl/item557974166_wostok_kgb.html

Trzeba mieć nieźle pod sufitem poprzestawiane żeby eksponować współczesne zegarki z nadrukami SS, KGB, Gestapo, CCCP czy III. Reich.

Zwłaszcza będąc Polakiem...

 

Pytanie czy jest sens zakazów ustawowych. Przecież to głupie żeby robić sprawę karną komuś, kto robi takie nadruki np. na zegarkach czy koszulkach.

I gdzie postawić granice? Dla mnie noszenie zegarka z Che jest tym samym, co zegarka z Goebbelsem.

Ale karać za to? Bezsens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

em_gie, zgadzam się z tobą co do wszechobecnej podobizny Che. ludzie idąc za modą noszą np koszulki z jego facjatą, nie mając pojęcia kim on był.

oczywiście zgadzam się również co do czerwonej gwiazdy, 3 rzeczy, cccp, sierpa młota i całej reszcie symboli. widzę pewną nieścisłość- przedmiotów ze swastyką, podobizną Hitlera czy Mussoliniego nie dostaniesz "od tak". ale z Che, Leninem, czy symbolami komunizmu, dostaniesz bez problemu. nie wiem tylko co ludzi skłania do kupowania rzeczy z taką symboliką. domyślam się, że dlatego kilku "odważnych" dorabia nazistowskie symbole by zarobić. w końcu chętni kupcy by się zawsze znaleźli, dodatkowo sam problem z dostępnością, potęguje ich chęć posiadania.

ps. szukając teraz zegarka dla siebie niestety widziałem część vostoków z gwiazdą, czy napisem kgb i to je skreśliło. miał być do codziennego użytku, a takie "ozdoby" to nie dla mnie.

 

koszulki z Che są tolerowane, z cccp są tolerowane.. ale założę się że jakbym założył koszulkę z indyjskim symbolem, który był tysiące lat przed nazistami, a który został przez nich użyty, to bym wywołał wojnę na ulicy. chyba fińska armia też zapożyczyła ten symbol, no i tysiące mniejszych organizacji, również w Polsce.

 

nie no za chociażby ten zegar co pokazałem, to w sumie ukarać się nie da. jakby nie było jest na ścianę i publicznie z nim się nie obnosi. raczej chciałem pokazać że jestem [moje osobiste zdanie] przeciwko czemuś takiemu [czyt. przerabianiu starych i tworzeniu nowych rzeczy "upiększając" je pewnymi symbolami czy podobiznami osób], popierając jednocześnie kolekcjonowanie oryginalnych, historycznych przedmiotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.


MUZZY IN GONDOLAND

...Sylvia tells them to wait in the tool shed for her to come to them with food and clocks for Muzzy (who eats them)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O tym nie pomyślałem,

 

Po prostu nienawidzę skinów i nazistów i na sama myśl o nich ciśnienie mi się podnosi.

 

a co pobili Cie no nie ?


MUZZY IN GONDOLAND

...Sylvia tells them to wait in the tool shed for her to come to them with food and clocks for Muzzy (who eats them)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.