Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

rproch

Błonie ze swastyką

Rekomendowane odpowiedzi

I wlaśnie na zdjęciach mechanizmu tego zegarka, mizernych ale zawsze zdjęciach, oznaczenia w cyrylicy są widoczne. 1 MCzZ.

To znaczy, że to Błonie dla kapo i konfidentów ale produkowany albo przed 22 czerwca 1941 w ZSRR na export albo złożony po tej dacie przez Niemców z części przejetych w zajętych fabrykach czy też magazynach. Bardziej magazynach bo w sumie Ostheer Moskwy nigdy nie zajęły.

:) :) :)


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bibliotekarzu - na stonie naszego kolegi o Polskich zegarkach jest skan o powstaniu fabryki w Błoniach - może szanownemu sprzedawcy z OPYPÓW przesłac link i poprosic o komentarz...

 

kurde chiałem wejśc na strone Krzyska ale napisali ze zablokowana z przyczyn regulaminowych :)

 

co się stało?


gdybym nie zbierał radzieckich czasomierzy... ....zbieralbym ruskie zegarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że byłbym znowu zrównany z ziemią epitetami :) Ale jakoś lubię szydzić z krętaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak jakby wystawic na Allegro czarna Syrene 106 z wymalowana na boku swastyka i "gapa" i wpierac ludziom, ze to oryginalna volksdojczowska Syrena przyznawana przez Gestapo najbardziej wyrozniajacym sie volksdojczom. Dodatkowo jako "Herman Goering edition" bo z podpisem tegoz jegomoscia na kierownicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to już ludzkie pojęcie przechodzi. Ale jak kupują takie bzdety to je robią, trzeba sobie po prostu znaleźć niszę rynkową. Są sobie zarabiające potężną kasę korporacje (nie będę wymieniał nazw, jak ktoś jest zorientowany o co chodzi w tzw. globalnym kapitalizmie to wie) produkujące cacane prognozy typu: " w przyszłym roku sprzeda się więcej ipodów niż w obecnym..." i są ludkowie którzy płacą za to ciężkie pieniądze. Jest to równie głupie jak Błonie ze sfastyką ale ludzi płacą i już. Pan płaci, pani płaci i ja płacę.

Więc jedyne co mogę napisać to pozdrawiam Was tradycyjnym staropolskim hajhitla i tyle.

Jutro sprzedaję na allegro swoje stare Seiko za 1000 zł jako zegarek pilota Mitsubishi Zero który brał udział w bitwie o Pearl Harbor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bibliotekarzu - na stonie naszego kolegi o Polskich zegarkach jest skan o powstaniu fabryki w Błoniach - może szanownemu sprzedawcy z OPYPÓW przesłac link i poprosic o komentarz...

 

kurde chiałem wejśc na strone Krzyska ale napisali ze zablokowana z przyczyn regulaminowych :)

 

co się stało?

 

To zapewne działalność naszego kolegi od Uber-Błonie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To tak jakby wystawic na Allegro czarna Syrene 106 z wymalowana na boku swastyka i "gapa" i wpierac ludziom, ze to oryginalna volksdojczowska Syrena przyznawana przez Gestapo najbardziej wyrozniajacym sie volksdojczom. Dodatkowo jako "Herman Goering edition" bo z podpisem tegoz jegomoscia na kierownicy.

No właśnie szukałem takiego porównania i to Twoje uważam za świetne. :)

Tylko, że nie wiem, jakie to były Syreny 106? Literówka, czy rzeczywiście takie były?


Stojący zegar dwa razy na dobę pokazuje idealną godzinę. Chodzący prawie nigdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko, że nie wiem, jakie to były Syreny 106? Literówka, czy rzeczywiście takie były?

106 to oznaczenie tej specjalnej edycji z podpisem Goeringa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bibliotekarzu - na stonie naszego kolegi o Polskich zegarkach jest skan o powstaniu fabryki w Błoniach - może szanownemu sprzedawcy z OPYPÓW przesłac link i poprosic o komentarz...

 

kurde chiałem wejśc na strone Krzyska ale napisali ze zablokowana z przyczyn regulaminowych :)

 

co się stało?

 

Czekam na informacje od republika.pl

Strona została zablokowana, bo nie wszedłem na statystyki raz na pół roku :) ale myślę że się da odblokować. Jak nie, to się na inną domenę wrzuci, pliki mam na kompie wszystkie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak się ogląda tego typu aukcje i czyta treść meila z odp skierowaną do Bibliotekarza to ręce opadają i brak słów ...- tyle napisze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak się ogląda tego typu aukcje i czyta treść meila z odp skierowaną do Bibliotekarza to ręce opadają i brak słów ...- tyle napisze

 

Zgłosiłem w All naruszenie zasad i wielka du...a. Za każdym razem, jak zgłaszam zegarki to zastanawia mnie, że podrobione mogą być buty, ubrania, perfumy a zegarków w formularzu zgłoszeniowym nie ma. W tym przypadku nawet nie ma jak tego ująć w zgłoszeniu, więc opisałem własnymi słowami i mam wrażenie, ze nic nie są w stanie zrozumieć. Ot taki urok firmy, gdzie nie liczą się kompetencje lecz służalczość i wynik finansowy osiągany także dzięki nielegalnym przedmiotom. A ten facet to powinien zostać poddany obowiązkowej i długotrwałej edukacji historycznej a i dyscyplina co wieczór też jest wskazana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość minszczu
ten zegarek w 99% pochodzi z "KOŁA" widziałem go tam kilkukrotnie u pewnego handlarza ... zdarzają się tam takie "perełki" ...

chyba, że to nie ten i wtedy będzie to już 2 egzemplarz ...

 

Bo to musi być po prostu ten drugi egzemplarz z limitowanej edycji dla kapo konfidenta, Wersja dla zwykłego kapo miała inna numeracje... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość em_gie
pochodzące ze Związku Radzieckiego(a więc naczelnego wroga Niemiec)

Nie rozśmieszaj mnie.

Niemcy i Sowieci to przez długi czas bliscy sojusznicy. Jedni i drudzy to ludobójcy, zbrodniarze i kraje totalitarne. Sowieci działali dłużej i mają na sumieniu wiele więcej ofiar niż naziści.

O pakcie Ribbentrop-Mołotow nie słyszałeś? O szkoleniu się Niemców w łagrach przed tworzeniem swoich KL? O wspólnej napaści tych bandyckich krajów na Polskę?

 

Nie zmienia to oczywiście faktu debilizmu malowania na zegarkach swastyki :-)

 

Równie zbrodnicze są symbole komunistyczne - czerwona gwiazda, sierp i młot, herb ZSRR czy podobizny różnych

Leninów. O tym też pamiętajcie jesli się oburzacie swastykami :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edukacja historyczna jest wskazana i tyle. A na Kole jest taki cwaniak, co ma zegarków pełno i zawsze jak do niego podchodzę to porządne wyciąga z kieszeni. A te z rożnymi znakami przyciągają oryginałów i jakoś to mu nie przeszkadza. Zresztą nie jest jedyny na Kole z takimi zegarkami a jest to ciekawostka, bo w Krakowie, Wrocławiu jaki i Bytomiu takich cudaków nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba dobrze opisac naruszenie - i siup. Aukcja usunięta :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ALAMO
Nie rozśmieszaj mnie.

Niemcy i Sowieci to przez długi czas bliscy sojusznicy.

 

Wymuszonymi, i krótko - od podpisania paktu R-M do czerwca 1941. W zasadzie inwazja na Polskę odbyła sie dlatego, że zanim nasi alianci byli gotowi do działania, było juz u nas pozamiatane.

ZSRR był dość bliskim partnerem Republiki Weimarskiej. Wraz z dojściem Hitlera do władzy, nastapił radykalny zwrot - oba kraje stały się sobie wrogie, wygaszono wszelkie kontakty poza handlowymi, niemieccy oficerowie błyskawicznie zniknęli z sowieckich szkół, a wojsko - z poligonów. Dopiero po fiasku rozmów o powstrzymaniu Hitlera radziecka dyplomacja zmieniła front. To jest rok w zasadzie 1939, po zajęciu w 1938 Czechoslowacji którą ZSRR chciał militarnie osłaniać, ale nie sam - próbowal się przez rok dogadac w tej sprawie z Anglią i Francją. ZSRR popełnił ten sam bład co i Polska - założył że uda się porozumieć z dwoma krajami których interesy w Europie są sprzeczne.

Dla nas będzie to o tylez istotne, że w owym czasie ZSRR kupował w Niemczech maszyny precyzyjne do produkcji zegarków :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie rozśmieszaj mnie.

Niemcy i Sowieci to przez długi czas bliscy sojusznicy. Jedni i drudzy to ludobójcy, zbrodniarze i kraje totalitarne. Sowieci działali dłużej i mają na sumieniu wiele więcej ofiar niż naziści.

O pakcie Ribbentrop-Mołotow nie słyszałeś? O szkoleniu się Niemców w łagrach przed tworzeniem swoich KL? O wspólnej napaści tych bandyckich krajów na Polskę?

 

Nie zmienia to oczywiście faktu debilizmu malowania na zegarkach swastyki :-)

 

Równie zbrodnicze są symbole komunistyczne - czerwona gwiazda, sierp i młot, herb ZSRR czy podobizny różnych

Leninów. O tym też pamiętajcie jesli się oburzacie swastykami :-)

 

To, że Niemcy hitlerowskie i Rosja radziecka były reżimami, nie musisz mi uświadamiać. To że reżim radziecki pochłonął wiele setek tysięcy/milionów ludzi to oczywiście fakt, ale nie widzę związku. Kraje te w pierwszych latach wojny owszem, były sojusznikami, ale układ był wymuszony "wspólnymi" celami, które z czasem zeszły na dalszy plan i okazało się że interes indywidualny nie jest możliwy do zrealizowania wespół. Tak więc kolejne lata wojny minęły pod znakiem wyniszczającej obie strony otwartej wojny, co doskonale opisał już wyżej Alamo. Czy faktem nie jest osadzanie niemieckich zakładników w łagrach i ich masowe mordy? Tak więc nadal podtrzymuję, że były to wrogo nastawione reżimy, majace u swych podstaw socjalizm/komunizm.

A tak na marginesie to jestem po świetnej lekturze Wielkiej Encyklopedii Komunizmu- polecam każdemu piewcy idei socjalistycznych :) O co oczywiście nikogo nie podejrzewam, bo w końcu my ze wschodu to tylko zegarki ciągniemy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość em_gie

Nie ma między nami sporu. ZSRR i hitlerowskie Niemcy to reżimy dość bliźniacze i podobne. A podobieństwa często się zwalczają. W tym wypadku po okresie bliskiej i owocnej współpracy zakończonej dla nas Polaków tragicznie.

Chodziło mi tylko o zaznaczenie sprawy oczywistej - tak Hakenkreuz, jak i sierp i młot, tak portrety Lenina, jak i Hitlera są symbolami zbrodniczymi. Można kolekcjonować oryginalne przedmioty z tymi znakami, ale zachwycanie się nimi, malowanie ich na innych towarach jest głupotą, wariactwem albo s...syństwem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ALAMO
Nie ma między nami sporu. ZSRR i hitlerowskie Niemcy to reżimy dość bliźniacze i podobne.

 

Były całkowicie inne. Prawdę mówiąc, nie wiem jak wpadłeś na ich "podobieństwo', poza tym że mają "socjalizm' w tle. Który także był całkowicie inny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość em_gie

Nie musiałem na nic "wpadać".

Powstało bardzo wiele naukowych opracowań wykazujących bliźniacze podobieństwo między tymi lewicowymi ideologiami.

Mógłbym Ci to w skrócie wyłożyć, ale to chyba forum dotyczące zegarków a nie zbrodniczych systemów.

Nie miejsce na to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie ma między nami sporu. ZSRR i hitlerowskie Niemcy to reżimy dość bliźniacze i podobne. A podobieństwa często się zwalczają. W tym wypadku po okresie bliskiej i owocnej współpracy zakończonej dla nas Polaków tragicznie.

Chodziło mi tylko o zaznaczenie sprawy oczywistej - tak Hakenkreuz, jak i sierp i młot, tak portrety Lenina, jak i Hitlera są symbolami zbrodniczymi. Można kolekcjonować oryginalne przedmioty z tymi znakami, ale zachwycanie się nimi, malowanie ich na innych towarach jest głupotą, wariactwem albo s...syństwem.

 

Albo chęcia zbicia paru groszy na naiwnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ALAMO
Nie musiałem na nic "wpadać".

Powstało bardzo wiele naukowych opracowań wykazujących bliźniacze podobieństwo między tymi lewicowymi ideologiami.

Mógłbym Ci to w skrócie wyłożyć, ale to chyba forum dotyczące zegarków a nie zbrodniczych systemów.

Nie miejsce na to.

 

Mógłbyś "w skrócie przybliżyć"... Będzie śmiesznie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość minszczu
Nie musiałem na nic "wpadać".

Powstało bardzo wiele naukowych opracowań wykazujących bliźniacze podobieństwo między tymi lewicowymi ideologiami.

Mógłbym Ci to w skrócie wyłożyć, ale to chyba forum dotyczące zegarków a nie zbrodniczych systemów.

Nie miejsce na to.

 

Musze poprzeć kolegę. W tym semestrze miałem jeden z najprzyjemniejszych egzaminów na całych studiach, był to egzamin z przedmiotu Historia Medycyny a jego forma polegała w głównej mierze na luźnej pogadance z profem, skądinąd bardzo przyzwoitym człowiekiem.

 

Napisał książkę "Życie i Śmierć W Łagrach Sowieckich" Wstęp poświecił na szybkie rozpatrzenie problemu jaki poruszacie powyżej i stwierdził cytuje "W XXI w. Komunizm i Nazizm wykluły się z jednego jaja (...) "

 

Książka ta możne nie jest jakoś wybitnie nowatorska czy podnosząca jakieś nieznane fakty z historii owych obozów koncentracyjnych byłego ZSSR ale ogólnie jest ciekawą, dobrze i szybko dająca się przeczytać syntezą np: "Archipelagu Gułag"czy "Innego Świata"

 

Wiec polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lekko off-topując ale w nawiązaniu do posta kolegi, książkę tę "należało" zakupić i przynieść p. prof. na egzamin, gdzie sam ją podpisywał :) gdzieś ją mam, więc jeżeli jest chętny do przeczytania to proszę dać znać :)


Spacelovematic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.