Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
broncio

DEBATA O ZEGARMISTRZACH

Rekomendowane odpowiedzi

Jest dwóch na ulicy Andrzeja (może i dobrzy, ale drodzy), i Retkinia, Wyszyńskiego na końcu, przy pętli tramwajowej w pawilonie - tam ceny są rozsądne.

W końcu wszedłem do majstra na Rzgowskiej (w okolicach czerwonego rynku) - mam po prostu bliżej, a potrzebowałem tylko wymiany plexi, oblumowanie wskazówek i innych pierdółek.

 

Za przegląd krzyknął 50 zł jak zegarek bez datownika, 60 z datownikiem. Nie jest to chyba rewelacyjna cena, nie?

Ile taka usługa powinna kosztować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu wszedłem do majstra na Rzgowskiej (w okolicach czerwonego rynku) - mam po prostu bliżej, a potrzebowałem tylko wymiany plexi, oblumowanie wskazówek i innych pierdółek.

 

Za przegląd krzyknął 50 zł jak zegarek bez datownika, 60 z datownikiem. Nie jest to chyba rewelacyjna cena, nie?

Ile taka usługa powinna kosztować?

Raczej standard, przynajmniej we Wro.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech1500

U nas 25zł to standard ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas 25zł to standard ;)

Ze smarowaniem ?


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zdecydowanie polecam Pana Piotra Kowala z ulicy Basztowej 17 w Krakowie. Świetny zegarmistrz, sympatyczny i dobry człowiek, życzliwy, nie stawia na zysk, ale na zadowolenie klienta. Ceny obłędnie niskie, a usługi pierwszorzędne. To człowiek naprawdę godny polecenia.

 

Załączam fotografię z godzinami otwarcia Jego zakładu:

Chciałbym odwołać powyższy post, napisany impulsywnie, pod wpływem pierwszej "fascynacji" Panem Kowalem. Jego zakład to miejsce w którym giną części, zegarki są nie naprawiane - tylko preparowane aby wyglądały na sprawne (wydawane czasomierze są brudne, nieskręcone, rozklekotane, z nadmiarem oliwy). Sam Pan Piotr jest - to prawda - uprzejmy, jednak pod miłym wyrazem twarzy kryje się dyletanctwo, bylejakość, usługi "na odczep się".

 

Moje doświadczenia wskazują jednoznacznie, że Pan Kowal nie jest zegarmistrzem godnym polecenia, z którym współpracy nie życzę żadnenu "zegarkomaniakowi".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym odwołać powyższy post, napisany impulsywnie, pod wpływem pierwszej "fascynacji" Panem Kowalem. Jego zakład to miejsce w którym giną części, zegarki są nie naprawiane - tylko preparowane aby wyglądały na sprawne (wydawane czasomierze są brudne, nieskręcone, rozklekotane, z nadmiarem oliwy). Sam Pan Piotr jest - to prawda - uprzejmy, jednak pod miłym wyrazem twarzy kryje się dyletanctwo, bylejakość, usługi "na odczep się".

 

Moje doświadczenia wskazują jednoznacznie, że Pan Kowal nie jest zegarmistrzem godnym polecenia, z którym współpracy nie życzę żadnenu "zegarkomaniakowi".

Niestety muszę potwierdzić negatywną opinię. Też wydawało mi się, że to świetny fachowiec do czasu jak złamał mi sekundnik w Poljocie i jak po odebraniu kilku innych zegarków okazało się że leje się z nich oliwa i w ogóle nie są wyregulowane (jeden spóźniał 10 min na dobę). Przykre to ale nie korzystam już z jego usług. Edytowane przez jazzualdo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety muszę potwierdzić negatywną opinię. Też wydawało mi się, że to świetny fachowiec do czasu jak złamał mi sekundnik w Poljocie i jak po odebraniu kilku innych zegarków okazało się że leje się z nich oliwa i w ogóle nie są wyregulowane (jeden spóźniał 10 min na dobę). Przykre to ale nie korzystam już z jego usług.

Ciesz się, że tylko tyle - okazało się, że moje zegarki wracały z podmienionymi częściami... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciesz się, że tylko tyle - okazało się, że moje zegarki wracały z podmienionymi częściami... :(

To już całkowita dyskwalifikacja. Czy masz kogoś innego sprawdzonego w Krakowie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym odwołać powyższy post, napisany impulsywnie, pod wpływem pierwszej "fascynacji" Panem Kowalem. Jego zakład to miejsce w którym giną części, zegarki są nie naprawiane - tylko preparowane aby wyglądały na sprawne (wydawane czasomierze są brudne, nieskręcone, rozklekotane, z nadmiarem oliwy). Sam Pan Piotr jest - to prawda - uprzejmy, jednak pod miłym wyrazem twarzy kryje się dyletanctwo, bylejakość, usługi "na odczep się".

 

Moje doświadczenia wskazują jednoznacznie, że Pan Kowal nie jest zegarmistrzem godnym polecenia, z którym współpracy nie życzę żadnenu "zegarkomaniakowi".

 

Zedytuj swój pierwszy, wychwalający post na temat tego pana, żeby nikt tego nie przeczytał i nie został wprowadzony w błąd  ;)

 

Czytam wasze doświadczenia z nim i aż mi się włos na głowie zjeżył...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już całkowita dyskwalifikacja. Czy masz kogoś innego sprawdzonego w Krakowie?

Mogę polecić Pana Sadowskiego z zakładu jubilerskiego KOBE na Szewskiej. To świetny fachowiec, do którego od lat trafiają moje perełki (IWC, JLC, Breitlingi itp.). Ceny nie są może najlepsze (czyszczenie i oliwienie - 200 złotych), jednak rekompensuje to jakość usług - pierwszorzędna.

 

Post o Panu Kowalu/Rzeźniku wyedytuję niebawem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś od wyżej polecanego wyżej Pana Sadowskiego odebrałem dwa zegarki - Breitlinga i Ulysse Nardin, powierzone niegdyś nieopatrznie Panu Kowalowi. Okazało się, że specjalista z Basztowej zniszczył mi dwa NOS-y - werki były ponoć podrapane, z nadmiarem oliwy, źle skręcone, z wymienionymi śrubkami i źle ustawione (części mechanizmu ścierały się nierównomiernie). Zapewne padnie pytanie - czy to na pewno wina Kowala? Tak , to on zniszczył mechanizmy w moich zegarkach - wcześniej nie były nawet otwierane, a tym bardziej "naprawiane".

Pan Sadowski dał mi zniżkę 50% tłumacząc, że żal mu brać ode mnie całą stawkę za tzw. "żywe trupy"....

 

 

EDIT:

Dodaję zdjęcie zmasakrowanego werku Breitlinga

post-63245-0-29501200-1437070020_thumb.jpg

Edytowane przez OmegaDeVille

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był ktoś może ostatnio u zegarmistrza na Górczewskiej/ Prymasa Tysiąclecia (W-wa)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow, Stary szczerze współczuję :-(

Ważne, aby nikt inny moich błędów nie powielił :)

Edytowane przez OmegaDeVille

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebny namiar na jakiegoś fachowca w Bydgoszczy, ewentualnie w okolicach. W rozmowach ze znajomymi powtarza się Zegarmistrz na Konopnickiej - Matkiewicz, Focus - Timetrend, ktoś (nie znam nazwiska) na Śniadeckich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam fachowca w okolicach Bemowa (w-wa)

Edytowane przez peregrinus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam fachowca w okolicach Bemowa (w-wa)

Pan Rysiu na Synów Pułku 5/15 do 18.00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Odwiedzę w takim razie chwalonego już tu wcześniej p. Rysia.

 

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Odwiedzę w takim razie chwalonego już tu wcześniej p. Rysia.

 

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka

Powiem szczerze,że dzięki Panu Rysiowi zainteresowałem sie kolekcjonowaniem radzieckich . Był to pierwszy Mistrz który nie odmówił "bo ruski" .

Przyzwoity szczery facet.

Podam jeszcze telefon 502077215

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze,że dzięki Panu Rysiowi zainteresowałem sie kolekcjonowaniem radzieckich . Był to pierwszy Mistrz który nie odmówił "bo ruski" .

Przyzwoity szczery facet.

Podam jeszcze telefon 502077215

 

Witam,

 

Dzieki wielkie za informacje. Tak sie składa, ze mam dostałem spora partie nowych radzieckich zegarków, które przeleżały ok 27lat. Czesto po kilka sztuk tego samego modelu. Chce zeby zostały przejżane. PanRyszard jest niedaleko mnie. Chciałem sie Was zapytać co sadzicie o zegarmistrzu na Uniejowskiej w Warszawie? Pan Skoraczewski

Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie (i Panie, jeśli są tu teraz takowe ;)  ), czy ktoś z Lublina może polecić mi dobrego Majstra?

Fachowca który w miare szybko i w rozsądnej cenie przełoży mi wskazówki i szkło w jednym cykaczu a w drugim

podmieni padnięty werk na nowy, dostarczony prosto z wiadra? :D 

 

Prosiłbym o w miare dokładne info, co, kto i gdzie bom w pięknym Lublinie obcy i tylko w podróży. :)   


Szukam ładnej tarczy do złotego Kirowskiego. POMÓŻCIE!!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja serwisuje zegarki w lublinie na ul Swietoduskiej przy Krakowskim. W bramie jest zegarmistrz. A w zasadzie dwóch. Nie wiem tylko jak z czasem bo jak nie zrobią od ręki to będziesz musiał jakoś sie porozumieć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To będzie około 5 dni luzu na całą operację.   ;)


Szukam ładnej tarczy do złotego Kirowskiego. POMÓŻCIE!!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla osób z okolic Gliwic - zdecydowanie odradzam zegarmistrza na Szpitalnej w Pyskowicach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.