Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
LukasS

Klub Miłośników Zegarków STOWA

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego podrożały tylko Lotniki?

 

także Seatime z szafirowym deklem poszedł w górę

 

 

a tak na marginesie, czy teraz wszyscy dostają niebieskie śrubki nawet gdy ich nie zamawiają :?: bo ja dostałem choć wcale o nie nie prosiłem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MichaelD

raczej nie, pewnie zaszla pomylka (na twoja korzysc)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie ma już kremowej Antei bez daty :-(

 

Koledzy, jak radzicie, lepiej nabyć drogą kupna "normalną" czarną Antea, czy KS? Dodam, że nadgarstek mam dość mały, ale OM mieści się bez problemu.

Podoba mi się mechanizm KS i jego zdobienie, ale zwykła Antea też ładna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Antea 365??? :D

 

b3.jpg

 

300 euro dodatkowo za inny rotor... nie byloby chyba sily, ktora namowilaby mnie na taki zakup.


E===Antea====>

E===Samurai===>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest inny zupełnie nowy zegarek.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co jest w nim zupelnie innego oprocz:

- rotora,

- innych napisow na stalowej czesci dekla?

 

 

----

 

 

A juz widze, japanese_ico.gif edition mniejsza o 2,5 mm zeby zegarek nie byl wiekszy niż japonce :D


E===Antea====>

E===Samurai===>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Ależ macie oko na tę szczelinę :shock: . Podziwiam.

W mojej Antei też jest, ale chyba na granicy ostrości wzroku, dopiero jak się wie czego szukać to ją widać.

Chyba każdy z klubowiczów oprócz mnie ma lupę zegarmistrzowską?

 

pozdrawiam

Grzesiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba każdy z klubowiczów oprócz mnie ma lupę zegarmistrzowską?

 

eee, no bez przesady ;)

 

Po tygodniu moja Antea zgubiła jakieś 36 sekund - czyli średnio ciut ponad 5 sekund na dobę. Jestem zadowolony :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginalny Flieger wygląda super (mysle ze w tym wariancie tarcza ma idealne proporcje lotnika).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nasz ziom Sebenza sprzedaje.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może ile Stowa liczy sobie za naprawy pogwarancyjne? Np. jeśli stłukę

szkło? Ciekaw jestem bo łatwo się przywiązuję do przedmiotów :( i niechętnie

pewnie zmieniał bym zegarek. Chociaż kto wie :)


Zim, Poljot Signal, Tissot Seastar, Stowa Flieger, G-Shock, Seiko Orange Monster. Budziki Slava, zegary Majak i Mołnia, Poljot De Luxe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki "problem", moja Antea gubiła zwykle 5-6 sekund na dobę. Potem zegarek stanął na kilkanaście godzin i pierwszej doby po ponownym urochomieniu stracił 13-14 sekund, potem zszedł do standardowych 5 sekund i podczas następnego dnia nienoszenia zgubił znowu ok. 10 sekund.

Czy tak duże różnice w dobowej dokładności chodu nie powinny wzbudzić niepokój? Zegarek jest co prawda dopiero na etapie docierania, ale lepiej spytać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam taki "problem", moja Antea gubiła zwykle 5-6 sekund na dobę. Potem zegarek stanął na kilkanaście godzin i pierwszej doby po ponownym urochomieniu stracił 13-14 sekund, potem zszedł do standardowych 5 sekund i podczas następnego dnia nienoszenia zgubił znowu ok. 10 sekund.

Czy tak duże różnice w dobowej dokładności chodu nie powinny wzbudzić niepokój? Zegarek jest co prawda dopiero na etapie docierania, ale lepiej spytać ;)

 

Może niedokręcony był... ?

Nie piszesz dlaczego stanął lecz domyślam się, że nie z powodu awarii.


Ja, niżej podpisany oświadczam, że będę zabierał głos na forum KMZiZ tylko w dyskusjach związanych z zegarmistrzostwem, lub dotyczących sposobu funkcjonowania tegoż forum.

13-08-2010

 

Mirek Kornaszewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam taki "problem", moja Antea gubiła zwykle 5-6 sekund na dobę. Potem zegarek stanął na kilkanaście godzin i pierwszej doby po ponownym urochomieniu stracił 13-14 sekund, potem zszedł do standardowych 5 sekund i podczas następnego dnia nienoszenia zgubił znowu ok. 10 sekund.

Czy tak duże różnice w dobowej dokładności chodu nie powinny wzbudzić niepokój? Zegarek jest co prawda dopiero na etapie docierania, ale lepiej spytać :)

 

Może niedokręcony był... ?

Nie piszesz dlaczego stanął lecz domyślam się, że nie z powodu awarii.

 

 

to, że stanął to nie problem, odłożyłem go na weekend to i padł ;) choć myślałem, że dłużej pochodzi (padł po jakichś 37 godzinach z jedną godziną noszenia - w tych 37)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to, że stanął to nie problem, odłożyłem go na weekend to i padł :wink: choć myślałem, że dłużej pochodzi (padł po jakichś 37 godzinach z jedną godziną noszenia - w tych 37)

Jeśli po tym jak stanął nakręciłeś go tylko "na rozruch" i zacząłeś nosić, to bardzo być może, że sprężyna nie zdążyła się naciągnąć w czasie noszenia. Ja mam tak w automacie Tissota. Jak zaczyna "gubić czas" to wiem, że muszę go dokręcić. Taki urok automatu bez wskaźnika rezerwy chodu.

Spróbuj go nakręcić i sprawdź, czy nadal zdarza mu się gubić więcej niż zwykle.

 

 

Proszę moda tego podforum o wydzielenie tej dyskusji do właściwego działu


Ja, niżej podpisany oświadczam, że będę zabierał głos na forum KMZiZ tylko w dyskusjach związanych z zegarmistrzostwem, lub dotyczących sposobu funkcjonowania tegoż forum.

13-08-2010

 

Mirek Kornaszewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to, że stanął to nie problem, odłożyłem go na weekend to i padł :wink: choć myślałem, że dłużej pochodzi (padł po jakichś 37 godzinach z jedną godziną noszenia - w tych 37)

Jeśli po tym jak stanął nakręciłeś go tylko "na rozruch" i zacząłeś nosić, to bardzo być może, że sprężyna nie zdążyła się naciągnąć w czasie noszenia. Ja mam tak w automacie Tissota. Jak zaczyna "gubić czas" to wiem, że muszę go dokręcić. Taki urok automatu bez wskaźnika rezerwy chodu.

Spróbuj go nakręcić i sprawdź, czy nadal zdarza mu się gubić więcej niż zwykle.

 

 

Proszę moda tego podforum o wydzielenie tej dyskusji do właściwego działu

 

 

Pisząc dokręcić, masz na myśli ręczne dokręcenie koronki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pisząc dokręcić, masz na myśli ręczne dokręcenie koronki?

Jak najbardziej, choć dokręcam koronką a nie koronkę ;)

Nie mam rotomatu, więc muszę dokręcać. Rzadko bo rzadko, ale jednak.


Ja, niżej podpisany oświadczam, że będę zabierał głos na forum KMZiZ tylko w dyskusjach związanych z zegarmistrzostwem, lub dotyczących sposobu funkcjonowania tegoż forum.

13-08-2010

 

Mirek Kornaszewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Fantastyczny jest ten werk:

Szkoda, że żadna Stowa go nie ma.

 

info:

http://www.durowe.com/neu.htm

 

:shock: Świetny!

 

edit: czy dobrze zrozumiałem, że oś minutowa jest ułożyskowanai w dwóch kamieniach?

 

J.


Jacek Tomczak - Janowski

-=WSzA=-

Warsztat Szyderstwa Artystycznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MichaelD

Krótkie pytanie co wybrać ?

 

Seatime: czarna luneta, stalowy dekiel, COSC, na gumowym pasku + dodatkowy pasek z Buffalo

http://stowa.de/shop/pix/a/n/1169309711-6791.jpg

 

czy

 

Prodiver: czarna luneta, czarne wskazówki( oprócz samej końcówki sekundnika bo bedzie pomarańczowa) ,na gumowym pasku, bez bransolety

http://stowa.de/shop/pix/a/z/proschwarz1/b2.jpg

 

Prodiver kusi mnie ze nie ma cyfr na cyferblacie i sa większe wskazówki, natomiast Seatime bral bym z COSC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał pierwszą opcję ze względów finansowych. Mimo wszystko 1000 euro, to troszkę za dużo, jak na tę klasę zegarka. Podstawowy Seatime za 590 jest jeszcze wart grzechu. :wink:


Time is meaningless, and yet it is all that exists.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MichaelD

w obu przypadkach cena wynosila by okolo 900 Euro, Prodiver'a mozna kupic bez bransolety ktora kosztuje 99 Euro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał Seatime z brązowym bezelem na brązowym pasku bez koksu a różnicę przeznaczył na coś innego. COSC moim zdaniem jest tylko bajerem (bardzo fajnym).


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.