Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
LukasS

Klub Miłośników Zegarków STOWA

Recommended Posts

I już jest !!!  :D

Zdjęcia trochę niewyraźne, bo pochmurno za oknem i dodatkowo robiłem na szybko, ale poprawię za jakiś czas  :D

Nadgarstek 17,5 cm.

DUŻE WOW!!! gratulacje!! dzięki za pamięć i foto! :]

Czas zmienia perspektywę

Też się cieszę. Średnicą zegarka idealnie pasuje do nadgarstka. Uszy też mieszczą się "w obrysie" ręki - na zdjęciu jest przekłamanie perspektywy, wynikające ze zbliżenia obiektywu aparatu w komórce. Trójkierunkowe szczotkowanie sprawia wrażenie wielokierunkowości odbłysku światła na lunecie i boku koperty oraz między uszami. Wysokość zegarka nie przeszkadza pod mankietem :-)))

Zastrzeżenia można mieć natomiast do plastików, którymi wyłożone jest firmowe pudełeczko i pokrowczyk na zegarek - firma mogłaby pokusić sie o welur lub lepszej jakości skórę ekologiczną - zastosowana dość intensywnie pachnie skayem ;-) trzeba wietrzyć.

Edited by Kebayoran

"Do or do not. There is no try" - Master Yoda

Zastrzeżenia można mieć natomiast do plastików, którymi wyłożone jest firmowe pudełeczko i pokrowczyk na zegarek - firma mogłaby pokusić sie o welur lub lepszej jakości skórę ekologiczną - zastosowana dość intensywnie pachnie skayem ;-) trzeba wietrzyć.

nie grzesz Kolego nie grzesz ;)

Czas zmienia perspektywę

nie grzesz Kolego nie grzesz ;)

Ale to nie żadna tajemnica, że pudełko Stowy to nie jest jakieś arcydzieło. Zamawiane gdzieś masowo (cholerawigdzie) pewnie po kilka dolców za sztukę... akurat pudełko w tych zegarkach nie jest najważniejsze, bo gdyby naprawdę miało być zrobione w wysokiej jakości, to pewnie kosztowałoby tyle co zegarek :lol:

Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Ale to nie żadna tajemnica, że pudełko Stowy to nie jest jakieś arcydzieło. Zamawiane gdzieś masowo (cholerawigdzie) pewnie po kilka dolców za sztukę... akurat pudełko w tych zegarkach nie jest najważniejsze, bo gdyby naprawdę miało być zrobione w wysokiej jakości, to pewnie kosztowałoby tyle co zegarek :lol:

możliwe, ale kupujemy zegarek - on jest najważniejszy! pudełko to jedynie dodatek:] możliwe, że dla co po niektórych istotny, ale... raczej nie najważniejszy ;)

Czas zmienia perspektywę

Oczywiście, że pudełko jest tylko dodatkiem, ale po otwarciu zapach skayu jest wyraźnie odczuwalny i pasek też przeszedł tym "smakiem"  :lol:

Proponuje, ale jakoś Marina na bransolecie nie przemawia do mnie, wcale a wcale,  :D

Proponuje, ale jakoś Marina na bransolecie nie przemawia do mnie, wcale a wcale,  :D

przynajmniej nie będzie śmierdzieć :]

Czas zmienia perspektywę

Zegareczek trafił do innego pudełka i po 24 godzinach już zapach paska nie kojarzy się z działem butów sportowych supermarketów  :D

Świetna, Gratuluję. 

Mieści się ten piękny zegarek w planach, ale jakoś zawsze coś innego wpadnie w "łapska" :)

"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

A co sądzicie o takiej kombinacji? Nie ukrywam, że ma coś w sobie jak dla mnie...

$(KGrHqF,!k8FHQwpchTzBR0e1RFnLg~~60_3.JP

w rzeczy samej ma coś w sobie, ale... jak to pasówka to... jestem przeciwny takim kombinacjom 

Czas zmienia perspektywę

Nie mam nic przeciwko pasowkom kiedy chodzi o uratowanie oryginalnych czesci zegarka kiedy to zlota koperta poszla na przetopienie.

W tym przypadku jednak tarcza wyglada na malowana (5/7-tka zachodzaca na subtarcze sekundowa i raczej nieudolnie domalowane logo). Nic ciekawego.

Edited by jlw

Udało mi się upolować Stowę w dobrym stanie na deklu ma wybite 14K-0,585.

Czy to złota koperta?czy pozłacana? może coś więcej o niej ktoś napisze?

Pozdrawiam posiadaczy Stowy

post-41915-0-50856800-1376122909_thumb.jpg

post-41915-0-58119900-1376123002_thumb.jpg

a czy on jest w pełni oryginalny? tzn. wszystkie jego części składowe ?

Czas zmienia perspektywę

To czy jest on w pełni orginalny to nie wiem ale zegarmistrz który go oglądał i serwisował nie miał żadnych uwag i dał gwarancję na piśmie na 6 msc.

Na pierścieniu stabilizującym mechanizm jest napis METALL.Pod balansem nr.7420 i jeszcze 21600 i w ramce napis INT

post-41915-0-66790000-1376158833_thumb.jpg

To czy jest on w pełni orginalny to nie wiem ale zegarmistrz który go oglądał i serwisował nie miał żadnych uwag i dał gwarancję na piśmie na 6 msc.

Na pierścieniu stabilizującym mechanizm jest napis METALL.Pod balansem nr.7420 i jeszcze 21600 i w ramce napis INT

OK

Czas zmienia perspektywę

Kamil tylko OK jeśli to możliwe to podpowiedz czy to złoto czy pozłota? i co to za zegar? bo mam jeszcze jednego

post-41915-0-60853700-1376322507_thumb.jpg

post-41915-0-09132500-1376322680_thumb.jpg

Kamil tylko OK jeśli to możliwe to podpowiedz czy to złoto czy pozłota? i co to za zegar? bo mam jeszcze jednego

tyle ile ze zdjęć widać to pozłacane to jest, ale... jak uwzględnić że to niemiecka solidnośc to... może i złoto. Ciężko jedynie na podstawie tego jednego zdjęcia coś stwierdzić jednoznacznie. Gdybyś może umieścił kilka fotek więcej to... może byłoby łatwiej.

Czas zmienia perspektywę