Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

th

WskazÓwka sekundowa ML nie zeruje na 12stej?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegów Forumowiczów,

 

mam problem ze swoim ML Cousine Chronograph (kwarc)

Otóż wyczerpała się w nim bateria, więc udałem się by ja wymienić do Głowackich w Warszawie.

Niestety po wymianie baterii, przy próbie ustawienia zegarka (wyzerowania chronografów)

duża wskazówka sekundowa nie zatrzymuje się na g. 12stej tak jak powinna (i robiła wcześnie) a na 5 (25 po).

Głowaccy nie potrafili tego zmienić, ustawić.

Co może być tego powodem? Dodam, że zegarek jest na gwarancji...

 

Pozdrawiam, th

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest w ML, ale w tych chrono z jakimi mialem doczynienia, można było ustawiś zerowanie wskazówek stopera poprzez wyciągnięcie koronki (do poz. 1. (zmiana daty) lub 2 (zmiana godziny)) a następnie naciskanie przycisków stopera (każdy ustawia pozycje "0" w innym totalizatorze).

Ale tu chyba nie o to chodzi - skoro Głowaccy nie potrafili tego zmienić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boldy twoja metoda to jedyna właściwa, a Głowaccy pewno się nie znają :)


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak było robione - ustawiane przy wyciągniętej koronce.

Tyle, że sekundowa duża wskazówka staje na godzinie 5 zamiast 12.

Ktoś wie dlaczego i jak to zmienić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli po kazdym ustawieniu staje na godz.5 to w tej pozycji zdjac wskazowke sekundowa i ustawic ja na 12.


leszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

leszku...

a podpowiesz laikowi jak "zdjąć" wskazówkę sekundową i przestawić ją z 5 na 12?

Z góry dziękuję.

th

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pjęcia co jest w środku ML, ale w damskiej Omedze Constellation Quadra Quartz Chronograph istnieje możliwość ustawiania /zerowania/ wskazówki licznika 60-sekundowego poprzez przyciskanie przycisków nad i pod koronką. Koronka ma trzy pozycje 'wyciągnięcia' - wciśnięta poz1, wyciągnięta na raz poz2, wyciągnięta max poz3. W poz3 poprzez przyciskanie przycisku A czyli tego nad koronką /na godz 2/ można ustawić dużą wskazówkę sekundową na poz 0 czyli godz 12.

Poczytaj instrukcję, to może przynieść rozwiązanie problemu, miłej lektury i 'zerowania' :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zdejmujemy wskazówek. Każdy chrono kwarc ma możliwość ustawienia odpowiedniej pozycji w totalizatorach. Tak trudno porozmawiać z serwisem ML jeśli nie mamy instrukcji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie tylko dlaczego w serwisie Głowackich nie potrafili mi tego ustawić, odsyłając "z kwitkiem"

(sprawa wyszła po wymianie baterii właśnie u nich)..hmm?

Czy znacie w Wawie jakiś godny zaufania zakład zegarmistrzowski, ewentualnie serwis z autoryzacją ML?

Swoją drogą - czy to jest przypadłość, która powinna zostać skorygowana w ramach gwarancji?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytaj w Aparcie /tel 061 895 55 55/ i w salonie OCDC /tel 022 222 03 05/ w Złotych Tarasach - to oficjalni dystrybutorzy ML. Nie masz do tego zegarka żadnych papierów? Karty gwarancyjnej? To co powiedział Adi jest pewną pewnością - w takich 'kwarcach' można używając kombinacji przycisków i wysunięć koronki praktycznie dowolnie zmieniać ustawienie wskazówek w totalizatorach. Nie zagladaj do środka! - tego ML może nie przeżyć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co z Twoim ML? My Tobie, teraz Ty nam :D Napisz co dalej z zegarkiem, może taka iformacja kiedyś będzie przydatna dla posiadaczy takich chrono.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie chwilowy brak odpowiedzi...jestem na wakacjach.

Dziękuję za wszystkie porady, jak tylko wrócę sam popróbuję (z intstrukcją w ręku) pozmieniać te ustawienia.

Dam znac z jakim efektem :-)

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po wakacjach...dość dluuugich wakacjach ;-)

Zabralem się wreszcie za swojego ML, zgodnie z Waszymi radami poszperalem trochę w instrukcjach i w tymże chrono wskazówki zeruje się tak (może info przyda się innym):

 

- wyciągamy koronkę do końca (tak jak do ustawiania czasu)

- wciskami jednocześnie oba przyciski chrono na ok. 3 sekundy

- wskazówki wyzerują się stając na prawidlowych (jeśli jest normalnie) lub nieprawidlowych pozycjach

- górnym przyciskiem chrono (tym na 2) ustawiamy najpierw dużą wskazówkę. Jedno nacisnięcie to skok do przodu o 1 indeks, przytrzymanie przyspiesza skok wskazówki.

-po ustawieniu dużej na 12' naciskamy dolny przycisk chrono (ten na 4) zmieniając tym samym ustawianą wskazówkę/tarczę chrono. Ponawiamy zerowanie naciskając odpowiednio górny przycisk chrono.

- i tak ze wszystkimi 3 tarczami/wskazówkami chronographu.

- wciskamy z powrotem koronkę.

 

Udalo się, nie bylo takie trudne :-)

 

Dzieki i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.