Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie...Wreszcie i ja w końcu stałem się szczęśliwym posiadaczem Orange Monstera...Uff długo się namyslałem ale wreszcie mam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pokaż jak wygląda ten nowy Seiko na ręce.

 

Jak przyjdzie.

 

No i jak, przyszedł?

 

Pozdrawiam.

---------------

16wm8.gif

16wm8.46b84165b3.jpg


FREUDE AM FAHREN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość seth11

Lezy od 2 tygodni na cle w stolycy.

Fedex to szmira. Poczta cli sprawniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A do czego służą przyciski? (Poza ozdobą oczywiście ;) )

 

Fany...

Podłączam się do pytania....

Do czego?


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie przyciski tylko śruby trzymające czarną plastikową osłonę.

Zegarek jest super!

 

Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem dokładnie, ale może ktoś z Was potrafi bezbłędnie rozszyfrować tę zagadkę. Jakie modele SEIKO uwidocznione są na poniższym zdjęciu ;) ? Od góry w dół. W internecie, na pewnej stronie zdjęcie to nazwane zostało "SAMURAITOWER".

 

post-2962-0-37298200-1330810193.jpg

 

Życzę miłej zabawy :)

 

Pozdrawiam.

---------------

post-2962-0-76993800-1330810198.gif


FREUDE AM FAHREN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od góry w dół. W internecie, na pewnej stronie zdjęcie to nazwane zostało "SAMURAITOWER".

na zdjeciu nie ma na pewno zadnego samuraja ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od góry w dół. W internecie, na pewnej stronie zdjęcie to nazwane zostało "SAMURAITOWER".

na zdjeciu nie ma na pewno zadnego samuraja ;)

 

No nie ma ;) Ale są inne do odgadnięcia :roll:

 

Pozdrawiam.

---------------

post-2962-0-60999000-1330810381.gif


FREUDE AM FAHREN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiły się nowe divery Seiko - SBDD001, SBDD003. Na razie mało wiadomo poza bardzo wysoką MSRP 250KY (tyle co Marinemaster). Chyba tytan, 45 mm, WR200 m i nowy Kinetic Direct Drive (czyli "nakręcalny" ręcznie) - ciekawe, czyżby zegarek nie miał zakręcanej koronki? W przeciwnym wypadku Direct Drive średnio mu sie przyda...

 

8918286ce04c72d8.jpg


pozdrawiam - Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A właśnie nurtuje mnie pewna ciekawostka, którą usłyszałem na Discovery. Otóż leciał przedwczoraj program z serii "Jak to jest zrobione" (na Discovery ogólnym), tylko nie z tej popularnej serii, tylko innej, coś w stylu "...pięć niezwykłych rzeczy..." coś tam, coś tam.

Nieważne...

Leciał materiał z japońskiej fabryki Seiko. Robi wrażenie, wygląda podobnie jak fabryka mikroprocesorów, wszyscy poubierani w jednakowe fartuchy, czepki, przed wejściem na halę produkcyjną przechodzą przez komorę (wiatrową, czy jakoś tak), która ma za zadanie wychwycenie kurzu, pyłków itd. Sama hala wygląda jak znamienita manufaktura, tylko kilka, albo kilkanaście razy większa. Sam program dotyczył zegarków z serii Kinetic. Zanim dojdę do pewnej mojej wątpliwości związanej z takim mechanizmem, dodam jeszcze parę słów o samej fabryce. Wbrew pozorom nie wszystko robią tam roboty. Zegarki są składane ręcznie, po złożeniu zegarek jest poddawany testom: dokładności, zasilania i szczelności. Test zasilania odbywa się jeszcze przed zamknięciem zegarka, test dokładności polega na pozostawieniu zegarków w czymś co wyglądało na "przemysłowy rotomat", ale nie takie jak znamy ze zdjęć z różnych manufaktur. Każdy zegarek trafia oddzielnie do zamkniętej cylindrycznej komory wyściełanej jakimś miękkim materiałem, po czym sobie wiruje. W pełni naładowany ma wytrzymać sześć miesięcy. No i test szczelności. Odbywa się on w cylindrze wypełnionym wodą. Po próbie szczelności Pani wyciąga zegarki i każdy z osobna osusza białym wyglądającym na frotowy ręczniczkiem. Po dokładnym ususzeniu zegarki trafiają na końcowe czyszczenie i montaż pasków lub bransolet.

No dobra, polałem trochę wody, teraz moja wątpliwość. W mechanizmie Kinetic jest mała prądniczka, która ładuje akumulatorek mechanizmu kwarcowego. Lektor powiedział, że wałek tej prądniczki kręci się z szybkością kilka razy większą jak wał silnika formuły 1 :!:

Przy założeniu że wał silnika w bolidach, nawet po ograniczeniu rozkręca sie do 18000 - 19000 obr/min., to jak musiałaby się rozkręcać ta prądniczka? :shock:

 

PS: przypomniałem sobie tytuł programu: "Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki"


Time is meaningless, and yet it is all that exists.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam wartości, ale obroty wałka prądniczki wywołały u mnie kiedyś opad szczęki na podłogę, chyba rząd wielkości kilkudziesięciu tysięcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co szybko wygooglowałem, yo prądnice szybkoobrotowe mają ok. 3000 obr/min, ale być może takie mini-prądniczki mają jeszcze więcej.

A co do kineticów, to z tego co wiem, nie mają one akumulatorów, ale kondensatory.


pozdrawiam - Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kondensatory zapewniłyby sześć miesięcy pracy? Nie wydaje mi się. Na filmie pokazującym montaż było coś podobnego do bateryjki zegarkowej. Myślę, że to był właśnie akumulatorek. Prędzej mógłby być kondensator do zapewnienia jednakowych impulsów prądu do silniczka, lub kwarcu, lub jednego i drugiego. Ale jest to moja teoria wzięta z sufitu, bo w temacie elektryki jestem totalnym laikiem.

 

Takie tam znalezione w sieci :wink:

reklama Seiko (stara)

http://www.youtube.com/watch?v=Rv4_JDsmlc4


Time is meaningless, and yet it is all that exists.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno kondensator. Dzisiaj istnieja juz kondensatory o pojemnościch zblizonych do pojemności układu chmura burzowa - powierzchnia ziemi i nawet nie sa wyjatkowo wielkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli teoretycznie zegarek na wieki wieków, amen.

 

A tutaj fajny filmik o Spring Drive:

 

Jak było, to sorry :razz:


Time is meaningless, and yet it is all that exists.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotąd najdroższym zegarkiem ze "stajni" Seiko był Credor Sonneire za 150 tys. dolarów. Teraz pojawił się nowy model, który kosztuje... trzykrotnie więcej: 52 miliony jenów, czyli ponad milion zł. Credor GBBX998 to arcydzieło sztuki jubilerskiej, z niesamowitą kopertą ze złota i emalii. Ciekawy mechanizm automatyczny 8L88 super hi-beat, pracujący z częstotliwością 12 półwahnięć na sekundę (przynajmniej tak wyczytałem na jednym z forów).

 

777fe77f2c4f4583.jpg

 

27bf24b7978bd103.jpg

 

Więcej info o tym i paru innych nowych modelach na japońskiej stronie Seiko:

 

http://www.seiko-watch.co.jp/press/release/2008/0520.html


pozdrawiam - Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lezy od 2 tygodni na cle w stolycy.

Fedex to szmira. Poczta cli sprawniej.

 

No i jak, doszedł w końcu? Strrrrrasznie jestem ciekawy jak to cudo wygląda na łapce...


FREUDE AM FAHREN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy orientujecie się może ile będzie kosztował nowy model Sportura SPC039 (cal.7T85)? - wpadł mi ten zegareczek w oko :)

Jest to świeży model - dzisiaj właśnie Seiko zaktualizowało swoją stronkę - www.seikowatches.com - pojawiło się kilka nowych modeli;

Póki co na Googlach cisza o tym modelu...;)

 

Sportura SPC001P1 Retrograde na Ebayu chodzi po ok.800-1000zł - mam nadzieję że nowy model będzie miał podobną cenę...:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę się pochwalić - kupiłem MONSTERA :) Nigdy nie widziałem go w naturze to istny czołg. Jak rodzinka wróci z wakacji z aparatem to postaram się wkleić fotki ale i tak każdy wie jak wygląda ten seikacz

A tak przy okazji czy ktoś może zna argumenty które przekonają żonę iż jest zakup absolutnie niezbędny :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A tak przy okazji czy ktoś może zna argumenty które przekonają żonę iż jest zakup absolutnie niezbędny

 

 

pewnie można by zrobić na ten temat nowy wątek :grin: ja daję dwie propozycje

 

1. całkowicie odwrócić jej uwagę nową, wyjątkową, kupioną tylko dla niej, piękną, niepowtarzalną i bardzo drogą biżuterią. :grin: :grin: :grin:

 

2. ukrywać przednią zegarek aż do momentu jak będzie stary i brzydki i powiedzieć jej że kupiłeś go za 30 zł. :grin: :grin: :grin:

 

a tak poważnie to najlepij być szczerym,...............poboli ale w końcu się zagoi :):)


Jedyne czego nie można zrobić, to nie można myśleć, że czegoś nie można zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poprostu powiedz, ze byl niezbedny. W koncu jestes facetem. :)


TAG Indy 500, Samurai white&black, Delbana, Heuer Carrera, Certina DS Podium RK i troche kwarcu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mathu

Zawsze można powiedzieć "wygrałem w konkursie na forum" :P

 

Stary numer nożowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre!

Tego jeszcze nie przerabiałem :)


Time is meaningless, and yet it is all that exists.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.