Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

Nowy /5 generacja - od 1961r./ Seiko Alpinist /SARB017/ na werku 6R15 z 50 godzinną rezerwą chodu.

Szafirowe szkło i WR200m.

post-357-0-30717300-1330632055.jpg

foto: ©yeoman

Występuje też w innych wersjach cyferblatu /SARB013 i SARB015/

 

Również nowy, w stylu lat 70' Seiko Spirit /SARB007/ na tym samym werku co alpinista.

Szafir, WR10B.

post-357-0-86043400-1330632056.jpgpost-357-0-55781200-1330632181.jpg

foto: ©Seiya Japan


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sirpluto

witam

chcialbym kupic swoj pierwsz "powazniejszy" zegarek i nie za bardzo wiem czy model ktory wybralem jest oodpowiedni oczekuje od zegarka zeby wygladal efektownie i bylwmiare wytrzymaly : http://www.importercorp.com/product_info.php?products_id=614

A moze jest jakis zegarek w podobnej cenie ktory jest duzo lepszy ??

I drugie pytanie gdzie najlpeiej kupowac zegarki ??czy ten sklep internetowy jest odpowiedni ??

z gory dziekuje za pomoc

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I drugie pytanie gdzie najlpeiej kupowac zegarki ??czy ten sklep internetowy jest odpowiedni ??

Najlepiej kupować zegarki Seiko na ebayu, z Singapuru.

Jeśli nie chcesz się bawić w takie zakupy, to importer to dobre rozwiązanie choć droższe.

Ten który wkleiłeś, będzie na pewno wytrzymały i dobrze wykonany.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najlepiej kupować zegarki Seiko na ebayu, z Singapuru.

Jeśli nie chcesz się bawić w takie zakupy, to importer to dobre rozwiązanie choć droższe.

 

Dokladnie ;] Ja na dniach dostane mojego Seiko od bodajze uzytkownika pokemonyu. on sprzedaje chyba najwiecej seiko na ebayu.


Rafal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość SPORTURA 01
Tzn, że koronka jest jest tak jakby nakrętką, która wchodzi na gwint koperty. Ażeby móc jej użyć trzeba ją najpierw odkręcić i wtedy wałek naciągowy "zasprzęgla" się i koronka jest w pierwszej pozycji np. do ustawienia daty, druga pozycja to ustawianie wskazówek.

Rozwiązanie służy to uszczelnieniu koronki i jest stosowane w większości sportowych wodoszczelnych zegarków.

 

Miałeś totalnie rację. Trochę mocnej przekręciłem i zaczęła się normalnie po chamsku zakręcać, aż się zakręciła. Zrobiłem to już dosyć dawno, ale dopiero dziś odnalazłem temat. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa rzecz, ale wygląda jak kwarc...

Gdyby nie napis na tarczy nie domyśliłbym się :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co chciałeś przez to zdjęcie powiedzieć :wink: ?


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość eleventh
Co chciałeś przez to zdjęcie powiedzieć :wink: ?

 

Myślałem że się obejdzie bez komentarza, ale skoro słowo pisane droższe od obrazka... :wink:

 

-Ciekawie wygląda przy zalewie OM i BM

-Limitowana edycja 2006 egz.

-Cena jaką osiąga kilkakrotnie przewyższa cenę OM i BM

-Dla fanów Monsterów (chyba) spora gratka

-Fajnie wyglądałby obok moich BM i OM :D

 

pzdrw

G.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to temat o Seiko - ale mie chcę mnożyć wątkow więc pytanko stawiam tutaj. Jaki mechanizm hula w Citizenach 7 ? Jak on się ma do 7S... z Seiko 5 ?

 

Tylko proszę mi nie odpisywać, że ma się tak jak Toyota Corolla do Nissana Almera ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
-Limitowana edycja 2006 egz.

-Cena jaką osiąga kilkakrotnie przewyższa cenę OM i BM

-Dla fanów Monsterów (chyba) spora gratka

-Fajnie wyglądałby obok moich BM i OM :lol:

 

łeee - to to pikuś :P

 

ostatnio gdzieś na aukcji widziuałem żółtego monstera - edycja limitowana 200 egz, cena zaczynała się od 1000$


p0zdrawiam

p0li

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ze cisza zapadła ... bo wszyscy szperają w źródłach żeby dać mi precyzyjną odpowiedź ;-) ;-) ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli nikt nie chce pisać, to może ja (chociaż uważam, że osobny temat byłby lepszy) :roll:

w tanich citizenach najczęściej siedzi 8200 albo 8215, to ich odpowiednik 7s26. też 21 kamieni i 21600 bph.

największe różnice - citizena można nakręcać ręcznie. wahnik nakręca sprężynę obracając się tylko w jedną ze stron (tzn. w drugą jest jakby na biegu jałowym) w odróżnieniu od seiko. cóż z tego wynika - citizen prawdopodobnie nie nakręca się na ręku tak szybko jak seiko.

opinie z pierwszej ręki możesz sobie wyguglać, skoro wiesz czego szukać :lol:

przykład:

http://www.larrybiggs.net/scwf/index.php?m...p;id=1125417515

 

edit: różnica widoczna na pierwszy rzut oka - 7s26 - day-date, 8215 - tylko data :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, dzięki ! Już wiem. W takim razie Citizen pasuje mi bardziej - można dokręcać. Drobiazg, ale ważny - zwłaszcza w "łykendy" . Chociaż lubię zegarki z "pełną datą" jestem w stanie odpuścić sobie dzień tygodnia - w zamian za pewność "że mi nie stanie" ;-)

 

EDIT: wlaśnie wypatrzyłem, że są też Citizeny z podwójną datą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yorzo

Trochę z innej beczki: jest tylko 11 tematów( :P ) poruszających kwestię oznaczeń seiko.O ile w kwestii mechaników można się doszukac wielu rzeczy,z kwarcami tak już nie jest. Chodzi mi o oznaczenie P-lub jego brak Np. SNA027P1.O końcową jedynkę już nie pytam ,gdyż szukałem sam analogii,lecz do niczego konkretnego nie doszedłem-bywały modele ( z 1)zarówno z paskami,jak i na bransoletach,z szafirem i hardlexem.Zresztą z dwójką na końcu było tak samo. Jest ktoś władny rozwiązac ową zagadkę? Pytam dlatego,że zakupiłem sobie model SNA027P1(jeszcze nie dotarł-z Importera),a wiadomo- chciałoby się wszystkiego dowiedziec o własnym sprzęcie.Dziękuję. SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU życzę wszystkim Kubowiczom!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji: co fabryka dołącza do Seiko 5?

 

J.


Jacek Tomczak - Janowski

-=WSzA=-

Warsztat Szyderstwa Artystycznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak przy okazji: co fabryka dołącza do Seiko 5?

 

Mechanizm 7S26 lub 7S32. Koperte, szkielko szafirowe lub hardlex, pasek lub branzolete i w zaleznosci od kogo kupujesz:

 

- instrukcje

- pudelko

- szmateczke

- gwarancje


Seiko SNM011

...w codziennej pogoni za dokładnością, w powietrzu, na lądzie, po wodą.

 

PMy nie dochodza (czasem), kontakt via email.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.