Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

ten z czarno biala tarcza? to 7002

No chyba ten, a tam jest jakiś rysunek na tarczy? Mam złudzenie że tam jest fala, może przez tą koszulkę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba ten, a tam jest jakiś rysunek na tarczy? Mam złudzenie że tam jest fala, może przez tą koszulkę :)

Jest fala i latarnia morska .d12350566ec07d80c3eb300d17c41f6d.jpg

 

Sent from my Moto G (4) using Tapatalk


If your watch is not ticking I will make it tock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetne! Pierwszy raz widzę. Balticus miał w planie zegarek z falą, ale projekt coś utknął, szkoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu tak nie nawidzisz Seiko ostatnio ? :D

Ale to Ty zadajesz bezsensowne pytania i życzenia z czapy. Jak chcesz ceramikę to to do tych swoich 3k musisz dodać słowo Euro.

Najtańsze Seiko z ceramiką to model TransOcean (jak już rozmawialiśmy bardzo nieudany zegarek)

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest też rodzynek z nowym mechanizmem (o którym jeszcze nic nie wiem) i ma barwioną termicznie wskazówkę sekundową, oraz mechanizm montowany przez szkło od góry:

 

https://www.seikowatches.com/global-en/products/presage/special/sje073j1/

Kajdan jakby był za cienki do koperty. :(


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać, że cały zegarek zrobiony jest jak wyższa sztuka zegarmistrzowska nakazuje łącznie z mechanizmem. Nie wiadomo jak pozycjonować 6L do 8L, ale raczej niżej no i dochodzi aspekt, że tanio to już było! Mamy współczesne KingSeiko.
3cb32d4db67ed5a302cf39ae4c1a60ba.jpg

 

Ja w tym widzę jeszcze jeden bardzo ważny i pozytywny aspekt. Jak już kurz opadnie po targach miną z 2 - 3 lata to może ten mechanizm zasili więcej modeli zegarków, bo jak wiemy u Seiko od dawien dawna była wielka dziura w tym przedziale, a jak tak się stanie to może będzie szło kupić takie zegarki za około 6000zł. Oczywiście może być zupełnie odwrotnie i nigdy tak się nie stanie jak nie stało się z 8L zasilający MM300 (i kilka innych), które zawsze trzymały swój poziom i cenę jaką ustaliło sobie Seiko...

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra są już prawdziwe zdjęcia wszystkiego co pokazali:

 

http://forums.watchuseek.com/f21/%2A%2Anew-upcoming-seiko-watches%2A%2A-2393034-post45599721.html#post45599721

 

Nie poruszając tematu GrandSeiko bo to oddzielna historia, dla mnie osobiście wszystko co pokazali poza zielonym MM300 (fajny jest skubaniec) zupełnie bez emocji, pożądania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6L35 jaką ma rezerwę


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SLA025 ma bezel od SKX-a

Odcinają kupony :D


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nawet ja jeszcze tyle nie wypiłem, żeby mieć taką pomroczność jasną.  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś musiał to powiedzieć wprost :D


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seiko hasn't lied nor convinced, it was the watch guys at forums!
There is a thread somewhere in the World Wide Web with an interview with one of Seikos engineers and the man clearly stated that at the same thickness, Sapphire is in every way better than Hardlex, both scratch and shatter resistance, BUT at that time (it was some years ago) they werent able to produce thick sapphire crystals that are required for divers in a profitable way, apparently they would have a lot of failed pieces they would have to throw away. I guess they solved that issue so now they can offer it in more divers.

I found it:

Authored by petew

I recently emailed Tokunaga about the use of Sapphire in the new 1000M. His response cleared some misconceptions that I and others have been under the assumption of over the past few years. (Ed Rader..you now can say "I told you so." happy.gif )

Here was his very illuminating response to my question: "I see that Seiko will use sapphire glass in the new 1000M diver. Are you now confident that sapphire is a better material than hardlex?"


First of all, if you have misunderstood because of my shortage of explanation at the last glass explanation on the S&C Forum, I must apologize to you for it. What I meant at the explanation is the reason why Seiko has adopted high-quality Hardlex on 1000m professional diver’s watch is that “cost performance is excellent.” I never said that high-quality Hardlex surpasses Sapphire on the performance of the material itself. And I meant that the loss-rate rises high in case of making a larger and thicker Sapphire glass, as a reason the cost of Sapphire is high.

http://www.network54.com/Forum/messa...eid=1037842045

OK, I would explain the meaning more concretely.

The resistance to pressure which SEIKO1000m is virtually asked is at least 2000m or more. High-quality Hardlex of 4mm thickness adopted on 1000m clears this standard. On the other hand, in order to secure the resistance to pressure as same level as that of high-quality Hardlex (4mm) by using Sapphire, the thickness of about 3mm is required. Although both performances are same grade, Sapphire (3mm) is higher about the cost, therefore high-quality Hardlex (4mm) is superior to Sapphire (3mm). -- Incidentally, the thickest Sapphire that SEIKO uses now is less than 3mm. The resistance to pressure of Sapphire (less than 3mm) is inferior to that of high-quality Hardlex (4mm) --

Then, how about the Sapphire of 4mm thickness? Compared with the cost of high-quality Hardlex (4mm), that of Sapphire (4mm) rises very high. However, about the resistance to pressure and the durability of Sapphire (4mm), it exceeds that of high-quality Hardlex (4mm). In order for Sapphire (4mm) to exceed high-quality Hardlex (4mm) also at the point of cost performance, we have needed to reduce the manufacture cost of Sapphire (4mm) further.

In recent years, with producing various kinds of PROSPEX watches, the adoption of Sapphire glass has been promoted, and so many Sapphire glasses of 2mm or more thickness can be manufactured stably. By the improvement of manufacture technology which is related to it, SEIKO has succeeded in reducing the manufacture cost of Sapphire (4mm) to a half of that of 1986. And this time, this Sapphire (4mm) has been carried on new 1000m professional diver’s watch

One of the key concepts of the SEIKO’s watch making is "The highest cost performance watch in the world." As I mentioned before, SEIKO 1000m professional diver’s watch is one of a few saturation diving specifications watches in the world, and has the highest water-tightness and the air-tightness at a price of about 130,000 yen.

By this time’s model change, user’s cost goes up about 30,000 yen, but I judged that the cost performance of the new model exceeded that of the present model, by considering synthetically the merits, such as the further improvement of resistance to pressure and durability, the materials of the world highest performance, user’s attachment to Sapphire glass, and the other various elements.

At the meaning above, yes, I am confident that Sapphire is better than Hardlex.

Sorry for the long message, but I hope this is helpful for you and other S&C Forumers.
Sincerely yours,

Ikuo Tokunaga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

Panowie wszystko legit ? bezel trochę nie centruje ale chyba nie ma tragedii ?

post-56849-0-84999100-1521802938_thumb.jpgpost-56849-0-59392100-1521802957_thumb.jpgpost-56849-0-52109900-1521802964_thumb.jpg

post-56849-0-25153700-1521802972_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CR na 6 i 12 też lekko ucieka. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

trochę w prawo ale nie razi jak to bywa z zółwiach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wyjaśniła się wreszcie zagadka braku szafiru i obaliła kilka mitów jakoby Hardlex był lepszy bo... coś tam.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja chyba już nie jestem Seiko Fan

Po za tym jednym:

 

post-13699-0-79664500-1521806869_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Będzie Cię drażnił ten przestawiony chapter ring w niebieskim. Ja bym poszukał dobrze wycentrowanego. Popytaj w niemieckich sklepach.

Edytowane przez Meches

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

Będzie Cię drażnił ten przestawiony chapter ring w niebieskim. Ja bym poszukał dobrze wycentrowanego. Popytaj w niemieckich sklepach.

Zobaczę na żywo jak jest bo zdjęcia zdjęciami a na żywo może to zupełnie inaczej wyglądać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Dzień dobry :-)

post-34987-0-59969000-1521871815_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Dzień Dobry

Co to tam leci w tle?

Na żywo?

Gdzie toto?

Sezon Formuły 1 się rozpoczął :-) Wyścig w Australii i dziś kwalifikacje. Eleven Sports 1. Ja po prostu jestem ogromnym fanem tych wyścigów, a skoro w "cyrku" znowu jest Polak, to sprawa jest oczywista :-)

Leci oczywiście "na żywo" :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.