Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

Dotarł, PL dystrybucja. Jeszcze dziewica a raczej dziewic :D

 

Ta koncepcja jest słuszna.

Gratulacje. Najlepszy nurek do kilku tyś pln.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz powiedzieć, że taki Sumo, który był od 0 zaprojektowanym zegarkiem, który posiada piękny płaski profil oraz niesamowite przejścia między szlifem satynowym a lustrzanym, i który kosztował 1500 zł za wersję pomarańczową (słownie: tysiąc pięćset), był zegarkiem "niekompletnym", a zwany tutaj "BiedaMASem" SPB051 za 4000 zł jest "kompletny"? Wiem, że to Twoje zdanie, ale przemyśl to jeszcze.

Nie mówię tego w kontekście do relacji cena/jakość, bo ta jest niezaprzeczalnie rewelacyjna. Ale insert bezela i bransa w Sumo w porównaniu do BiedaMAS-a, to jak dla mnie co najmniej pólka niżej. I to mi najbardziej w Sumo przeszkadzało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

Niestety wszystko drożeje. Firmy mało inwestują w nowe modele robione od zera tylko robią mały lifting i dodają odpowiednio większą cenę. Myślę, że Seiko nie wypada źle na tle innych popularnych marek. Są tacy co się łapią za głowę jak widzą cenę biedaMASa ale za zegarek z 2824-2 w cenie 7-16k dali by się pociąć. Owszem może i Seiko odcina kupony i robi kolorową dyskotekę ale i tak uważam, że ma nadal więcej do zaproponowania niż konkurencja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety wszystko drożeje. Firmy mało inwestują w nowe modele robione od zera tylko robią mały lifting i dodają odpowiednio większą cenę. Myślę, że Seiko nie wypada źle na tle innych popularnych marek. Są tacy co się łapią za głowę jak widzą cenę biedaMASa ale za zegarek z 2824-2 w cenie 7-16k dali by się pociąć. Owszem może i Seiko odcina kupony i robi kolorową dyskotekę ale i tak uważam, że ma nadal więcej do zaproponowania niż konkurencja.

Święte słowa:-) Dlatego wg mnie cena SPB/SBDC 051/053 jest adekwatna do tego, co ten zegarek oferuje - jak dla mnie nie ma on słabych punktów...No może jeden, ale tu będę się już czepiał-brak logo na koronce;-)

Edytowane przez dante100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Serion uważacie biedaMASa za aż tak idealny? Chyba na prawdę mało tego w rękach mieliście :)

 

 

 

Google Pixel 2 | Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mnie zastanawia, że jak seiko pokazało MASa i biedamasa to dyskusja jest do dziś, fajny-niefajny itd. A wg mnie Seiko pokazało zegarek, który jest nieco droższy niż biedamas ale zjada go pod każdym względem. A przynajmniej mi się bardzo podoba a biedamas mógłby dla mnie nie istnieć  :P

Seiko-SPB077-1.jpg

coś już wiadomo czy i kiedy będzie w PL? :ph34r:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

a mnie zastanawia, że jak seiko pokazało MASa i biedamasa to dyskusja jest do dziś, fajny-niefajny itd. A wg mnie Seiko pokazało zegarek, który jest nieco droższy niż biedamas ale zjada go pod każdym względem. A przynajmniej mi się bardzo podoba a biedamas mógłby dla mnie nie istnieć :P

coś już wiadomo czy i kiedy będzie w PL? :ph34r:

o tym zegarku pisałem, że poważnie się nad nim zastanawiam. Chociaż to taki bieda MM :D Edytowane przez raphael1215

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie! Taka sama relacja jak mas/bieda mas. Podejrzewam, że i poziom wykonania będzie identyczny jak biedamas-a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na szczęście nie ma przydomka biedaMM, trzeba mu wymyślić coś innego  :lol:

myślę, że z sumo tworzyłby u mnie udaną parę nurków  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

W tym kierunku tez właśnie myślę SDBC033 + SPB077 jako idealna parka.

 

Co do kontrowersji wokół biedaMM. No cóż... wszystko powiedział juz kolega Burns. Ale należy pamiętać, że to nie jest raczej wypust Seiko tylko ich księgowych. Co do tego czy będzie następca MM300 i jaki ? to myślę , że czas pokaże. Mam nadzieję że Seiko nie zrezygnuje całkowicie i pokaże następcę MM

Edytowane przez raphael1215

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko szkoda, że seiko zrobiło krok w tył z wykończeniem kopert. Fakt, że szlifowanie "na ostro" wymaga większej precyzji bo każdą falę na przejściu z jednego szlifu na drugi widać gołym okiem ale ostre krawędzie są tym, co bardzo lubię w sumo czy SDGM. A SPB077 wygląda tak: poprawnie, wszystko równo ale bez polotu, brak rozmachu. Może seiko nacięło się na tańszych modelach z takim wykończeniem i wolą teraz produkować "bezpieczniej" - mniejsze ryzyko wpadki

0E2A42C2-7ED3-4BF9-A55B-8E2A983A9B19.jpg

 

czemu goła koronka - też nie rozumiem. Kiedyś było ładne "S", później nowoczesny ale jednak tani laserowy X a teraz co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"bidaMM200"

 

A poza tym @trollu wyjdź bo chyba dawno dobrego i smacznego schabowego nie jadłeś ;)

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to fakt, coraz ciężej o dobry kawałek świni  :lol:

racja, biedzie mówimy "nie". Zostaję ze swoim sumiakiem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

Cena, cena i jeszcze raz cena. Jeśli będzie kosztować nie 4700 jak zapowiedzi a powiedzmy 3800 to w swojej klasie będzie bezkonkurencyjny i niewiele osób będzie się przejmować tym ze to zdegradowany MM

Edytowane przez raphael1215

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten zegarek ma więcej wspólnego z flądrą niż ze świnią.

 

No i jak tak wpisać Flounder do słownika angielskiego to fajne znaczenia alternatywne uzyskujemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okej, Ty patrzysz przez pryzmat MM300, ja nie mam i nawet nie zanosi się na to, żebym miał MM300 :P  Gdybym miał kasę na SPB077 to wychodziłbym z założenia - jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma. Chociaż z drugiej strony nie jestem też za wybieraniem półśrodków a za prawie 5k można mieć inne nurki. W SPB wskazówki średnio pasują, to co było spoko w monsterze tutaj tak średnio ale naklepali ich do biedamasów to tutaj też władowali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

A ja myślę, że księgowi Seiko stwierdzili, że skoro w Szwajcarii robią słabizne i sprzedają z powodzeniem za grube € to my też tak zróbmy :D Ale nie żebym twierdził że SPB to słabizna. W porównaniu do MM to to niezbyt zrozumiałe posunięcie. Jednak na tle konkurencji i patrząc globalnie na rynek to dalej ciekawa propozycja. Jeszcze jak cena będzie trochę niższa to prawdopodobnie będzie hit sprzedaży.

Edytowane przez raphael1215

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdziwy MM300 praktycznie nie do kupienia jak monster. Szybko zniknęły, bardzo szybko. Wiedzą jak przygotować grunt pod poniższe.

 

Co do rzeczonej flądry - takiej ulepy dawno nie widziałem. Jest podobny zupełnie do wszystkiego tylko nie do MM300 i cale szczęście. (bransoleta - sdgm, wskazówki-sbdc051, tarcza indeksy od szoguna, koperta od góry trochę do sumo i te nacięcia na bezelu, no pochlali sake)

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do bransolety się nie zgodzę, sdgm ma ładniejszą  ;) indeksy - na upartego można powiedzieć, że każdy nurek z okrągłymi indeksami ma podobne/takie same indeksy. Te z shoguna mi się średnio podobają (godzina 12) - ten z spb jest całkiem spoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden ch*j ;)

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena, cena i jeszcze raz cena. Jeśli będzie kosztować nie 4700 jak zapowiedzi a powiedzmy 3800 to w swojej klasie będzie bezkonkurencyjny i niewiele osób będzie się przejmować tym ze to zdegradowany MM

Zakładasz do sumo szafir za dwiesta peelenów i Ci MM300 niepotrzebny

11266195_LRM_EXPORT_20180316_210309.jpg

 

11266196_LRM_EXPORT_20180316_210102.jpg

 

11266197_LRM_EXPORT_20180317_115428.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy SPB077 ma dia-shield jak SPB051(SBDC51) ?

 

Zaczynam się już gubić w tych mutacjach "bieda_MM"   :ph34r: 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bedzie miał diashield chyba w lipcu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładasz do sumo szafir za dwiesta peelenów i Ci MM300 niepotrzebny

 

 

Odważna teoria ;) Fajne zdjęcia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odważna teoria ;) Fajne zdjęcia :)

 

Tak na poważnie to teoria bardzo naciągana:P ale wypukły szafir znacznie poprawie odbiór Sumo - wg mnie oczywiście. Dzięki - więcej zdjęć wrzucałem wcześniej tutaj i chyba w wątku o Sumo.

 

Szykuję się do kolejnego "moda" sumo, który pewnie wzbudzi nieco kontrowersji..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.