Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Recommended Posts

Przyszedł pasek od uncle Seiko - choco.

Jakość odlewu średnia, ale super wygodny i mięciutki.

9586584e04a41dc9b6950b2c9e257aae.jpg

776e8ebdc863173873a3de605610e9d7.jpg

0824251e84370e87a473c733456be7f0.jpg

U mnie krysys ciągle trwa

Na tym pasku nawet fajnie wygląda ten kryzys :D

Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Przyszedł pasek od uncle Seiko - choco.

Jakość odlewu średnia, ale super wygodny i mięciutki.

Ile taki pasek kosztuje ?

Pozdrawiam, Marek

Ma ktoś doświadczenie czy w Uncle Seiko kupować w UK czy USA? W tym drugim pewnie dojdą opłaty?

Ma ktoś doświadczenie czy w Uncle Seiko kupować w UK czy USA? W tym drugim pewnie dojdą opłaty?

Ja brałem z UK. Z kodem wisdeal jest 10% zniżki.

Wygrzebane z czeluści internetów dość fajnie popsute sumo :D ogólnie to nic tu się nie zgadza ale wygląda fajnie. Stąd moje pytanie na czym fabrycznie montowana jest aluminiowa wkładka bezela ?

post-56849-0-80555600-1563448865.jpg

Dzień dobry. Nie chce za bardzo psuć Waszej rozmowy i wytracać z wątku ale często czytam forum zegarkowe i dlatego pomyślałem ze ktoś może mi pomoc.

Mianowicie sprzedałem swoje wszystkie zegarki. Zostałem jak bez ręki. Bardzo Lubie omegi natomiast doczytałem ze w kategori tańszej alternatywy zegarki seiko są dobrym wyborem. Mam pytanie czy ktoś z Was miał może jakiś droższy zegarek który sprzedał i kupił sobie seiko np. Skx007 na ktory poluje i stwierdził ze jest on podobny do droższych zegarków i wagowo i namacalnie i ze nie wyglada jak zabawka? I był zadowolony? Wiem ze to abstrakcja co pisze ale tak poprostu w życiu mi się potoczyło i szukam na kajdanie coś co będzie poprostu dobrze przeze mnie odbierane. Szukam czegoś ciężkiego i bardzo metalowego, konkretnego itp. SKX 007 przez opinie użytkowników oraz wygląd i cenę zainteresowal mnie. Wazy podobno 123 gramy omega ważyła 222 hm... proszę o jakas opinie. Dziekuje.

Jak wydasz na Seiko z mechanizmem 6r15 to poczujesz to co zakładasz. Dla przykładu może to być Seiko Sumo sbdc031 lub drożej sbdc051. Z Dacia czy puszki po sardynkach Mercedesa nie zrobisz... (mowa o skx)

(...)

Mianowicie sprzedałem swoje wszystkie zegarki.

Po przeczytaniu tego zdania coś mnie w sercu zakłuło...

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Z budżetowców polecam SRP777 czyli żółwia. Nie odczuwam straty zmieniając go z Omegą.

Co-Axial

.... na czym fabrycznie montowana jest aluminiowa wkładka bezela ?

Insert jest wklejony za pomocą dwustronnej taśmy klejącej. Po zdjęciu bezela wystarczy lekko go podważyć od wewnątrz.

Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Skx jest świetny. Jak walniesz w futrynę to nic się nie stanie, a nawet jeżeli to i tak nie będzie szkoda.

62e35af6e1262f3d10f96b890344eec2.jpg

Edited by Triptical

Time matters

Jak wydasz na Seiko z mechanizmem 6r15 to poczujesz to co zakładasz. Dla przykładu może to być Seiko Sumo sbdc031 lub drożej sbdc051. Z Dacia czy puszki po sardynkach Mercedesa nie zrobisz... (mowa o skx)

Ten sumo sbdc031 faktycznie fajny.

Skx jest świetny. Jak walniesz w futrynę to nic się nie stanie, a nawet jeżeli to i tak nie będzie szkoda.

Skłaniam się właśnie ku temu lub sumo.

Ogólnie dzieki Panowie za oświecenie to mi wystarczy.

Podejdę gdzieś do sklepu i zadecyduje przy kasie chociaż SKX007 nie wiem czy jest osiągalny jeszcze w sklepach....

Podejdę gdzieś do sklepu i zadecyduje przy kasie chociaż SKX007 nie wiem czy jest osiągalny jeszcze w sklepach....

Może być duży problem w znalezieniu skx'a w sklepie. Tylko internety i/lub rynek wtórny.

Time matters

MocnyFull - jeżeli oczekujesz tylko odpowiedniej wagi zegarka, to trudno mi coś poradzić.

Jeżeli natomiast oczekujesz także chociaż przyzwoitej jakości, po takiej przesiadce, to minimum żółw, czy wyżej - sumo.

SKX niestety jakością nie grzeszy, co też jest powodem częstego modowania tego modelu.

Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/