Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Recommended Posts

nie wiem jakie masz kryteria, ale przekonałbyś się wtedy o zaskakującym skoku jakościowym w praktycznie śmiesznej cenie...

O jakośći jestem przekonany po tym jak kupiłem Skx009, Sumo po prostu mi się nie podoba, ale wiem już że Seiko to porzadnie wykonane zegarki a Skx009 ma to coś :)

SNZH bezel - dzięki KOledzy za informację, z trójkątem też prawda z tym, że u mnie nie jest to jeden klik, ale max pół klika, może mniej...

powyższe lekie niedociągnięcia nie zmieniają faktu, że to świetny zegarek )

Edited by Tomek z Wrocławia

chyba pierwszy zegarek kolegi, który mi się nie podoba, więc i gratulować nie ma czego  :D  :lol:  B)

Dwa nowe Prospexy z serii Alpinist, spory rozmiar, limitowane po 900 sztuk, cena 40 tys. jenów plus podatek. Plastikowa koperta, stalowy bezel. Powstały we współpracy z UNESCO, na deklu widnieje napis "Mt. Fuji World Heritage Limited Edition". W sprzedaży od końca maja, do zestawu dodają bandanę. ;)

alpinist_20150402-A.jpg

alpinist_handkerchief_20150402.jpg

Guest

Panowie, od jakiegoś czasu kręcę się wokół kolejnego divera seiko (posiadam monstera). Mam w związku z tym takie pytanie; czy Waszym zdaniem w przypadku SKX007 różnica między wersją japońską i koreańską warta jest 90$?

EDIT: może w celu wyjaśnienia dam linki:

ver. japońska:

http://www.skywatches.com.sg/reviews/japan-seiko-automatic-200m-divers-men-watch-skx007j-skx007.htm

ver. koreańska:

http://www.skywatches.com.sg/reviews/seiko-automatic-200m-scuba-dive-watch-stainless-steel-skx007k2.htm

Edited by Guest

nie wiem czy jest warta, bo nie miałem styczności z wersją koreańską, mam SKX009 wersje japońską i jak dla mnie jest kozak :)

Mi sie wydaje, choć nie jestem ekspertem, że za te dodatkowe 90USD zyskujesz dumny napis "made in Japan" na tarczy i deklu ;) ... Zapewne koszty pracy, energii, transportu, etc. (tego wszystkiego, co stanowi koszty dzialalności gospodarczej) w Japonii są wyższe niż w Korei. Nie sądzę, aby była jakakolwiek różnica w jakości wykonania, montażu, etc., Koreańczycy są chyba równie precyzyjni co Japończycy...

pozdrawiam

Edited by Tomek z Wrocławia

Wersja K to nie jest wersja koreańska ;) To Singapur lub Malezja.

Edited by Jash

*** ORIS Divers 65 Movember Edition *** DOXA Sub 300 Professional ***

Guest

Jash, dzięki za wyjaśnienie. Coś mi się źle skojarzyło. No to Singapur/Malezja vs. Japonia - może robić różnicę. Z drugiej strony Seiko, to Seiko, standard chyba powinien być utrzymany...

EDIT: znalazłem taką dyskusję na WUS:

http://forums.watchuseek.com/f21/seiko-j-vs-k-worth-66291-4.html

Wygląda na to, że ogólnie opinia kolegów z WUS jest zgodna z tym, co napisał Tomek. W skrócie: jakościowo niby to samo, ale "J" łatwiej sprzedać na rynku wtórnym i jest "Made in Japan", na czym niektórym może zależeć. Jest jeszcze sprawa tarczy z dniami tygodnia. Ktoś napisał, że "J" poza angielską datą ma też arabską.

ecipeci, masz arabskie dni tygodnia?

Edited by Guest

Nie wiem czy J latwiej sprzedac, no chyba ze bedziesz sprzedawal po tyle co chodza wersje K, ale wtedy jestes jeszcze bardzej stratny finansowo.

Guest

Nie wiem czy J latwiej sprzedac, no chyba ze bedziesz sprzedawal po tyle co chodza wersje K, ale wtedy jestes jeszcze bardzej stratny finansowo.

Ja też nie wiem. ;) Jeszcze nigdy nie sprzedałem zegarka. Z jednym podjąłem próbę (nietrafiony prezent), ale raczej nic z tego nie będzie. To opinia z wątku na WUS.

Ale właśnie sobie pomyślałem, że w cenie skx-a i monstera, po ewentualnej dopłacie, jest w zasięgu sumo. :)

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka

Ostatnio chwilę googlałem ten temat, bo natrafiłem na informację, że tylko highendowe GSy i Royal Orienty na 100% są robione na terenie Japonii. Wg tej informacji reszta modeli np. SARBów czy Orient Starów z dopiskiem "Made in Japan" może być produkowana np. w Chinach, tyle że utrzymując japońskie standardy.

Natknąłem się też już kilka razy na teorię, że dopiski J czy K nie oznaczają miejsca produkcji, a rynek na który zegarki są przeznaczone. Napisy te wynikają z wymogów prawnych państw, na terenie których zegarki będą dystrybuowane. Nie mogę teraz znaleźć źródła, ale na WUS temat przewijał się wiele razy i ktoś nawet o to spytał Seiko, podobno potwierdzili tą wersję. Biorąc pod uwagę koszty pracy w Japonii i niską cenę zegarków jestem na 99% pewien, że tak to w rzeczywistości wygląda. 

Edited by hugo012

Potwierdzam. Chociaż to chyba bardziej zagmatwane. Chcąc kupić srp637 dostałem odpowiedź od higutchi, że nie pomoże bo zegarek nie jest przeznaczony na Japonię. Czasem jest odwrotnie i te z literką J wychodzą jako pierwsze i jedyne a dopiero później wychodzi wersja K.

Ktoś i coś restrykcyjne to reguluje gdzie praktycznie ten sam model będzie sprzedawany, żeby później np Singapur to złamał i sprzedawał jak popadnie. Tym bardziej wskazuje to na restrykcje danego Państwa a niekoniecznie producenta

Edited by Burns

Wydaje mi sie, ze Zegarki produkowane w Japonii maja na tarczy napis JAPAN. Mam kilka Seiko i tylko na SARBie mam ten napis obok modelu werku, a na deklu made in japan.

:)

Np. tutaj ten temat się przewinął, choć ciągle nie mogę znaleźć oficjalnego stanowiska Seiko (a te podobno było już na WUSie cytowane). Tak czy inaczej wiele to nie zmienia, choć teraz dziwi mnie że tak często powtarzaliśmy informację, że dopiski J i K oznaczają miejsce produkcji, specjalnie się nad tym dłużej nie zastanawiając. :D

Wydaje mi sie, ze Zegarki produkowane w Japonii maja na tarczy napis JAPAN. Mam kilka Seiko i tylko na SARBie mam ten napis obok modelu werku, a na deklu made in japan.

Raczej to tak nie działa. W Japonii w 100% robione są tylko GSy i Royale, czym samo Seiko często się chwali, w przeciwieństwie do Orient Starów czy SARBów. Ślady "chińszczyzny" wypływają chociażby w przypadku Sumo i Burns o tym już dawno wspominał na naszym forum, popatrz tutaj. Z jednej strony dekla napis Japan, z drugiej China. Prawda chyba jest taka, że raczej w całości robione są w państwie o niższym koszcie pracy, tyle że pod odpowiednim nadzorem i z zachowaniem japońskich standardów. Dopiski na tarczy czy deklu to tylko kraj przeznaczenia.

Edited by hugo012