Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

nie jest to czysta biel - złamana, można też użyć słowa krem:
poniżej moje zdjęcia na białej kartce papieru, przedstawiają to co otrzymasz w rzeczywistości
post-32788-0-55211200-1369935971_thumb.jpg
post-32788-0-34493800-1369935987_thumb.jpg
 
oczywiście w pełnym słońcu:
post-32788-0-86579500-1411033975_thumb.jpg
post-32788-0-20578100-1397568810_thumb.jpg

 

 
a tutaj masz mój cały temat o tym, z większą ilością zdjęć:
Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zazdraszczam, lepciejsza może być tylko odmiana mechaniczna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SAGJ001 - bardzo ciekawy zegarek bo w środku jest mechanizm 7j21 z  termo-kompensacją o deklarowanej dokładności 20s na rok. Jednocześnie jeden z nielicznych mechanizmów które mają na pokładzie i termo-kompensację i chrono

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera jasna! Choroba postepuje szybciej niz sadzilem, dzis Seiko sarb035 zakupilem :-)

Teraz czekam na paczuszke, a w gratisie dodali rotomat na jeden zegarek :-)

Mialbyc Steinhart Ocean military ale...Seiko to Seiko, a nurka juz mam.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tanaka sfilmował, moim zdaniem najładniejszego z Presage, SARD007 (link w takiej postaci, bo za Chiny nie potrafię wrzucić filmu z YT). Jak to u Tanaki - od razu chce się mieć zegarek. ;)

 

I amatorskie pytanie, które może wydać się śmieszne - wiecie jak wygląda ustawianie dnia w takim zegarku? Chodzi mi o przeskok z 31 na 1. Kręci się koronką w jednym kierunku, tak jak w przypadku zegarków z okienkiem, a wskazówka automatycznie wraca na pierwszy dzień miesiąca? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to właśnie wygląda (przypomina restart stopera)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Urushi "występuje" teraz tylko w SARX029 i SARW013. Jest to malowanie ręczne specjalnym lakierem z drzew Urushi, technika wschodnioazjatycka. Nie wiem, czy są inne odmiany tego lakieru niż czarne (szybki google wskazuje, że tak, ale Seiko ma i miał tylko czarne). Wydaje mi się, że w tych dwóch modelach tarcza nie jest z emalii, bo by to wyraźnie zaznaczono (czyli jakiś standardowy materiał, tyle że ręcznie malowany).

 

Takiego rodzynka znalazłem z 2012r.

Widać nie jest to nowość z obecnego roku

 

https://www.youtube.com/watch?v=ypPHE02YhoE&t=105

 

masz jakieś informacje kiedy im się jeszcze chciało zastosować to malowanie ? (oczywiście nie mówię o początku gdy to się zaczęło i opisane jest w historii)

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem w pierwszym poście o Urushi, że kilka lat temu w Anantach tą technikę stosowali. Z tego co wtedy szukałem, limitowana Ananta Diver SRQ013 z 2011 r. była pierwsza. Rok później Seiko puścił jeszcze kilka Anant z tym malowaniem, z tym że limitowana edycja "Kumadori" ma też czerwone elementy, czyli lakier występuję również w innym kolorze niż czarny. Ten model, który wrzuciłeś, widzę pierwszy raz.

 

Generalnie to trochę pomieszanie z poplątaniem, bo dwa modele są chyba identyczne, tyle że nazywają się inaczej: "Seiko Ananta SSD001" wypuszczony w USA oraz "Seiko Brightz Ananta SAEH011" na rynek japoński.

 

A mieszanie dwóch serii w jednym zegarku,czyli Brightz i Ananta, to jest chyba tylko po to, żeby nawet fanatykom się wszystko myliło. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy tekst o nieprodukowanym już automatycznym werku chrono z serii 6S

 
Autor próbuje dowieść, że werk 6S wywodzi się z linii 9S montowanej w Grand Seiko. Pokazuje przykłady zegarków z linii Flightmaster, w których został zastosowany. Roboczo nazywa je "mechanicznymi chronografami Grand Seiko, które nigdy nie ujrzały światła dziennego" (obecnie GS w wersji chrono dostępny jest tylko jako Spring Drive).
 
Jak zawsze na tej stronie z masą ciężko dostępnych informacji i odnośnikami do źródeł.
 
img_0005.jpg
Edytowane przez hugo012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

serwis mniód malina :),  aż się chce kupić.

 

Pierwsze spring drive też fajne, połączenie prawie kablami do akumulatora i śmiga :D


Jedyne czego nie można zrobić, to nie można myśleć, że czegoś nie można zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaskoczyła mnie polerka bransolety, że oklejana jest jak u zegarmistrza taśmą w celu odseparowania elementów ogniwa a nie rozbierana na czynniki pierwsze...

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez sie nie spodziewalem, ze taka technologia jest uzywana?

myslalem, ze przy satynowaniu tasma by sie starla,

a tu nic z tych rzeczy.


Jedyne czego nie można zrobić, to nie można myśleć, że czegoś nie można zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tomek jak obejrzysz pierwszy film od góry na tej stronie, to zauważysz, że do smarowania zegarka używa się tyle smaru co kot napłakał ... (to tak na marginesie innego tematu o Orient)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zegarek jest ładny, ale rozumiem, że aby skorzystać z chrono

należy go odwrócić i nie wiem czy ten zabieg był potrzebny,

chyba lepiej było by, gdyby wszystko było ustawione w jednym kierunku.

Ale zegarek faktycznie ciekawy.


Jedyne czego nie można zrobić, to nie można myśleć, że czegoś nie można zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek jest również faktycznie gruby ;)

 

Odnośnie smaru - dzięki za spostrzeżenie.  Skoro trzeba malo smaru, czy to:

a) lepiej, ponieważ jesli trzeba tak mało smaru, to znaczy, że bez smaru też pochodzi, z 30 lat,

czy raczej

B) gorzej, bo smar szybciej sie rozsmaruje i/lub wyparuje i mechanizm zacznie sie zacierać?

Edytowane przez Tomek z Wrocławia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o szerokość paska do zegarków seiko 5, a konkretnie snxs77k, tutaj znalazłem, że to 16mm, ale nie jestem pewien, Mógłby mi ktoś pomóc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.