Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość sszwedo

Pokażmy nasze chińskie zegarki

Rekomendowane odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, KobyS0 napisał(-a):

DHL około 85 zł. A z tymi trzema miesiącami to mnie zmartwiłeś, zapomniałbym, że zegarek kupiłem po takim czasie i to dopiero bym miał prezent hahaha

 

Prezent jest podwójny, bo zapomniałeś i za darmo!! Ostatnio tak miałem z Invictą. Dostałem zwrot a za zegarek zapłaciłem tylko VAT (więc jakby bezpłatnie). Dla spokoju sumienia napisałem do sklepu, ale jak zwykle zignorowali, więc za zwrot kupiłem drugą Invictę (1953). Dwa w cenie jednego :) . I radość i sumienie czyste i DWA ZEGARKI! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze nad tym debatuję:

 

https://pl.aliexpress.com/item/4000122715997.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.16bf38f93Tfesn&algo_pvid=ff41b4ef-7f9e-4556-8692-49361fb9f685&algo_expid=ff41b4ef-7f9e-4556-8692-49361fb9f685-15&btsid=0b0a0ac216149481857222322ec7ad&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

 

ale jak bedą promocje to może dwa sie uda :) 

Teraz, Paulus57 napisał(-a):

Prezent jest podwójny, bo zapomniałeś i za darmo!! Ostatnio tak miałem z Invictą. Dostałem zwrot a za zegarek zapłaciłem tylko VAT (więc jakby bezpłatnie). Dla spokoju sumienia napisałem do sklepu, ale jak zwykle zignorowali, więc za zwrot kupiłem drugą Invictę (1953). Dwa w cenie jednego :) . I radość i sumienie czyste i DWA ZEGARKI! 

ja ze swoim sumieniem problemów nie mam, wiec nawet bym do nich nie pisał, a skoro już wiem od Ciebie, że nie odpisują to tym bardziej  DZIEKI !!!! :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, KobyS0 napisał(-a):

Świetny wybór. Czołówka mojej listy, ale ja czekam na urodziny. Ostatni przy zakupach za 300 USD (nawet łączonych z kilku sklepów) miałem kupon zniżki 30 USD. To chyba warte uwagi? 

4 minuty temu, KobyS0 napisał(-a):

i jeszcze nad tym debatuję:

 

https://pl.aliexpress.com/item/4000122715997.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.16bf38f93Tfesn&algo_pvid=ff41b4ef-7f9e-4556-8692-49361fb9f685&algo_expid=ff41b4ef-7f9e-4556-8692-49361fb9f685-15&btsid=0b0a0ac216149481857222322ec7ad&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

 

ale jak bedą promocje to może dwa sie uda :) 

ja ze swoim sumieniem problemów nie mam, wiec nawet bym do nich nie pisał, a skoro już wiem od Ciebie, że nie odpisują to tym bardziej  DZIEKI !!!! :) 

Też fajny, ale ten pierwszy to bajka a ten drugi to raczej jak fajne opowiadanie ;) .

5 minut temu, KobyS0 napisał(-a):

i jeszcze nad tym debatuję:

 

https://pl.aliexpress.com/item/4000122715997.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.16bf38f93Tfesn&algo_pvid=ff41b4ef-7f9e-4556-8692-49361fb9f685&algo_expid=ff41b4ef-7f9e-4556-8692-49361fb9f685-15&btsid=0b0a0ac216149481857222322ec7ad&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

 

ale jak bedą promocje to może dwa sie uda :) 

ja ze swoim sumieniem problemów nie mam, wiec nawet bym do nich nie pisał, a skoro już wiem od Ciebie, że nie odpisują to tym bardziej  DZIEKI !!!! :) 

Jak widzisz można pisać śmiało bez konsekwencji :) . Przynajmniej w Jomashop. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, KobyS0 napisał(-a):

DHL około 85 zł. A z tymi trzema miesiącami to mnie zmartwiłeś, zapomniałbym, że zegarek kupiłem po takim czasie i to dopiero bym miał prezent hahaha

 

 

San Martin Oficjalny jeżeli nie ma możliwości wyboru skąd wysyłka to nadaje z Chin. Więc DHL = na pewno opłaty. Ale San Martin szedł dosyć szybko. Jak brałem to było z 20-25 dni chyba. Także spoko. Ogólnie największe pytanie jest jak wysyłają, bo czasem idzie tak, że opłat nie ma na 100%, aczkolwiek to trzeba wiedzieć z jakich sklepów tan nadają ;)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Vonziej napisał(-a):

 

o to to, dokładnie. Egzemplarz z limitowanej edycji NTTD kosztuje prawie 50 TYSIĘCY złotych. A tutaj podobny zegarek za 450. Ja wiem o co chodzi i w ogóle - post usunąłem ze względu na to, żeby nie narazić się na jakiegoś bana + żeby ludzie się tam nie kłócili w komentarzach. Ogólnie mam takie spostrzeżenie, że od czasu jak wybuchła pandemia to jest dużo gorzej z tymi międzyludzkimi zachowaniami ...

 

Ale, żeby wyzywać od ordynarnych kopii i podróbek? Przecież po pierwsze to nie ma logotypu Omegi, a poza tym trochę jednak się różni. Nie dużo, ale trochę. Typowy homage... 

 

PS. 50 tysi, okej, ale potem jeszcze dochodzi motyw z limitacją. W sumie to nie będzie innej opcji niż kupić takiego osobnika, bo po prostu będą nie do dostania... A jak się komuś podoba to co ma zrobić? Też zastosować radę uniwersalną purystów ? - "W TYM BUDŻECIE JEST TYLE PRAWDZIWYCH I ORYGINALNYCH ZEGARKÓW, WYBIERZ PO PROSTU COS PRAWDZIWEGO"

 

Po cholerę kupować coś co się jakiemuś idiocie podoba? Masz swój gust i swój rozum - olać to. Pitolenie o Szopenie, Sub Steinharta dobry, Sub chiński błeee... jest w tym jakiś sens? Ja widzę jedynie logiczny chaos albo zagubienie (jak kto woli). Oczywiście pomijam podróbki i komentuję homary. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30 dolców to stosunkowo nie dużo ale zawsze natomiast przy tym pierwszym zegarku martwi dedykowany pasek a ja lubię przebierać swoje zegary :( 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Paulus57 napisał(-a):

Po cholerę kupować coś co się jakiemuś idiocie podoba? Masz swój gust i swój rozum - olać to. Pitolenie o Szopenie, Sub Steinharta dobry, Sub chiński błeee... jest w tym jakiś sens? Ja widzę jedynie logiczny chaos albo zagubienie (jak kto woli). Oczywiście pomijam podróbki i komentuję homary. 

 

No dokładnie, popieram w 100%. A wracając do Phylidy - super sikor. Na prawdę. Jestem dumny z tego, że się zdecydowałem. Poza słabą lumą (przynajmniej na razie, bo dobrze nie naświetliłem chyba) to nie mam autentycznie do czego się przyczepić. No dobra może sposób zmniejszania bransolety :)  Ale to się raz robi zazwyczaj. Ogólnie reszta to jest cudo. Nawet szkło jest lekko wypukłe i pięknie zakrzywia światło momentami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, KobyS0 napisał(-a):

30 dolców to stosunkowo nie dużo ale zawsze natomiast przy tym pierwszym zegarku martwi dedykowany pasek a ja lubię przebierać swoje zegary :( 

Tego zegarka nie trzeba poprawiać. Bo model idealny! Przebieranki są dobre ale dla zegarów o prostej tarczy (biel albo czerń).

5 minut temu, KobyS0 napisał(-a):

30 dolców to stosunkowo nie dużo ale zawsze natomiast przy tym pierwszym zegarku martwi dedykowany pasek a ja lubię przebierać swoje zegary :( 

wierz mi, że daje się czasami zejść ponad 20% ceny, są jeszcze kupony SELECT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Paulus57 napisał(-a):

Tego zegarka nie trzeba poprawiać. Bo model idealny! Przebieranki są dobre ale dla zegarów o prostej tarczy (biel albo czerń).

wierz mi, że daje się czasami zejść ponad 20% ceny, są jeszcze kupony SELECT

no 20 procków już lepiej do mnie przemawia, a tek kupony SELECT z czym się to jada ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, KobyS0 napisał(-a):

no 20 procków już lepiej do mnie przemawia, a tek kupony SELECT z czym się to jada ???

Nie z każdym działają, ale w wielu sklepach są. Warto mieć aplikację na smartfona i trzepać punkty, które można wymieniać na kupony. Są chyba też zniżki dla osób z większym dorobkiem w zakupach, ale sam nie wiem jak to działa, choć mam poziom najwyższy. Może ich nie zauważam? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Vonziej napisał(-a):

Ostatnio wrzuciłem go na UGWC i jak zazwyczaj są tolerancyjni dla homarow to teraz spotkałem się z niesamowitym hejtem, aż post musiałem skasować...

IMG_20210303_230745.jpg

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka
 

to czysta obłuda. olej złośliwe wpisy

homar od phylidy straszny ale atlantikowy łudzący jak submariner okej

ludzie bujają w obłokach i nie rozumieją, że jak ktoś lubi zegarki to nie umie mieć jednego

zegarki to różne fascynujące wzory i rozwiązania i nie da sie spocząć na jednym czy dwóch.

 

Musilałbym wydać pewnie z milion złotych żeby mieć kolekcję idealną tylko po co? i za co? i znając moje podejście do zegarków jakiejś wersji by mi po chwili brakowało.

..a tak mogę mieć cztery wersje kolorystyczne suba, i wiele innych modeli

Z zasady mam skrzyneczkę z homarami automatami, skrzyneczkę z kwarcowymi, ale oprócz tego te proste ze "zwykłego sklepu". Pewnie jak większość z Was, 

To z niczym się nie kłóci.

Nie kupuję zegarka bo to homar czegoś, ale bo podoba mi się.

Z czasów gdzie ważna była nade wszystko metka, a nie rozsądna jakość wyrosłem dawno :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Darek p napisał(-a):

to czysta obłuda. olej złośliwe wpisy

homar od phylidy straszny ale atlantikowy łudzący jak submariner okej

ludzie bujają w obłokach i nie rozumieją, że jak ktoś lubi zegarki to nie umie mieć jednego

zegarki to różne fascynujące wzory i rozwiązania i nie da sie spocząć na jednym czy dwóch.

 

Musilałbym wydać pewnie z milion złotych żeby mieć kolekcję idealną tylko po co? i za co? i znając moje podejście do zegarków jakiejś wersji by mi po chwili brakowało.

..a tak mogę mieć cztery wersje kolorystyczne suba, i wiele innych modeli

Z zasady mam skrzyneczkę z homarami automatami, skrzyneczkę z kwarcowymi, ale oprócz tego te proste ze "zwykłego sklepu". Pewnie jak większość z Was, 

To z niczym się nie kłóci.

Nie kupuję zegarka bo to homar czegoś, ale bo podoba mi się.

Z czasów gdzie ważna była nade wszystko metka, a nie rozsądna jakość wyrosłem dawno :)

 

 

No dokładnie. Mnie po prostu przeraża to jaki kwas mogą z siebie ludzie wylewać bez sensu. Przecież to nie jest dobre dla zdrowia :) Dobrze, że ja się tym nie przejmuje. Jestem ponad te "wielkopańskie" podziały :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

Właśnie dostałem kupon 3/40 USD i chyba się skuszę na coś o stałej ale niskiej cenie: 

 

https://pl.aliexpress.com/item/32856254513.html?spm=a2g0o.cart.0.0.3f043c00YIBgJb&mp=1 

 

Kolor beige-blue. O zgrozo kwarc, ale ma coś w sobie jak Timexy. 

fajny ale dla mnie troszku mały :( podoba mi się koperta, taka inna :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, KobyS0 napisał(-a):

fajny ale dla mnie troszku mały :( podoba mi się koperta, taka inna :) 

No właśnie on ma w sobie to coś. Ja mam szeroko zróżnicowane "upodobania", stąd noszę zegarki od 33 do 47 mm i przez to mam chyba najszerszy wybór. :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

No właśnie on ma w sobie to coś. Ja mam szeroko zróżnicowane "upodobania", stąd noszę zegarki od 33 do 47 mm i przez to mam chyba najszerszy wybór. :) 

 

To spory rozrzut, ja do 40 mm podchodzę jak do minimum.

43-45 optimum, powyżej to zależy jak leży.

No ale każdy ma wg siebie

 

27 minut temu, Vonziej napisał(-a):

 

No dokładnie. Mnie po prostu przeraża to jaki kwas mogą z siebie ludzie wylewać bez sensu. Przecież to nie jest dobre dla zdrowia :) Dobrze, że ja się tym nie przejmuje. Jestem ponad te "wielkopańskie" podziały :)

 

no to żeby zapomnieć o kwasach zapodam co dziś na ręce z chinlandi i właśnie dostałem sms, że drugi Parnis z czarnym cyferblatem i power reserve już w kraju :)

czekam....

 

parnis 01.jpg

Edytowane przez Darek p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Darek p napisał(-a):

 

To spory rozrzut, ja do 40 mm podchodzę jak do minimum.

43-45 optimum, powyżej to zależy jak leże.

No ale każdy ma wg siebie

Najbardziej istotny jest wymiar l2l a mnie tu przedział wynosi od 40 do 52 mm. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Darek p napisał(-a):

 

To spory rozrzut, ja do 40 mm podchodzę jak do minimum.

43-45 optimum, powyżej to zależy jak leże.

No ale każdy ma wg siebie

 

no to żeby zapomnieć o kwasach zapodam co dziś na ręce z chinlandi i właśnie dostałem sms, że drugi Parnis z czarnym cyferblatem i power reserve już w kraju :)

czekam....

 

 

 

parnis 01.jpg

fajny, a ten guziczek z boku to do daty ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Darek p napisał(-a):

 

To spory rozrzut, ja do 40 mm podchodzę jak do minimum.

43-45 optimum, powyżej to zależy jak leży.

No ale każdy ma wg siebie

 

 

no to żeby zapomnieć o kwasach zapodam co dziś na ręce z chinlandi i właśnie dostałem sms, że drugi Parnis z czarnym cyferblatem i power reserve już w kraju :)

czekam....

 

parnis 01.jpg

Też mam takiego dziurawego "zabałagonionego" Parnisa. Trochę inny, ale na tym samym mechanizmie. Taki niby turbiją ;) .

1 minutę temu, KobyS0 napisał(-a):

fajny, a ten guziczek z boku to do daty ???

Datę się ustawia szpikulcem z prawej strony koperty.

Chyba się jednak trochę rozpędziłem. Mój ma jedną koronkę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

15 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

Najbardziej istotny jest wymiar l2l a mnie tu przedział wynosi od 40 do 52 mm. 

 

ehhh to niestety prawda

Swoją przygodę z zegarkami zacząłem z marką Festina to dosyć zwarte wzory były, po latach pomyślałem o kilku innych zegarkach (elegantszych) i padło na piękne giloszowane tarcze z stajni Adriatiki i...

no właśnie oni robią ogromny rozstaw L2L i nawet koperta 44 mm  na moim nadgarstku wyglądała jak cebula... mam 18,5 cm i dosyć płaski przekrój 

W sumie wybrałem trzy  ich wzory i zapomniałem o tej marce, bo mimo, że podoba mi się więcej to są totalnie nieporęczne.

Taki chiński Parnis/Pagani/SteelDive są duże bardziej "zwarte" w budowie i częściej dobrze leżą. Adr byłem rozczarowany po wyjęciu z gabloty i przymierzeniu. Nawet Invicta lepiej to rozwiązuje. 

 

13 minut temu, KobyS0 napisał(-a):

fajny, a ten guziczek z boku to do daty ???

 

Tak, ten model akurat nie ma regulacji igłą. 

Jednym pusherem podbijasz dni tygodnia a drugim dni miesiąca.

 

edit:

od dekla tez fajny,

z okienkiem i bebechy ze "szczerego" złota 😉

 

edit2:

to tzw. dziurbijon cytując Kolegę Hioba

Edytowane przez Darek p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się wam podoba? Czy kogoś namówię na zakup? Nie, że sprzedaje, ale może ktoś weźmie z AliX

IMG_20210305_173310.jpg

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Vonziej napisał(-a):

Jak się wam podoba? Czy kogoś namówię na zakup? Nie, że sprzedaje, ale może ktoś weźmie z AliX emoji16.png

IMG_20210305_173310.jpg

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Poczekam na zapowiadane tak tutaj urodziny Ali.

Na liście willard niebieski i LCD do auta ale i jak będzie okazja na phylidę się skuszę....

W końcu urodziny nie są codziennie 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Darek p napisał(-a):

Poczekam na zapowiadane tak tutaj urodziny Ali.

Na liście willard niebieski i LCD do auta ale i jak będzie okazja na phylidę się skuszę....

W końcu urodziny nie są codziennie 🙂

Trzymam kciuki, żeby była, bo tam są po 2-5 sztuk wystawiane. Chyba mała firemka 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.