Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość sszwedo

Pokażmy nasze chińskie zegarki

Rekomendowane odpowiedzi

1. Żadne z nich garniturowce (niezależnie od świata). Do marynarki w sumie tak, do garnituru nie.

2. W sumie... Noś, co Ci się podoba. I tak praktycznie nikt nie zwróci uwagi.  Choć może nie tak. Skoro już tu jesteś, to pewne normy Cię obowiązują, bo sporo wiesz. Jednakowoż G-Shock nie pasuje do garnituru wbrew temu, co zobaczysz na wielu weselach. ;)

Edytowane przez brz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, KobyS0 napisał(-a):

ale tera zainstalowałem sobie aplikację ali w telefonie i jest taniej :) z 927 zł zrobiło się 886 zł :) czatuje dalej... :) 

Nie wiedziałeś wcześniej? W wielu ofertach jest taniej ale nie we wszystkich. Zbieraj punkty w aplikacji to daje dodatkowe zniżki.

5 godzin temu, Darek p napisał(-a):

Wiem, to nudne już się robi, ale mam i nie sprzedam. Bardzo fajny model. Tylko, ze to nurek a żona kolegi... 

21 minut temu, Tytus de ZOO napisał(-a):

Nie wypieram się, ale to stan permanentny, do którego przyzwyczaiłem się i z którym permanentnie walczę z sukcesami. Gdybym ulegał... No, wiadomo.

 

Potwierdza się, że wszystko jest rzeczą gustu. Przyglądałem się tym garniturowcom (w moim świecie to garniturowce) i po raz pierwszy od wielu lat zacząłem się do tego stylu przekonywać, a Wy, że bleee. Jasne, że każdy nosi, co mu się podoba, ale takie powszechne bleee zmusza jednak do namysłu i człowiek znowu zaczyna się przyglądać i wątpić. Wielki jest pożytek w forum. 

Większość ma rację - demokracja. :) Dołączam z "błee", bałaganiarskie i raczej nieużyteczne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, brz napisał(-a):

1. Żadne z nich garniturowce (niezależnie od świata). Do marynarki w sumie tak, do garnituru nie.

2. W sumie... Noś, co Ci się podoba. I tak praktycznie nikt nie zwrócił uwagi.  Choć może nie tak. Skoro już tu jesteś, to pewne normy Cię obowiązują, bo sporo wiesz. Jednakowoż G-Shock nie pasuje do garnituru wbrew temu, co zobaczysz na wielu weselach. ;)

........... na wielu weselach .............    he he he he he !!!!! :) DOBRE !!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, brz napisał(-a):

1. Żadne z nich garniturowce (niezależnie od świata). Do marynarki w sumie tak, do garnituru nie.

2. W sumie... Noś, co Ci się podoba. I tak praktycznie nikt nie zwrócił uwagi.  Choć może nie tak. Skoro już tu jesteś, to pewne normy Cię obowiązują, bo sporo wiesz. Jednakowoż G-Shock nie pasuje do garnituru wbrew temu, co zobaczysz na wielu weselach. ;)

 

Z tymi wesela i to niestety w punkt.

To małoelegenckie ale kątem oka się luka na nadgarstki ludzi choćby dla inspiracji i przy takich okazjach można się zdziwić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w ubiegłym roku byłem na pewnym weselu u koleżanki mojej Żony. Służba zdrowia, sami lekarze, właściciele prywatnych przychodni, "mercedesy" itd, przyjęcie w poważnym lokalu i tak siedzimy przy stołach i tak sobie patrzę i tak sobie widzę, garnitur a na nadgarstku co, Vostoka Almaz z różowego ala złota, no myślałem, że padnę, nawet pod rękaw marynarki nie chciał wleść a nie mówiąc już o koszuli, jakież to było moje zdziwienie, niby wykształceni ludzie, tak sobie wtedy pomyślałem, że mogłem swojego żołwika naciągnąć na łapę i nie byłoby nietaktu hahahaha 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, KobyS0 napisał(-a):

w ubiegłym roku byłem na pewnym weselu u koleżanki mojej Żony. Służba zdrowia, sami lekarze, właściciele prywatnych przychodni, "mercedesy" itd, przyjęcie w poważnym lokalu i tak siedzimy przy stołach i tak sobie patrzę i tak sobie widzę, garnitur a na nadgarstku co, Vostoka Almaz z różowego ala złota, no myślałem, że padnę, nawet pod rękaw marynarki nie chciał wleść a nie mówiąc już o koszuli, jakież to było moje zdziwienie, niby wykształceni ludzie, tak sobie wtedy pomyślałem, że mogłem swojego żołwika naciągnąć na łapę i nie byłoby nietaktu hahahaha 

Bo jak ktoś mądry kiedyś powiedział, frak dobrze leży dopiero w trzecim pokoleniu. :) Żeby nie było - inteligent w pierwszym, ale peerelowski (bez egzaminu i za kasę nie było :) ). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Paulus57 napisał(-a):

 

Wiem, to nudne już się robi, ale mam i nie sprzedam. Bardzo fajny model. 

 

Można jakieś fotki w realu? W końcu taki temat tega wątku 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Darek p napisał(-a):

 

Można jakieś fotki w realu? W końcu taki temat tega wątku 🙂

Postaram się dać jutro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, KobyS0 napisał(-a):

w ubiegłym roku byłem na pewnym weselu u koleżanki mojej Żony. Służba zdrowia, sami lekarze, właściciele prywatnych przychodni, "mercedesy" itd, przyjęcie w poważnym lokalu i tak siedzimy przy stołach i tak sobie patrzę i tak sobie widzę, garnitur a na nadgarstku co, Vostoka Almaz z różowego ala złota, no myślałem, że padnę, nawet pod rękaw marynarki nie chciał wleść a nie mówiąc już o koszuli, jakież to było moje zdziwienie, niby wykształceni ludzie, tak sobie wtedy pomyślałem, że mogłem swojego żołwika naciągnąć na łapę i nie byłoby nietaktu hahahaha 

 

Gusta są różne. Raz do garniaka założyłem A8202.1115CH I dobrze sie z tym czułem. Wiem że to nie to, ale mi nie przeszkadzało. Kolorowy krawat i grało. Vostok to monstrum a ten chociaż pod marynarkę wchodził 😉

 

Generalnie do marynarki noszę skromniejsze np. mechanika skeletona z białą tarcza (jej skrawkiem) lub A8256.2223QF. To nie garniturowce, bo typowe takie mi nie leżą, ale ciut delikatniejsze od grubego przecież vostoka.

 

Koledzy prezentowali tu kiedyś jakieś subtelne garniturowce z chinlandi ale jakoś nie mogę się przekonać. Do garniaka marzy mi się turbina kiedyś... ahhh to by było szykowne  😉

 

Edytowane przez Darek p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Darek p napisał(-a):

 

Gusta są różne. Raz do garniaka założyłem A8202.1115CH I dobrze sie z tym czułem. Wiem że to nie to, ale mi nie przeszkadzało. Kolorowy krawat i grało. Vostok to monstrum a ten chociaż pod marynarkę wchodził 😉

 

Generalnie do marynarki noszę skromniejsze np. mechanika skeletona z białą tarcza (jej skrawkiem) lub A8256.2223QF. To nie garniturowce, bo typowe takie mi nie leżą, ale ciut delikatniejsze od grubego przecież vostoka.

 

Koledzy prezentowali tu kiedyś jakieś subtelne garniturowce z chinlandi ale jakoś nie mogę się przekonać. Do garniaka marzy mi się turbina kiedyś... ahhh to by było szykowne  😉

 

Jest jeden piękny Lobbini

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, GaltJ napisał(-a):

20210320_105453.jpg

Jedyny minus wskazówka godzinowa. Wolę taką jaką ma Invicta 1953, którą mam. Jak wyglądają krawędzie bransolety i koperty w tym modelu, bo w Subie SM który mam są dosyć ostre. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z obietnicą sięgnąłem do mojego, pierwszego z trzech posiadanych, Seagulla. Polecam. Pracuje dokładnie (28.800 bph). Piękny dekielek a i tarcza prezentuje się godnie. Malkontentom na pocieszenie, aluminiowy bezel. Są jednak wersje z ceramiką, ale cena niestety nieproporcjonalnie wyższa. Kto nie ma - polecam. 

 

 

oie_LfUe19dP87Dg.jpg

 

oie_00z8EAdjraAl.jpg

 

oie_Gjux8HWDsEgX.jpg

 

Edytowane przez Paulus57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj tak o :)

 

PS. Ktoś może poszukuje? Wiosennych porządków cz.2 

IMG_20210321_165524.jpg.61102936990ae1b33ed7395da972734b.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Vonziej napisał(-a):

Dzisiaj tak o :)

 

PS. Ktoś może poszukuje? Wiosennych porządków cz.2 

IMG_20210321_165524.jpg.61102936990ae1b33ed7395da972734b.jpg

ładny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, KobyS0 napisał(-a):

ładny

 

Dziękuję, dziękuję :) 

 

no i chętnych zapraszam 

 

Edytowane przez Vonziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.03.2021 o 13:21, Paulus57 napisał(-a):

Jedyny minus wskazówka godzinowa. Wolę taką jaką ma Invicta 1953, którą mam. Jak wyglądają krawędzie bransolety i koperty w tym modelu, bo w Subie SM który mam są dosyć ostre. 

 

Wizualnie brak widocznych niedociągnięć, na ręce również bardzo komfortowo, nic ostrego nie da się odczuć. Generalnie bransoleta dobrze spasowana i wygodna w użytkowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, GaltJ napisał(-a):

 

Wizualnie brak widocznych niedociągnięć, na ręce również bardzo komfortowo, nic ostrego nie da się odczuć. Generalnie bransoleta dobrze spasowana i wygodna w użytkowaniu.

Czyli lepiej się przyłożyli, bo w moim Hulku Subie SM, krawędzie są wyczuwalne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały zegarek jest bardzo poprawnie wykonany. Pisałem w wątku o San Martin, że jakościowo nie odstaje od wielu zegarków 'swiss made'.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, GaltJ napisał(-a):

Cały zegarek jest bardzo poprawnie wykonany. Pisałem w wątku o San Martin, że jakościowo nie odstaje od wielu zegarków 'swiss made'.

SM klasyk to zegarek w którym wymieniłbym tylko wskazówkę godzinową (nie lubię "merca") a w mojej Invikcie 1953 za jakiś czas wymienię szkiełko na szafir (koszt ok 25 USD), bransoleta ma niezbyt imponujące zapięcie, ale to od spodu :) . I jeszcze jedno nieco subiektywne odczucie napis w SM, te nieszczęsne zawijasy przypominające pospolite tatuaże treści "Kocham Cie Mamo" ;) . Podobnie razi mnie to w lubianym przeze mnie Escapementtime (tu mam Pilota B na szczęście bez zawijasów na tarczy). 

Traktując szerzej temat firmy San Martin, to myślę że nawet w ich przypadku brak krytycyzmu jak wszędzie mądry nie jest. Mam ich dwa zegarki, których nie planuję sprzedać i bardzo lubię, w pewnych szczegółach jednak mnie rozczarowały, W przypadku SM widać wyraźne zagubienie w sprawie dosyć istotnej jaką jest winieta firmy. Najlepsza wydaje się w nowym Willardzie, na koronce i deklu niech pozostanie rekinek. I będzie git! :) 

2b0e481fd7ef895554484df5fb68b07c.jpg

Edytowane przez Paulus57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Paulus57 napisał(-a):

SM klasyk to zegarek w którym wymieniłbym tylko wskazówkę godzinową (nie lubię "merca") a mojej Invikcie 1953 za jakiś czas wymienię szkiełko na szafir (koszt ok 25 USD), bransoleta ma niezbyt imponujące zapięcie, ale to od spodu :) . I jeszcze jedno nieco subiektywne odczucie napis w SM, te nieszczęsne zawijasy przypominające pospolite tatuaże treści "kocham Matkę" ;) . Podobnie razi mnie to w lubianym przeze mnie Escapementtime (tu mam Pilota B na szczęście bez zawijasów na tarczy). 

Traktując szerzej temat firmy San Martin, to myślę że nawet w ich przypadku brak krytycyzmu jak wszędzie mądry nie jest. Mam ich dwa zegarki, których nie planuję sprzedać i bardzo lubię, w pewnych szczegółach jednak mnie rozczarowały, W przypadku SM widać wyraźne zagubienie w sprawie dosyć istotnej jaką jest winieta firmy. Najlepsza wydaje się w nowym Willardzie, na koronce i deklu niech pozostanie rekinek. I będzie git! :) 

Mam pytanie o suba od San Martina. Czy koronka w zegarku jest zakrecana? 

 

Mam willarda z tej firmy, koronka w jego przypadku jest strasznie dziwna według mnie. 

 

Szkoda że San Martin nie bierze się za solary 😅 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, tomo_s napisał(-a):

Mam pytanie o suba od San Martina. Czy koronka w zegarku jest zakrecana? 

 

Mam willarda z tej firmy, koronka w jego przypadku jest strasznie dziwna według mnie. 

 

Szkoda że San Martin nie bierze się za solary 😅 

Jest zakręcana. Ja kupiłem go za 172 USD, więc na urodziny Ali masz odniesienie. Wykonanie miłe dla oka, dla dotyku nieco gorzej, bo krawędzie nie są gładkie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, tomo_s napisał(-a):

Mam pytanie o suba od San Martina. Czy koronka w zegarku jest zakrecana? 

 

Mam willarda z tej firmy, koronka w jego przypadku jest strasznie dziwna według mnie. 

 

Szkoda że San Martin nie bierze się za solary 😅 

Masz niedowiarku solara: 

 

https://pl.aliexpress.com/item/4000127394972.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.29cb21b9SaIKww&algo_pvid=811141d8-35f1-487f-ac37-ff65178930f4&algo_expid=811141d8-35f1-487f-ac37-ff65178930f4-1&btsid=2100bdd716164559335051069e3fe9&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_ 

 

Hfcf02b43337c45d280d93998c0a45d51s.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.