Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość sszwedo

Pokażmy nasze chińskie zegarki

Rekomendowane odpowiedzi

a tak się zapytam, bo widzę, że kupujecie na ali, również myslę na zakupem czegoś ale nie wiem jak z vatem i pozostałymi opłatami, mam coś na oku za około 1500 zł  od SM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, KobyS0 napisał(-a):

a tak się zapytam, bo widzę, że kupujecie na ali, również myslę na zakupem czegoś ale nie wiem jak z vatem i pozostałymi opłatami, mam coś na oku za około 1500 zł  od SM

Jak powyżej 150 euro, to przy rachunku końcowym odliczą Ci VAT i zapłacisz kwotę netto. VAT plus opłaty pocztowe zapłacisz po dotarciu przesyłki do PL. Możesz zdradzić co planujesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wzialem z ciekawości kolejny tani zegarek - 78zl wersja z boxem. Z wyglądu prezentuje się bardzo ładnie, na zdjęciach aż tak dobrze tego nie widać. Ciekawe co w środku siedzi, ale jak się nie chwalą, to pewnie jakiś szajs.

20220316_170451.jpg

20220316_170512.jpg

20220316_170457.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Rumcajs997 napisał(-a):

Wzialem z ciekawości kolejny tani zegarek - 78zl wersja z boxem. Z wyglądu prezentuje się bardzo ładnie, na zdjęciach aż tak dobrze tego nie widać. Ciekawe co w środku siedzi, ale jak się nie chwalą, to pewnie jakiś szajs.

20220316_170451.jpg

20220316_170512.jpg

20220316_170457.jpg

Kiedyś się przymierzałem do tej marki, ale z czasem wydało mi się, że szkoda wydawać kasę. Jak do tej pory, dla mnie zadowalająca jakość miałem dla kwarców za 28-30 USD. Curren jest ciut poniżej. Może jak będzie krucho z kasą, to na urodzinach Ali sobie coś takiego jednak sprawię. :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Paulus57 napisał(-a):

Kiedyś się przymierzałem do tej marki, ale z czasem wydało mi się, że szkoda wydawać kasę. Jak do tej pory, dla mnie zadowalająca jakość miałem dla kwarców za 28-30 USD. Curren jest ciut poniżej. Może jak będzie krucho z kasą, to na urodzinach Ali sobie coś takiego jednak sprawię. :) 

to puść w obieg jednego ze swoich SM i 20 sobie takich kupisz ;) 

albo 30 :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, KobyS0 napisał(-a):

to puść w obieg jednego ze swoich SM i 20 sobie takich kupisz ;) 

albo 30 :) 

Za łatwo się przyzwyczajam. Bardzo rzadko sprzedaję, to co kupuję, Do ludzi poszło mniej, niż 10% zbiorów. Biorąc pod uwagę czasy w jakich żyjemy, obyśmy tylko nie doczekali takiej sytuacji, że po kolei będziemy oddawać zegarki za chleb. 

Tak mniej pesymistycznie, to ilościowo nie mogę naruszać komfortu żony. Czyli zbliża się moment, gdy nie będzie przyrastać ilościowo. Może wtedy zwiększę rotację, by móc sobie pozwolić na cos droższego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Paulus57 napisał(-a):

Za łatwo się przyzwyczajam. Bardzo rzadko sprzedaję, to co kupuję, Do ludzi poszło mniej, niż 10% zbiorów. Biorąc pod uwagę czasy w jakich żyjemy, obyśmy tylko nie doczekali takiej sytuacji, że po kolei będziemy oddawać zegarki za chleb. 

Tak mniej pesymistycznie, to ilościowo nie mogę naruszać komfortu żony. Czyli zbliża się moment, gdy nie będzie przyrastać ilościowo. Może wtedy zwiększę rotację, by móc sobie pozwolić na cos droższego. 

jak ktoś chce oddać zegarek za Chleb to się dogadamy, mam pojęcie o pieczeniu chleba, Żona kupiła fajną maszynkę do tego :) przygarnę nawet  rolexa :) 

notabene wiem co to Żona, kontrola, kontrola i jeszcze raz kontrola, ale sprzedałem ostatnio dwa zegarki i kupiłem sobie coś takiego ........  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, KobyS0 napisał(-a):

jak ktoś chce oddać zegarek za Chleb to się dogadamy, mam pojęcie o pieczeniu chleba, Żona kupiła fajną maszynkę do tego :) przygarnę nawet  rolexa :) 

Byle tylko ta maszynka na prąd nie była (albo gaz), bo zamiast Ty chleb, to koszty Ciebie zjedzą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

C36D2622-ADD6-4825-A4BE-539F932AC9B3.jpeg

eee bez gazu :) 

ale takie coś se wziąłem za dwa " chińskie" zegary hehehe ............. no trochę dołożyłem, ale zabawa przednia i żeby nie było to gdy kieruję tym cudem to na nadgarstku nadal mam " chinola" bo to fajne zegarki.......BARDZO i nie doceniane ;) z jazdy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a na poważnie, to Żona już mi strasznie stękała, to ją jeszcze bardziej wkurzyłem :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Rumcajs997 napisał(-a):

Panowie, czy ja dobrze rozumiem, że ten 6497 Movement ma tylko i wyłącznie ręczne nakręcenie bez rotoru?

 

https://a.aliexpress.com/_vale2P

To mechanizm nakręcany z koronki, podobnie jak 6498, często nazywane Asian Unitas. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, Rumcajs997 napisał(-a):

Panowie, czy ja dobrze rozumiem, że ten 6497 Movement ma tylko i wyłącznie ręczne nakręcenie bez rotoru?

 

https://a.aliexpress.com/_vale2P

Odpowiedź masz na stronie oferty sklepowej. Rotora ni widu, ni słychu. ;) 

 

 

 

 

H06a5d768579149079078669382bf014df.jpg

2 godziny temu, KobyS0 napisał(-a):

C36D2622-ADD6-4825-A4BE-539F932AC9B3.jpeg

eee bez gazu :) 

ale takie coś se wziąłem za dwa " chińskie" zegary hehehe ............. no trochę dołożyłem, ale zabawa przednia i żeby nie było to gdy kieruję tym cudem to na nadgarstku nadal mam " chinola" bo to fajne zegarki.......BARDZO i nie doceniane ;) z jazdy

Mini zawsze mi się podobały. Nic nie zastąpi uroku krótkich spódniczek. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, KobyS0 napisał(-a):

C36D2622-ADD6-4825-A4BE-539F932AC9B3.jpeg

 

Kolega ma furę, ja zegarek, razem mamy wszystko co potrzeba🤣

IMG_20220317_065647.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, tofiks_th napisał(-a):

Kolega ma furę, ja zegarek, razem mamy wszystko co potrzeba🤣

IMG_20220317_065647.jpg

Teraz tylko spotkanie. Byle nie przy kawie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lipa, bo podoba mi się ten Parnis, ale sam automat to już wystarczająco dużo zachodu, a jeszcze z ręcznym nakrecaniem, to jak cofnięcie się o 100 lat 😆

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Rumcajs997 napisał(-a):

Lipa, bo podoba mi się ten Parnis, ale sam automat to już wystarczająco dużo zachodu, a jeszcze z ręcznym nakrecaniem, to jak cofnięcie się o 100 lat 😆

Nie narzekaj tylko kupuj. Jeszcze odrobina gimnastyki nikomu nie zaszkodziła. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Rumcajs997 napisał(-a):

Lipa, bo podoba mi się ten Parnis, ale sam automat to już wystarczająco dużo zachodu, a jeszcze z ręcznym nakrecaniem, to jak cofnięcie się o 100 lat 😆

Moim zdaniem manual ma więcej zalet niż automat, np. Brak konieczności ustawiania daty w tym konkretnym zegarku. Poza tym ten codzienny rytuał nakrecania, a do tego ten niesamowity dźwięk cykania anitasa. Znam z autopsji. Jedyna wada to moim zdaniem wielkość koperty i koronki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kusicie, oj kusicie. Tylko patrzac na Parnisa w automacie, którego mam, to żeby naładować od zera do 45h, to trzeba na prawde dlugo nakręcać koronkę, więc rotor ratuje tu sprawę, bo wystarczy parę razy zakręcić, żeby ruszył, a pozniej już sam się ładuje na ręce. Tutaj jest to jakoś inaczej rozwiązane, czy też trzeba nakręcić z dobre 5min codziennie, zeby sie naładował?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te mechanizmy mają dosyć długa rezerwę chodu, choć ja swojego nakręcałem codziennie jak był noszony. Ponoć to ważne aby nakręcać w regularnych odstępach czasu, np. rano. Do pełnego naciągu, wyczujesz opór, wystarczy jakieś 30 sekund kręcenia koronka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładając jedno „nakręcenie” na sekundę, to będzie kilkanaście do kilkudziesięciu (tak powiedzmy do trzydziestu) sekund ciężkiej pracy dziennie.
Ja akurat bardzo lubię zegarki z ręcznym naciągiem. Nakręcanie mi nie przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.