Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość sszwedo

Pokażmy nasze chińskie zegarki

Rekomendowane odpowiedzi

I kolejny Chińczyk. 75zł, kwarc na Miyocie. Za ta cene to po prostu smiech taka jakość dostać. Chociaż powiem szczerze, ze na żywo ten niebieski nie wygląda tak fajnie jak na fotach, niby niebieski, a jakiś taki jakby trochę w zielony szedł. Teraz brałbym czarnego.

 

Tutaj ciekawy filmik:

 

 

 

20220311_141625.jpg

20220311_141629.jpg

20220311_141634.jpg

Edytowane przez Rumcajs997

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Rumcajs997 napisał(-a):

I kolejny Chińczyk. 75zł, kwarc na Miyocie. Za ta cene to po prostu smiech taka jakość dostać. Chociaż powiem szczerze, ze na żywo ten niebieski nie wygląda tak fajnie jak na fotach, niby niebieski, a jakiś taki jakby trochę w zielony szedł. Teraz brałbym czarnego.

 

Tutaj ciekawy filmik:

 

 

 

20220311_141625.jpg

20220311_141629.jpg

20220311_141634.jpg

Tylko nie zarysuj głębiej koperty, bo będzie niespodzianka (niemiła). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minutes ago, Paulus57 said:

Tylko nie zarysuj głębiej koperty, bo będzie niespodzianka (niemiła). 

 

Jeśli masz na myśli, że to plastik, to wg goscia na filmie nie jest to plastik, tylko właśnie metal 😉 Chyba, że chodzi o coś innego?

Edytowane przez Rumcajs997

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Rumcajs997 napisał(-a):

 

Jeśli masz na myśli, że to plastik, to wg goscia na filmie nie jest to plastik, tylko właśnie metal 😉 Chyba, że chodzi o coś innego?

Nie jest to stal a błyszcząca warstwa to efekt chromowania, nie polerowania. Plastik to nie jest :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minutes ago, Paulus57 said:

Nie jest to stal a błyszcząca warstwa to efekt chromowania, nie polerowania. Plastik to nie jest :).

 

Ahh, ok, myślałem, że masz na mysli plastik, bo ponoć takie tanie zegarki mają czesto pomalowany plastik.

Edit: posłuchaj goscia na filmie od 14:58, z tego co mowi, to nie jest to chronowane, tylko właśnie stainless steel. To chyba jeden z powodów jego zachwytów nad cena/jakość tego zegarka.

Edytowane przez Rumcajs997

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No, ale on się musi strasznie brudzić? Jak to wyczyścić?
No właśnie, że mam go od listopada i jakoś nie chce się zbytnio "pobrudzic". Czekam na patynę ale jakoś wolno to idzie. Nie chcę tego niczym przyspieszać. A czyści się z tego co kojarzę np sokiem z cytryny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Rumcajs997 napisał(-a):

https://a.aliexpress.com/_ujx6Lx

 

Jak wypada ten model w takiej cenie? Nie mogę znaleźć info o mechanizmie. Szkoda, ze wysyłka nie jest gratis.

Cena z wysyłką nadal dobra. Mam taki w kolorze zielonym,  jest na mechanizmie Seagulla ST16. 

 

 

IMG_20211112_085006.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, ten Seagull coś warty (niezawodny?), czy lepiej zaczekać na jakąś promke i wziac inny model ze sprawdzonym mechanizmem? Jakie szkło? Z wyglądu mi się podoba.

Edytowane przez Rumcajs997

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Rumcajs997 napisał(-a):

Dzięki za odpowiedź, ten Seagull coś warty (niezawodny?), czy lepiej zaczekać na jakąś promke i wziac inny model ze sprawdzonym mechanizmem? Jakie szkło? Z wyglądu mi się podoba.

Mam go ponad 4 lata. Napędy Seagulla i ich zegarki to raczej sprawdzone rzeczy. Można zaufać, choć akurat w moim wymieniłem cały mechanizm, bo oryginalny miał problem z koronką. Dostałem pełny zwrot, więc nie narzekam. Od tego czasu bez zarzutu, ale luma słaba, choć dwukolorowa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, to Hardlex - https://www.paganidesignwatch.com/pagani-design-pd-1617

 

Tak przy okazji, to czy zamawiał ktoś z tej strony kiedys? Maja lepsze ceny niż na Ali, ale znowu pytanie, czy jest wliczony w to VAT itp. bo jak to ma iść przez US że wszystkimi opłatami, to już lepiej wziąć na Ali I zapomnieć o temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Rumcajs997 napisał(-a):

Ok, to Hardlex - https://www.paganidesignwatch.com/pagani-design-pd-1617

 

Tak przy okazji, to czy zamawiał ktoś z tej strony kiedys? Maja lepsze ceny niż na Ali, ale znowu pytanie, czy jest wliczony w to VAT itp. bo jak to ma iść przez US że wszystkimi opłatami, to już lepiej wziąć na Ali I zapomnieć o temacie.

Te z subtarczkami to napęd kwarcowy. A cena może być trochę lepsza, bo Chińczycy często dają info w deklaracji o cenie "promocyjnej". Jest jeszcze zniżka 2/50 USD. Nawet z pełnymi opłatami wyjdzie Ci w tym sklepie ok. 25 zł taniej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minutes ago, Paulus57 said:

Te z subtarczkami to napęd kwarcowy. A cena może być trochę lepsza, bo Chińczycy często dają info w deklaracji o cenie "promocyjnej". Jest jeszcze zniżka 2/50 USD. Nawet z pełnymi opłatami wyjdzie Ci w tym sklepie ok. 25 zł taniej. 

 

No to mam nad czym sie zastanawiac 😉 Ten sklep to legitny Pagani myślisz, czy ktoś sobie po prostu nazwę skroił?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dodatek cena jest już z VAT-em. Cos to za słodko brzmi... ;) 

Kto pierwszy sprawdza?! 

Najlepiej zapłacić PayPalem. Jakby co jest gwarancja zwrotu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Homarek w kolorze zielonym. Pewnie nieświeży? No, ma już ponad 4 lata... ;) 

 

 

IMG_20220314_073331.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 3/12/2022 at 10:51 AM, Paulus57 said:

Na dodatek cena jest już z VAT-em. Cos to za słodko brzmi... ;) 

Kto pierwszy sprawdza?! 

Najlepiej zapłacić PayPalem. Jakby co jest gwarancja zwrotu.

 

No to się wyjaśniło skąd ta fajna cena. A tamten mial cene 57.99$, bo to pewnie była cena za kwarca, dlatego że wszystkie automaty były "szare", czyli niedostępne i dlatego pewnie nie widać na nich ceny.

 

 

Przechwytywanie.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zapakowany trafił dzisiaj do mnie pasek z Aliexpress (damski, do zegarka żony). Etui jest „tylko” filcowe, ale i tak jestem pod wrażeniem i mile zaskoczony.
Sam pasek, jak na wersję lakierowaną na wysoki połysk, jest zaskakująco miękki i elastyczny.

c9c8d76e06b594ebfd98dd4befdcfbcb.jpg

e5f7be40f9e1710e85678e3449e6c354.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy sprzedawcy na Ali tak zegarka nie zabezpieczą. Zakładam, że pasek raczej z tych droższych. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niektórzy sprzedawcy na Ali tak zegarka nie zabezpieczą. Zakładam, że pasek raczej z tych droższych. 

Pasek kosztował 16 USD. Jak na Aliexpres, to chyba tak trochę powyżej średniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na ile można ufać tego typu programowym pomiarom z telefonu, ale wrzucam jako ciekawostkę.

 

I&W Carnival (Miyota 8025, czy jakoś tak) - 2-3s odchylki

 

Parnis - nieco gorzej, bo jakies 11-12s

 

 

Screenshot_20220315-180235_Watch Accuracy Meter.jpg

Screenshot_20220315-171309_Watch Accuracy Meter.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.