Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość sszwedo

Pokażmy nasze chińskie zegarki

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Paulus57 napisał(-a):

Myślę, że przyczyny są dwie: stosunkowo wysoka cena a także ich stylistyka, oryginalna ale nie dla każdego. 

Bardzo trafne uwagi, myślę również, ze gdyby dopracowali nazwę, byłoby znacznie lepiej 😁 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Bumcykcyku napisał(-a):

Bardzo trafne uwagi, myślę również, ze gdyby dopracowali nazwę, byłoby znacznie lepiej 😁 

Chińczycy mają z nazwami problem jak nie Fyita, to teraz Rmalti a nie odstaje od tej stylistyki znany Heimdallr. Pewnie można to wytłumaczyć obcością alfabetu łacińskiego, dla nich to pewnie jak dla nas ich znaki, niemniej mogliby jakiegoś obcokrajowca zapytać i uniknęliby łamaczy języków. :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Paulus57 napisał(-a):

Chińczycy mają z nazwami problem jak nie Fyita, to teraz Rmalti a nie odstaje od tej stylistyki znany Heimdallr. Pewnie można to wytłumaczyć obcością alfabetu łacińskiego, dla nich to pewnie jak dla nas ich znaki, niemniej mogliby jakiegoś obcokrajowca zapytać i uniknęliby łamaczy języków. :) 

Być może bardziej celują na rynek Arabski, pomijając kontynent Europejski  😣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Bumcykcyku napisał(-a):

Być może bardziej celują na rynek Arabski, pomijając kontynent Europejski  😣

Być może te nazwy łatwiej wypowiedzieć Arabom, ale tego nie wiem, nigdy Arabem nie byłem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heimdall bez "r" to bóg z mitologii nordyckiej więc może chcą północ Europy zaatakować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, marcinboro napisał(-a):

Zegarek fajny, ale zastanawia mnie, czy te chińskie nazwy np. Fiyta coś znaczą... Bo jest kilka marek na Ali, które robią całkiem fajne zegarki, ale mają specyficzne nazwy. Oczywiście z punktu widzenia języka polskiego :)

Np. PINDU...

Druga rzecz, angielskie nazwy chińskich zegarków. Steeldive, addiesdive, San Martin, nawet już Pagani Design są ok.

Ale jest firma, które robi całkiem ciekawe wizualnie zegarki, ale zamieszcza na kopercie nazwę Mysterious Code... Jak potem komuś wytłumaczyć o co chodzi z tym Mysterious Code...

Takie tam rozważania na marginesie chińskich zegarków :)

Zegarki Mysterious Code ciekawie się prezentują. Mam coś w planie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, bogdan57 napisał(-a):

jest ciekawy jednowskazówkowiec

Mnie jakoś jednowskazówkowce nie pociągają. Może kupię jak już będę miał ogarnięte (prawie) wszystkie tematy. Z MC mam w planie kwarca z płynącą sekundą z cyframi arabskimi. :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

Mnie jakoś jednowskazówkowce nie pociągają. Może kupię jak już będę miał ogarnięte (prawie) wszystkie tematy. Z MC mam w planie kwarca z płynącą sekundą z cyframi arabskimi. :) 

No własnie rzuciły mi się w oczy te całe Mysterious bo mają rozsądne ceny i desing aż nie tak bardzo w stylu daleko posuniętego "hommage".

Ale nazwę mogliby mieć np. "MC" i byłoby miło. A tak pół tarczy to napis "Mysterious Code" :)  I w przeciwieństwie np. do Phylidia chyba nie ma opcji kupna zegarka z tarczą bez nazwy firmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, marcinboro napisał(-a):

No własnie rzuciły mi się w oczy te całe Mysterious bo mają rozsądne ceny i desing aż nie tak bardzo w stylu daleko posuniętego "hommage".

Ale nazwę mogliby mieć np. "MC" i byłoby miło. A tak pół tarczy to napis "Mysterious Code" :)  I w przeciwieństwie np. do Phylidia chyba nie ma opcji kupna zegarka z tarczą bez nazwy firmy.

Mnie nazwa nie przeszkadza, przynajmniej coś znaczy, w przeciwieństwie do wielu będących lingwistycznymi dziwolągami. Zegarki bez nazwy wyglądają trochę jak ludzie w maskach. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do nazw, to najlepsze jest Lgxige :P. Mam jedną sztukę, w sumie nie wiem, po co, ale mam. Udaje Nautilusa. Miałem wcześniej Bagelsporta (chyba), który go udawał, potem mnie naszło, żeby znów kupić. I głównie leży. I niech leży. W końcu you never actually own a patek philippe. you merely look after it for the next generation ;)

Odnośnie Fiyty, to mam mieszane uczucia. Mam 3D, kupiłem dość tanio (któryś polski sklep się z tego wyprzedawał, a ta sztuka miała jeszcze porysowaną pleksę, czyli spory upust za kwadrans roboty). Design spoko, ale np. brak lumy to jakaś porażka przy tej wyjściowej cenie. I podstawowa miyota w środku.

Edytowane przez oszolom

Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, oszolom napisał(-a):

Co do nazw, to najlepsze jest Lgxige :P. Mam jedną sztukę, w sumie nie wiem, po co, ale mam. Udaje Nautilusa. Miałem wcześniej Bagelsporta (chyba), który go udawał, potem mnie naszło, żeby znów kupić. I głównie leży. I niech leży. W końcu you never actually own a patek philippe. you merely look after it for the next generation ;)

Odnośnie Fiyty, to mam mieszane uczucia. Mam 3D, kupiłem dość tanio (któryś polski sklep się z tego wyprzedawał, a ta sztuka miała jeszcze porysowaną pleksę, czyli spory upust za kwadrans roboty). Design spoko, ale np. brak lumy to jakaś porażka przy tej wyjściowej cenie. I podstawowa miyota w środku.

Pokaż fotkę Fyity.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Paulus57 napisał(-a):

Pewnie można to wytłumaczyć obcością alfabetu łacińskiego, dla nich to pewnie jak dla nas ich znaki, niemniej mogliby jakiegoś obcokrajowca zapytać i uniknęliby łamaczy języków. :) 

Takie wpadki językowe zdarzają się i większym międzynarodowym firmom. Pewnie kojarzycie samochód Mitsubishi Pajero. A wiecie dlaczego samochód pod tą nazwą miał praktycznie zerową sprzedaż w krajach Ameryki Południowej? Nie? To sprawdźcie co po hiszpańsku oznacza "pajero" :rolleyes:

https://pl.pons.com/tłumaczenie/hiszpański-polski/pajero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Paulus57 napisał(-a):

Pokaż fotkę Fyity.

 

56874567o44.jpg


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tylu latach nauki ruska, ciągle tą nazwę czytam niewłaściwie...

Edytowane przez petruss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, oszolom napisał(-a):

 

56874567o44.jpg

Kopuła pod mankiet nie wejdzie... ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@petruss - mam to samo :P

@Paulus - no nie wejdzie. i się bardzo łatwo rysuje. raz przez to, że tak odstaje, dwa - chyba jakiś miękki ten plastik dali. tak czy inaczej polerka łatwa, tylko mi się nie chce.


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój przedostatni zakup (ostatni w drodze) z listopadowych wyprzedaży na Ali. 

 

 

20221209_090333.jpg

 

20221209_090417.jpg

 

20221209_090447.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam powiedz pięknie by było i idealnie z czarnymi obwódkami 😝🤪😛😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, revolta4 napisał(-a):

Sam powiedz pięknie by było i idealnie z czarnymi obwódkami 😝🤪😛😜

Serio, nie rozumiem. Pięknie jest tak jak jest. Mnie np. nie podobają się monstery Seiko z czarnym bezelem. Jak dla mnie czarny z pomarańczowym sie trochę gryzą. Lepiej pasują szary i pomarańczowy a srebrny to taki trochę podobny do szarego. 

Przy ocenach moich wyborów weź pod uwagę, że to nie jest jeden wybrany albo jeden z kilku zegarków. Mam ich dosyć dużo i każdy kolejny ma coś nowego wnosić do zbiorów. Ten dodaje kolor tarczy (pierwszy pomarańczowy) i stalowy bezel a także kształt koperty. 

Każdy z nas ma inne oczekiwania i poczucie estetyki etc. Jak dla mnie kompromisem w naszych ocenach będzie Orient M-Force z pomarańczową tarcza i czarnymi obwódkami indeksów, ten mi się podoba a kolory będą takie jak Ty lubisz. :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Paulus57 napisał(-a):

Każdy z nas ma inne oczekiwania i poczucie estetyki

 

 

Cale szczęście bo było by nudno jakby każdemu podobało się to samo 

Przekomarzam się tylko. Nawiąże do postu który napisałem wcześniej. Miałem big mako z obwódkami srebrnymi  indeksów i wskazówek i sprzedałem nq rzecz m force z czarnymi obwódkami które mi bardziej pasowały. U ciebie mnogość zegarków to też argument 😀 " mninia " czarnych .srebrnych ,niebieskich, żółtych, białych obwódek ,bo możesz.....

Tyle odemnie 💪👊

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, revolta4 napisał(-a):

 

 

Cale szczęście bo było by nudno jakby każdemu podobało się to samo 

Przekomarzam się tylko. Nawiąże do postu który napisałem wcześniej. Miałem big mako z obwódkami srebrnymi  indeksów i wskazówek i sprzedałem nq rzecz m force z czarnymi obwódkami które mi bardziej pasowały. U ciebie mnogość zegarków to też argument 😀 " mninia " czarnych .srebrnych ,niebieskich, żółtych, białych obwódek ,bo możesz.....

Tyle odemnie 💪👊

Jak dla mnie Big Mako wygląda jak wypłowiały przy moim, ale przecież i on ma swoich zwolenników. Gusty... ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

Jak dla mnie Big Mako wygląda jak wypłowiały przy moim, ale przecież i on ma swoich zwolenników. Gusty... ;) 

No powiem nieskromnie ze swego czasu miałem jednocześnie 

Blue 

Orange 

Black 

Lume

I czarny z zielonym bezelem 

 

😀😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.