Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość sszwedo

Pokażmy nasze chińskie zegarki

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Rumcajs997 napisał(-a):

 

Nie czuję niczego podejrzanego, ale też ja raczej nie wyczuję różnicy między jakimś standardowym 110g, a 150g. Tutaj gość mówi, że niby 156g, to sporo:

 

 

Ten test też jest fajny:

 

 

EDIT:

Taka ciekawostka jeśli chodzi o tego San Martina z brązu, którego wrzucałem wcześniej. Wczoraj przyleciałem z UK i gość z security na lotnisku co na taśmie sprawdza bagaże nagle wziął tego San Martina do ręki i zaczął oglądać dosłownie centymetry od oczu z dosłownie każdego kąta. Ja patrzę na niego nie wiem o co chodzi i trwa to na prawdę dłuuuuugą chwilę, a ten ogląda i ogląda jak by bombę w tym zegarku wyczaił. Nagle mówi "Wow, ale świetny zegarek, nigdy w życiu nie słyszałem o tej firmie, ale zegarek jest rewelacyjny" 🤣

To całkiem niezły wynik. Jeśli 150 jest z wszystkimi ogniwami, to powiedziałbym nawet że jest dobrze, zczegolnie zważywszy na rozmiar. Myślałem, że będzie ok. 200 g.

Gość z lotniska pewnie sobie wygooglal firmę i kto wie, może dzięki Tobie nawet sprawił sobie gwiazdkowy prezent:lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.12.2022 o 20:27, Paulus57 napisał(-a):

Firmy które możesz akceptować bez większego ryzyka, to wg mnie: Sea-Gull, Cronos (ta z opinii innych), Sugess, Hruodland, Seestern (nie miałem do tej pory), Pagani Design, Steeldive, Berny, Natural Park, Boderry, Escapement Time, Tandorio, Merkur, Phylida, Guanqin. To marki które nie powinny Cię rozczarować. Przy czym zegarki tańsze zwykle są trochę mniej dopracowane, w sensie wykończenia, ale nie jest to jakaś 100% korelacja. 

Do tych co wyżej dodałbym jeszcze zegarki następujących firm, których do tej pory nie kupiłem, ale mam w planie: Lobinni, Rmalti, Lacz Denton, Rdunae, Mystrious Code, Proxima, I&W Carnival. 

Jest jeszcze jedna firma z ciekawymi modelami jak Reef Tiger, ale zdarzają im się wpadki a na dodatek do tanich nie należy. 

Dla mnie taka chińska piramida to:

1. Proxima

2 San Martin

3. Steeldive

4. Escapement Time

5. Pagani

6 Guanquin (czy jak to się pisze).

 

to jest według mnie kolejność z mojego subiektywnego punktu widzenia jeżeli mówimy o jakości wykonania:)

pozycje 3 i 4 to moim zdaniem ten sam poziom. 
oceniam na podstawie zegarków, które miałem na ręku.

Edytowane przez Reborn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U góry tej piramidy powinien znaleźć się Cronos :) 

IMG_20220712_140011.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie mialem :) Ale ja nie lubię homarów Suba/nurków Rolexa. 

IMG_20220712_140011.jpg

Edytowane przez Reborn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli ktos ma ochotę skubnąć takiego Milgausa, to jest teraz całkiem niezła promka. Przy zmianie waluty na $ i płatności kartą walutową + jakiś kodzik z neta, powinno wyjść ze 380zł finalnie, a zegarek jest zrobiony super:

 

425,37 zł 61%OFF | PAGANI projekt męska zegarki automatyczny zegarek mechaniczny dla mężczyzn zielony klasy NH35A luksusowe Sapphire Dive zegar ze stali nierdzewnej 2022

https://www.aliexpress.com/item/1005005028687372.html?UTABTest=aliabtest359606_508211&dp=16004neel35&aff_fcid=597c3289f66e4497bf98cd7006468e33-1671612123949-02120-NUUJNoAU&aff_fsk=NUUJNoAU&aff_platform=promotion&sk=NUUJNoAU&aff_trace_key=597c3289f66e4497bf98cd7006468e33-1671612123949-02120-NUUJNoAU&terminal_id=46a5f6a6b3884a44b36bd73dfec03b97&OLP=1084900408_f_group0&o_s_id=1084900408&afSmartRedirect=y

 

 

20220901_103023.jpg

20220901_103035.jpg

Edytowane przez Rumcajs997

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nurkowy… Ja bym raczej powiedział, że troche jak seiko alpinist.

Ale faktycznie ładny. 

Edytowane przez T Atomicus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minutes ago, T Atomicus said:

Nurkowy… Ja bym raczej powiedział, że troche jak seiko alpinist.

Ale faktycznie ładny. 

 

To Rolex Milgaus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedyś były IK Colouringi, czy jak to się tam zwało, udające milgaussa, nieźle zrobione i bardzo tanie :P


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Rumcajs997 napisał(-a):

 

To Rolex Milgaus.


A, ok. Moja powierzchowna znajmość świata zegarków tak daleko nie sięga.

(btw pisząc o jego rzekomej nurkowości, miałem na myśli opis u sprzedawcy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, alpaczino napisał(-a):

20221228_121047.jpg

Pozdrawiam
 

Dla porównania. :) 

 

IMG_20221031_092359.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdradzicie mi sekret jak zamawiacie zegarki powyżej 150 USD. Podoba mi się kilka zegarków powyżej tej ceny. Tak w okolicach 800 - 1000 zł. To taki mój limit zegarkowy.

W dniu 22.12.2022 o 19:43, Rumcajs997 napisał(-a):

20220226_161510.jpg

Jak z jakością wykonania tego modelu jestem niedaleki kliknięcia kup i  czy faktycznie są 4 ruchy na sekundę.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Piotr84 napisał(-a):

Zdradzicie mi sekret jak zamawiacie zegarki powyżej 150 USD. Podoba mi się kilka zegarków powyżej tej ceny. Tak w okolicach 800 - 1000 zł. To taki mój limit zegarkowy.

Jak z jakością wykonania tego modelu jestem niedaleki kliknięcia kup i  czy faktycznie są 4 ruchy na sekundę.

 

Mam podobny model. Z tego co pamiętam to 4 ruchy na sekundę wykonuje tylko sekundnik stopera (ten duży). Nie mam go w tej chwili pod ręką. Co do jakości, to najlepiej wykonany zegarek PD (z tych, które mam). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Piotr84 napisał(-a):

No napis rewelacja - ale "Jedna z tych godzin będzie Twoją ostatnią" byłoby lepsze tyle że sporo dłuższe... :) Jakbym miał firmę pogrzebową obligatoryjnie zamówiłbym dla wszystkich pracowników jako prezent pod choinkę... zwłaszcza że świetnie komponuje się z nazwą zegarka niby nie przez dwa "N" na końcu ale "Martin" i tak mi się skojarzył...

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.