Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość sszwedo

Pokażmy nasze chińskie zegarki

Rekomendowane odpowiedzi

Merkur Oceanmaster, czyli mix 6105 z Tuńczykiem :D

 

r0QxSmO.jpg


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny, co tam cyka? Testy lumy już były? Ile i gdzie? :wub:


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaka to niby dobra cena?

Podoba mi się to biorę.

Brałem z naszego bazarku i chyba jeszcze są ;)

Wiesz, za 300 USD to bym nie kupił, w tym zakresie cenowym jest wiele fajnych zegarków, jakie chciałbym mieć. Ale za 150USD? Już chętniej. Mam po prostu mniejszy budżet na zegarki :-)


Tanie zegarki są dobre, bo są dobre i tanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny, co tam cyka? Testy lumy już były? Ile i gdzie? :wub:

 

W środku siedzi NH35, które Merkur dumnie oznacza jako Cal 611 :P Luma to BWG9, świeci niezbyt intensywnie, ale długo, na niebiesko oczywiście. Ceramiczna wkładka fajnie odbija światło, ale przez to jej oznaczenia potrafią być mocno nieczytelne. Nadal można go upolować na ebay w niezłej cenie, dodatkowo jest też wersja "poprawna" https://www.ebay.co.uk/itm/6105-8110-Ceramic-Bezel-MERKUR-NH35-Tuna-Diver-Automatic-wristwatch-Man-Turtle-/182813102858

Edytowane przez dodge66

Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kusi ;) . To WR można traktować poważnie?


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W środku siedzi NH35, które Merkur dumnie oznacza jako Cal 611 :P Luma to BWG9, świeci niezbyt intensywnie, ale długo, na niebiesko oczywiście. Ceramiczna wkładka fajnie odbija światło, ale przez to jej oznaczenia potrafią być mocno nieczytelne. Nadal można go upolować na ebay w niezłej cenie, dodatkowo jest też wersja "poprawna" https://www.ebay.co.uk/itm/6105-8110-Ceramic-Bezel-MERKUR-NH35-Tuna-Diver-Automatic-wristwatch-Man-Turtle-/182813102858

Ja coś takiego znalazłem

https://www.ebay.pl/itm/Turtle-6105-8110-ALBezel-NH35-Tuna-Diver-Automatic-wrist-watch-Mens-diver-BLACK/273143418585?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2055119.m1438.l2649

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kusi ;) . To WR można traktować poważnie?

 

Myślę, że bliskie spotkania z wodą mu nie straszne  :) Trudno powiedzieć czy wytrzyma ciśnienie 20ATM, ale właściwie nie widzę powodów dlaczego miałoby się nie udać ;) Koronka ma solidny tubus i zaskakująco przyjemnie się nią operuje.

 

Ja coś takiego znalazłem

Też nieźle wygląda, choć cena nieco wyższa i brakuje ceramiki ;)


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze. Miałem już chińczyków nie kupować. A ten kusi, oj kusi.

 

No właśnie, przez moje ręce przeszło ze 20 kitajców, każdy miał jakiś feler, wyczyściłem się a tu wyskoczył diabełek z pudełka.  :o

 

@dodge66: Jakbyś się znudził nim, to daj znać. ;) 


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość liscak

 

Dzisiaj dojechał...28 dni...szkiełko szafir, bezel ceramika, piękna tarcza, automat Miyota - jestem zadowolony:) Bardzo porządnie wykonany zegarek!

 

attachicon.gifIMG_0681.jpg

 

attachicon.gifIMG_0680.jpg

 

attachicon.gifIMG_0679.jpg

 

prawie jak Wostok z meranom :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawie jak Wostok z meranom :)

Ten Debert to zdecydowanie homage Blancpain'a :)

 

@dodge66: Jakbyś się znudził nim, to daj znać. ;)

Będę pamiętał ;)


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę więcej zdjęć:

UNBwRMC.jpg

hxumbNJ.jpg

YaxFfIz.jpg

xwMV6ts.jpg


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny nawet. Jakie ma wymiary? Co tam cyka? Skrobniesz coś? :)

Koperta to praktycznie kopia 6105 Martina Sheena. Nie mam teraz dostępu do suwmiarki, jest szeroka, ale L2L to tylko 46/47mm więc nosi się idealnie :) Bezel nie ma najmniejszego luzu, klika zdecydowanie i solidnie, wszystko się centruje, choć kropka lumy na wkładce bezela jest przesunięta dosłownie o włos w lewo... Szczotkowanie jest równe, a polerka idealnie lustrzana. Grawer na dekielku jest nawet ciekawy i nie ma ostrych krawędzi, w przeciwieństwie do "M" na koronce :D Wskazówki mają wyraźną teksturę szczotkowania (trochę słabo to widać na zdjęciach). Ogólnie value for money :) Gumowy pasek w zestawie lubi łapać kurz, po powrocie z wyjazdu od razu go wymienię na tropic'a ^_^

 

Wygląda na bardzo płaski, ale chyba a to złudzenie?

Płaski nie jest, ale nie jest też grubasem - 12mm. Idealnie przykleja się do nadgarstka ze względu na zakrzywienie uszu i "wgłębienie" na dekielek ;)

Edytowane przez dodge66

Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaka to niby dobra cena?

Podoba mi się to biorę.

Brałem z naszego bazarku i chyba jeszcze są ;)

Ot burżuj , kapitalista :)


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wczoraj dotarł do mnie taki chiński zegarek. Pierwsze wrażenie są takie: Bardzo fajna pełno stalowa bransoleta z motylkowym zapięciem. Koperta. tarcza wykonana bardzo przyzwoicie. Niestety wykończenie estetyczne mechanizmu nie jest z górnej pólki choć dokładność na bardzo przyzwoitym poziomie, +6s na dobę. A prezentuje się bardzo dobrze. Zobaczymy jak będzie sprawował się z upywem czasu w trakcie codziennej eksploatacji. Cena była rewelacyjna.

 

post-64478-0-83729800-1524937374_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wczoraj dotarł do mnie taki chiński zegarek. Pierwsze wrażenie są takie: Bardzo fajna pełno stalowa bransoleta z motylkowym zapięciem. Koperta. tarcza wykonana bardzo przyzwoicie. Niestety wykończenie estetyczne mechanizmu nie jest z górnej pólki choć dokładność na bardzo przyzwoitym poziomie, +6s na dobę. A prezentuje się bardzo dobrze. Zobaczymy jak będzie sprawował się z upywem czasu w trakcie codziennej eksploatacji. Cena była rewelacyjna.

Ciekawy zegarek, co tam w środku siedzi? Jak sprawuje się automat, nakręca do końca po 8-12h noszenia?

 

Wysłane z mojego H3113 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co siedzi w środku dobre pytanie, może ktoś pozna po zdjęciu.Troszkę drażni to żółte szkło. Jeśli chodzi o dokręcanie to po pełnym dniu noszenia na pewno wytrzymuje 24 godziny, Dłużej nie testowałem, może poźniej.

post-64478-0-41302900-1525187418_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten mechanizm to standard shanghai / Tongji z modułem automatu, jeśli wytrzymuje 24h to już jest dobrze, ten mechanizm nie słynie z dobrze działającego automatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem trochę zdjęć  standard shanghai / Tongji  i ma jedynie datownik. A tutaj mamy trzy dodatkowe komplikacje. Dzień tygodnia , miesiąc i dzień/noc. Chyba, że to jakaś wariacja tego mechanizmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm Tongji jest też w wersji z komplikacjami (np zegarki Jaragar) chociaż z takim konkretnie układem tarcz jeszcze nie widziałem. Zerknij na charakterystyczny mostek balansu, to na 90% jest Tongji

post-76033-0-20736300-1525289971_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy jak będzie się sprawdzał w codziennej eksploatacji. Leci do mnie jeszcze chiński "G-shock" :-). Jak doleci to się pochwalę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.