Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość sszwedo

Pokażmy nasze chińskie zegarki

Rekomendowane odpowiedzi

W środku Miyota bez stop sekundy, świeci ale bez przesady ;) , korona zakręcana, ale bez uszczelki na gwincie ... nie sprawdzałem wodoszczelności.

Ogólnie nie ma się do czego przyczepić... no może jedynie troszkę do nowego typu zapięcia parnisowego... no i szkiełko mogłoby być troszkę bardziej zielone (jak np w Bagelsport).

 

RG 

 

Nie będziesz zawiedziony... ;)

A - mógłbyś Kolego - pokazać właśnie to zapięcie ? Zapięte i rozpięte...Z góry - dzięki, nosiłem się już od jakiegoś czasu z zakupem...to i chciałbym się upewnić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie samo zapięcie jest dobrze wykonane tylko niewystarczająco się rozkłada i dość ciasno przechodzi przez dłoń podczas zakładania / ściągania zegarka. 

Jeszcze średnio mi się podoba ten element zaznaczony na poniższym zdjęciu... jest wygięty przeciwnie do nadgarstka i tak dziwnie odstaje gdy bransoleta jest zapięta... no ale to są niuanse ;)

 

15d1a49ab14a.jpg

 

RG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jarozlaw

Zamówiłem tego deberta tydzień temu, zobaczymy jak na żywo wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się co raz bardziej skłaniam ku takiemu:

 

46df428fdfd0.jpg

 

To nowa wersja z białym trójkątem na bezelu zamiast kropki ... poprawili też dekiel, który jest teraz pełniejszy i wg mnie lepiej wygląda niż w starszej wersji.

 

RG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jarozlaw

za bardzo daje omegą, jak na moje gusta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem tego deberta tydzień temu, zobaczymy jak na żywo wygląda.

Wg. mnie na żywo jest lepiej niż na fotkach...ale - co kto lubi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, przyszedł właśnie z naprawy u naszych małych chińskich rączek. Trwało to ok. 3 miesiące i zapytam czy ktoś zna ten werk. Nie pamiętam jak był zaraz po zakupie czy tak głośno się kręcił. Odgłos jak z łożyska kulkowego. Podpowiedźcie czy dać go zegarmistrza do smarowania . Czy ten model tak ma. Zegarek jak dla mnie bdobrze wykonany - przynajmniej wizualnie. Zdjecia nie odzwierciedlają zegarka. Uszkodzenie polegało na odkręceniu się jakiejś śrubki. dc45235848541a94869ff1f71f92fd34.jpg0f9991fbde5f3817b668c82be414b2bd.jpg

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka
A to inne moje chinole, z których jestem bardzo zadowolony. 28905f85a1ca0ebad29ed81b0329888a.jpg1fbbc3010700c750c1f954544fd42000.jpg31049e44b7d23b8b66baf31ff9ba7d36.jpg

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Witam, przyszedł właśnie z naprawy u naszych małych chińskich rączek. Trwało to ok. 3 miesiące i zapytam czy ktoś zna ten werk. Nie pamiętam jak był zaraz po zakupie czy tak głośno się kręcił. Odgłos jak z łożyska kulkowego. Podpowiedźcie czy dać go zegarmistrza do smarowania . Czy ten model tak ma. Zegarek jak dla mnie bdobrze wykonany - przynajmniej wizualnie. Zdjecia nie odzwierciedlają zegarka. Uszkodzenie polegało na odkręceniu się jakiejś śrubki.

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka
A to inne moje chinole, z których jestem bardzo zadowolony.

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

A to winowajca naprawy. ed3bea515908ffde959e96f3a35e7ed9.jpg

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A te cycki z boku to atrapa chyba? Werk najpewniej ST2505, miałem w Parnisie i faktycznie lekko hałasował. 


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A te cycki z boku to atrapa chyba? Werk najpewniej ST2505, miałem w Parnisie i faktycznie lekko hałasował.

Jeden tak drugi nie. Jednym ustawiam dzień tygodnia - dolny, górny zablokowany. Z lewej na dole jest mniejszy cycek do ustawiania dnia miesiąca.

 

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Jeden tak drugi nie. Jednym ustawiam dzień tygodnia - dolny, górny zablokowany. Z lewej na dole jest mniejszy cycek do ustawiania dnia miesiąca.

 

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Można powiedzieć, że odgłos nawet jakby rozdrabnianie w moździerzu. Tylko że cichsze.

 

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie tego Carnivala okrutnie słabe, na innych wszystko widać a na nim szkoda gadać. Czyli po prawej masz dni tygodnia na tarczy? W Parnisie tam była rezerwa naciągu... no to nie wiem czy to ST2505. Reszta się zgadza.     


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie tego Carnivala okrutnie słabe, na innych wszystko widać a na nim szkoda gadać. Czyli po prawej masz dni tygodnia na tarczy? W Parnisie tam była rezerwa naciągu... no to nie wiem czy to ST2505. Reszta się zgadza.

Sorki ale robione z telefonu myślę, że teraz będą lepsze.00407b7a41fc225fadd4765120f508cc.jpg989ce98e02c2532671be498021e34409.jpg57b0e9130bada9634b26233ec8217450.jpgb0798b7dc8a9efb04c4eaae32b323c25.jpg

 

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie tego Carnivala okrutnie słabe, na innych wszystko widać a na nim szkoda gadać. Czyli po prawej masz dni tygodnia na tarczy? W Parnisie tam była rezerwa naciągu... no to nie wiem czy to ST2505. Reszta się zgadza.     

No ale wygląda na jakąś odmianę czy kopię ST25. Więc powinien być głośny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale wygląda na jakąś odmianę czy kopię ST25. Więc powinien być głośny.

Ale czy powinien być głośny wahnik. Dzięk jak pisałem przypomina rozdrabnianie w moździerzu.

 

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Jednak wahnik porusza się dość swobodnie. Nie wiem czy śmigać do zegarmistrza?

 

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale wygląda na jakąś odmianę czy kopię ST25. Więc powinien być głośny.

Zgadza się. Z tego co pamiętam wahnik ST25 był wyraźnie słyszalny przy normalnym, codziennym użytkowaniu. Bardziej słyszalny niż przykładowo wahniki Miyoty 8215, które miałem w dwóch różnych zegarach. 

 

Ale czy powinien być głośny wahnik. Dzięk jak pisałem przypomina rozdrabnianie w moździerzu.

 

Czyli bije, stuka? Może faktycznie podejdź do mechesa.  


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Z tego co pamiętam wahnik ST25 był wyraźnie słyszalny przy normalnym, codziennym użytkowaniu. Bardziej słyszalny niż przykładowo wahniki Miyoty 8215, które miałem w dwóch różnych zegarach.

 

Czyli bije, stuka? Może faktycznie podejdź do mechesa.

Właśnie nie raczej nie stuka i nie ma bicia tylko dźwięk tak jakby tarcia "Ala moździerz".

 

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie raczej nie stuka i nie ma bicia tylko dźwięk tak jakby tarcia "Ala moździerz".

 

Aha, to mamy różne doświadczenia z moździerzami,  u mnie się w nich raczej ubija niż uciera.  :P  Jak tarcie, to faktycznie tak było z moim Parnisem na tym werku, było wyraźnie, wręcz denerwująco słyszalne.


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jarozlaw

Seagull st25, czytaj - naręczny młynek do kawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seagull st25, czytaj - naręczny młynek do kawy.

Jak możemy określić ten werk? Prócz doznać dochodzących do uszu. Jest przyzwoity ?

 

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak możemy określić ten werk? Prócz doznać dochodzących do uszu. Jest przyzwoity ?

 

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Z mojego doświadczenia : mechanizm z rodziny st25.. - posiadam Parnisa z tym werkiem od jakiegoś roku, uważam że jest naprawdę dobry - jak na razie niezawodny , przyzwoicie wykonany i dokładny...stosowany jest w wielu tzw. microbrandach / Gerlach także/ dobrze oceniany także za oceanem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jarozlaw

Dobry werk, przede wszystkim nie klon, tylko twór chińskiej myśli technicznej. Po nasmarowaniu i regulacji, na poziomie szwajcarskiego chronometru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak możemy określić ten werk? Prócz doznać dochodzących do uszu. Jest przyzwoity ?

 

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Oprócz głośnego wahnika - nie mam zastrzeżeń, ale mówię to po jednej sztuce, którą mam od kilku lat i noszę sporadycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.