Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość sszwedo

Pokażmy nasze chińskie zegarki

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za wyjaśnienie :-)

Czyli przez kilka dni, metodą prób i błędów będę odkładać go w każdej z pozycji, aż w końcu uda się go lekko "zwolnić".

Co by nie było, jestem w pełni zadowolony z zakupu. A w niedalekiej przyszłości, zmieniam jednak pasek, bo ta chińska skóra, to chyba z dinozaura jest

Z dinozaura to nie ale ze smoka chyba. Lepiej wymienic bedzie fajniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mam jeszcze jedno pytanie, odnośnie tego Parnisa.

Jak patrzę na szkiełko pod pewnym kątem, widzę fioletową poświatę (coś jak w okularach z antyrefleksem). Nigdzie nie znalazłem żadnej głębszej informacji, co za szkło jest w tym modelu, prócz zwykłego opisu, że kwarc.

Ten mieniący się kolor, to jakaś dodatkowa cecha, czy to jakaś chińska magia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak :)

 

Wytapane z mojego Huawei P9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sądziłem W OGÓLE, że Parnis zastosuje powłokę antyrefleksyjną. Czyli kolejny pozytyw

 

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przewaznie zegarki w bocznych pozycjach (koronka w doł/górę) zwalniają. 11s/doba mozna dzieki temu zniewlować do prawie 0.

 

powłoka- no nie wiem czy antyrefkleks.... poświatę fioletową miałem w podróbie z egiptu (dość dobrze wykonanej) za 50$, jakoś nie wierzę, że za 50dolkow był AR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przewaznie zegarki w bocznych pozycjach (koronka w doł/górę) zwalniają. 11s/doba mozna dzieki temu zniewlować do prawie 0.

 

powłoka- no nie wiem czy antyrefkleks.... poświatę fioletową miałem w podróbie z egiptu (dość dobrze wykonanej) za 50$, jakoś nie wierzę, że za 50dolkow był AR

Właśnie próbuję od kilku dni odkładać na noc koronką na dół zegarek. Z moich pomiarów wynika, że za bardzo poprawy nie ma.

Pewnie pozostanie się przyzwyczaić i raz na tydzień ustawić zegarek od nowa. Chyba, że już dopadnie mnie wysoki stan lenistwa, to poszukam dobrego zegarmistrza, który nie będzie bał się chińczyka.

 

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potestuj z koronką w górze, lub pionowo na mocowaniu paska (tarcza prostopadła do podloża) oraz to samo tlyko do góry nogami. no musi byc jakas pozycja, w której zwalnia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączyłem do klubu posiadaczy chińczyków z Sea-gullem M182SK
 
image-20160819_180900.jpg

Strasznie mi się podobał ten zegarek od kiedy go zobaczyłem. Zalety:
1. Bardzo lekki
2. Bardzo starannie wykonany
3. Nie ma datownika
4. Ma ręczne dokręcanie sprężyny
Update: 

5. Bardzo wydajny mechanizm nakręcania automatycznego. Na zdjęciu widać, że sprężyna był nakręcona ledwie co, godzinę później  była już ciaśniutko, a nie mogę powiedzieć, żebym jakoś bardzo czesto machał ręką (pracuję przy komputerze)

3 i 4 czynią z niego idealny zegarek casualowy, nie muszę kupować kolejnego rotomatu, jak stanie, nakręcenie i ustawienie godziny to jakieś 15s. W przypadku mojego EDC (sekio SNZG15) trzeba go najpierw wrzucić do rotomatu albo pomachać nim, później ustawić oba datowniki upewniając się, że jest odpowiednia godzina AM/PM... nienawidzę tego robić.

Wady:
1. Mimo starannego wykonanania, wygląda jednak jakoś trochę tanio (mnie to nie przeszkadza)
2. Mało czytelny, nawet jak na skeletona. Wskazówki są drobne, mało różnią się od siebie i w słabym świetle po prostu trzeba komórkę wyciągnąć (albo zapalniczkę)
3. Nie podoba mi się koronka, acz w sumie dość pasuje do koperty
4. Wkurza mnie brak indeksu dla godziny 12

Edytowane przez Dijx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka sytuacja:

 

r9k686.jpg


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tisell pilot:

post-83330-0-15884600-1472188807_thumb.jpg

 

Przed zakupem myślałęm o pilocie Laco albo Steinhart, ale nie żałuję wyboru chińczyka. Nawet pasek nie jest taki zły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

149$ w oficjalnym sklepie:

 

http://shop2.tisellkr.cafe24.com/product/TISELL-Pilot-Watch-43mm-Type-B-Sea-gull-ST25-Automatic-Super-LuminovaC-1/22/?cate_no=1&display_group=2

 

Dodatkowo pasek przyszedł na lepszym pasku, tamte się chyba skończyły :)

 

Ogólnie w tej cenie super alternatywa, dobrze wykonany, polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W automacie?

 

Wersja którą rozważałem kosztuje 300 euro, wiec to by była super cena. Mogę zapytać gdzie takie okazje się trafiają?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest na grupie czasoholikow na fb. uzywka ma sie rozumiec i kwarcyk. Za 300 teraz.

Edytowane przez Jaroslaw Jerry Esowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra cena, za tyle bym go przytulił jako drugiego pilota do kolekcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość breslauer

taki się trafił z mechanizmem Sea-Gull'a

post-41858-0-04020700-1472577691_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imo powyżej +/-30 sek./doba jest zasadne grzebanie w zegarku  :)

Cholera, moja pasja do vintage z niskiej półki sprawiła, że mam zupełnie inną tolerancję... W granicach 4 minut na dobę jest ok ;)

A w temacie Parników, to mój jedyny robi ciut mniej niż minutę na dobę, więc zupełnie ok. Jak chcę coś dokładnego, to zakładam kwarca...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że tak, ja rzadko noszę dłużej jeden zegarek niż 2 dni i szczerze to nawet za bardzo nie znam dokładnych odchyłek swoich automatów, no może tak z grubsza jak odkładam do skrzynki i obok leży jakiś radiowiec a od niego właśnie ustawiałem to zerknę.

Na pewno nie testuje odkładania w różnych pozycjach ^_^  

A właśnie jakbym nosił tylko jeden zegarek i byłby to automat to odchyłka powyżej 30 sek. na dobe raczej bym niezaakcetował ;)

Miałem jeden z odchyłką ponad  2 minuty i wcale mi to nie przeszkadzało ale właśnie tylko noszony góra dwa dni i na tydzień/dwa wracał do pudełka  :)

Dlatego imo zasadne jest grzebanie w zegarku powyżej tych 30 sek./doba, jak Ktoś nosi tylko jeden zegarek bo mniej powinno sie zaakcetować bo to nie kwarc  ;)

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, jak to jeden jedyny zegarek, to odchyłka rzędu 45 sekund daję 1,5 minuty na dwa dni, to się robi upierdliwe. Mam dwa "dyżurne" zegarki mechaniczne, które noszę czasem po kilka dni. O ile stare Seiko łapie minutę w tydzień może, to J. Springs pewnie ze 3-4, co momentami drażni. Ale z reguły codziennie co innego na łapce ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka sytuacja:

 

Piotrze świetny ten Parnis a'la PAM, czy to ten z naszego bazarku, co się ostatnio sprzedawał?


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

149$ w oficjalnym sklepie:

 

http://shop2.tisellkr.cafe24.com/product/TISELL-Pilot-Watch-43mm-Type-B-Sea-gull-ST25-Automatic-Super-LuminovaC-1/22/?cate_no=1&display_group=2

 

Dodatkowo pasek przyszedł na lepszym pasku, tamte się chyba skończyły :)

 

Ogólnie w tej cenie super alternatywa, dobrze wykonany, polecam.

za ta kwote wy ralbym jednak orienta fliegera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.