Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Krystian

Piłka nożna, football, soccer czy jak kto zwał

Rekomendowane odpowiedzi

To mecz bez znaczenia był. Kolejna przekąska we współczesnym futbolowym "Wielkim żarciu" za arabskie pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jutro na kaca (lub poprawiny : D)derby Londynu Tottenahm vs Diego Costa oraz Southamton vs Arsenal (tyle samo pts w tabeli). To jest piłka !


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lincoln już trochę odpowiedział za mnie.

 

Liga Mistrzów: nuda, gigantyzm, przewidywalność, skostnienie (oczywiście - raz do roku obowiązkowa "niespodzianka" w fazie grupowej, by zachować pozory) i - najważniejsze - przesyt.

Liga Europejska: nuda i nieuzasadniony gigantyzm.

 

Gdyby o wspólczesnej europejskiej piłce powstał film, to powinien go zrobić Marco Ferreri, a właściwie to wyprzedził czasy i już zrobił go wiele lat temu:

 

Co do LE się zgodzę, ale moje odczucia przy LM są inne - co roku giganci potrafią zaskoczyć pozytywnie / negatywnie i to już prawie w każdej fazie budzi sporo emocji. A mała garstka polaków zawsze dodaje smaczku ;) Z drugiej strony trafiają się też kiepskie widowiska, ale w moim odczuciu ich liczba nie powoduje, że LM jest kiepska..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale to ciągle właściwie to samo towarzystwo, co roku/co dwa lata te same pary, jak nie w grupie, to w fazie pucharowej. Wczoraj przypomniałem sobie, jak fajnie bywało, gdy np. Crvena Zvezda eliminowała Bayern w półfinale Pucharu Europy. Nie miała więcej pieniędzy, ale była lepsza! Albo Sparta Praga bijąca Marsylię, CSKA Sofia - Liverpool. Albo gdy o Puchar walczyły w finale ekipy ze Szwecji, Rumunii, Belgii, Szkocji. Teraz nawet Holendrów, Portugalczyków i Francuzów trudno sobie wyobrazić. Prawo Bosmana i rozrost Ligi Mistrzów popsuły moim zdaniem całą zabawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale to ciągle właściwie to samo towarzystwo, co roku/co dwa lata te same pary, jak nie w grupie, to w fazie pucharowej. Wczoraj przypomniałem sobie, jak fajnie bywało, gdy np. Crvena Zvezda eliminowała Bayern w półfinale Pucharu Europy. Nie miała więcej pieniędzy, ale była lepsza! Albo Sparta Praga bijąca Marsylię, CSKA Sofia - Liverpool. Albo gdy o Puchar walczyły w finale ekipy ze Szwecji, Rumunii, Belgii, Szkocji. Teraz nawet Holendrów, Portugalczyków i Francuzów trudno sobie wyobrazić. Prawo Bosmana i rozrost Ligi Mistrzów popsuły moim zdaniem całą zabawę.

Trudno się nie zgodzić.W tym wypadku w europejskiej piłce brakuje zasad finansowego "fair play",.Bogaty jest coraz bogatszy.,a biedny coraz biedniejszy.,W amerykańskich profesjonalnych ligach np.NBA zasady draftu i salary cap wyrównują poziom,.Bez tych zasad co roku w finałach NBA oglądalibyśmy zmagania Knicks vs Lakers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz dzis gala ballon d'or. jak typujecie? messi cristiano czy neuer? ciekawe co na nadgarstkach zobaczymy. a kilka osobistosci bedzie.

wg mnie powinien wygrac cr, ale ile osob tyle zdan. zlota pilka nie jest juz dla mnie tak prestizowa nagroda jak kiedys. co prawda nie mozna sie dostac do finalowej trojki nie bedac swietnym pilkarzem, ale nie zmienia to faktu ze jest to konkurs "kto jest bardziej popularny, medialny i ma dobry PR" w tym roku promuja neuera. jest mistrzem swiata, liczy sie mundial, niedoceniana pozycja bramkarza bla bla bla. a casillas? a sneider z potrojna korona i wicemistrzostwem swiata? zobaczymy. mam nadzieje ze nie wygra messi, bo choc pilkarzem jest swietnym, to w ubieglym roku nie pokazal nic szczegolnego, na mundialu rowniez. wyrozniajaca postacia w druzynie argentyny byl di maria i romero. ronaldo kilka razy pokazal sie juz w hublocie m. in. rok temu, ciekawi mnie co zaloza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę to generalnie podobnie do Ciebie. Żadnych przewidywań itd. nie czytałem ale jak dla mnie Messi na 100% nie wygra, a szanse Neuera na zdobycie złotej piłki oceniłbym na 1 do 4. I co by nie mówić (bo Krystyna chyba tak ostatni miesiąc troszkę podupadł z formą strzelecką) to tych bramek nastukał od groma. Niespodzianki nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkąd Messi się skończył Krystyna nie ma konkurencji.


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkąd Messi się skończył Krystyna nie ma konkurencji.

Hm nie czuje tutaj żartu, a jeśli to faktycznie serio, to chyba nie widziałeś dwóch ostatnich meczów Barcy ;)

BTW wole real;)

 

Wysłane z z1c

Edytowane przez krycha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nagroda jest od stycznia do grudnia 2014, , a nie 2015. :P


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nagroda jest od stycznia do grudnia 2014, , a nie 2015.

Wtedy tak, ale pasuje edytować post, że Messi się z powrotem zaczął w 2015 ;)

 

Wysłane z z1c

Edytowane przez krycha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krycha wstrzymałbym się z werdyktem czy Messi się z powrotem zaczął w 2015r. Kiedyś bardzo lubiłem oglądać jego "wyczyny" na boisku i ceniłem go za to ale po tym co pokazał w minionym roku stracił w moich oczach i to bardzo.

Uważam też, że Barcelona może i lepiej radziłaby sobie bez Messiego, a za pieniądze z jego sprzedaży mogliby zrobić konkretne "zakupy". No cóż, jak na razie to pozostało im walczyć z tym co mają. ;)


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Pawłem Czado: http://czado.blox.pl/2015/01/Cristiano-Ronaldo-Ze-co.html#blog

 

Też głosowałbym na Neuera, mimo moich niemieckich antypatii.

a ja nie do konca. neuer byl swietny w tym roku, ale skoro mowa o mundialu, to uwazam ze gdyby weinderfeller stal w bramce niemiec, rowniez zdobyliby mistrzostwo. niemcy mieli bardzo dobrych pilkarzy na kazdej pozycji, a portugalia? wyroznia sie tam ronaldo, coentrao i pepe. no i ronaldo mial kontuzje kolana. faktycznie gdyby nie jego swietny wystep ze szwecja, w ogole portugalia nie pojechalaby na mundial. tekst uwazam za mocno subiektywny. choc moja opinia tez na taka wyglada :D pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w BPL ciekawy mecz Arsenal 5 AVL 0 ,doskonała gra Oezila i kolejny mecz Ospiny z czystym kontem.,Za kilka minut kickoff w meczu SOU vs SWA w bramce Swansea Lukasz Fabiański,Warto tez odnotować wczorajszego gola Marcina Wasilewskiego w meczu MUN vs LEI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja nie do konca. neuer byl swietny w tym roku, ale skoro mowa o mundialu, to uwazam ze gdyby weinderfeller stal w bramce niemiec, rowniez zdobyliby mistrzostwo. niemcy mieli bardzo dobrych pilkarzy na kazdej pozycji, a portugalia? wyroznia sie tam ronaldo, coentrao i pepe. no i ronaldo mial kontuzje kolana. faktycznie gdyby nie jego swietny wystep ze szwecja, w ogole portugalia nie pojechalaby na mundial. tekst uwazam za mocno subiektywny. choc moja opinia tez na taka wyglada :D pozdro

 

Twoje argumenty mogą przekonywać, choć z Weidenfellerem Niemcy nie wygraliby jednak z... Algierią. Mnie Złota Piłka już wiele razy irytowała - np. w roku, gdy Deco przegrał z Szewczenką, czy w latach, gdy wygrywali Biełanow (hehe, nie pamiętam osobiście, ale wiadomo), van Basten w 1992, Owen, a odkąd plebiscyt jest wspólny z FIFIA - oczywiście rok 2010 i odległa lokata Forlana ;) Cóż, taki urok plebiscytów.

 

Myślę, że warto wspomnieć na naszym forum Udo Lattka. Trenerem był świetnym, mimo że Franz B. miał po jego pierwszym odejściu z Bayernu powiedzieć, że "był tu tylko tragarzem walizek". ja Lattka chyba na zawsze w pierwszym rzędzie kojarzyć będę z epizodem w Schalke - bo wtedy się o nim dowiedziałem, z jednego z numerów "Sport Bildu" (nigdy sobie nie daruję tego, że wszystkich moich 5 numerów z lat 1990-93... zgubiłem!!!). Było tam chyba też to zdjęcie:

 

lwPl0Y+L+7Kf_RXSprHPrmnz8s6oyI_eqnZCpELp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam te sportowe buty wiązane na druty przez pokrętło, to był hit! moich młodych lat  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Puma Disc System

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ilu kolegów oglądało w niedziele Super Bowl w sumie to  futbol.,Moim zdaniem najlepszy finał jaki widziałem,Świetna gra Braddy'ego i przede wszystkim wyczyn Malcolma Butlera,który w ostatnich sekundach meczu uratował drużynę w beznadziejnej sytuacji,.https://twitter.com/nfl/status/562086768577507329

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslę, że garstka może by się uzbierała, w Polsce to sport niszowy, u nas bardziej w soccer się gra :P :P :P


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udo Lattek byl bardzo dobrym trenerem, wygral w koncu wszystkie miedzynarodowe puchary. A BVB znowu przegralo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie porównujmy Futbolu Amerykańskiego do piłki nożnej bo nie ma tutaj elementów wspólnych... Jeśli już to rugby można porównywać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.