Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Adi

Orient "BIG MAKO" - pierwsze odczucia

Rekomendowane odpowiedzi

Dokręcanie w Orientach jest mniej więcej tak potrzebne, jak rybie potrzebne są uszy. Toż tym zegarkiem wystarczy drgnąć i mechanizm już cyka.

Święta prawda. Tego Orienta wystarczy praktycznie wziąć do ręki już wskazówka rusza ( w przeciwieństwie do ETY, gdzie trzeba klika dobrych razy pokrecić koronką, żeby wystartował).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że ma chęci do "cykania" to chyba dobrze ;)

Sprawdziłem/pomierzyłem jak mój sobie radzi z tą dokładnością .

Pomiaru dokonywałem za pomocą porównań z "atomowcem" Casio i okazuje się, że jest to równe (i zawsze) +7s/24h.

Chyba czeka mojego XL letka kalibracja (?) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny zegar , za te pieniądze cieżko kupić cos lepszego .


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.....jest to równe (i zawsze) +7s/24h.

Chyba czeka mojego XL letka kalibracja (?) :)

Poczekaj trochę z tą lekka kalibracją, niech werk się "ułoży". Kolega w czasie wakacji udał sie do zegarmistrza właśnie z taką regulacją (ok +10s/24) i fachura odmówił, stwierdził, że tak może być :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

i okazuje się, że jest to równe (i zawsze) +7s/24h.

Chyba czeka mojego XL letka kalibracja (?) :)

 

Tę kalibrację sobie póki co sobie odpuść. +7s/24h to bardzo dobry wynik. Poza tym, jeśli zegarek trochę spieszy zaraz po zakupie to dobrze, bo z czasem zegarki mechaniczne mają tendencję do zwalniania. Jak byś się teraz udał do zegarmistrza i ten wyregulował Ci zegarek do 0s/24h, to może się okazać, że za miesiąc/dwa/pół roku będziesz miał -7s/24h, a to już gorsza opcja, bo lepiej jak się zegarek trochę spieszy niż jak się spóźnia (przynajmniej wszędzie zdążysz na czas :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzebałem trochę temat, bo minęły 3 lata, ale widzę że ten zegarek teraz jest prawie dwa razy droższy niż tutaj piszecie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś porównywał może Big Mako XL do Blue Mako II oraz Raya II? Wiem, że BMXL jest większy, a BM ma cyfry ;P, ale może jeszcze jakieś inne istotne przemyślenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inne mechanizmy. Mako II i Ray II mają nowocześniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktos byl chetny to mam nowego big mako na sprzedaz

Kolor niebiebieski na bransolecie cena dla forum 750

Kolor niebiebieski na bransolecie cena dla forum 750

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten mechanizm to można cofać? Serio pytam. Nie znalazłem w instrukcji. Mojego EDOX nie.... a ten wlaśnie myślę. Zwłaszcza, że po kalibracji w serwisie. 658c87c124d0b6a109b660ba657428a8.jpg

 

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dziekuję, zmieniłem do przodu.

 

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna recenzja.Myśle,ze to dobry wybór na codzienny zegarek,no i 44mm  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzed wielu, wielu lat. Miło, że ją nadal czytacie. Już ponad 60 000 wyświetleń. Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Witam Szanowne Grono. Świetna recenzja, która przyczyniła się do nabycia czarnego Mako XL. 

Zegarek leży dobrze na moim 17.5 - 18 cm nadgarstku. Wszystko wygląda świetnie i działa jak należy. Nie dopatrzyłem się problemów z klamrą. Oczywiście potwierdzam że luma jest jest krótkotrwała i raczej słaba. Zegarek zakupiłem na Dutyfreeislandshop w dobrej cenie. Po ponad 20-sto dniowej podróży, z czego 12 przeleżał w WER Zabrze (nie polecam) gdzie doliczyli mi podatek przyszedł cały i zdrowy. Świetny zegarek dla kogoś kto zastanawia się nad kupnem automatycznego nurka. Niestety zegarek nie posiada przedłużanej klamry do używania z pianką i tu pytanie do forumowiczów:    Czy możecie polecić/podrzucić jakiś namiar na takie klamry w rozsądnej cenie ?

 

IMG 0599

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.