Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
eye_lip

Co nam w ....CD (i nie tylko) gra?

Rekomendowane odpowiedzi

Już dawno nie grają black metalu, ale muzykę dalej robią świetną.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze, to wolę ich jak już przestali grać black metal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy kto co słucha i lubi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś mam smaka na Niemena po angielsku 🙂

 

IMG_20240210_105200.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, paul221 napisał(-a):

Dziś mam smaka na Niemena po angielsku 🙂

 

 

Dawno nie słuchałem, muszę do niej wrócić.

 

W dniu 8.02.2024 o 16:20, paul221 napisał(-a):

Dziś jedna z moich ulubionych płyt Bowiego 😍 Kupiłem ją kiedyś w likwidującym się sklepie muzycznym za 19,99.

 

 

To akurat moja ulubiona płyta Bowiego. Lata 90. zrozumiał znakomicie, poszedł znów do przodu, zachowując przy tym swój styl. Szczególnie lubię piosenkę "Strangers When We Meet", która w innej, też bardzo dobrej wersji jest na soundtracku Buddha Of Suburbia".

 

W dniu 8.02.2024 o 18:53, kingcrimson napisał(-a):

Tej akurat nie znam ale skoro polecasz to muszę poznać 😀

 

 Ja też polecam :)

 

A u mnie teraz świetna płyta z niezapomnianym projektem graficznym:

 

aDSC05390.thumb.JPG.a1d435566c02cb1b40eca716d4a1f6ea.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Edmund Exley napisał(-a):

 

Dawno nie słuchałem, muszę do niej wrócić.

 

 

To akurat moja ulubiona płyta Bowiego. Lata 90. zrozumiał znakomicie, poszedł znów do przodu, zachowując przy tym swój styl. Szczególnie lubię piosenkę "Strangers When We Meet", która w innej, też bardzo dobrej wersji jest na soundtracku Buddha Of Suburbia".

 

 

 Ja też polecam :)

 

A u mnie teraz świetna płyta z niezapomnianym projektem graficznym:

 

aDSC05390.thumb.JPG.a1d435566c02cb1b40eca716d4a1f6ea.JPG

Dla mnie to najlepsza płyta XXI wieku. Zawiera wszystko co w muzyce lubię najbardziej. Obserwując scenę muzyczną nie sądzę, że powstanie coś równie pomnikowego. Oczywiście dla mnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, kingcrimson napisał(-a):

Dla mnie to najlepsza płyta XXI wieku.

 

Nie zastanawiałem się nad tym nigdy, bo... znam w sumie bardzo mało płyt z XXI wieku. Cóż, trochę wstyd się przyznać, ale tak jest. Gdybym więc miał wskazać swój typ, to pewnie też podałbym właśnie "Lateralus". Twój post sprawił, że zajrzałem do kilku rankingów - w niektórych po dwa albumy w pierwszych piątkach mają Radiohead (kiedyś z ciekawości wysłuchałem dwóch czy trzech albumów) i Arcade Fire (niestety jeszcze nie znam). Wysoko jest też "Blackstar" Bowiego. Jest też sporo wykonawców, których zupełnie nie kojarzę - może przyjdzie kiedyś czas na nadrobienie tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Edmund Exley napisał(-a):

 

Nie zastanawiałem się nad tym nigdy, bo... znam w sumie bardzo mało płyt z XXI wieku. Cóż, trochę wstyd się przyznać, ale tak jest. Gdybym więc miał wskazać swój typ, to pewnie też podałbym właśnie "Lateralus". Twój post sprawił, że zajrzałem do kilku rankingów - w niektórych po dwa albumy w pierwszych piątkach mają Radiohead (kiedyś z ciekawości wysłuchałem dwóch czy trzech albumów) i Arcade Fire (niestety jeszcze nie znam). Wysoko jest też "Blackstar" Bowiego. Jest też sporo wykonawców, których zupełnie nie kojarzę - może przyjdzie kiedyś czas na nadrobienie tego.

Pewnie dlatego, że XXI wieku jest muzycznie mocno wtórny. Lateralus też czerpie ale z najlepszych wzorców bo z King Crimson :). W obecnych czasach rankingi najlepszych płyt to niestety już raczej tylko rankingi popularności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lateralus to jest kosmos absolutny! Ciężko podać coś powstałe już w XXI wieku, co byłoby tak dobre. Może debiut The Mars Volta ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, paul221 napisał(-a):

Lateralus to jest kosmos absolutny! Ciężko podać coś powstałe już w XXI wieku, co byłoby tak dobre. Może debiut The Mars Volta ..

Znam tę płytę, bardzo mi się podobała ale w moim przypadku nie przetrwała próby czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mnie w XXI wieku duże wrażenie zrobiła płyta Toxicity System of a down, to były powiew świeżości 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, TomcioMiki napisał(-a):

🤗🤗

IMG_20240211_190954.jpg

IMG20240211190843.jpg

Jedna z moich ulubionych płyt 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
10 minut temu, Artur74 napisał(-a):

Jedna z moich ulubionych płyt 😄

Lubię muzykę David Bowie , mam dość duży rozstrzał tego co słucham 🤗🤗🤗 Placebo, Radiohead ,Gorillaz  uwielbiam Queen, jest tego sporo Pixies i takie tam 😁😁😁

Edytowane przez TomcioMiki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie siedzę w zupełnie innych klimatach ale to mnie nawet ujęło 🙂

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, TomcioMiki napisał(-a):

Lubię muzykę David Bowie , mam dość duży rozstrzał tego co słucham 🤗🤗🤗 Placebo, Radiohead ,Gorillaz  uwielbiam Queen, jest tego sporo Pixies i takie tam 😁😁😁

U mnie rozstrzał jeszcze większy od Beethovena do Behamotha, vw sumie każda dobra muzyka 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Artur74 napisał(-a):

U mnie rozstrzał jeszcze większy od Beethovena do Behamotha, vw sumie każda dobra muzyka 

Wiesz ja mam poważną na co dzień Małżonka jest nauczycielem muzyki a młody chodzi do muzycznej 😁😁😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Tej płycie trzeba poświęcić więcej czasu niż mogłem i potrafiłem wcześniej. Jest pełna dźwiękowej przestrzeni, zaskakująca. Dzięki niej prawdopodobnie dam znów szansę "10,000 Days", której słuchałem jak dotąd bardzo rzadko. "Fear..." obecnie podoba mi się jednak dużo bardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Edmund Exley napisał(-a):

 

Tej płycie trzeba poświęcić więcej czasu niż mogłem i potrafiłem wcześniej. Jest pełna dźwiękowej przestrzeni, zaskakująca. Dzięki niej prawdopodobnie dam znów szansę "10,000 Days", której słuchałem jak dotąd bardzo rzadko. "Fear..." obecnie podoba mi się jednak dużo bardziej.

Ja przesłuchałem tę płytę mnóstwo razy i uważam ze zawiera wszystko co w Tool najlepsze. Bogactwo i złożoność muzyki to ich znak  rozpoznawczy, występuje tu piękny trans i swoista muzyczna mantra, momentami to wręcz muzyka medytacyjna ale już taki utwór jak 7empest to prawdziwi killer. Warto tej płycie dać szanse bo łatwa w odbiorze to nie jest :) dla mnie "10,000 Days" to fantastyczna płyta ale tylko to połowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z połączenia Walentynek i Środy Popielcowej wyszedł mi dziś Vader i ich genialne demo "Morbid Reich" z 1990 roku😃

 

IMG_20240214_102315.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.